Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ledr napisał:

Nie uwierzysz, ale to canvas za 55 pln, podszyty skórką, bardzo wygodny i z bliska świetnie wyglądający...: https://czasownia.pl/pl/p/Pasek-typu-Canvas%2C-Czarny%2C-Czerwona-nic%2C-20mm/5766

 

Fajny ten pasior. Ja też teraz zamówiłem czarny z czerwonymi przeszyciami, choć w Hirshu, teraz jak widzę ten to trochę żałuję, ale zobaczymy jak się będzie prezentował.

 

Pozecam Ci gorąco zapięcie klamrowe Watchgecko:

 

https://www.watchgecko.com/geckota-deployment-buckle

 

18mm oczywiście, pasuje do takich pasków idealnie i jest niesłychanie wygodny. Ja mam takie zapięcie do 2 pasków, wygoda zakładania i zdejmowania zegarka jest niesamowita. Fakt, że nie jest to taniocha, jednak ułamek ceny Omegi, a jakość na prawdę spoko!

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ledr napisał:

Nie widziałem ori gumy do Seamastera, masz gdzieś namiary? Rozważałem z RubberB, ale wolałbym nawet trochę dopłacić za ori...

Masz rację. To nie była ori guma. Tak czy inaczej wygląda super. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

007 :)

e04249c3eddba3a22d4ec0f4022087ea.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 23:30, Smycel napisał:

Wiem, że Moon świetnie wyglada na paskach i to na wielu rodzajach, typach, materiałach i kolorach - sam tak go noszę na wiele sposobów. Ale zawsze gdy po okresie na pasku wrzucam go na bransoletę to dochodzę do wniosku, że generalnie jestem jednak z tych, którzy ostatecznie wybierają stal.

BEED01E9-AB33-41E4-AA8E-C2B0B815505C.jpeg

 

Piękne zdjęcie - ja po 2 latach na nato, odkryłem swojego hesalita na nowo gdy założyłem bransoletę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 21:23, Butik napisał:

 

Oj to bardzo trudne pytanie. Ale chyba jednak Aqua Terrę. Przy czym jeśli to byłby jeden zegarek, to nie byłby on z tarczą zieloną, jak teraz, tylko białą, czarną bądź niebieską.

 

 

No ale takie ładne pudełko i rzadkie ;)

 

 

Pudełko z zewnątrz jest raczej czarne (choć nie głęboko czarne). Omegowe rzeczywiście są białe oprócz edycji specjalnych / limitowanych / numerowanych. Tutaj mamy do czynienia z "Limited Edition" (choć wszyscy wiemy, ze Omega coś nie może sobie ustalić limitów na LE ;)).

 

 

Co prawda pudełko nie było puste ale jeden fakap z Jubitomem jest i jutro będę się tym zajmował. Zegarek przyszedł z praktycznie wyczerpaną baterią - sekundnik skacze tylko na piątkach i nie działa backlight. Ja ten dokładnie zegarek mierzyłem w Galmoku 3 miesiące temu i już wtedy był na EOL, trochę głupio że przed wysyłką nie zmienili mu baterii. To że zegar był na przecenie dużej nie zwalnia ich raczej od tego, żeby jednak za 14 koła dostarczyć mi sprzęt jak nowy. Mam nadzieję, że zachowają się w porządku i będę mógł do nich przyjść na wymianę bezpłatną.

 

 

Bawiłem się trochę z czerwoną książeczką, mnóstwo funkcji kosmicznych, dla mnie kompletnie bezużytecznych :). Kupiłem ten zegarek dlatego, że zwiększa u mnie tętno no i ewentualnie kilka stref czasowych mi się przyda, bo jednak dużo podróżuję po świecie.

 

Trochę na temat jego funkcji można pooglądać tu:

 

 

 

To fakt, wrzuciłem szybko zdjęcie pudła potem zająłem się zegarkiem: klikaniem, przeglądaniem instrukcji i... zmianą paska, bo oryginalne NATO jest dla mnie bezużyteczne (o czym wiedziałem od początku i jeszcze do tego wrócę później).

 

 

Oj tak i po opanowaniu funkcjonalności poszczególnych przycisków musze powiedzieć, że wygoda wyboru i obsługi funkcji w porównaniu do Brajtka Aero jest jednak znacznie lepsza. Brajtek niby jest prostszy dzięki tylko koronce kręcono-wciskanej, ale czasem wnerwiał ;)

 

No bo przecież Swatch Group :)

 

 

Dzięki

 

 

Z Aerospacem miałem zawsze problem i zbyt często nie gościł na nadgarstku. Jest za grzeczny. Ano-Digi jest u mnie typowym weekendowcem i tutaj potrzebuję jednak czegoś z większym jajem. Breitek jest piękny, świetnie zrobiony, super dokładny ale jednak za bardzo stonowany, tak jak standardowy X-33. Dopiero kolory SI wnoszą do tego sikora dużo świeżości i uśmiechu.

 

A że zegarek certyfikowany przez esa już mam no to z polskim programem kosmicznym mogę już tylko odliczać czas do zostania pierwszym polskim astronautą 21 wieku ;)

 

 

Tak, trafiłeś :) niestety nagród nie przewidziałem.

 

 

Być może. Dzięki :D

 

 

Myślałem, że po samym kolorze pudełka, a przede wszystkim żarówiasto-zielonej czcionce więcej osób się skapnie, nawet nie wiedziałem, że numer pudełka coś zdradza.

 

 

Oczywiście - w tym przypadku liczy się tylko moje zadowolenie, ale jak zawsze lubię się z Wami podzielić i posłuchać także innego, odmiennego punktu widzenia.

 

Ja nie wchodzę już od 4 lat do Jubitoma. Gdy przymierzałem się do zakupu swojego moona, zapytałem o to czy cena zegarka (wtedy chyba 18100) jest do negocjacji. Sprzedawca parsknął śmiechem po czym powiedział mi 'że nie, bo to nie jest drogi zegarek'. Nigdy więcej :)

W dniu 2.12.2020 o 09:28, Butik napisał:

Z ciekawych szczegółów: dot over 90, nakładane polerowane logo, chyba też będzie "step dial" na zewnątrz tarczy, tak jak w FOIS. Na wizualizacji indeksy godzinowe wyglądają jakby miały faux-patina, mam nadzieję, że to tylko przekłamanie kolorów, bo to nie byłoby fajne. Mocno taliowana bransoleta - ciekawe rozwiązanie, choć miałem nadzieję, że wrócą do flatlinka. No ale wszystkim się nie dogodzi :)

Skąd masz tak dokładne informacje? Pewne info? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Plumber napisał:
59 minut temu, Ulotny napisał:

007 :)

Czy to 36 mm?

 

tak


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał:

 

Fajny ten pasior. Ja też teraz zamówiłem czarny z czerwonymi przeszyciami, choć w Hirshu, teraz jak widzę ten to trochę żałuję, ale zobaczymy jak się będzie prezentował.

 

Pozecam Ci gorąco zapięcie klamrowe Watchgecko:

 

https://www.watchgecko.com/geckota-deployment-buckle

 

18mm oczywiście, pasuje do takich pasków idealnie i jest niesłychanie wygodny. Ja mam takie zapięcie do 2 pasków, wygoda zakładania i zdejmowania zegarka jest niesamowita. Fakt, że nie jest to taniocha, jednak ułamek ceny Omegi, a jakość na prawdę spoko!

 

Dzięki za sugestię, akurat deplojanta u nich jeszcze nie kupowałem. W tym moim canvasie nawet klamra jest porządna, co przy tej cenie się praktycznie nie zdarza...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, outofthecool napisał:

Skąd masz tak dokładne informacje? Pewne info? 

 

Z rzekomo wewnętrznych dokumentów wyciekniętych niedawno do publiki, a że dokumenty te zostały praktycznie ze wszystkich forów na żądanie Omegi usunięte jest duże prawdopodobieństwo, że były prawdziwe. Pewne info natomiast może być tylko z pewnego i oficjalnego ogłoszenia producenta, tak więc niezależnie od tego jak dobre papiery wyciekły, to wciąż tylko spekulacje. Graniczące z pewnością, ale jednak spekulacje.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał:

 

Z rzekomo wewnętrznych dokumentów wyciekniętych niedawno do publiki, a że dokumenty te zostały praktycznie ze wszystkich forów na żądanie Omegi usunięte jest duże prawdopodobieństwo, że były prawdziwe. Pewne info natomiast może być tylko z pewnego i oficjalnego ogłoszenia producenta, tak więc niezależnie od tego jak dobre papiery wyciekły, to wciąż tylko spekulacje. Graniczące z pewnością, ale jednak spekulacje.

 

dzięki za konkretną odpowiedź :) Z tego co piszesz, jest faktycznie duże prawdopodobieństwo, że będzie jakiś update. 


Ciekawe czy nadchodzi dla moona przełom analogiczny do 911, kiedy przestały być chłodzone powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warszawskiej Arkadii jest ciężko ostatnio dostępny biały SMP na kajdanie i NNTD na meszu.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, outofthecool napisał:

A mnie od dłuższego czasu korci ta 300tka 39mm. Co myślicie? 

9778946D-D85D-4297-A4DB-0C085609D216.jpeg

Bardzo ładnie wygląda na nadgarstku. Ja bym się skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MasterMind napisał:

Dziś kompozycja "na bogato"

 

 

Znakomita realizacja 👍

Skąd taki fajny pasek? Podlinkujesz źródło? Oczami wyobraźni widzę go już u siebie 😁

8 godzin temu, MasterMind napisał:

Dziś kompozycja "na bogato"

 

 

Znakomita realizacja 👍

Skąd taki fajny pasek? Podlinkujesz źródło? Oczami wyobraźni widzę go już u siebie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiony na zamówienie u vintage_style_straps na Instagramie, "hammered calf" 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MasterMind napisał:

Robiony na zamówienie u vintage_style_straps na Instagramie, "hammered calf" 

Dzięki za namiary. Ciekawe paski produkują, muszę się z nimi skontaktować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, desmo napisał:

Jest na bazarku

Dzięki - one generalnie są w miarę dostępne. Muszę wpierw pogonić dwa inne zegarki takiej marki na R:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Gwiazdka za pasem... 

gdybyście mieli wybrać pięć (5) Omeg w prezencie - to jakie by to były referencje? (Załóżmy że mam szaloną żonę i wolę dać jej gotową listę)... budżet? Powiedzmy 200k pln (nowe-Vintage, bez roznicy)

pzdr vb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny Moonwatch

Obecny Bond

moonwatch z roku urodzenia / Moonwatch np dark side of the moon

Seamaster w zależności od ręki w wydaniu 42 lub 43,5 

AT w granacie

 

 

Ja zdecydowanie wolałbym wybrać coś w stylu BB58, Moonwatch, DJ41, PAM, Seamaster/Superocean. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Cal.8806, matowy ceramiczny insert, ceramiczna tarcza.

1116448-dea03f21978c3e78f9707dda77c25b71

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już robili dochodzenie, ze nadal nie wiadomo czy to dostępne czy tylko taki myk na stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wyobraźcie sobie, że to ma np. 39mm a nie 42mm. To byłby dopiero hit.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.