Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Franka napisał:

To ja sie zgłoszę do klubu z prezentem od żony. Pierwsza moja Omega.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pozazdrościć... żony😋 A zegar też do pozazdroszczenia😁


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Franka napisał:

To ja sie zgłoszę do klubu z prezentem od żony. Pierwsza moja Omega.
 

Fajna ta 600-tka, + za świetnie dobraną kolorystykę. Trafia idealnie w mój gust. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna ta 600-tka, + za świetnie dobraną kolorystykę. Trafia idealnie w mój gust. 

Kiedyś podobała mi się wersja Michael Phelps ale znikła dosyć szybko.
To drugi ich model, który wpadł mi w oko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Franka napisał:

To ja sie zgłoszę do klubu z prezentem od żony. Pierwsza 

 

Cholera , muszę sobie żonę znaleźć 😜 Grarulacje,  niech się dobrze nosi 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArtiP napisał:

 

Cholera , muszę sobie żonę znaleźć 😜 Grarulacje,  niech się dobrze nosi 👍

Ja mam, ale moja żona ogranicza się do wyrażenia (lub nie) aprobaty dla moich zakupów/zamiarów, więc może dobrze by było na przyszłość opracować jakiś algorytm z pytaniami przed ślubem, jak ktoś najbardziej na świecie kocha zegarki😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu ułatwiam życie mojej żonie. Jak narzeka, że nie wie co mi kupić to wysyłam kilka linków z propozycjami i ma problem z głowy. Taki dobry mąż jestem...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, ledr napisał:

Ja mam, ale moja żona ogranicza się do wyrażenia (lub nie) aprobaty dla moich zakupów/zamiarów, więc może dobrze by było na przyszłość opracować jakiś algorytm z pytaniami przed ślubem, jak ktoś najbardziej na świecie kocha zegarki😉

Przed ślubem kobieta wszystko Ci powie, co tam będziesz chciał usłyszeć. Marketing taki...

A jak jest po ślubie? No, bywa różnie...


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed ślubem kobieta wszystko Ci powie, co tam będziesz chciał usłyszeć. Marketing taki...
A jak jest po ślubie? No, bywa różnie...

Wersja demo.::


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Franka napisał:

To ja sie zgłoszę do klubu z prezentem od żony. Pierwsza moja Omega.
 

 

Mam identyczny, też prawie od żony. U mnie po prostu mnie namówiła by go kupić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ledr napisał:

Ja mam, ale moja żona ogranicza się do wyrażenia (lub nie) aprobaty dla moich zakupów/zamiarów, więc może dobrze by było na przyszłość opracować jakiś algorytm z pytaniami przed ślubem, jak ktoś najbardziej na świecie kocha zegarki😉

 

Sam bym lepiej tego nie ujął,  rewelacja 😆👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu takie wieczorne cykanie/pstrykanie...

IMG-20201115-203618.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek naprawdę podkreśla zegarek.

Założyłem taki do innego zegarka i przestał być ''nudny''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i powtarzałem sobie od rana jak mantrę „idź prosto do bramki na samolot, nie wchodź do Kruka” i... ch**...

84E3A66B-0378-4F44-A7BC-B1C9F780922F.jpeg

E558BC57-1936-44D1-8218-68D00DB8FBD6.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Butik napisał:

...i powtarzałem sobie od rana jak mantrę „idź prosto do bramki na samolot, nie wchodź do Kruka” i... ch**...

 

 

 

Przechlapane... Ale nie załamuj się - jakoś to będzie!! 😉

A na poważnie - gratuluję zakupu! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Butik napisał:

...i powtarzałem sobie od rana jak mantrę „idź prosto do bramki na samolot, nie wchodź do Kruka” i... ch**...

 

Pomyśl, że cierpisz za miliony, no... może dziesiątki tysięcy przynajmniej😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Butik napisał:

...i powtarzałem sobie od rana jak mantrę „idź prosto do bramki na samolot, nie wchodź do Kruka” i... ch**...

 

Ewidentnie za wcześnie na lotnisko przyjeżdżasz 😃


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że nie wiem czemu koło tego zegarka tak daleko zawsze przechodziłem. Dziś pierwszy raz porządniej zwróciłem nań uwagę i mnie zachwycił detalami, których w tradycyjnym munie brak: błyszczące wskazówki godzinowa / minutowa / sekundowa (wskazówki chrono tradycyjnie bielone), na prawdę czarna tarcza (w przeciwieństwie do munowej raczej w ciemnym odcieniu szarości ze względu na jej gruboziarnistą matowość), świetnie pokreślone subtarczki, które pod niektórymi kątami tworzą ciemniejsze otoczki, ścięcie tarczy na zewnątrz, coś a'la pie-pan (choć okrągły, więc tylko a'la) no i świetne proporcje koperty.

 

Brakuje mi niestety prześwitującego dekla, ale jednak 99% czasu na zegarek patrzę od strony tarczy :)

 

Moonwatcha mam od 2 lat, lubię go choć nie kocham. Miałem już kilka podejść do jego sprzedaży, od których póki co skuteczniem nie odwiedliście. Tym razem chyba jednak pójdzie pod młotek. Brakowało mi w nim tego odrobinę luksusowego myku, to jest po prostu dobry wół roboczy.

 

W FOISie polerowane wskazówki ładnie błyszczą, nakładane logo też, proporcje zegarka są dużo bardziej eleganckie niż robocze, a na prawdę czarna tarcza robi różnicę w całości. Do moich w większości garniturowo - marynarkowych ałtfitów na pewno będzie korzystniejszy.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, bardzo dobry wybór :) 

 

Sam go wybrałem głównie z tych powodów, o których napisałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję foisa.

Choć i tak wolę moonwatcha, choćby za czytelniejsze wskazówki i jednak ciekawszą i wizualnie niższą kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Butik napisał:

Powiem Wam, że nie wiem czemu koło tego zegarka tak daleko zawsze przechodziłem. Dziś pierwszy raz porządniej zwróciłem nań uwagę i mnie zachwycił detalami, których w tradycyjnym munie brak: błyszczące wskazówki godzinowa / minutowa / sekundowa (wskazówki chrono tradycyjnie bielone), na prawdę czarna tarcza (w przeciwieństwie do munowej raczej w ciemnym odcieniu szarości ze względu na jej gruboziarnistą matowość), świetnie pokreślone subtarczki, które pod niektórymi kątami tworzą ciemniejsze otoczki, ścięcie tarczy na zewnątrz, coś a'la pie-pan (choć okrągły, więc tylko a'la) no i świetne proporcje koperty.

 

Brakuje mi niestety prześwitującego dekla, ale jednak 99% czasu na zegarek patrzę od strony tarczy :)

 

Moonwatcha mam od 2 lat, lubię go choć nie kocham. Miałem już kilka podejść do jego sprzedaży, od których póki co skuteczniem nie odwiedliście. Tym razem chyba jednak pójdzie pod młotek. Brakowało mi w nim tego odrobinę luksusowego myku, to jest po prostu dobry wół roboczy.

 

W FOISie polerowane wskazówki ładnie błyszczą, nakładane logo też, proporcje zegarka są dużo bardziej eleganckie niż robocze, a na prawdę czarna tarcza robi różnicę w całości. Do moich w większości garniturowo - marynarkowych ałtfitów na pewno będzie korzystniejszy.


Wszystkie zalety FOIS względem standardowej wersji są widoczne na pierwszy rzut oka i większość już opisałeś.

Wady, przez małe w ujawnią sie w trakcie użytkowania (np czytelność godziny , brak bransolety,19mm pasek, koperta niby zgrabniejsza ale nie siedzi tak perfekcyjnie jak w modelu 42mm). 

Rekomenduje abyś ponosił i wtedy zaraportował werdykt🙂.

 

Dwa zegarki są kultowe, z tym że FOiS ma tylko konotacje a moon jest the only one.

Dla kogoś kto chce model bardziej dopracowany czy luksusowy, wybór FOiS  będzie oczywisty. 
Ale fanatyk Omegi bez klasycznego moona... no nie wiem😏

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Maserati napisał:


Wszystkie zalety FOIS względem standardowej wersji są widoczne na pierwszy rzut oka i większość już opisałeś.

Wady, przez małe w ujawnią sie w trakcie użytkowania (np czytelność godziny , brak bransolety,19mm pasek, koperta niby zgrabniejsza ale nie siedzi tak perfekcyjnie jak w modelu 42mm). 

Rekomenduje abyś ponosił i wtedy zaraportował werdykt🙂.

 

Dwa zegarki są kultowe, z tym że FOiS ma tylko konotacje a moon jest the only one.

Dla kogoś kto chce model bardziej dopracowany czy luksusowy, wybór FOiS  będzie oczywisty. 
Ale fanatyk Omegi bez klasycznego moona... no nie wiem😏

 

 

Tak, ponoszę najpierw i wydam werdykt, choć biorąc dziś ten zegar raczej wiedziałem co robię, bo znalazłem to, czego mi brakowało w Moonie ;)

 

A samego Moona posiadać dla samego posiadanie nie muszę, mimo że uważam się za wielbiciela marki ;). Zegarki, które mam w pudełku mają służyć noszeniu, nie samemu podziwianiu czy satysfakcji, że coś mam. Dlatego jeśli okaże się, że FOIS wygrywa to Moon trafi na bazar :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.