Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, outofthecool napisał:

 

 

A czy te damskie speedmastery nie są przypadkiem mniejsze? 

 

No właśnie - znalazłem. Jest seria speedmasterów 38mm - https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/speedmaster-38-mm/product

 

Natomiast speedmaster reduced, czyli klasyczny spidi w mniejszym rozmiarze nie jest produkowany już od wielu lat. Rozmiar jest super, ale trochę ucierpiała na tym tarcza, bo tarcze chronografu i sekundy sa nieproporcjonalne duże i w porównaniu do zwykłego moona wygląda to dość dziwnie:

 

 

 

Dla osoby z wąskim nadgarstkiem jest dobrą, niedrogą alternatywą (ceny chyba nadal poniżej 10k), jeśli podoba Ci się tarcza. 

 

 

Rzeczywiście tarcza mocno ściśnięta - głównie aspekt cenowy kusi ale obawiam się, że półśrodki kończą się na dalszym dążeniu do tego głównego celu ;).  Dzięki za podrzucenie linku - przejrzę sobie i się poedukuję i na bank częściej będę bywał w temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, TheKubizz napisał:

A reduced jest szansa gdzieś przymierzyć? Czy przy nadgarstku ok. 19-20cm jest sens sobie w ogóle głowę zaprzątać? :) Dzięki!

Absolutnie nie ma sensu.

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, alleck napisał:

 
Przesuwka do regulacji długości sprężyny włosowej, czyli do regulacji precyzji chodu zegarka. 
 
Edit: Jako uzupełnienie. A(vance=szybko) i R(etard=wolno).
 

Dziękuję. I sam użytkownik to może regulować czy serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beniowski napisał:

Dziękuję. I sam użytkownik to może regulować czy serwis?

Może tak samo jak w każdym innym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. I sam użytkownik to może regulować czy serwis?
Małe odchyłki samemu można regulować. Oczywiście najlepiej mieć do tego celu wibrograf, ale i bez niego da się wyregulować. Ja zegarki z przesuwką reguluje sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, beniowski napisał:

Dziękuję. I sam użytkownik to może regulować czy serwis?

Można samemu, ale bez miernika ciężko trafić z ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak samo jak w każdym innym zegarku.
No tu bym się aż tak bardzo nie rozpędzał. Ja bym napisał w każdym z przesuwką. Są mechanizmy bez przesuwki. Ja np. Powermatica się nie podejmę wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, alleck napisał:
29 minut temu, Bartek79 napisał:
Może tak samo jak w każdym innym zegarku.

No tu bym się aż tak bardzo nie rozpędzał. Ja bym napisał w każdym z przesuwką. Są mechanizmy bez przesuwki. Ja np. Powermatica się nie podejmę wyregulować.

To była lekka ironia. Nie znam ludzi którzy mając zegary premium otwierają je po to aby sobie wyregulować precyzję chodu. To tak jakby w Mercedesie samemu sobie olej wymieniać. Można ale czy ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna limitka Tresor dla Orbis (non-profit NGO).
59997492d85f715243a72e0a35038a7e.jpg


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w tym temacie dawałem zdjęcia swoich reduced i Moonwatcha. Podrzucam raz jeszcze, nadgarstek mam 19,5 cm :

 

11060-A45-9-CCC-4-ED6-BDE9-A0-A4-BBF2625

9191-B406-4345-4-FB7-B38-D-76-B0-BFB4025

B4-C76-AD0-8-B82-43-E2-8962-55-C32614371

F466588-B-EE5-A-48-CE-908-C-220-B5665-AD

F558-CD69-5-AA3-4-ADA-89-C9-34-E3001-B11

F9-E8-CC73-D833-4338-A77-A-DC8-B2-D686-F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheKubizz napisał:

A reduced jest szansa gdzieś przymierzyć? Czy przy nadgarstku ok. 19-20cm jest sens sobie w ogóle głowę zaprzątać? :) Dzięki!

 

Nie wiem skąd jesteś, ale w Krk w M1 albo Galerii Krakowskiej w lombardzie leżała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bartek79 napisał:

To była lekka ironia. Nie znam ludzi którzy mając zegary premium otwierają je po to aby sobie wyregulować precyzję chodu. To tak jakby w Mercedesie samemu sobie olej wymieniać. Można ale czy ma to sens?

A to przepraszam, nie złapałem ironii :)   

Może moje zegarki nie są jakoś bardzo premium ;) ale w Speedmasterze na 1120 (czyli VJ7750) i IWC 3239 na 30110 (już nie pamiętam czy to Sellita SW200 czy ETA’s 2824-2) precyzję regulowałem sam. Nie mam tez Mercedesa, ale w swoich samochodach np. koła przekładam sam, klocki/tarcze wymieniam sam. Ogólnie proste prace wykonuje sam. Nie dlatego, że mnie nie stać czy robię jakieś oszczędności, ale po prostu bo lubię to robić. A poza tym, często zrobię to szybciej (bo nie muszę nigdzie jechać, czekać w kolejce) i dokładniej niż ktoś inny, bo robię to bez pośpiechu, bo inny klient mnie nie pogania itd.

Chyba niektórzy mówią na to hobby ;) Ale czy ma to sens ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TheKubizz napisał:

 

Rzeczywiście tarcza mocno ściśnięta - głównie aspekt cenowy kusi ale obawiam się, że półśrodki kończą się na dalszym dążeniu do tego głównego celu ;).  Dzięki za podrzucenie linku - przejrzę sobie i się poedukuję i na bank częściej będę bywał w temacie!

Półśrodki kończą się niestety na tym, że bez sensu wypalasz pieniądze na coś, co nie sprawia Ci frajdy. Chciałem kupić tańszy zegarek niż moon i cieszę się, że posłuchałem mądrzejszych. Żałowałbym bardzo szybko :) 

 

Jeśli miał być zwykły moonwatcha, to niech będzie moonwatch i kropka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, alleck napisał:

A to przepraszam, nie złapałem ironii :)   

Może moje zegarki nie są jakoś bardzo premium ;) ale w Speedmasterze na 1120 (czyli VJ7750) i IWC 3239 na 30110 (już nie pamiętam czy to Sellita SW200 czy ETA’s 2824-2) precyzję regulowałem sam. Nie mam tez Mercedesa, ale w swoich samochodach np. koła przekładam sam, klocki/tarcze wymieniam sam. Ogólnie proste prace wykonuje sam. Nie dlatego, że mnie nie stać czy robię jakieś oszczędności, ale po prostu bo lubię to robić. A poza tym, często zrobię to szybciej (bo nie muszę nigdzie jechać, czekać w kolejce) i dokładniej niż ktoś inny, bo robię to bez pośpiechu, bo inny klient mnie nie pogania itd.

Chyba niektórzy mówią na to hobby ;) Ale czy ma to sens ? ;) 

Ostatnio mam wrażenie, że ponownie znaczenia nabiera powiedzenie: „chcesz aby było zrobione dobrze, zrób to sam”.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr D. napisał:

PO 42mm była za mała wiec wleciała nowa 45,5. Leży idealnie :)

 

 

8312377F-CF65-4B61-811F-5545C1A993BE.jpeg

Bransoleta mówi coś innego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, alleck napisał:

A to przepraszam, nie złapałem ironii :)   

Może moje zegarki nie są jakoś bardzo premium ;) ale w Speedmasterze na 1120 (czyli VJ7750) i IWC 3239 na 30110 (już nie pamiętam czy to Sellita SW200 czy ETA’s 2824-2) precyzję regulowałem sam. Nie mam tez Mercedesa, ale w swoich samochodach np. koła przekładam sam, klocki/tarcze wymieniam sam. Ogólnie proste prace wykonuje sam. Nie dlatego, że mnie nie stać czy robię jakieś oszczędności, ale po prostu bo lubię to robić. A poza tym, często zrobię to szybciej (bo nie muszę nigdzie jechać, czekać w kolejce) i dokładniej niż ktoś inny, bo robię to bez pośpiechu, bo inny klient mnie nie pogania itd.

Chyba niektórzy mówią na to hobby ;) Ale czy ma to sens ? ;) 

Jak to lubisz to spoko natomiast nie po to w takich zegarach producent daje certyfikaty COSC czy METAS i gwarancję żeby sobie grzebać w nim tracąc tym samym gwarancję. No ale kto co lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, outofthecool napisał:

A czy te damskie speedmastery nie są przypadkiem mniejsze? 

 

No właśnie - znalazłem. Jest seria speedmasterów 38mm - https://www.omegawatches.com/watches/speedmaster/speedmaster-38-mm/product

 

Te 38-mm speedmasterki rzeczywiście przez Omegę są określane jako damskie (choć w damskiej wersji można je zaliczyć do tych dużych kopert), jednakże niektóre z nich spokojnie nadają się dla faceta z drobną grabą. Przy czym chciałbym zaznaczyć, że nówki sztuki maksymalny rozmiar bransolety mają dostosowany do dużych nadgarstków kobiecych, co oznacza, że np przy moim 17,5-18cm już jest za mało ogniw. Tak więc przy zakupie nowego warto od razu "wynegocjować" dodatkowe ogniwa w gratisie. Zegarki z tej serii są bardzo ładne choć jeszcze na starszym 3330 (tym samym co w wycofanych już Speedmasterach Racing kolorowych).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, outofthecool napisał:

Rozmiar jest super, ale trochę ucierpiała na tym tarcza, bo tarcze chronografu i sekundy sa nieproporcjonalne duże i w porównaniu do zwykłego moona wygląda to dość dziwnie

 

No własnie, reduced wygląda dobrze ale jak sie go połozy obok zwykłego speediego to wygląda jak by się coś rozjechało :)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jan napisał:

 

No własnie, reduced wygląda dobrze ale jak sie go połozy obok zwykłego speediego to wygląda jak by się coś rozjechało :)

czyli jak kupować reduced, to pod warunkiem że nie wolno patrzeć na zwykłe speedmastery 😂

 

image.png.281647a79324ccb27d1b44002662d236.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Butik napisał:

 

Te 38-mm speedmasterki rzeczywiście przez Omegę są określane jako damskie (choć w damskiej wersji można je zaliczyć do tych dużych kopert), jednakże niektóre z nich spokojnie nadają się dla faceta z drobną grabą. Przy czym chciałbym zaznaczyć, że nówki sztuki maksymalny rozmiar bransolety mają dostosowany do dużych nadgarstków kobiecych, co oznacza, że np przy moim 17,5-18cm już jest za mało ogniw. Tak więc przy zakupie nowego warto od razu "wynegocjować" dodatkowe ogniwa w gratisie. Zegarki z tej serii są bardzo ładne choć jeszcze na starszym 3330 (tym samym co w wycofanych już Speedmasterach Racing kolorowych).

Ciekaw byłem, czy ktoś zwróci uwagę na określenie tych speedków jako damskich :)

 

Rozmiar 38mm uważam za jak najbardziej unisex (mam, noszę i lubię mój DJ 36mm, pomimo sporych gabarytów), natomiast nie uważam, że założenie produktowe dla tej kolekcji speedków jest unisex, skoro flagowym modelem tej serii jest poniższy model :)

 

1438965884_Screenshot2020-12-15at10_56_47.thumb.png.59fac91ac0fb57a6a5f50dafcc703d92.png

 

A taka ślicznota dopiero na szarym końcu w katalogu :) Broni się dużo bardziej niż stary speedy reduced:

 

1716157699_Screenshot2020-12-15at11_01_13.thumb.png.ab87ad96df23d8c68c619785e857e049.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, outofthecool napisał:

Ciekaw byłem, czy ktoś zwróci uwagę na określenie tych speedków jako damskich :)

 

Rozmiar 38mm uważam za jak najbardziej unisex (mam, noszę i lubię mój DJ 36mm, pomimo sporych gabarytów), natomiast nie uważam, że założenie produktowe dla tej kolekcji speedków jest unisex, skoro flagowym modelem tej serii jest poniższy model :)

 

1438965884_Screenshot2020-12-15at10_56_47.thumb.png.59fac91ac0fb57a6a5f50dafcc703d92.png

 

A taka ślicznota dopiero na szarym końcu w katalogu :) Broni się dużo bardziej niż stary speedy reduced:

 

1716157699_Screenshot2020-12-15at11_01_13.thumb.png.ab87ad96df23d8c68c619785e857e049.png

 

Zgadzam się z Tobą, uważam że Omega niepotrzebnie szufladkuje te zegarki jako damskie. Bo tak jak słusznie zauważyłeś głównie pokazywane są wersje bardzo kobiece, to jednak ta czarnej tarczy nie brakuje ani odrobiny męskości, podobnie jak w przypadku tarczy niebieskiej (Orbis) czy nawet błękitnej. Piękne są też tarcze szare, szczególnie na brązowym pasku z pomarańczowymi wskazówkami. Moim zdaniem w tej mniejszej wersji nawet facet z wysokim poziomem testosteronu miałby w czym wybierać i mógłby z dumą nosić.

image.thumb.png.113c62cbbe98335346a9cc38613a1981.pngimage.thumb.png.6e2e11a0be38aff20523b4a3a757c1be.pngimage.thumb.png.407cd3b5548634ad3c1c8e14c3397089.pngimage.thumb.png.c1e1e68991feaf3a9c8ab6f02057d763.pngimage.thumb.png.63d49412d62feba11b5a486daf056332.pngimage.thumb.png.101e1c34373f46f6c91804071a3a434d.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Butik napisał:

 

Zgadzam się z Tobą, uważam że Omega niepotrzebnie szufladkuje te zegarki jako damskie. Bo tak jak słusznie zauważyłeś głównie pokazywane są wersje bardzo kobiece, to jednak ta czarnej tarczy nie brakuje ani odrobiny męskości, podobnie jak w przypadku tarczy niebieskiej (Orbis) czy nawet błękitnej. Piękne są też tarcze szare, szczególnie na brązowym pasku z pomarańczowymi wskazówkami. Moim zdaniem w tej mniejszej wersji nawet facet z wysokim poziomem testosteronu miałby w czym wybierać i mógłby z dumą nosić.

image.thumb.png.113c62cbbe98335346a9cc38613a1981.pngimage.thumb.png.6e2e11a0be38aff20523b4a3a757c1be.pngimage.thumb.png.407cd3b5548634ad3c1c8e14c3397089.pngimage.thumb.png.c1e1e68991feaf3a9c8ab6f02057d763.pngimage.thumb.png.63d49412d62feba11b5a486daf056332.pngimage.thumb.png.101e1c34373f46f6c91804071a3a434d.png

100% prawda. Osobiście nie jestem fanem panującej mody na duże zegarki. W XX wieku, spidi uchodził za wręcz monstrualny, typowym męskim zegarkiem był rozmiar 35-38mm. Zakres od 36 do 42mm uważam za optymalny w dzisiejszych czasach. Szkoda, że moonphase'y są takie duże, bo.mnie zniechęcają. Moonwatch jest największym moim zegarkiem i niech tak pozostanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bartek79 napisał:

Jak to lubisz to spoko natomiast nie po to w takich zegarach producent daje certyfikaty COSC czy METAS i gwarancję żeby sobie grzebać w nim tracąc tym samym gwarancję. No ale kto co lubi...

 

Nigdzie nie pisałem nic o regulacji zegarków na gwarancji, pytanie brzmiało: Czy użytkownik może regulować sam (mechanizm z regulacją przesuwką), czy konieczny do tego jest serwis. Więc odpowiedziałem, że może sam, bo w przeciwieństwie do powermatica czy Co-axiala, nie potrzebuje do tego ekstra narzędzi które są dostępne tylko w serwisie bądź u majstra który się specjalizuje w takich mechanizmach.  Nigdzie nie podnosiłem kwestii gwarancyjnych. Nawiązując jeszcze do samochodów. Na tym forum w wątku o samochodach koledzy pisali, że jeżdżą do ASO wymieniać wycieraczki. Można ? Można. Są pewnie koledzy którzy na skrócenie bransolety czy wymianę paska chodzą do zegarmistrza. Nikt im tego nie zabrania, ani nie potępia za to. Ja osobiście lubię zachować zdrowy balans, tam gdzie jest konieczny serwis, to idę do serwisu, gdzie mogę poradzić sobie sam, to ogarniam sobie sam. No ale co kto lubi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że większość powyższych Speedmasterów nie powinna zostać zaszufladkowana jako damskie. Jednoczenie jakby nie patrzeć [wybaczcie pun] Orbis ma stosunkowo mało męskie logo ;)

 

01021801A%5B3%5D.jpg

 

sp-speedmaster38mm-orbis-32430385003002-

 

12.10.2017_world_sight_day_presley_berge

 

Niemniej jednak uważam, że wygląda bardzo dobrze na męskim nadgarstku:

 

 

 

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.