Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gratki.  Ale Aerospace szkoda. Ja mojego za ch... nie oddam, nawet za 5 rolexów :)

W tym roku Polska ogłosiła program kosmiczny - zatem może wykorzystasz nawet funkcje dot. misji :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mialo byc niestandardowo to moze Skywalker? Pozyjemy - zobaczymy. Czekamy zatem.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Czyli trafilem. Gratulacje!!! Niech sie nosi!

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał:

Qwa, no nie dadzą człowiekowi się pobawić nową zabawką... Ech jak z dziećmi ;)

 

Przedstawiam mojego nowego G-Shocka w wersji deluxe limited ediszyn ;)

 

Korcił mnie od bardzo dawna, uśmiechałem się zawsze na jego widok, ale nie za 20+kPLN. Jak cena w czarny piątek spadła do 14 to dostałem impulsu (słonecznego ;)) i kliknąłem). I morda się cieszy jeszcze bardziej. Choć wiem, że wygląda jak plastikowy słocz, ale co tam...

 

Wracam do zabawy, jeszcze potem wrócę. Hołk!

 

 

To zegarek dla X-Mena?

Gratuluję oczywiście! ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piotr D. napisał:

I nowe PO wylądowało u mnie na nadgarstku ale przez rozmiar 42mm czuje niedosyt.

Za pu mogę pomóc.  

2 godziny temu, Butik napisał:

Qwa, no nie dadzą człowiekowi się pobawić nową zabawką... Ech jak z dziećmi ;)

...

Jak się podoba i cieszy to najważniejsze. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Dorian06 napisał:

Za pu mogę pomóc.  

Jak się podoba i cieszy to najważniejsze. 

nie rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, HaveFun napisał:

@Butik a gdybyś miał wybrać tyko jeden zegarek od Omegi to jaki model by to był? 🧐

 

Oj to bardzo trudne pytanie. Ale chyba jednak Aqua Terrę. Przy czym jeśli to byłby jeden zegarek, to nie byłby on z tarczą zieloną, jak teraz, tylko białą, czarną bądź niebieską.

 

4 godziny temu, mario1971 napisał:

@Butik, Ty se chłopie jakieś jaja z nas robisz - 3 godziny pudełko oglądamy! :angry:

 

No ale takie ładne pudełko i rzadkie ;)

 

4 godziny temu, alleck napisał:

Kolega buduje napięcie :) A pudełko zewnętrzne brązowe to od kiedy jest ? Może do wybranych modeli dawali brązy ? ;) Bo moje omegowe to białe są.

 

Pudełko z zewnątrz jest raczej czarne (choć nie głęboko czarne). Omegowe rzeczywiście są białe oprócz edycji specjalnych / limitowanych / numerowanych. Tutaj mamy do czynienia z "Limited Edition" (choć wszyscy wiemy, ze Omega coś nie może sobie ustalić limitów na LE ;)).

 

3 godziny temu, wieloryb napisał:

Pewnie puste pudełko przyszło i wisi na infolinii UPSa 😅😅😅... 

 

Co prawda pudełko nie było puste ale jeden fakap z Jubitomem jest i jutro będę się tym zajmował. Zegarek przyszedł z praktycznie wyczerpaną baterią - sekundnik skacze tylko na piątkach i nie działa backlight. Ja ten dokładnie zegarek mierzyłem w Galmoku 3 miesiące temu i już wtedy był na EOL, trochę głupio że przed wysyłką nie zmienili mu baterii. To że zegar był na przecenie dużej nie zwalnia ich raczej od tego, żeby jednak za 14 koła dostarczyć mi sprzęt jak nowy. Mam nadzieję, że zachowają się w porządku i będę mógł do nich przyjść na wymianę bezpłatną.

 

3 godziny temu, vitriol napisał:

Butik, graty Skywalkera-a, napisz kiedyś jakie dokładnie funkcje ma ten mechanizm bo wygląda że ma ich dużo.

 

Bawiłem się trochę z czerwoną książeczką, mnóstwo funkcji kosmicznych, dla mnie kompletnie bezużytecznych :). Kupiłem ten zegarek dlatego, że zwiększa u mnie tętno no i ewentualnie kilka stref czasowych mi się przyda, bo jednak dużo podróżuję po świecie.

 

Trochę na temat jego funkcji można pooglądać tu:

 

 

3 godziny temu, Mirosuaw napisał:

Już dawno otworzył i sam się jara zegarkiem, a innym nie chce pokazać. Sado i ego 

 

To fakt, wrzuciłem szybko zdjęcie pudła potem zająłem się zegarkiem: klikaniem, przeglądaniem instrukcji i... zmianą paska, bo oryginalne NATO jest dla mnie bezużyteczne (o czym wiedziałem od początku i jeszcze do tego wrócę później).

 

3 godziny temu, wieloryb napisał:

Przy 4 przyciskach trochę zabawy jest... 

 

 

Oj tak i po opanowaniu funkcjonalności poszczególnych przycisków musze powiedzieć, że wygoda wyboru i obsługi funkcji w porównaniu do Brajtka Aero jest jednak znacznie lepsza. Brajtek niby jest prostszy dzięki tylko koronce kręcono-wciskanej, ale czasem wnerwiał ;)

3 godziny temu, beniowski napisał:

Dzięki. Rzeczywiście  trochę jak Swatch🤪. Gratulacje z okazji nowego nabytku! 

 

No bo przecież Swatch Group :)

 

2 godziny temu, sanik napisał:

Gratuluję iksa 👍

 

Dzięki

 

2 godziny temu, wieloryb napisał:

Gratki.  Ale Aerospace szkoda. Ja mojego za ch... nie oddam, nawet za 5 rolexów :)

W tym roku Polska ogłosiła program kosmiczny - zatem może wykorzystasz nawet funkcje dot. misji :) ...

 

Z Aerospacem miałem zawsze problem i zbyt często nie gościł na nadgarstku. Jest za grzeczny. Ano-Digi jest u mnie typowym weekendowcem i tutaj potrzebuję jednak czegoś z większym jajem. Breitek jest piękny, świetnie zrobiony, super dokładny ale jednak za bardzo stonowany, tak jak standardowy X-33. Dopiero kolory SI wnoszą do tego sikora dużo świeżości i uśmiechu.

 

A że zegarek certyfikowany przez esa już mam no to z polskim programem kosmicznym mogę już tylko odliczać czas do zostania pierwszym polskim astronautą 21 wieku ;)

 

2 godziny temu, Osy123 napisał:

Czyli trafilem. emoji41.pngemoji6.pngemoji854.png Gratulacje!!! Niech sie nosi!

 

Tak, trafiłeś :) niestety nagród nie przewidziałem.

 

2 godziny temu, mario1971 napisał:

To zegarek dla X-Mena?

Gratuluję oczywiście! ;)

 

Być może. Dzięki :D

 

1 godzinę temu, Michal93 napisał:

Po numerze pudełka wszystko było wiadomo, ale nie chciałem psuć zabawy :D

 

Myślałem, że po samym kolorze pudełka, a przede wszystkim żarówiasto-zielonej czcionce więcej osób się skapnie, nawet nie wiedziałem, że numer pudełka coś zdradza.

 

54 minuty temu, Dorian06 napisał:

Jak się podoba i cieszy to najważniejsze. 

 

Oczywiście - w tym przypadku liczy się tylko moje zadowolenie, ale jak zawsze lubię się z Wami podzielić i posłuchać także innego, odmiennego punktu widzenia.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wracam do samego zegarka. Jak już wcześniej wspominałem - siedział u mnie z tyłu głowy od pierwszego wejrzenia, ale miałem w międzyczasie inne priorytety. Ponadto ponad 20 koła na kwarc nie chciałem wydać, a za każdym razem kiedy podchodziłem do negocjacji tej sztuki Jubitom nie chciał ze mną gadać, bo to taki rzadki limited ediszyn i powinienem czuć się zaszczycony, że go dotykam ;). W końcu przyszła koza do woza.

 

Tak czy siak od początku wiedziałem, że NATO na którym ten zegarek jest sprzedawany od razu zostanie włożone do pudełka na zawsze - po pierwsze nie lubię NATO tak ogólnie, ponadto tutaj z dodatkowymi dwoma warstwami pod deklem zegarek robi się wręcz żałosny do noszenia, co pokazałem kiedyś na krótkim filmiku z przymiarki w Galmoku:

 

 

Tak więc kupując go od razu zwróciłem się do Filipa, który ma fajny pomysł i na pewno go zrealizujemy, choć pewnie bliżej stycznia 2021. W międzyczasie szybko zamówiłem na WatchGecko jasnoszary canvas, który przyszedł dziś z UK dokładnie razem ze Skywalkerem, choć z innego kraju. Może nie jest idealnie dopasowany, ale nie wygląda źle moim zdaniem, na żywo kolor szary trochę lepiej komponuje się z szarością tytanu, tymczasowo da radę:

 

 

Wczoraj natomiast przyszedł pasek, o którego zamówieniu kompletnie zapomniałem - velcro NASA Space Shuttle, który kiedyś zamówiłem do Moonwatcha. Moonwatch w międzyczasie został sprzedany a ten pasek po przymiarce okazał się nie taki zły. Co prawda żarówiasta zieleń zegarka nie do końca zgrywa się z zielenię (lub bardziej khaki) paska, ale ogólnie całkiem całkiem to wygląda.

 

 

Ciekawe która wersja Wam się bardziej podoba :) Najlepiej jednak będzie wyglądał na pasku, który będzie kolorystyką nawiązywał do oryginału, ale nie dołoży mi pół centymetra do grubości. Z tym jednak jeszcze chwila.

 

Sprawdzałem tak z ciekawości cenę bransolety tytanowej od standardowego x-33 -> jedyne 5.600PLN :o

 

Zrobiłem sobie jeszcze taką wizualizację na meshu od NNTD, też nie wygląda źle, ale cena mesha z zapięciem... i... uwaga... bransoleta 5.920 + zapięcie 2.240 :D. Mają rozmach sk**wi**ny...

Zrzut ekranu 2020-12-1 o 13.24.42.png

I tak jako zegar weekendowy ma bransolecie nie był przewidziany (tak jak poczciwy Evo), więc nie ma o co kopii kruszyć.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Vintage to na pewno, nawet jakbyś miał nie nosić.

Współczesne to zależy jaki masz nadgarstek, bardzo lubię ten model, ale ma moim 18.5-19cm wyglądał po prostu komicznie.
 

_________

 

Ponoć od stycznia Omega przechodzi na elektroniczne gwarancje.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał:

@Butik 9563 w rogu :)

 

To się domyślam, ale nie miałem pojęcia, że to coś oznacza, np model zegarka ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Skywalker ma akurat wywalony nr pudełka w widocznym miejscu, ale to jest wyjątek a nie generalna zasada (nawet dla limitek).

Więcej Ci powie symbol ponad numerem, Ty masz tam akurat "SP", special packaging, co jest zbiorczym oznaczeniem dla wszystkich pudełek "special" i "limited" edition. W seryjnych zegarkach jest tam cyfra i cyfra mówi, czy jest to męski/damski/bi-kolor czy stalowy zegarek.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa na kawę (trzecią...):

 

IMG-20201204-111355.jpg

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edyta: Nie wiem, co się dzieje z tymi wpisami - raz daję do zapisania, potem odświeżam po kilku minutach, a 3 zdjęcia zamiast jednego wskakują...

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Michal93 napisał:

@Butik 9563 w rogu :)

Przyznam, że ja tez próbowałem wygooglać ten numer ale nic nie znalazłem.

Coś źle szukałem, chyba nie umiem :)

 

 

@ledrco to za pasek?

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fanfar19 napisał:

 

@ledrco to za pasek?

 

Nie uwierzysz, ale to canvas za 55 pln, podszyty skórką, bardzo wygodny i z bliska świetnie wyglądający...: https://czasownia.pl/pl/p/Pasek-typu-Canvas%2C-Czarny%2C-Czerwona-nic%2C-20mm/5766


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę wygląda super !!

W necie za porządne canvasy liczą jak za dobrą skórę - często bliżej 80-100 usd a ten wygląda jak dedykowany.  Świetna jest ta wersja Omegi. A widziałem zdjęcia na czerwonej gumie Omegi. To MIAZGA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, wieloryb napisał:

Za tą cenę wygląda super !!

W necie za porządne canvasy liczą jak za dobrą skórę - często bliżej 80-100 usd a ten wygląda jak dedykowany.  Świetna jest ta wersja Omegi. A widziałem zdjęcia na czerwonej gumie Omegi. To MIAZGA :)

Nie widziałem ori gumy do Seamastera, masz gdzieś namiary? Rozważałem z RubberB, ale wolałbym nawet trochę dopłacić za ori...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Oryginalnej czerwonej to chyba nie ma.

Ale może to i lepiej, zapięcie w oryginalnej jest, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjne. Da się z  nim żyć ale mogłoby być lepiej.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Poniżej link Orginał vs Z

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fanfar19 napisał:

[...]

Ale może to i lepiej, zapięcie w oryginalnej jest, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjne. Da się z  nim żyć ale mogłoby być lepiej.

 

Zapięcie w oryginale to tragedia moim zdaniem, dlatego tego paska się szybko pozbyłem. Niby ten wygięty bolec ma zabezpieczyć przed przypadkowym odpięciem, ale dzięki temu ciężko założyć, jeszcze ciężej zdjąć.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.