Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Plumber napisał:

E, kompletnie nie pasuje. Jak dla mnie również efekt „budżetowości” względem 300tki.  White to tylko ori czarna guma lub czerwona, kilka postów wcześniej. Pasek snoopy również 👍


Na żywo Hirsch Performance nie sprawia wrażenia „budżetowego”. To kawał solidnie wykonanego paska. Do tego bardzo wygodny. Przynajmniej w mojej opinii.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, pepepatryk napisał:

Niebieska fala i czerwona guma na dziś emoji4.png jestem bardzo zadowolony z tego połączenia bd3c216a2d7a2a90dc4319146980bc33.jpg

 

Edytowane przez Qsto
A ta guma to co to za produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fanfar19 napisał:


Na żywo Hirsch Performance nie sprawia wrażenia „budżetowego”. To kawał solidnie wykonanego paska. Do tego bardzo wygodny. Przynajmniej w mojej opinii.

 

zgodze sie, ze na zywo prezentuje sie calkiem niezle, ale dla mnie byl mega niewygodny odnosze sie co prawda do modelu Tiger a nie Performance, ale oba maja gume od spodu wiec subiektywne odczucia pewnie miabym takie same)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ta guma to co za produkt?

Zealande. Świetna jakość, świetne dopasowanie. Jedynie co to jest trochę krótka. Na mój 18,5cm nadgarstek zapinam na trzecią dziurkę od końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pepepatryk napisał:

Niebieska fala i czerwona guma na dziś emoji4.png jestem bardzo zadowolony z tego połączenia 

 

Ten czerwony Zealande do białasa korci mnie coraz bardziej. Na Twoim niebieszczaku wygląda bosko.

 

56 minut temu, Plumber napisał:

E, kompletnie nie pasuje. Jak dla mnie również efekt „budżetowości” względem 300tki.  White to tylko ori czarna guma lub czerwona, kilka postów wcześniej. Pasek snoopy również 👍 oczywiście najważniejsze, że ok dla właściciela 

52 minuty temu, fanfar19 napisał:

Na żywo Hirsch Performance nie sprawia wrażenia „budżetowego”. To kawał solidnie wykonanego paska. Do tego bardzo wygodny. Przynajmniej w mojej opinii.

 

W rzeczywistości tak jak @fanfar19 napisał tanio nie wygląda. Tani też nie jest, choć i nie bardzo drogi. Jakość jednak jest bardzo dobra, co nie dziwi w paskach tej firmy.

Ori czarna guma ma beznadziejne zapięcie, dlatego się jej już pozbyłem, a czerwonej ori nie ma.

 

56 minut temu, fanfar19 napisał:

To jest Robby? Mam taki w swoim inox’ie.

Ale na to, żeby go założyć do 300M bym nie wpadł. Dla mnie wygląda fajnie. Do tego Hirsch ma kilka pasków tego typu, trochę się różniących między sobą. Można próbować podpasować.

300M ma 20 czy 21 w uszach?

 

Tak, ROBBY Sailcloth Effect Performance, są różne kolory spodniej gumy i obszycia. Ja brałem z Watch Obsession.

 

35 minut temu, adam78 napisał:

zgodze sie, ze na zywo prezentuje sie calkiem niezle, ale dla mnie byl mega niewygodny odnosze sie co prawda do modelu Tiger a nie Performance, ale oba maja gume od spodu wiec subiektywne odczucia pewnie miabym takie same)

 

Porównujmy zatem jabłka do jabłek. Guma w Performance jest zrobiona z małych wafelkowatych kwadracików, które powodują, że ona super się wygina i dopasowuje do kształtu nadgarstka, co jest ważne szczególnie dla mnie - noszącego zegarki na kostce lub między kostką a dłonią, a nie powyżej.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, outofthecool napisał:

Piękna. Coto za referencja?

Seamaster 1948 z okazji minionego 2 lata temu 70 lecia powstania linii modelowej.

7 godzin temu, szuwi napisał:

Po raz kolejny gratuluję 🙂 Daj proszę znać, jak sprawdza się luma w tym zegarku. 

Dam znak sygnał na spokojnie, na razie jestem zbytnio podekscytowany i widzę same zalety, ale tak miedzy nami, mam wrażenie, że w ciemności oczu nie wypali 😉

Dawno nic mnie tak nie cieszyło 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butik napisał:

 

Oj na skórze to nie, ale mam jeszcze cordurę z białymi przeszyciami ze Snoopy 2 (oryginał), też wygląda super.

 

IMG_0657.jpg

Zdecydowanie lepsze połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał:

Porównujmy zatem jabłka do jabłek. Guma w Performance jest zrobiona z małych wafelkowatych kwadracików, które powodują, że ona super się wygina i dopasowuje do kształtu nadgarstka, co jest ważne szczególnie dla mnie - noszącego zegarki na kostce lub między kostką a dłonią, a nie powyżej.

 

porownujemy jablka do jablek:

tutaj link do tego co pokazal kolega @fanfar19 https://dolinski.pl/pasek-hirsch-ayrton-22-mm-czarny-czerwony/

a tutaj link do tigera o ktorym ja mowilem: https://dolinski.pl/pasek-hirsch-tiger-21-mm-czarny/

 

na moje oko taki sam uklad wafelkowatych kwadracikow, roznia sie materialem na wierzchu

zreszta jak sie wlasnie dopatrzylem oba sa z kolekcji performance 

 

kupilem go wlasnie majac nadzieje ze laczy on elegancje klasycznego paska skorzanego w wygoda gumy

o ile jeszcze wyglada nie najgorzej to jak dla mnie zerowa wygoda z uzytkowaniu i wrocil do sprzedawcy jeszcze szybciej niz do mnie jechal

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, adam78 napisał:

porownujemy jablka do jablek:

tutaj link do tego co pokazal kolega @fanfar19 https://dolinski.pl/pasek-hirsch-ayrton-22-mm-czarny-czerwony/

a tutaj link do tigera o ktorym ja mowilem: https://dolinski.pl/pasek-hirsch-tiger-21-mm-czarny/

 

na moje oko taki sam uklad wafelkowatych kwadracikow, roznia sie materialem na wierzchu

zreszta jak sie wlasnie dopatrzylem oba sa z kolekcji performance 

 

kupilem go wlasnie majac nadzieje ze laczy on elegancje klasycznego paska skorzanego w wygoda gumy

o ile jeszcze wyglada nie najgorzej to jak dla mnie zerowa wygoda z uzytkowaniu i wrocil do sprzedawcy jeszcze szybciej niz do mnie jechal

 

Rzeczywiście podobne. Mamy zatem do czynienia w różnicy odczuć, a na to rady już nie ma, tak jak z gustem i tym co się podoba a co nie :)

 

Na szczęście jeszcze jest wolność wyboru, więc cieszmy się :D

Panie i Panowie, jeszcze odrobina prywaty na koniec. Będzie u mnie jeszcze jeden dodatek, ale tym razem zamiana, bo zrobiło się za dużo :D


**************
 

teraz odrobina prywaty...

 

Dwa zegarki ze zdjęcia poniżej będę teraz zamieniał na jeden, który jest troszkę połączeniem tych obu, pewnie łatwo się domyślić który :)

 

Jeśli zatem ktoś chciałby na rozsądnych warunkach wejść w posiadanie w któryś ze zdjęcia to zapraszam na priw!

 

D64D71E4-524B-4CF5-9B48-49393E8E3C2E.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pepepatryk napisał:

Niebieska fala i czerwona guma na dziś emoji4.png jestem bardzo zadowolony z tego połączenia 

widzę ze kolega się rozwinął od czasu Taga poprzez Pelagosa do Omegi :) gratuluję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adam78 napisał:

 

porownujemy jablka do jablek:

tutaj link do tego co pokazal kolega @fanfar19 https://dolinski.pl/pasek-hirsch-ayrton-22-mm-czarny-czerwony/

a tutaj link do tigera o ktorym ja mowilem: https://dolinski.pl/pasek-hirsch-tiger-21-mm-czarny/

 

na moje oko taki sam uklad wafelkowatych kwadracikow, roznia sie materialem na wierzchu

zreszta jak sie wlasnie dopatrzylem oba sa z kolekcji performance 

 

kupilem go wlasnie majac nadzieje ze laczy on elegancje klasycznego paska skorzanego w wygoda gumy

o ile jeszcze wyglada nie najgorzej to jak dla mnie zerowa wygoda z uzytkowaniu i wrocil do sprzedawcy jeszcze szybciej niz do mnie jechal

Ja użytkuję Robby, nie Ayrton i to jest ten sam, o którym pisał kolega @Butik

https://www.hirschstraps.com/collections/hirsch-performance-straps/products/hirsch-robby-sailcloth-effect-performance-watch-strap-in-black-red-09120940504?variant=32283670856

Tak jak piszesz, one się wszystkie różnią właśnie pokryciem wierzchnim i to jest pewnie różnica w użytkowaniu. Albo może nawet konkretny egzemplarz?

 

Miałem kiedyś taką sytuację z paskami Hirscha. Kupiłem czarny i był super, kupiłem potem brązowy do innego zegarka ale model był ten sam i rozmiar był ten sam.

A w komforcie użytkowania przepaść na korzyść wersji czarnej.

 

3 godziny temu, Butik napisał:

 

Dwa zegarki ze zdjęcia poniżej będę teraz zamieniał na jeden, który jest troszkę połączeniem tych obu, pewnie łatwo się domyślić który :)

 

Jeśli zatem ktoś chciałby na rozsądnych warunkach wejść w posiadanie w któryś ze zdjęcia to zapraszam na priw!

 

 

@Butiku Ciebie to ruch jak w ulu 😁

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 


Dzieki wielkie, chodzi za mną takie połączenie od dawna

widzę ze kolega się rozwinął od czasu Taga poprzez Pelagosa do Omegi :) gratuluję 


A dzięki wielkie ale i TAGa i Pelagosa trochę żałuje, świetne zegarki. Omegę kupiłem trochę na próbę, ale okazało się, że chyba ze mną zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butik napisał:

 

Rzeczywiście podobne. Mamy zatem do czynienia w różnicy odczuć, a na to rady już nie ma, tak jak z gustem i tym co się podoba a co nie :)

 

Na szczęście jeszcze jest wolność wyboru, więc cieszmy się :D

Panie i Panowie, jeszcze odrobina prywaty na koniec. Będzie u mnie jeszcze jeden dodatek, ale tym razem zamiana, bo zrobiło się za dużo :D


**************
 

teraz odrobina prywaty...

 

Dwa zegarki ze zdjęcia poniżej będę teraz zamieniał na jeden, który jest troszkę połączeniem tych obu, pewnie łatwo się domyślić który :)

 

Jeśli zatem ktoś chciałby na rozsądnych warunkach wejść w posiadanie w któryś ze zdjęcia to zapraszam na priw!

 

D64D71E4-524B-4CF5-9B48-49393E8E3C2E.jpeg

Połączenie tych dwóch ? 🤔Mnie wychodzi Cartier Santos😎

 

9D8ACC1C-CD99-40D3-9746-43540C09C12D.png

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pepepatryk napisał:

 


Dzieki wielkie, chodzi za mną takie połączenie od dawna emoji4.png



A dzięki wielkie emoji4.png ale i TAGa i Pelagosa trochę żałuje, świetne zegarki. Omegę kupiłem trochę na próbę, ale okazało się, że chyba ze mną zostanie emoji4.png

 

widać konsekwencje :)i jak porównanie ?

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, desmo napisał:

Połączenie tych dwóch ? 🤔Mnie wychodzi Cartier Santos😎

 

 

Tysz piknie :)

 

Ja jednak pozostanę w kręgu ostatniej litery alfabetu greckiego.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, desmo napisał:

Połączenie tych dwóch ? 🤔Mnie wychodzi Cartier Santos😎

 

Widać, że na forum moda na Cartiera zapanowała 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczył na naszym forum Markowe (denverowe) zdjęcia mojego Seamastera i nie mógł się powstrzymać...🤣😉


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sanik napisał:

Widać, że na forum moda na Cartiera zapanowała 😆

Nie wiem jak na forum ale u mnie moda na Cartier trwa od zawsze 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, memento mori napisał:

Nic dziwnego, bo jak słyszę kostka, to oczyma wyobraźni widzę "Monaco, Reverso, Tanka <koniec>" 😉

Tanka lub Santosa...ten drugi był nawet pierwszy ...  no i to pierwszy „ pilot” 😉

3 godziny temu, wieloryb napisał:

Może filmik dla rozrywki?

 

Akurat jako wielozegarkowiec zdecydowanie wolę małe i lekkie pudełka niż przerost formy nad treścią, które zdarzają się nagminnie niemal na każdej półce cenowej w obrębie Swatch Group

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.