Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2020 o 14:51, ledr napisał:

Śnieg spadł, dobrze mieć zimowe gumy...

 

...albo stalowe łańcuchy :D

 

hz42uG7.jpg

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

I wpada taki zdjęcie od @dodge66 i od razu odpalam Chrono24 w poszukiwaniu Omegi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 17:34, Butik napisał:

 

 

 

Po pierwsze bardzo cieszą mnie powyższe wpisy, bo to oznacza, że być może udało mi się to porównanie zrobić tak jak chciałem - w sposób absolutnie bezstronny, tak aby każdy sobie sam wyciągnął z tego wnioski i poszedł w swoją stronę.

 

Po drugie - m.in. dlatego lubię Omegę, że jest właśnie taki wybór jaki jest - dla każdego coś odpowiedniego (prawie), bez nadęcia, bez kolejek, bez klęczenia na kolanach.

 

Po ostatnie - mój moon z filmu już znalazł nowy dom, więc proszę już na priw nie pytać mnie o dostępność, stan i cenę.


wszystkie wersje podstawowe moona zostaną wycofane z produkcji także sprzedaż w tej chwili to już one way ticket😏. Chyba że odkupienie z w przyszłości z wtórnego


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Maserati napisał:

wszystkie wersje podstawowe moona zostaną wycofane z produkcji także sprzedaż w tej chwili to już one way ticket😏. Chyba że odkupienie z w przyszłości z wtórnego

 

Wiem, ale z mojej strony decyzja zapadła. Miałem jeszcze 2 tygodnie na przekonanie się czy jest słuszna, Moon był w pudełku i za nim nie tęskniłem.

 

Pewnie mógłbym poczekać że sprzedażą, bo być może stare wersje podskoczą w górę po wycofaniu. Ale może też nie - na dwoje babka wróżyła. Trafił się rozsądny klient za dobre pieniądze, więc zdecydowałem sprzedać teraz.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Muzzy napisał:

Double speedytuesday :)

Fajna ładownica, taka przepracowana 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy informacje o wycofaniu 1861 i 1863 na rzecz chrono z co-axialem czyli 3861 to "widzi mi się" lub plotka czy informacje z jakimkolwiek wiarygodnym źródłem (Lotus jako takowe się nie liczy oczywiście 😂). Do tej pory nie spotkałem się z żadnym potwierdzeniem. Wydaje mi się, że wersja hesalit + pełny dekiel + 1861 będzie zawsze, a co najwyżej 3861 zastąpi kiedyś stalowego Moona z 1863, szafirem i przeszklonym deklem. Jak uważacie?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Lotus tak napisał to znaczy że tak będzie soon a Ty mogłeś się dzięki temu dowiedzieć już teraz. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, memento mori napisał:

Czy informacje o wycofaniu 1861 i 1863 na rzecz chrono z co-axialem czyli 3861 to "widzi mi się" lub plotka czy informacje z jakimkolwiek wiarygodnym źródłem (Lotus jako takowe się nie liczy oczywiście 😂). Do tej pory nie spotkałem się z żadnym potwierdzeniem. Wydaje mi się, że wersja hesalit + pełny dekiel + 1861 będzie zawsze, a co najwyżej 3861 zastąpi kiedyś stalowego Moona z 1863, szafirem i przeszklonym deklem. Jak uważacie?

Podobnie obstawiam, chyba, że hesalit pójdzie w luksusy i będzie na 321, ale w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obu wersji moonwatch hesalit i szafir które są obecnie nie będzie już niebawem w takich konfiguracjach jakie są teraz. Co nie oznacza że moonwatch zniknie , Omega wie co robi i na czym robi$.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, HaveFun napisał:

I wpada taki zdjęcie od @dodge66 i od razu odpalam Chrono24 w poszukiwaniu Omegi :) 

 

Wciąż jestem posądzany o szerzenie uzależnień :D Ale dzięki ^_^

 

miNx688.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dodge66 napisał:

 

Wciąż jestem posądzany o szerzenie uzależnień :D

 

Po prostu jest na kogo zwalić winę, ale to nieprawda, że szerzysz, bo tu na forum i tak wszyscy są na haju :lol:

Zdjęcie świetne.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
4 hours ago, memento mori said:

Czy informacje o wycofaniu 1861 i 1863 na rzecz chrono z co-axialem czyli 3861 to "widzi mi się" lub plotka czy informacje z jakimkolwiek wiarygodnym źródłem (Lotus jako takowe się nie liczy oczywiście 😂). Do tej pory nie spotkałem się z żadnym potwierdzeniem. Wydaje mi się, że wersja hesalit + pełny dekiel + 1861 będzie zawsze, a co najwyżej 3861 zastąpi kiedyś stalowego Moona z 1863, szafirem i przeszklonym deklem. Jak uważacie?

 

1110947-2d6ceb63208ab1431a820419a5369cf3.thumb.png.a96d532ed045559da18257755e7e2814.png

 

To jest admin, ale też i dealer zegarków. Ceny są w CAD, później ktoś podał nowe ceny w CHF i były ok. +25% wyższe od obecnych.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dodge66 napisał:

 

Wciąż jestem posądzany o szerzenie uzależnień :D Ale dzięki ^_^

 

miNx688.jpg

mam takiego i nie nosze.Leży i kurzy sie w skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, robol1 napisał:

mam takiego i nie nosze.Leży i kurzy sie w skrzyni

Bo to fajny, ale bardzo nudny zegarek. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtorek, a do tego nowy obiektyw, to trzeba było coś cyknąć, dopiero zdjęcie uświadomiło mi, że data nie zmieniona, a i księżyc chyba o dzień czy dwa za daleko 🤷‍♂️

 

4N9A2240-Edit3.thumb.jpg.4a6f385d04018512524ec38d781ba480.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vitriol To nie jest AD Omegi tylko grey market, któremu według niektórych opinii w czasach pandemi zalegają na magazynie zegarki...

 

https://omegaforums.net/threads/the-speedmaster-hesalite-and-saphire-sandwich-are-discontinued.123202/

 

Czyli nadal jest to tylko plotka. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja Moonwatcha - jeśli chodzi o moje zdanie (mam aktualną wersje z hesalitem) to uważam, że jakiś lifting czy unowocześnienie tej edycji Moonwatch’a by się przydało - przede wszystkim w zakresie mechanizmu, być może bransolety (może w końcu będzie seryjnie mikroregulacja?). Moim zdaniem „Ed White” może być po to by pokazywać ten nowy kierunek, oby nie był on tylko w zakresie ceny. Aktualna wersja Moon’a nie jest oczywiście zła, ale mam wrażenie (i oczywiście mogę się mylić) że dociera teraz głównie do miłośników marki, gdzie jako jeden z najpopularniejszych modeli kojarzonych z Omegą powinien być naturalnym wyborem dla większości (na równi z Seamasterem 300M). By to się stało, trzeba się chyba pożegnać z hesalitem i manualnym mechanizmem i dać trochę więcej efektu „wow” - chociażby przez ceramiczny bezel czy trochę srebra na tarczy. Czy zmieni to charakter zegarka? Oczywiście, ale ten ruch jest chyba dla Omegi niezbędny by dalej przyciągać (i pociągać) nie tyko miłośników, ale również nowych odbiorców.

Na forum czasami pojawiają się analogie motoryzacyjne, więc na koniec też pozwolę sobie na wprowadzenie jednej. Porsche 911 - skoro takie dobre, to dlaczego co kilka lat jest nowa wersja? Dlaczego nie zostali tylko przy ręcznej skrzyni czy silniku chłodzonym powietrzem? Niektórzy fani pewnie za tym nadal tęsknią, większość poszła z duchem czasu do przodu i woli te aktualne „cywilizowane” generacje. Z Moonwatchem może być tak samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mc9 napisał:

wtorek, a do tego nowy obiektyw, to trzeba było coś cyknąć, dopiero zdjęcie uświadomiło mi, że data nie zmieniona, a i księżyc chyba o dzień czy dwa za daleko 🤷‍♂️

Pasek trochę szczupły 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, czekam na brązowy 21mm, a że takie zestawienie kolorów mi się bardzo podoba to chodzę w za szczupłym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do pliku PDF z Omega Forums z rzekomym opisem i specyfikacją nowych wersji:

https://drive.google.com/file/d/1PflRrI8F5pVA8W5B7c84E9ITqTFEtCuM/view?usp=drivesdk

Wydaje mi się że brakuje dwóch pierwszych strony, na których jest opisana idea wersji „szafirowej” i pokazane detale tarczy i koperty (taki opis jest dla nowej wersji hesalitowej).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa 20/15 mm...pobiją Rolexa ;-)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.