Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Plumber napisał:

Zapłacisz cenę taką jaką widzisz na stronie, jest ona już brutto. Dodatkowo dostaniesz specjalne etui na paski nato i teleskopy. To różni zakup online od tego w butiku.

Tak podejrzewałem. No to zamawiam. Będzie pod choinkę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Smycel napisał:

Gratulacje - naprawdę świetna wersja Moona 👍🏻

Dzieki 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, artme napisał:

Tak - PL.

A czy zaporowa? Przy tak kultowym i tak wykonanym inhausowym mechanizmie a do tego przy tak historycznej reedycji na skale calego zegarmistrzostwa, to jeszcze nie jest zle - a z roku na rok, tylko drozej... 😞

 

A z tym seicento, to nie przesadzaj 😉

 

 

No dobra... .niech będzie alfa 156 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michal_Gdy napisał:

A u mnie pierwszy dzień na biało :)

 

 

Chyba nigdy wcześniej nie spodobał mi się Globemaster, a tutaj jest ekstra. Pięknie wygląda 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Smycel napisał:

 

Chyba nigdy wcześniej nie spodobał mi się Globemaster, a tutaj jest ekstra. Pięknie wygląda 👍

mam tak samo aż zaniemówiłem :) bo jakoś wcześniej nie zaprzątał mojej głowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A u mnie pierwszy dzień na biało default_smile.png


U mnie to zupełna nowość, dziś pierwszy dzień na ręce (poza domem). Globemaster podobał mi się od zawsze ale cena metkowa powyżej 30k PLN skutecznie mnie zniechęcała (mentalnie). Pojawiała się fajna okazja cenowa i długo się nie zastanawiałem. Czekam jeszcze na pasek i oryginalne zapięcie.

Pierwsze wrażenia - rozmiar 39 mm, ale sprawia wrażenie trochę większego, nie mniej jednak na ręce leży super, dla z pewnością bardziej elegancko i dyskretniej niż Aqua Terra. Bransoleta zaskakująco wygodna, najlepsza jaką miałem, mimo że bez mikroregulacji. Chętnie podzielę się opiniami po dłuższym czasie używania.


Bransoleta nie jest zła, ale czuję, że na pasku to będzie petarda

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal_Gdy - gratulacje. To imo jeden z najbardziej niedocenianych modeli Omegi. Miałem tę wersję - tarcza robi robotę (choć wiem, że na żywo jest jeszcze lepiej, a oglądanie tego zegarka tylko w sklepie i wydawanie na tej podstawie opinii nie jest najlepszym pomysłem ;) ).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny ten globemaster, a Ed ? czapki z głów....


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukebor napisał:
@Michal_Gdy - gratulacje. To imo jeden z najbardziej niedocenianych modeli Omegi. Miałem tę wersję - tarcza robi robotę (choć wiem, że na żywo jest jeszcze lepiej, a oglądanie tego zegarka tylko w sklepie i wydawanie na tej podstawie opinii nie jest najlepszym pomysłem ).


Dzięki. Ja do Globemastera (właśnie z jasną tarczą) pierwsze podejścia robiłem jakiś rok temu, tzn. oglądałem go przy okazji spoglądania na Aqua Terra 41 mm. Generalnie wtedy pokazano mi go jako taką bardziej elegancką alternatywę dla AT i nie ukrywam, że to był początek że zacząłem o nim na poważnie myśleć. Dodam, że szukałem wtedy czegoś na tyle eleganckiego, by dobrze wyglądało nawet nie tyle w zestawach garniturowych, co łączonych marynarka+koszula+spodnie. Myślałem o AT, ale ona dla mnie to jest jednak bardziej sportowa i nawet Daniel Craig jako 007 nie był w stanie mnie przekonać do zmiany zdania. Przez jakiś czas tą rolę zegarka "do pracy" pełnił De Ville (też z białą tarczą, zaraz idzie na bazarek), ale on znowu tą elegancję ma posuniętą jak dla mnie trochę za bardzo i (może zabrzmi to dziwnie) czasami głupio się w nim czułem jak byłem bez krawata. 

W Globemasterze tarcza i karbowany bezel to oczywiście jedna sprawa, natomiast sam rozmiar koperty i to że całość jest relatywnie nie za gruba finalnie zaważyły na moją decyzję o zakupie. Patrzyłem jeszcze na wersję 41 mm z rocznym kalendarzem (tą o której wyżej pisał Butik), ale jak dla mnie rozmiar był trochę za duży w porównaniu do tego (już) mojego.

 

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafio77 napisał:

mam tak samo aż zaniemówiłem :) bo jakoś wcześniej nie zaprzątał mojej głowy 

Cieszę się, ze nie tylko ja zaniemówiłem na jego widok. Dla mnie bomba! Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Michal_Gdy napisał:

e49cc27480834e426148f3dfce53bd40.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piękny zegar. Gratulacje.

Dobrze układa się na ręce.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowie mi ktoś co ten wskaźnik na mechanizmie Eda wskazuje?
 
Przesuwka do regulacji długości sprężyny włosowej, czyli do regulacji precyzji chodu zegarka. 
 
Edit: Jako uzupełnienie. A(vance=szybko) i R(etard=wolno).

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można gdzieś w Warszawie poza Arkadią się przymierzyć do Moona i wersji Reduced? Jestem ciekaw jak będą na ręce wyglądały obie wersję.

 

Chodzą za mną długo a zakup raczej z tych "wyczekanych" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reduced nie jest produkowany od wielu lat. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TheKubizz napisał:

Panowie czy można gdzieś w Warszawie poza Arkadią się przymierzyć do Moona i wersji Reduced? Jestem ciekaw jak będą na ręce wyglądały obie wersję.

 

Chodzą za mną długo a zakup raczej z tych "wyczekanych" ;).

Najwięcej speedmasterów spotkasz w butiku omegi, ale nie reduced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sanik napisał:

Najwięcej speedmasterów spotkasz w butiku omegi, ale nie reduced.

A reduced jest szansa gdzieś przymierzyć? Czy przy nadgarstku ok. 19-20cm jest sens sobie w ogóle głowę zaprzątać? :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, TheKubizz napisał:

Panowie czy można gdzieś w Warszawie poza Arkadią się przymierzyć do Moona i wersji Reduced? Jestem ciekaw jak będą na ręce wyglądały obie wersję.

 

Chodzą za mną długo a zakup raczej z tych "wyczekanych" ;).

 

16 minut temu, sanik napisał:

Najwięcej speedmasterów spotkasz w butiku omegi, ale nie reduced.

 

A czy te damskie speedmastery nie są przypadkiem mniejsze? 

 

No właśnie - znalazłem. Jest seria speedmasterów 38mm - https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/speedmaster-38-mm/product

 

Natomiast speedmaster reduced, czyli klasyczny spidi w mniejszym rozmiarze nie jest produkowany już od wielu lat. Rozmiar jest super, ale trochę ucierpiała na tym tarcza, bo tarcze chronografu i sekundy sa nieproporcjonalne duże i w porównaniu do zwykłego moona wygląda to dość dziwnie:

 

image.thumb.png.5541ab314b728478173c0362dd6b7c4b.png

 

Dla osoby z wąskim nadgarstkiem jest dobrą, niedrogą alternatywą (ceny chyba nadal poniżej 10k), jeśli podoba Ci się tarcza. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A reduced jest szansa gdzieś przymierzyć? Czy przy nadgarstku ok. 19-20cm jest sens sobie w ogóle głowę zaprzątać?  Dzięki!
Filip Ci odpisał. Reduced nie jest już produkowana. Więc przymierzyć można jak znajdziesz kogoś kto taką ma i zechce Ci ją udostępnić do przymiarki. Natomiast jest taki model Speedmaster 38. Ale czy on jest męski? Szczerze to nie wiem. Są wersje z diamencikami więc ja bym założył, że jednak damski. Przy nadgarstku 19-20 nie patrzył bym na wersję Reduced. U mnie podobna wielkość nadgarstka i zwykły Moon wyglądał mi na małego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.