Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.10.2020 o 15:18, sanik napisał:

Mnie te bransolety kompletnie nie pasują do koperty moonwatcha, szczególnie przy uszach.

Mi również ;)

Nie rozumiem co można chcieć od ori bransy w Moonie? Dla mnie świetnie wygląda wizualnie, pasuje stylem i jest jedną z wygodniejszych jakie miałem w zegarkach, choć może jeszcze mało miałem, ktoś może powiedzieć 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, tommly napisał:

Mi również ;)

Nie rozumiem co można chcieć od ori bransy w Moonie? Dla mnie świetnie wygląda wizualnie, pasuje stylem i jest jedną z wygodniejszych jakie miałem w zegarkach, choć może jeszcze mało miałem, ktoś może powiedzieć 😜

 

Yhy. Czyli u mnie leży spoko, nie rozumiem jak u kogoś innego może leżeć inaczej 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, denver47 napisał:

 

Yhy. Czyli u mnie leży spoko, nie rozumiem jak u kogoś innego może leżeć inaczej 😁

😝


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się odpowiedzieć jak ja to widzę. 

 

1. Wygląd: ori dla mnie ok, ale ja lubię moona na paskach, i gdy wskakiwalem w stal, to nie zależało mi na unowocześnieniu zegarka. W tych reedycjach ja sie doszukję vintage feelingu, nawiązania do tego co bylo kiedyś - dla mnie bomba

 

2. Waga: ori za ciężka, solidna, super wykonana - ale za ciężka. Reedycje - nosi się to jak na pasku - dla mnie bomba

 

3. Pierwsze ogniwo: ori - meskie, czy T link, nie znam się, ale powiększa L2L do chyba 52. Opada w dół i okala nadgarstek, ale na bardziej krągłym nadgarstku 17,5cm robi się z tego niewygodna kupa stali. Reedycja - problemu brak i... Dla mnie bomba

 

4. (Uwarynkowane rozmiarem i kształtem nadgarstka), ori - ciężko było mi dopasować, albo za ciasno, albo za luźno (i kości zestaw obijał jak miotał się po nadgarstku) - bo, patrz 2), kupowanie slidera za 1000pln jakoś mało mi sie podobało - reedycja, brak problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tommly napisał:

Nie rozumiem co można chcieć od ori bransy w Moonie? Dla mnie świetnie wygląda wizualnie, pasuje stylem i jest jedną z wygodniejszych jakie miałem w zegarkach, choć może jeszcze mało miałem, ktoś może powiedzieć 😜

 

O to co ja chcę od ori bransy: słabo wygląda wizualnie, nie pasuje stylem, jest jedną z najmniej wygodnych jaką miałem w zegarkach, a dużo już bransolet przez siebie przewinąłem. To ja powiedziałem. 😈


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że każdemu pasuje co innego, inaczej byłoby nudno. U mnie po prostu fenomen bransoletowy trwa od początku noszenia zegarków, nie zmieniły tego ani G-Shocki, ani inne marki. Owszem toleruję paski, ale raczej sporadycznie, choć muszę przyznać, że skórka w AT robi robotę i chyba nieprędko założę jej bransoletę :)

Troszkę też jestem leniem i jak już coś założę i mi przypasuje, to niechętnie to zmieniam, dlatego gdyby budżet mi na to pozwalał, to miałbym po 2 sztuki np. Moona i AT (jedne na paskach, a drugie na bransach).


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niż @denver47 bym tego nie określił. Ja ma jeszcze jakieś takie dziwne uczucie, że ori bransoleta z zapięciem jest za ciężka w stosunku do samego zegarka. Przy lżejszej bransolecie Forstner to uczucie znika, zegarek nosi się jak na pasku. Przy oryginalnej bransolecie miałem kłopoty z dobraniem długości, noszę zegarki dość luźno i ciężar bransolety sprawiał, że moon ciągle się przekręcał na nadgarstku.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Marku wstyd w ogóle coś wrzucać, ale mi się w tym świetle biała tarcza 300M tak księżycowo kojarzy, więc może przez nawiązanie do Moona...

IMG-20201029-191456.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ledr napisał:

Po Marku wstyd w ogóle coś wrzucać

 

Bez przesady, fale fajnie wyszły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ledr napisał:

Po Marku wstyd w ogóle coś wrzucać, ale mi się w tym świetle biała tarcza 300M tak księżycowo kojarzy, więc może przez nawiązanie do Moona...

 

 

Zdjęcia nie będę oceniał. Ale zegar jest świetny.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, denver47 napisał:

Było coś o stali, to teraz trochę skóry 

yjno13x.jpg

Speedmastery kapitalnie wyglądają na paskach "rally". Podkreśla to ich sportowy charakter.

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bat73 napisał:

Speedmastery kapitalnie wyglądają na paskach "rally". Podkreśla to ich sportowy charakter.

 

Nie cytuj zdjęć.

 

A do rzeczy - tak wyglądają kapitalnie. U mnie - trochę prostszy pasek rally, ale charakterem podobny i też fajnie się nosi.

 

IMG_3071.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że skoro teraz cytowane zdjęcia się chowają to nie ma to już znaczenia.

Możliwość rozwinięcia zdjęcia czasem się przydaje - nieraz ciężko znaleźć fotkę do której się odnosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Was chwilę moim leśniczym pomęczę ;)

 

Co sądzicie o takiej kombinacji?

 

https://www.watchgecko.com/beads-of-rice-butterfly-stainless-steel-watch-strap

 

+

 

https://www.watchgecko.com/curved-end-pieces-for-beads-of-rice-for-20-and-22mm

 

Zaskoczyło mnie dopasowanie endlinków, które jest praktycznie tak jakby pod ten zegarek było robione ;) Przed zakupem pytałem w Watch Gecko czy pasuje, nie byli w stanie mi powiedzieć, dlatego umówiłem się z nimi, że kupię, jak nie będzie halo, to odeślę, ale jest moim zdaniem lux.

 

 

 

IMG_0743.jpg

IMG_0744.jpg

IMG_0745.jpg

IMG_0746.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach endlinki faktycznie ładnie pasują. Kolor trudno ocenić, wygląda jakby się różnił od koperty.  Ale może to być kwestia zdjęcia.
Jak dla mnie jednak bransa trochę zbyt drobna do tego zegarka. Ale Ty lubisz eksperymenty więc czemu nie?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tarczy z drobną fakturą bransoleta z drobną fakturą to trochę za dużo. Ale do gładkich może być świetna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał:

Jeszcze Was chwilę moim leśniczym pomęczę ;)

 

Co sądzicie o takiej kombinacji?

 

Wg mnie kiepsko, zupełnie nie pasuje ten styl.

Jedyna sensowna bransoleta, to oryginalna od AT, najlepiej bez błyszczących środkowych ogniw, tylko wszystkie satynowane.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze fajnie poznać zdania odmienne :) Mnie na żywo widzi się to jednak całkiem spoko, co ważne - bransa jest niesamowicie wygodna w noszeniu (choć też tak jak oryginał nie ma żadnej mikroregulacji) i na pewno jako metalowy "beater" pozostanie razem z krokodylem. Póki co jeszcze nie założyłem ani razu oryginału, ale przyjdzie jeszcze czas ;)

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zaś całkiem przyjemnie to wygląda. W ogóle ten rodzaj bransy mi się podoba. Pewno nie założyłbym jej do PO ale do innych dlaczego nie?

Edytowane przez roback1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MasterMind napisał:

 

Ktoś już świętuje 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to zdjęcie o wiele wcześniej, a że nie ma szybkiej zmiany daty nie chciało mi się kręcić 31 dni xD 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.