Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Butik napisał:

W ramach #speedytuesday porównanie FOIS i MOON obok siebie pod różym kątem padania światła sztucznego (pasek LED ze światłem naturalnym od góry).

 

Jak będzie ładna pogoda spróbuję jeszcze coś podobnego zrobić w świetle naturalnym.

 

Mam nadzieję, że niezdecydowanym pomoże to trochę w wyborze kierunku.

 

Ciekawe, FOIS jest chyba mniejszy niz Moon. Na Twoich zdjęciach wygląda na taki sam albo wręcz większy.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, fanfar19 napisał:

 

Ciekawe, FOIS jest chyba mniejszy niz Moon. Na Twoich zdjęciach wygląda na taki sam albo wręcz większy.

 

Tak, wg specyfikacji FOIS ma 2mm mniejszą średnicę ponadto sama budowa koperty jest mniej masywna, bo nie ma ochrony przycisków i koronki. Jednak rzeczywiście na zdjęciach nawet side-by-side wrażenie jest, że są mniej więcej takie same :). Na pewno propocje są minimalne inne, stąd mimo, że FOIS jest ociupinkę cieńszy to ze względu na mniejszą kopertę wizualnie wydaje się być grubszy.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KamilD napisał:

Urodziny mi się zbliżają, może by tak coś tego? Piękna wersja, 38mm biała tarcza z czarnymi indeksami i wskazówkami :D

 

 

Fajny zegarek i fajny rozmiar - na Twojej ręce też dobrze wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak siedzi się w domu na zdalnej to trzeba się czymś zająć, 

i wychodzi takie "kukuła disco"

 

 N72A1030.thumb.jpg.82e009d7044db2fc800ce3caeb018f07.jpg

 

 

 

 

 

N72A1028.thumb.jpg.a5db158eff7a92313bce675713395f6c.jpg

 

N72A1029.thumb.jpg.b119f8a1fb55f55658417009da7f19bb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fanfar19 napisał:

 

Ciekawe, FOIS jest chyba mniejszy niz Moon. Na Twoich zdjęciach wygląda na taki sam albo wręcz większy.

Bo tak jest, ten mniejszy na ręce wydaje się większy, a w porównaniu do hesalita także grubszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 16:25, Franka napisał:

To ja sie zgłoszę do klubu z prezentem od żony. Pierwsza moja Omega.

Gratuluję. Bardzo fajny model.

 

W dniu 16.11.2020 o 16:49, Butik napisał:

...

mnie zachwycił detalami, których w tradycyjnym munie brak: błyszczące wskazówki godzinowa / minutowa / sekundowa (wskazówki chrono tradycyjnie bielone), na prawdę czarna tarcza (w przeciwieństwie do munowej raczej w ciemnym odcieniu szarości ze względu na jej gruboziarnistą matowość), świetnie pokreślone subtarczki, które pod niektórymi kątami tworzą ciemniejsze otoczki, ścięcie tarczy na zewnątrz, coś a'la pie-pan (choć okrągły, więc tylko a'la) no i świetne proporcje koperty.

...

Brakowało mi w nim tego odrobinę luksusowego myku, to jest po prostu dobry wół roboczy.

...

Podpisuję się obiema rękami. 

Niech się nosi a zwykłego na bazar. Niech  zrobi miejsce w pudle innemu. 

7 godzin temu, Macmac napisał:

...

Może zostaną ,,blizny", ale to prezent z dożywociem, tak że najwyżej będzie miał jakąś historię ..... lub nowe szkło :)

Po zabiegu dobrze wygląda. Ja nie wymieniałbym szkła. Minimalne ślady dodają mu charakteru. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 16.11.2020 o 16:49, Butik napisał:

Powiem Wam, że nie wiem czemu koło tego zegarka tak daleko zawsze przechodziłem. Dziś pierwszy raz porządniej zwróciłem nań uwagę i mnie zachwycił detalami, których w tradycyjnym munie brak: błyszczące wskazówki godzinowa / minutowa / sekundowa (wskazówki chrono tradycyjnie bielone), na prawdę czarna tarcza (w przeciwieństwie do munowej raczej w ciemnym odcieniu szarości ze względu na jej gruboziarnistą matowość), świetnie pokreślone subtarczki, które pod niektórymi kątami tworzą ciemniejsze otoczki, ścięcie tarczy na zewnątrz, coś a'la pie-pan (choć okrągły, więc tylko a'la) no i świetne proporcje koperty.

 

Brakuje mi niestety prześwitującego dekla, ale jednak 99% czasu na zegarek patrzę od strony tarczy :)

 

Moonwatcha mam od 2 lat, lubię go choć nie kocham. Miałem już kilka podejść do jego sprzedaży, od których póki co skuteczniem nie odwiedliście. Tym razem chyba jednak pójdzie pod młotek. Brakowało mi w nim tego odrobinę luksusowego myku, to jest po prostu dobry wół roboczy.

 

W FOISie polerowane wskazówki ładnie błyszczą, nakładane logo też, proporcje zegarka są dużo bardziej eleganckie niż robocze, a na prawdę czarna tarcza robi różnicę w całości. Do moich w większości garniturowo - marynarkowych ałtfitów na pewno będzie korzystniejszy.

Butik - załóż ankietę, który model jest lepszy, fajniejszy, lepiej dopracowany, bardziej luksusowy itp. 🙂

Wg mnie przewagi FOISa, o których piszesz, nie są takie oczywiste. Na Twoim miejscu nie sprzedawałbym moona.

A nie myślałeś o Ed White zamiast moona i FOISa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ankieta będzie z możliwymi dwoma odpowiedziami to nic się nie wyjasni :)

 

A tak serio to przeglądałem się kilka razy tym zegarkom w sklepie i współczuję wyboru :) jedjednak jak dla mnie lekką przewagę ma FOIS , po prostu wydaje mi się spójniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

 

A tak serio to przeglądałem się kilka razy tym zegarkom w sklepie i współczuję wyboru :) jedjednak jak dla mnie lekką przewagę ma FOIS , po prostu wydaje mi się spójniejszy.

A co w moonie jest mniej spójne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbie napisał:

Butik - załóż ankietę, który model jest lepszy, fajniejszy, lepiej dopracowany, bardziej luksusowy itp. 🙂

 

 

Ale ja nie potrzebuję ankiety :) Kupuję / noszę zegarki które mnie mają się podobać. Owszem - lubię tutaj z Wami dyskutować, fajnie jest poznać inne, czasem bardziej odmienne zdania, ale o tym co zagości na moim nadgarstku decyduje tylko i wyłącznie mój gust, odczucia i... zasoby finansowe ;)

 

2 godziny temu, norbie napisał:

Wg mnie przewagi FOISa, o których piszesz, nie są takie oczywiste. Na Twoim miejscu nie sprzedawałbym moona.

 

Wg mnie są i dla mnie są widoczne gołym okiem. Nosząc przez ostatnie 2 lata moona wiedziałem, ze to dobry zegar, zawsze byłem zadowolony, ale nigdy szczęśliwy. Ciągle czegoś w nim się doszukiwałem a do sprzedaży podchodziłem już ze 3 razy. FOIS wywołuje u mnie uśmiech i dreszcze, te wszystkie drobnostki, o których wcześniej wspomniałem powodują, że czuję się z nim bardzo dobrze.

 

2 godziny temu, norbie napisał:

Na Twoim miejscu nie sprzedawałbym moona.

 

Już jest w pudełku i czeka. Powiem szczerze, że na razie pomysł jest przetrzymać do przyszłego roku, jak spełnią się plotki o zaprzestaniu produkcji szafiru z 1863 to powinienem za ten zegarek chyba więcej łyknąć. Musu sprzedać teraz nie mam. Ale na pewno sprzedam, bo schowałem go do pudełka bez skrupułów i nie tęsknię. A zegarki kupuję, żeby nosić, nie zachwycać się ich historią i podłożem.

 

2 godziny temu, norbie napisał:

A nie myślałeś o Ed White zamiast moona i FOISa? 

 

Nie ten budżet za to co się dostaje. Fajny sikor, ale za 1/4 może 1/3 ceny. Swoją droga pierwsza sztuka właśnie wylądowała na bazarku za 77 koła ;)

 

1 godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał:

jak dla mnie lekką przewagę ma FOIS , po prostu wydaje mi się spójniejszy.

 

Szczerze to ja nie lubię filozofować, szukać spójności czy czegoś w tym stylu. Kupuję sercem - jak pika - to biorę. Tutaj mi walnęło. Moona kupowałem, bo wypadało, pikawa nie klepała zbyt mocno, stąd przez cały czas jego posiadania szukałem czegoś jeszcze. Dlatego już więcej nie kupię czegoś, co ma uznanie lub wypada mieć. Tylko i wyłącznie wypada, żeby mi się dobrze nosiło :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuje waszą miłość do moona ale
osobiście uznaję go za najnudniejszą Omegę jaką oglądałem .
Jest poprawny , spójny aż taki prawie idealny, a przez to niczym nie zaskakuje.
Tak jakoś brak mi w nim charakteru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał, który pasek pasuje do 43,5 mm seamastera ceramika/Tytan z oferty Omegi 21 mm to żaden :) 

 

Dzieki uprzejmości panów z p3k dziś próbowaliśmy założyć dwa modele nylonowe z dark side of the Moon i nic z tego. Jedna cześć teleskopu nie chce się zapiać przez mocne profilowanie paska. 
 

Trzeba kombinować z aftermarketem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,  chciałem zakupic gume do swojej 300m niebieskiej. Widzę że markety pozamykane a wraz z nimi jubitomy. jestem z Wawy czy pozostaje zatem tylko butik na Pl +++? macie jakies sprawdzone sklepy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Jubitomu/innych AD - sprzedają wysyłkowo przecież.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Michal93 napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał, który pasek pasuje do 43,5 mm seamastera ceramika/Tytan z oferty Omegi 21 mm to żaden :) 

 

Dzieki uprzejmości panów z p3k dziś próbowaliśmy założyć dwa modele nylonowe z dark side of the Moon i nic z tego. Jedna cześć teleskopu nie chce się zapiać przez mocne profilowanie paska. 
 

Trzeba kombinować z aftermarketem :)

Wrzuć na skórę 

 

qZZUNPO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, danieldanielos said:

witajcie,  chciałem zakupic gume do swojej 300m niebieskiej. Widzę że markety pozamykane a wraz z nimi jubitomy. jestem z Wawy czy pozostaje zatem tylko butik na Pl +++? macie jakies sprawdzone sklepy?

Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że że w Butiku może być taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Franka napisał:

Szanuje waszą miłość do moona ale
osobiście uznaję go za najnudniejszą Omegę jaką oglądałem .
Jest poprawny , spójny aż taki prawie idealny, a przez to niczym nie zaskakuje.
Tak jakoś brak mi w nim charakteru.

Albo się go kocha, albo nie.

Jest jeszcze teoria, że trzeba do tej miłości dojrzeć. Mnie też dawniej nie chwytał za serce, ale z biegiem czasu chwyciło 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sanik napisał:

Albo się go kocha, albo nie.

Jest jeszcze teoria, że trzeba do tej miłości dojrzeć. Mnie też dawniej nie chwytał za serce, ale z biegiem czasu chwyciło 😆

 

U mnie za drugim razem siadło, choć w sumie to sztuk miałem 3:D oczywiście dożywocia nie gwarantuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tts napisał:

Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że że w Butiku może być taniej.


W butiku będzie po tyle samo co w Jubitomie, ale najczęściej od ręki, towarzystwo świetne, pokrowiec podróżny dostaniesz i jeszcze Ci zamontują :)

w Jubitomie / Kruku raczej na zamówienie w tej samej cenie (chyba że coś utargujesz, ale na alcesoriach nie jest łatwo)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dokładnie to co napisał przedmówca. Akcesoria najlepiej kupować w butiku, super obsługa i krótszy czas oczekiwania, albo jest od ręki. U innych dealerów mnie nie chcieli dawać rabatów na akcesoria. Natomiast z zegarkami jest odwrotnie.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę macie tylko takie doświadczenia? Ja np. zapięcie do bransy do SMPc kupowałem w Butiku, ale już pasek gumowy do AT w Jubitomie, bo dostałem -20%.
Myśle, ze warto po prostu popytać.

Za to przyznaje, że obsługa w Butiku - pierwsza klasa


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sanik napisał:

A co w moonie jest mniej spójne?

 

Ogólnie, nie ma nic konkretnego, po prostu nieco FOIS bardziej mi się podoba, chociaż 

3 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał:

A tak serio to przeglądałem się kilka razy tym zegarkom w sklepie i współczuję wyboru :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysalelm @ do arkadii wczoraj ale cisza , stąd moje pytanie:)

tak ze jutro atakuje butiq

Zdecydowanie wole zeby ktos zalozyl , dołożył teleskopy jak bedzie trzeba

 

czy ktos moze sprawdzal czy pasek od PO pasuje?

 

dziekuje za podpowiedzi

Edytowane przez danieldanielos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, denver47 napisał:

Wrzuć na skórę 


 

mialem taki pomysł, ale jakoś mi się kłóci ze sportowym stylem, chociaż przyznam, ze wyglada bardzo dobrze :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.