Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pozytywnie oceniam redukcje grubości. Nawet dzisiaj jak miałem swojego Moon’a na ręce to myślałem o tym, że jakby był cieńszy (przy rozmiarze 42) to byłby dużo bardziej uniwersalny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
2 hours ago, memento mori said:

@vitriol To nie jest AD Omegi tylko grey market, któremu według niektórych opinii w czasach pandemi zalegają na magazynie zegarki...

 

https://omegaforums.net/threads/the-speedmaster-hesalite-and-saphire-sandwich-are-discontinued.123202/

 

Czyli nadal jest to tylko plotka. 

Nigdy nie twierdziłem, że to AD. Opinii Archera nt. spraw technicznych warto słuchać, na temat innych spraw - to zależy. To nie jest pierwszy wyciek od canwatchco.

_________

 

Nowa bransa wygląda jak pocieniona vintydżowa 1116 od pre-moona, to ten najnowszy wciąż jest "Moonwatchem" ? :D

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba logiczne ze bedą chcieli odświezyć model najbardziej popularny.A że przy okazji zrobi się droższy to tylko wyjdzie udziałowcom Omegi na dobre.

czyli rozumiem że można spodziewać sie podwyżek obecnego modelu na wtórnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych szczegółów: dot over 90, nakładane polerowane logo, chyba też będzie "step dial" na zewnątrz tarczy, tak jak w FOIS. Na wizualizacji indeksy godzinowe wyglądają jakby miały faux-patina, mam nadzieję, że to tylko przekłamanie kolorów, bo to nie byłoby fajne. Mocno taliowana bransoleta - ciekawe rozwiązanie, choć miałem nadzieję, że wrócą do flatlinka. No ale wszystkim się nie dogodzi :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mirosuaw napisał:

Po prostu jest na kogo zwalić winę, ale to nieprawda, że szerzysz, bo tu na forum i tak wszyscy są na haju :lol:

Zdjęcie świetne.

 

:lol::lol: Dzięki! :D

 

12 godzin temu, robol1 napisał:

mam takiego i nie nosze.Leży i kurzy sie w skrzyni

 

Czarną czy niebieską? Jestem przekonany, że szybko znalazłby się na nią chętny ;)

 

12 godzin temu, mario1971 napisał:

Bo to fajny, ale bardzo nudny zegarek. 

 

giphy.gif

 

4 godziny temu, robol1 napisał:

czyli rozumiem że można spodziewać sie podwyżek obecnego modelu na wtórnym

 

Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie. Obecna referencja jest bardzo popularna, nigdy nie było i nadal nie ma problemu z jej kupnem i szczerze wątpię, żeby zyskała na wartości w najbliższych latach. Natomiast ceny starszych referencji już terasz szybują w górę...

 

35 minut temu, Butik napisał:

Mocno taliowana bransoleta - ciekawe rozwiązanie, choć miałem nadzieję, że wrócą do flatlinka. No ale wszystkim się nie dogodzi :)

 

Przynajmniej naprawili endlinka :D

 

fZMBC3Q.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, jak to jest, że wyciekają takie szczegóły dot. nowego Moona.
Czy to zamierzony "sneak peek", czy w Omedze kiepsko z poufnością projektów.
U największego konkurenta się to nie zdarza, a przynajmniej nie przypominam sobie niczego takiego w ostatnich latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Michal_Gdy napisał:

Link do pliku PDF z Omega Forums z rzekomym opisem i specyfikacją nowych wersji:

https://driveq

11 godzin temu, Michal_Gdy napisał:

Link do pliku PDF z Omega Forums z rzekomym opisem i specyfikacją nowych wersji:

https://drive.google.com/file/d/1PflRrI8F5pVA8W5B7c84E9ITqTFEtCuM/view?usp=drivesdk

Wydaje mi się że brakuje dwóch pierwszych strony, na których jest opisana idea wersji „szafirowej” i pokazane detale tarczy i koperty (taki opis jest dla nowej wersji hesalitowej).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

.google.com/file/d/1PflRrI8F5pVA8W5B7c84E9ITqTFEtCuM/view?usp=drivesdk

Wydaje mi się że brakuje dwóch pierwszych strony, na których jest opisana idea wersji „szafirowej” i pokazane detale tarczy i koperty (taki opis jest dla nowej wersji hesalitowej).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sorki za - może głupie - pytanie , ale ceny w jakiej walucie są tam podane - CHF, USD, Euro bo nie wiem jak się będzie ona kształtowała względem aktualnych cen Moona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
22 minutes ago, proki1971 said:

Sorki za - może głupie - pytanie , ale ceny w jakiej walucie są tam podane - CHF, USD, Euro bo nie wiem jak się będzie ona kształtowała względem aktualnych cen Moona?

CHF netto, dodaj 7,7% vatu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie witam w klubie

5fa5eb2e3ccc4de4a85e39de9b42280b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, vitriol napisał:

CHF netto, dodaj 7,7% vatu,

Dzięki . A jakie są teraz oficjalne ceny w CHF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
6 minutes ago, proki1971 said:

Dzięki . A jakie są teraz oficjalne ceny w CHF?

Hesalit 4950 CHF, szafir 5850 CHF brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby doliczyć rabat 30%, to można rozważać. ;)

Ciekawe czy naprawili szafir i pozbyli się mlecznego ringu wokół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał:

Z ciekawych szczegółów: dot over 90, nakładane polerowane logo, chyba też będzie "step dial" na zewnątrz tarczy, tak jak w FOIS. Na wizualizacji indeksy godzinowe wyglądają jakby miały faux-patina, mam nadzieję, że to tylko przekłamanie kolorów, bo to nie byłoby fajne. Mocno taliowana bransoleta - ciekawe rozwiązanie, choć miałem nadzieję, że wrócą do flatlinka. No ale wszystkim się nie dogodzi :)

 

Jeśli wszystko z tego PDF się potwierdzi, to zrobili współczesnego 105.012. Myślę, że wielu wybaczy im tego co-axiala zamiast wnuka "Lemanii", tak jak wielu wybaczyło "nowoczesne" 31xx/32xx lub P.9000. 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze rozrzedzone indeksy subsekundowe -> nie 5 pól między sekundami tylko 3, tak jak w FOIS no i to odpowiada rzeczywistej 3-hercowej częstotliwości tykania tego mechanizmu.

 

Zobaczymy. Na razie zostaję i cieszę się FOISem. Jak sikor wyjdzie popatrzymy jak wygląda na żywo. No i co z mlecznym pierścieniem. Ale nie można wykluczyć kolejnego flipa ;)

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od sukcesu nowego modelu, dla miłośników speedmasterów nadchodząca zmiana będzie bolesna finansowo.

Czy wartość schodzących referencji wzrośnie? Nawet jeśli tak to spodziewam się lekkiej korekty w górę ale nic ponadto. Rynek pierwotny i wtórny jest załadowany nimi pod sufit.

Raczej traktowałbym obecną sytuacje jako last call dla tych którzy chcą kupić nowy egzemplarz, od AD.

 

 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym teraz zastanawiał się nad zakupem Moona, to na pewno bym poczekał do stycznia/lutego. Ceny katalogowe nowych referencji wzrosną rzekomo o 20%, ale wiosną poziom pandemicznych rabatów jeszcze powinien się utrzymać 🙂

 

...a gdyby przykręcić tak nieco kurek z dostępnością nowych referencji, to wtedy mielibyśmy powtórkę ze znanej "rozrywki" :-P

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak się trafił klient to swojego aktualnego Moona na dobrych warunkach to jednak sprzedałem. Na początku myślałem, żeby go przetrzymać, bo może skoczy w górę, ale cholera wie. Też chodziło mi po głowie, że starych jest dużo, a może się na rynku pojawić jeszcze więcej jak ludzie będą chcieli je zamienić na nową wersję. Ja osobiście, gdybym nie wszedł w FOISA to na pewno stary zmieniałbym na nowy, więc stary poszedłby za te parę miesięcy na bazar. Takich jak ja może być więcej.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże jak będzie ze starszymi modelami, ja jednak pewne wzrosty przewiduję, a nie sądzę, aby dotychczasowi posiadacze hurtowo się ich pozbywali na rzeczy nowego moona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dwóch ostatnich "debiutów" wszystko było wiadomo na tydzień przed xD.

No aż takich przecieków od R to nie widziałem, żeby jakieś wewnątrzfirmowe kwity krążyły.
Owszem, kojarzę jakieś zgadywanki co do nowych wersji, ale nigdy takich szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swatch group miało atak hakerski kilka tygodni temu, może ten wyciek to tego pokłosie?

 

a odnośnie samego zegarka, w wersji szafirowej będzie nakładane logo podczas gdy w hesalicie nadal nadrukowane. 
 

Koperta będzie nawiązywać do „prawdziwego” moonwatcha z 69’ czyli ta sama co w ostatniej limitce Apollo i Snoopym 3. 
 

no i nie wiem czy zauważyliście ale zmieniono tekst na deklu z „manned” na „human” :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sanik napisał:

Czas pokaże jak będzie ze starszymi modelami, ja jednak pewne wzrosty przewiduję, a nie sądzę, aby dotychczasowi posiadacze hurtowo się ich pozbywali na rzeczy nowego moona.


Moonwatch już dzisiaj i od wielu lat zresztą jest w czołówce rotujących zegarków ale nie przeszkadza mu to aby dosyć dobrze trzymać cenę i nie szukać zbyt długo nowego domu.

To się nie zmieni, będzie nadal dobrym zakupem zakładając obecne ceny.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te planowane zmiany są pozytywne - przynajmniej jeśli chodzi o kopertę, tarczę w wersji szafirowej i (częściowo) mechanizm. Wielka niewidoma to oczywiście bransoleta, ale mam przeczucie, że jak odchudzili kopertę (lub samo szkło jest cieńsze) to bransoleta też będzie lżejsza optycznie.

Kojarzycie czy w innych modelach Omegi jest przejście bransolety z 20 na 16? Szkoda że brak słowa o mikroregulacji zapięcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, orlis napisał:

[...] no i nie wiem czy zauważyliście ale zmieniono tekst na deklu z „manned” na „human” :) 

 

Na Omegaforums ktoś stwierdził, że to może kwestia ujednopłciowienia brzmienia tego tekstu, bo dotychczasowy zdecydowanie wskazywał na płeć męską ;)

 

 

48 minut temu, Maserati napisał:

Moonwatch już dzisiaj i od wielu lat zresztą jest w czołówce rotujących zegarków ale nie przeszkadza mu to aby dosyć dobrze trzymać cenę i nie szukać zbyt długo nowego domu.

To się nie zmieni, będzie nadal dobrym zakupem zakładając obecne ceny.

 

To prawda, ze sprzedażą Moona nie ma kłopotu, jak wszystko jest OK i trzyma cenę. Tak na prawdę na swoim, kupionym w marcu zeszłego roku, dzięki kilku podwyżkom w międzyczasie, całkiem nieźle zarobiłem...

 

40 minut temu, Michal_Gdy napisał:

[...]Kojarzycie czy w innych modelach Omegi jest przejście bransolety z 20 na 16? Szkoda że brak słowa o mikroregulacji zapięcia.

 

Nie kojarzę. Co do mikroregulacji na Omegaforums ludzie twierdzą, że nie będzie, a byłby to błąd. Nawet na motylkowych zapięciach nowych Constellation udało się Omedze jakoś małą, ale jednak mikroregulację zrobić.

 

Last, but not least -> po przesyłaniu wewnętrznym zegarka między sklepami a centralą w końcu wygenerowała się przesyłka już do mnie do domciu, powinna dotrzeć jutro :)

 

Zrzut ekranu 2020-12-2 o 14.17.30.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.