Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie jest za wielka. Ma krótkie ucha, przez co może dobrze wyglądać na nadgarstku zaledwie 17cm. Ja preferuję jednak mniejsze zegarki koszulowe, stąd mój MB ma tak mocną pozycję w mojej kolekcji. Gdyby ten stalowy Tresor miał wskazówki innego koloru, to kto wie... Bo werk tam wsadzili zacny. Tu jeszcze jedna fota z dalszej perspektywy - pozwolili mi wyjść z salonu 

I werk zacny i koperta świetna i tarcza mi się bardzo podoba, tylko rozmiar....

A co z tymi wskazówkami? One chyba są szczotkowane, to powinny być widoczne?

Imo jest za wielka - 40 mm mimo krótkich opadających uszu i bezela to nadal sporo jak  na garniturowca 


No tak coś czuje, że przy moim nadgarstku, to klasyczny garniturowiec powinien być mniejszy, niż 40 mm. Poza tym tu też niby na minus sekundnik i data, mimo że użytkowo fajniej.

Mierzyłem jasny cyferblat zarówno złotą jak i stalową. Uszy krotkie, luneta wąska. I leży znakomicie. W żadnym wypadku nie uważam żeby była zbyt duża. Jak przymierzałem stalową to w salonie było dość pusto więc miałem okazję "zagadać" się z pracownikiem dość długo. Jakby nie to, że na podkładce leżał mój zegarek to bym zapomniał, że mam te omegę na nadgarstku. Tak wygodna, że prawie wcale jej nie czuć.
Jak się podoba to brać default_smile.png



Jak się podoba to brać? Dobre, zapamiętam

Ja dopiero robię sobie w głowie wstępny plan, choć nie ukrywam, że ten zegarek trochę mi ten wstępny plan już skomplikował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szyszkops napisał:


A co z tymi wskazówkami? One chyba są szczotkowane, to powinny być widoczne?
 

Nie pamiętam, raczej nie są szczotkowane. Wierz mi, że w obu wariantach które mierzyłem, czytelność była paskudna. 50% takiej sytuacji zwalam na salonowe oświetlenie, drugie pięćdziesiąt to z pewnością wina zegarka.

Pooglądaj filmy na YouTube, szybko wyrobisz sobie swoje zdanie w tej kwestii.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach






Jak się podoba to brać? Dobre, zapamiętam


To taki standardowy tekst tutaj na forum. Bardzo mi się spodobał więc sobie pożyczyłem :)

Czytelność była paskudna. 50% takiej sytuacji zwalam na salonowe oświetlenie, drugie pięćdziesiąt to z z pewnością wina zegarka.


Ja problemów z czytelnością nie zauważyłem. Nie gorzej niż inne zegarki z jasną tarczą i cienkimi wskazówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam, raczej nie są szczotkowane. Wierz mi, że w obu wariantach które mierzyłem, Czytelność była paskudna. 50% takiej sytuacji zwalam na salonowe oświetlenie, drugie pięćdziesiąt to z z pewnością wina zegarka.
Pooglądaj filmy na YouTube, szybko wyrobisz sobie swoje zdanie w tej kwestii.


No właśnie na yt wygląda to całkiem ok, przynajmniej z jasną tarczą.



Ja problemów z czytelnością nie zauważyłem. Nie gorzej niż inne zegarki z jasną tarczą i cienkimi wskazówkami.


No właśnie, jak wyżej.

Może w opcji z niebieską tarczą jest gorzej?





To taki standardowy tekst tutaj na forum. Bardzo mi się spodobał więc sobie pożyczyłem


Ach, gdyby było to powiedzenie aktualne dla zegarków w każdym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

45 minut temu, Szyszkops napisał:


Ach, gdyby było to powiedzenie aktualne dla zegarków w każdym budżecie

 


Zgodnie z zasadą na tym forum (i pewnie innych też). Nie ma takiego budżetu którego "życzliwi koledzy" nie przekroczyli by swoimi zegarkowymi sugestiami :) 

 

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłby świetny, gdyby miał 36-37mm. A 40mm to na mój nadgarstek dużo za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też należę do grupy, która uważa, że 40 mm dla garniturowca to za dużo (mam jakieś 18,5 cm nadgarstek). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłby świetny, gdyby miał 36-37mm. A 40mm to na mój nadgarstek dużo za dużo. 

Ja też należę do grupy, która uważa, że 40 mm dla garniturowca to za dużo (mam jakieś 18,5 cm nadgarstek). 

Coś mi się zdaje, że się z Wami tu zgadzam. Ale chyba z ciekawości spróbuje namierzyć i zmierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Szyszkops napisał:

 


Coś mi się zdaje, że się z Wami tu zgadzam. Ale chyba z ciekawości spróbuje namierzyć i zmierzyć emoji6.png

 

Super. Wstaw foto z przymiarki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super. Wstaw foto z przymiarki! 

Obecnie chyba szybko się to nie wydarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Krzyś przeniesie Omegi z galerii na ulicę 😉 a jak nie to zostaje butik .

Na zdjęciach w sieci wyglądał OK, po przymiarce odpadł jako za duży, w swojej kategorii naturalnie.

FF86D3C0-7C46-4B8D-A553-D9AB6C0DB596.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest za nisko - jakby był wyżej to sądzę, że wyglądałoby lepiej ale jak nie ma chemii to lepiej zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ten Tresor powinien być przesunięty min. 2cm dalej w stronę łokcia. O dokładnie tak :)

20200805_190021-01.jpeg.44e48e623d86d660b99db08e00980da2.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może Krzyś przeniesie Omegi z galerii na ulicę  a jak nie to zostaje butik .


Oficjalnie na pewno nie, chyba że do pokazania spod lady

Do butiku mi nie po drodze, ale to nic osobistego, czysto geograficzna kwestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

Może Krzyś przeniesie Omegi z galerii na ulicę 😉 a jak nie to zostaje butik .

Na zdjęciach w sieci wyglądał OK, po przymiarce odpadł jako za duży, w swojej kategorii naturalnie.

FF86D3C0-7C46-4B8D-A553-D9AB6C0DB596.jpeg

To może zamiast "patelni" która udaje vintage kupić oryginalnego Tresora za 1/4 ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość u mnie :)

 

961205B4-4510-4CA9-BD29-E9075FB70710.jpeg

13560450-5EED-4E88-B3FF-F01BFCC40203.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek super, ale czy tam się coś niepokojącego nie dzieje na wskazówce godzinowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rmak napisał:

Zegarek super, ale czy tam się coś niepokojącego nie dzieje na wskazówce godzinowej?

Ale co?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokół kropki i ogólnie wzdłuż całej wskazówki. Coś jakby korozja. Być może tak tylko wyszło na zdjęciu, ale jakoś rzuciło mi się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzcie, faktycznie. Ciężko to zauważyć na żywo ale na zdjęciu jednak jest. Sławetna jakość Omegi?
 

 

1FFEDDB3-FFD5-43E8-9A1E-339E64D02367.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nówka z salonu czy używka?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na efekty pracy zdalnej - działu kontroli jakości... Aż swoją sprawdziłem pod lupą, ale jeszcze widocznie przedcovidowa produkcja, bo nie ma śladu.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.