Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mirosuaw napisał:

 

Planetkę i Spidiego bym zostawił, są super. Aqua Terrę w tej wersji z małą sekundą zamieniłbym na taką: https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-omega-co-axial-master-chronometer-41-mm-22013412101001. Różnica niby niewielka, ale jak dla mnie byłby to zestaw full wypas. Ewentualnie jeśli szukasz czegoś bardziej "garniturowego", to takim dobrym uzupełnieniem do dwóch pierwszych sportowych byłby np. Seamaster 1948. Jestem przeciwnikiem jednego zegarka do wszystkiego, zdecydowanie lepiej mieć dwa różne, w konfiguracji: jasny i ciemny, sportowy i klasyczny, na pasku i na bransolecie.

 

Dzięki za opinię i sugestie 👍

 

Jeśli chodzi o Aqua Terrę to miał to być właśnie typowy garniturowiec. Mierzyłem również ten model, który zasugerowałeś w linku ale niestety wyglądał na zbyt "malutki" na moim ponad 20 cm nadgarstku, dlatego też preferując większe rozmiary wybrałem wersję XXL, która przy pierwszym kontakcie wyglądała jak "patelnia" na ręku 😲, ale polubiliśmy się i bardzo fajnie pasuje to formalnych strojów. Ponadto z racji swych rozmiarów nie jest chyba też aż tak popularna jak te o mniejszych rozmiarach i w końcu to UNITAS ze swym donośnym cykaniem.

 

Ten Seamaster 1948 który podałeś również wygląda zacnie i kiedyś mocno nad nim myślałem, aż przymiarka potwierdziła jego zbyt mały rozmiar jak dla mnie.

 

Chyba masz rację co do ilości zegarków - nie da się mieć jednego do wszystkiego. Przynajmniej dwa muszą być w kolekcji, np.: diver (do stroju casual, sport) i klasyk (do garnituru, smokingu itp)

2 godziny temu, van gunt napisał:

Jak sprzedasz to najprawdopodobniej finalnie i tak skończysz z trzema. Tak to działa.

 

Niestety, przyznam rację co do tego 😄

Nazbierałem kiedyś pokaźną kupkę zegarków typu.: ML, Longines i pomyślałem że sprzedam je i kupię jeden, porządny. Była to PO Big Size 45,5 m.

Potem zobaczyłem, że jakoś jej smutno samej w pudle leżeć .... i niestety choroba się pogłębiła 😂

Edytowane przez omega seeker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maserati napisał:


Oczywiście że masz racje . Ale w górnej półce Rolex ma najwiecej propozycji dla one and done.

Dodatkowo w kontekście zejścia z tych 3 Omeg , to król jest opcją numero uno.

 

Fakt, kiedyś patrzyłem na Rolexa ale tak sobie myślałem że do tej marki trzeba chyba dorosnąć.

Są ładne, dopracowane ale jak dla mnie mają małą wadę - maksymalne rozmiary jakie są produkowane do 42-43 mm (z tego co się orientuję, to chyba Sea Dweller jest największy i można by go było porównać rozmiarowo do PO Big Size)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, omega seeker napisał:

 

Fakt, kiedyś patrzyłem na Rolexa ale tak sobie myślałem że do tej marki trzeba chyba dorosnąć.

Są ładne, dopracowane ale jak dla mnie mają małą wadę - maksymalne rozmiary jakie są produkowane do 42-43 mm (z tego co się orientuję, to chyba Sea Dweller jest największy i można by go było porównać rozmiarowo do PO Big Size)

 

Mam ten sam problem,  dla mnie są  za małe i szczerze pisząc za dużo dziwnych ludzi , których uważam za totalnych buraków go noszą . Może to kiepski powód,  ale dla mnie wystarczający . Dlatego nosze Omegę i jesteś przeszczęśliwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, omega seeker napisał:

...

Póki co udało mi się skompletować 3 sztuki - każda na jakąś okazję.

Od pewnego czasu chodzi za mną myśl, aby zamienić/sprzedać 3 poniższe i mieć tą jedną, wymarzoną i uniwersalną.

A jaka to ta jedna

 

Sam osobiście zamieniłbym AT na jakiś niebieski zegarek. Byłoby świetnie kolorowo. 

 

Co to za pudełko

11 godzin temu, disaster3 napisał:

z własnej nieprzymuszonej woli bym tego nie założył, chyba, że z klamką przy głowie.... :D 

Mam podobnie. 

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co byście dołożyli do tej trójeczki? Chodzi za mną jakiś vintage,  ale musiałby być z roku mojego urodzenia, czyli  1974. 

Do Moona podchodziłem już kilka razy i zawsze chemii brak🙁

20201111_124627.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokaże swoje trojaczki :)

Chętnie bym jeszcze dołożył pieska do kolekcji...

 

 

 

e135ab891a45a.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

1974 w nurkach to czasy Seamaster 120/200, czyli głównie zegarki takie-sobie.

SHOM (ref.166.0177) byłby moim zdaniem najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vitriol napisał:

1974 w nurkach to czasy Seamaster 120/200, czyli głównie zegarki takie-sobie.

SHOM (ref.166.0177) byłby moim zdaniem najlepszym wyborem.

Wolałbym, aby to nie był nurek. Raczej coś w stronę koszuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
36 minutes ago, Qsto said:

Wolałbym, aby to nie był nurek. Raczej coś w stronę koszuli.

 Constellation Pie Pan, 168.005 albo 168.0065, nie pamiętam gdzie były granice produkcji ale jedna z tych dwóch ref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, vitriol napisał:

 Constellation Pie Pan, 168.005 albo 168.0065, nie pamiętam gdzie były granice produkcji ale jedna z tych dwóch ref.

Fajne. Muszę się porozglądać za ofertami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Qsto napisał:

Panowie, a co byście dołożyli do tej trójeczki? Chodzi za mną jakiś vintage,  ale musiałby być z roku mojego urodzenia, czyli  1974. 

Do Moona podchodziłem już kilka razy i zawsze chemii brak🙁

 

Jak nie vintage to może jakieś bardzo ładne chrono. Np. 

Zenith El Primero. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Dorian06 napisał:

Jak nie vintage to może jakieś bardzo ładne chrono. Np. 

Zenith El Primero. 

El Primero to bardzo ładny zegarek, ale będę szukał czegoś w Omedze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Qsto napisał:

Panowie, a co byście dołożyli do tej trójeczki? Chodzi za mną jakiś vintage,  ale musiałby być z roku mojego urodzenia, czyli  1974. 

Do Moona podchodziłem już kilka razy i zawsze chemii brak🙁

20201111_124627.jpg

 

Ja bym ubogacił tą kolekcję jakimś nietuzinkowym Speedmasterem jak poniżej .... bądź jeśli bardziej pod garnitur De Ville Tresor 😉

 

Omega_Speedmaster_Racing_soldier_1000.jpg

OMEGA-443513402103001-13574.jpg

11 godzin temu, Dorian06 napisał:

A jaka to ta jedna

 

Sam osobiście zamieniłbym AT na jakiś niebieski zegarek. Byłoby świetnie kolorowo. 

 

Co to za pudełko

 

 

Właśnie po to tu jestem i szukam inspiracji. Generalnie lubię zegarki o średnicy powyżej 44mm (mam spory nadgarstek), a wśród OMEGI ciężko coś dużego znaleźć oprócz serii PO.

AT podobała mi się ze względu na małą sekundę, inna niż większość z całej serii Aqua Terra i oczywiście jej rozmiar.

 

Pudełko EVEREST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Qsto napisał:

Panowie, a co byście dołożyli do tej trójeczki? Chodzi za mną jakiś vintage,  ale musiałby być z roku mojego urodzenia, czyli  1974. 

Do Moona podchodziłem już kilka razy i zawsze chemii brak🙁

20201111_124627.jpg

Ja bum do tego dołączył najnowsza constelacje na bransolecie lub pasku. To byłby taki dartanian lub pozbył sie jednego z driverów i dokupił również constelacje i spidiego


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
7 godzin temu, Qsto napisał:

Panowie, a co byście dołożyli do tej trójeczki? Chodzi za mną jakiś vintage,  ale musiałby być z roku mojego urodzenia, czyli  1974. 

Do Moona podchodziłem już kilka razy i zawsze chemii brak🙁

20201111_124627.jpg

No musi być jakieś chrono 😁 Może FOIS? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fidelio napisał:

No musi być jakieś chrono 😁 Może FOIS? 😉

Z chrono jeszcze w miarę do mnie gada Spidi Gemini4. Ale niestety nie miałem okazji go przymierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lumiclock napisał:

Za oknem szaro, więc naszło mnie na podkoloryzowane nadgarstka. Żona już mnie wyśmiała...

32B71A5A-4DF0-4CDE-8C82-F7214103C7A2.jpeg

C9EA48F3-E24F-4414-8912-BF526515FD0D.jpeg

12890938-A97C-4D3A-8202-D6DA7534344F.jpeg

No miała racje 😜


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, swierszczu napisał:

No miała racje 😜

Ja tam ze zdaniem żony liczę się wybiorczo - tylko wtedy, kiedy pozytywnie opiniuje moje kolejne zakupy😁


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 13:02, Qsto napisał:

Panowie, a co byście dołożyli do tej trójeczki? Chodzi za mną jakiś vintage,  ale musiałby być z roku mojego urodzenia, czyli  1974. 

Do Moona podchodziłem już kilka razy i zawsze chemii brak🙁

20201111_124627.jpg

Ja bym pozbył się PO, dokupił Speediego (Alaska Project, nowego Snoopiego albo Ultraman :) ) jako 4 Globemaster Annual Calendar TT a jeżeli w grę wchodzi inna marka to Grand Seiko z jakąś fajną tarczą. Mi podoba się snowflake. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.