Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, robol1 napisał:

Czy ktoś kojarzy co to za model?

 

 

Vintage Omega prawdopodobnie z lat 50-tych. 35-36mm średnicy, manualny mechanizm - całkiem możliwe, że cal 265, ale pewności nie mam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
2 hours ago, eye_lip said:

Ale tu chodzi o kąt położenia języczka, akurat w omedze to jest tak zrobione, w pionie, że naprawdę ciężko jest zdjąć pasek, tak samo w ceramicznym "moonwatchu" z ceramiczną klamrą. 

Miałem w ręku różne paski typu isofrane etc i tylko w omedze był aż taki problem. 

Nie doświadczyłem takich problemów ani w tej najnowszej ani w starszych gumach.

4 hours ago, robol1 said:

Czy ktoś kojarzy co to za model?

 

291A1509_copy.jpg

Zapytaj na hodinkee, to fota z ich "Secret vintage meet-up"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nacieszyłam się zegarkiem. Dzisiaj chciałem popróbować chronometr i jest problem. Wskazówka zatrzymuje się około najczęściej na 57 s i zatrzymuje cały zegarek. Zdarza się tez, że zatrzyma się na w innym miejscu.  Mała sekundę, minuty nic nie działa. Zegarek sprawdzałem u zegarmistrza pod kątem autentyczności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
43 minutes ago, Majk2 said:

Chyba nacieszyłam się zegarkiem. Dzisiaj chciałem popróbować chronometr i jest problem. Wskazówka zatrzymuje się około najczęściej na 57 s i zatrzymuje cały zegarek. Zdarza się tez, że zatrzyma się na w innym miejscu.  Mała sekundę, minuty nic nie działa. Zegarek sprawdzałem u zegarmistrza pod kątem autentyczności. 

 

Chronografom 861/1861 zdarza się zatrzymać na 57/58/59 sekundzie i zamrozić cały mechanizm, nie jest to tak powszechne, żeby mówić o wadzie konstrukcyjnej ale zdecydowanie nie jesteś pierwszy.

Nigdy się tym dogłębnie nie interesowałem, ale na Omegaforums jest o tym wątek.

Ten co pokazałeś jest prawdziwy, doświadczasz po prostu chwilowego braku szczęścia - reklamuj go i znowu będziesz się cieszył;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Majk2 napisał:

Chyba nacieszyłam się zegarkiem. Dzisiaj chciałem popróbować chronometr i jest problem. Wskazówka zatrzymuje się około najczęściej na 57 s i zatrzymuje cały zegarek. Zdarza się tez, że zatrzyma się na w innym miejscu.  Mała sekundę, minuty nic nie działa. Zegarek sprawdzałem u zegarmistrza pod kątem autentyczności. 

Przykry niefart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuje go aż się rozładuje potem nakręcę i jak będzie dalej problem to dam do serwisu i skontaktuje się z poprzednim właścicielem. Jest już po gwarancji (na ten model jest 2 lata) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości było mnóstwo, Aqua Terra, Pam czy powrót na księżyc . Jednak klasyka ale tym razem z szafirem, bidy nie ma ale ten mleczny ring troszkę irytuje566f5747b5eef9439e643d95ff3064ff.jpg&key=43bcc7840b96d91d25ca18b1fe2b7a1be79a8f0dd1685c2994a23575b8b09ea6


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sabuniek napisał:

Wątpliwości było mnóstwo, Aqua Terra, Pam czy powrót na księżyc emoji23.png. Jednak klasyka ale tym razem z szafirem, bidy nie ma ale ten mleczny ring troszkę irytuje 

 

Oj tam ring ... zegarek świetny 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sabuniek napisał:

Wątpliwości było mnóstwo, Aqua Terra, Pam czy powrót na księżyc emoji23.png. Jednak klasyka ale tym razem z szafirem, bidy nie ma ale ten mleczny ring troszkę irytujeemoji2957.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Muszę przyznać, że jak ostatnio oglądałem też na to zwróciłem uwagę. 
Ale to widać tylko z niektórych kątów, myślę, że na codzień nie będzie zbytnio zauważalne.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sabuniek napisał:

Wątpliwości było mnóstwo, Aqua Terra, Pam czy powrót na księżyc emoji23.png. Jednak klasyka ale tym razem z szafirem, bidy nie ma ale ten mleczny ring troszkę irytujeemoji2957.png

 

Dorzuć teraz Wodę Ziemię do kompletu i już żaden ring nie będzie Cię irytował :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Majk2 napisał:

Poobserwuje go aż się rozładuje potem nakręcę i jak będzie dalej problem to dam do serwisu i skontaktuje się z poprzednim właścicielem. Jest już po gwarancji (na ten model jest 2 lata) 

Jesteś pewien że po? Jaka data na karcie? Omega wstecznie przyznała wszystkim swoim modelom 5 letnia gwarancje od lipca 2018. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Butik mnie zainspirował do obnażenia uszu 300mki z ori gumy i muszę przyznać, że nawet jak komuś nie podchodzi ta stylistyka, to super wygodnie się ją nosi na meszu (akurat też z watch gecko...). Zrobię jeszcze fotę przy lepszym świetle, ale póki co wolę mesz od ori bransy;-)

IMG-20201025-185609.jpg

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, orlis napisał:

Jesteś pewien że po? Jaka data na karcie? Omega wstecznie przyznała wszystkim swoim modelom 5 letnia gwarancje od lipca 2018. 

Data zakupy na karcie jest 20.08.2018 a na karcie jest ikonka mówiąca o 2 latach gwarancji. Do czwartku będę obserwował bo dopiero wtedy będę miał czas podejść do serwisu. Gdzieś mogę sprawdzić czy gwarancja na ten model została przedłużona ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całego to może nie, ale fakt, że mesz by lepiej pasował do czarnej tarczy. Nie będę bronił go za wszelką cenę, bo i tak wolałbym szczotkowany, taki jak w limitce 210.90.42.20.01.001 

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Majk2 napisał:

Data zakupy na karcie jest 20.08.2018 a na karcie jest ikonka mówiąca o 2 latach gwarancji. Do czwartku będę obserwował bo dopiero wtedy będę miał czas podejść do serwisu. Gdzieś mogę sprawdzić czy gwarancja na ten model została przedłużona ?

 

Zadzwoń do butiku w Warszawie lub do SGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
4 minutes ago, Majk2 said:

Data zakupy na karcie jest 20.08.2018 a na karcie jest ikonka mówiąca o 2 latach gwarancji. Do czwartku będę obserwował bo dopiero wtedy będę miał czas podejść do serwisu. Gdzieś mogę sprawdzić czy gwarancja na ten model została przedłużona ?

 

Ale masz farta:)

https://www.omegawatches.com/customer-service/5-year-warranty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na każdy model sprzedany od lipca 2018. A z tego co pamietam Ultramany zaczęli wydawać wlasnie od lipca ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Bartek79 napisał:

Imo ta konfiguracja odbiera cały urok tej 300.

Mądrego to warto poczytać.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

czy wiecie może jaka jest grubość zegarków:

 

omega 232.30.46.51.01.001

 

i

 

omega 232.30.42.21.01.001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisujesz w google i dodajesz thickness


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ledr napisał:

Kolega Butik mnie zainspirował do obnażenia uszu 300mki z ori gumy i muszę przyznać, że nawet jak komuś nie podchodzi ta stylistyka, to super wygodnie się ją nosi na meszu (akurat też z watch gecko...). Zrobię jeszcze fotę przy lepszym świetle, ale póki co wolę mesz od ori bransy 😉

 

Na zdrowie i nie przejmuj się purystom, którym to nie pasuje ;)

 

Najważniejsze, żeby Tobie pasowało i było wygodnie! A wygodnie jest bardzo!

 

Polecam jeszcze cordurę od Snoopy'ego 2 :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.