Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z pojawiającymi się ostatnio sugestiami typu "sprzedaj De Ville", co prawda nie dotyczącymi mojego zegarka, chciałbym powiedzieć, że mój nigdzie się nie wybiera 😃

 

 

 

IMG_2536.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, wieloryb napisał:

Gdyby tylko nie miał tej ohydnej daty... :)

 

I dekiel ma pełny i tarcza jakaś taka podrapana, jakby gładkiej nie mieli, do tego z jakąś przerwą, farby zabrakło, czy co?

Indeksy też jakoś tak dziwnie, co drugi tylko nałożyli, a reszta to jakieś kropki, żeby choć diamenty... ale nie, zwykłe nie-wiadomo-co dali 😁

 

Ale i tak nigdzie się nie wybiera :)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wieloryb napisał:

Gdyby tylko nie miał tej ohydnej daty... :)

 

Kurcze no też nie mogę przeboleć że nie zrobili wersji bez datownika.😟

Tak czy inaczej jeden z najbardziej udanych inspirowanych vintage...

Ładny jest skubaniec nawet z tą okropną dziurą w tarczy 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De Ville to mój następny cel zakupowy. Nie jestem tylko pewny referencji bo podobają mi się trzy. Jedną z nich jest też taka jaką posiada kolega fanfar19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni głosowania. Kto nie miał okazji brać udział w głosowaniu niech nie zwleka 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, deviles napisał:

Duży bydlak.

Raczej wątła łapka.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wieloryb napisał:

Gdyby tylko nie miał tej ohydnej daty... :)

 

 

To by wtedy nie był taki fajny i praktyczny zarazem 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2020 o 20:56, Butik napisał:

Mam jednak problem z pokazanym wcześniej Globemasterem i Deville - zazwyczaj nie wiem co założyć, wkurza mnie to, więc wymysliłem, że te dwa zamienię na jednego Globe Annual Calendar (srebrna tarcza, niebieskie wskazówki i indeksy). Ale czy to dobry pomysł? No i wtedy zostawiam jeszcze jedno puste miejsce na jakąś nowość w przyszłym roku (chyba niebieską, najlepiej z GMT ;)). A może źle robię?

 

PS. Globe Annual Calendar już zamówiłem w Jubitomie na -40%, ale jak przyjdzie zawsze zostaje mi 14 dni na zwrot ;)

 

 

od dluzszego czasu mialem na oku inny zegarek, ale jak dali w Jubitomie rabat -40% na niego to tez mocno sie zastanawialem czy go nie wziac bo dobra cena, calkiem ladny itd.

jednak nie zdecydowalem sie na to i....

 

dzisiaj mialem okazje obejrzec pare omeg na zywo, nie bylo wsrod nich co prawda dokladnie tego globe annual calendar ze srebrna tarcza o ktorym piszesz, ale byl taki annual calendar z biala tarcza oraz byla ta nowa constelation ze srebrna tarcza no i ani ten annual calendar mnie nie porwal (wg mnie zegarek jest niespojny - surowosc zabkowanego bezela wogole nie wspolgra z tarcza pie pan a ta fikusna czcionka z miesiacami to juz zupelnie od czapy). Ponadto srebrna tarcza tez nie dodaje elegancji 

 

cos mi sie wydaje ze jak go na zywo zobaczysz to szybko zwrocisz, ja przynajmniej po sklejeniu w wyobrazni tego co widzialem wiem ze bardzo dobrze zrobilem nie klikajac ze wzgledu na dobra cene

 

i jeszcze jedno - de ville tresor na zywo to jak dla mnie petarda (niewazne czy stal czy zloto)

 

ktos Ci juz podpowiadal wczesniej ze pozbylby sie tych dwoch o ktorych napisales i wzialby tresora - podpisuje sie pod tym wszystkimi 4 konczynami ;) 

zegarek jest fantastyczny - prosty ale baaaardzo elegancki i bardzo spojny przez co ma klimat (zwlaszcza ten z niebieska tarcza co wyglada jakby byla jeansowa, ale biala tez bym bral bez mrugniecia). Prostota i elegancja sa ponadczasowe - nigdy sie nie znudza i z dnia na dzien coraz bardziej sie podobaja

 

ja niestety mam dosyc duza lape i gdyby tresor mial rozmiar chociaz 41 (a najlepiej 42) to juz bym sie nim Wam chwalil, a tak tylko sie nim zachwycam bo na moim nadgarstku poprostu ginie

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszy egzemplarz Snoopyego dostarczony w Szwajcarii!
 
zdjęcia z omega forums (https://omegaforums.net/threads/snoopy-2020-it‘s-here.123772/)
 
 
image.thumb.png.221f124577fcc9122e66349e8d1fc109.pngimageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1ebecdd01e818001bdeb3569065bfe16c8933d183e611f965
 
image.thumb.png.355a5942b398c013e175293b02d925cd.png
 
image.thumb.png.4012a7dddc8cf68dd642048c2529f8b0.png

Maciek, te fotki fajne, ale już te w wątku „takie se” ;-)
Dopóki nie zobaczę na żywo - nie kupię

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, lukebor napisał:


Maciek, te fotki fajne, ale już te w wątku „takie se” 😉
Dopóki nie zobaczę na żywo - nie kupię emoji12.png

Spoko, masz czas, to nie limitka :) ja się zapisałem i czekam...ale najwcześniejszy termin jaki słyszałem to gdzieś w q1 2021. Zobaczymy czy do tego czasu mi nie przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, adam78 napisał:

i jeszcze jedno - de ville tresor na zywo to jak dla mnie petarda (niewazne czy stal czy zloto)

 

Jeśli chodzi jeszcze o Tresor to warto zwrócić uwagę na ref. 435.53.40.21.09.001. W porównaniu do 432.53.40.21.02.001 ma inny werk 8929 z certyfikatem master chronometer, brak daty, ale co ważniejsze i na mnie zrobiło duże wrażenie to cyferblat. Piękny emaliowany. Niestety cena tej wersji zdecydowanie studzi zapał zakupowy  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, adam78 napisał:

 

od dluzszego czasu mialem na oku inny zegarek, ale jak dali w Jubitomie rabat -40% na niego to tez mocno sie zastanawialem czy go nie wziac bo dobra cena, calkiem ladny itd.

jednak nie zdecydowalem sie na to i....

 

dzisiaj mialem okazje obejrzec pare omeg na zywo, nie bylo wsrod nich co prawda dokladnie tego globe annual calendar ze srebrna tarcza o ktorym piszesz, ale byl taki annual calendar z biala tarcza oraz byla ta nowa constelation ze srebrna tarcza no i ani ten annual calendar mnie nie porwal (wg mnie zegarek jest niespojny - surowosc zabkowanego bezela wogole nie wspolgra z tarcza pie pan a ta fikusna czcionka z miesiacami to juz zupelnie od czapy). Ponadto srebrna tarcza tez nie dodaje elegancji 

 

cos mi sie wydaje ze jak go na zywo zobaczysz to szybko zwrocisz, ja przynajmniej po sklejeniu w wyobrazni tego co widzialem wiem ze bardzo dobrze zrobilem nie klikajac ze wzgledu na dobra cene

 

i jeszcze jedno - de ville tresor na zywo to jak dla mnie petarda (niewazne czy stal czy zloto)

 

ktos Ci juz podpowiadal wczesniej ze pozbylby sie tych dwoch o ktorych napisales i wzialby tresora - podpisuje sie pod tym wszystkimi 4 konczynami ;) 

zegarek jest fantastyczny - prosty ale baaaardzo elegancki i bardzo spojny przez co ma klimat (zwlaszcza ten z niebieska tarcza co wyglada jakby byla jeansowa, ale biala tez bym bral bez mrugniecia). Prostota i elegancja sa ponadczasowe - nigdy sie nie znudza i z dnia na dzien coraz bardziej sie podobaja

 

ja niestety mam dosyc duza lape i gdyby tresor mial rozmiar chociaz 41 (a najlepiej 42) to juz bym sie nim Wam chwalil, a tak tylko sie nim zachwycam bo na moim nadgarstku poprostu ginie

 

Dzięki @adam78 za kolejne cenne uwagi. Moje kliknięcie 40% nie było zupełnie impulsowe (w przeciwieństwie do X-33 "Słoneczny Impuls") bo ja o takiej podmiance myślałem od dawna, gdyż bardzo spodobał mi sią AC. Dlatego przy zobaczeniu takiej okazji nie zawahałem się. Oczywiście rozumiem Twoje wątpliwości, choć ich nie podzielam, ale jak już wiemy de gustibus itd ;)

 

8 godzin temu, alleck napisał:

 

Jeśli chodzi jeszcze o Tresor to warto zwrócić uwagę na ref. 435.53.40.21.09.001. W porównaniu do 432.53.40.21.02.001 ma inny werk 8929 z certyfikatem master chronometer, brak daty, ale co ważniejsze i na mnie zrobiło duże wrażenie to cyferblat. Piękny emaliowany. Niestety cena tej wersji zdecydowanie studzi zapał zakupowy  :) 

 

Co do Tresora (i tu odnoszę się też do poprzedniego posta) to żeby już trochę zamknąć ten temat (ale nie Wam usta :)) to jest to właśnie plan na moje półwiecze za 2 lata, i to właśnie w metalu szlachetnym.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał:

Co do Tresora (i tu odnoszę się też do poprzedniego posta) to żeby już trochę zamknąć ten temat (ale nie Wam usta :)) to jest to właśnie plan na moje półwiecze za 2 lata, i to właśnie w metalu szlachetnym.

 

No i super :) świetny plan !! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, alleck napisał:

No i super :) świetny plan !! 

 

:D

 

Aha - co do moich ostatnich wywodów i Waszej reakcji - bardzo wszystkim dziękuję za opinie, wszystkie z uwagą przeczytałem. Decyzje już podjęte, kroki poczynione, jak tylko ostateczna wersja kolekcji (wiem, że to śmiesznie brzmi, ale co tam ;)) będzie skompletowana to pokażę. Zmiana, o której mówiłem raczej nastąpi (aktualny niebieski Globe i srebrna Deville => Srebrny Annual Calendar), pojawi się coś nowego z niebieską tarczą, fajnego, częściowo odzwierciedlającego naszą rozmowę, ale to zostawię jako suspens na koniec 😈


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo powitac Kolegow z takim zdjeciem w tym dziale 😊

 

0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.