Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, dodge66 napisał:

Zgadzam się, że większość powyższych Speedmasterów nie powinna zostać zaszufladkowana jako damskie. Jednoczenie jakby nie patrzeć [wybaczcie pun] Orbis ma stosunkowo mało męskie logo ;)

 

01021801A%5B3%5D.jpg

 

sp-speedmaster38mm-orbis-32430385003002-

 

12.10.2017_world_sight_day_presley_berge

 

Niemniej jednak uważam, że wygląda bardzo dobrze na męskim nadgarstku:

 

 

 

 

 

eee, misie też mogą być męskie!!! :)

 

Zainspirowaliście mnie, żeby wygrzebać moją Omkę. W końcu wtorek przecież... :) #nofilter

 

 

Screenshot 2020-12-15 at 12.48.21.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dodge66 napisał:

[...]jakby nie patrzeć [wybaczcie pun] Orbis ma stosunkowo mało męskie logo ;)[...]

 

Ojtam ojtam. przecież mnóstwo kobiet mówi na swoje drugie połówki "Misiu" ;)

 

A teraz zagadka:

 

Co dla miłośnika Omegi może być fajniejsze od Omegi? (nagród nie przewidziano, ale kreatywne odpowiedzi mogą być fajną zabawą ;))


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Butik napisał:

 

Ojtam ojtam. przecież mnóstwo kobiet mówi na swoje drugie połówki "Misiu" ;)

 

A teraz zagadka:

 

Co dla miłośnika Omegi może być fajniejsze od Omegi? (nagród nie przewidziano, ale kreatywne odpowiedzi mogą być fajną zabawą ;))

Moje propozycje 😁

dwie Omegi i skrzynka piwa 

Lot na Księżyc

Pożar w fabryce Rolex

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, BREVET napisał:

Moje propozycje 😁

dwie Omegi i skrzynka piwa 

Lot na Księżyc

Pożar w fabryce Rolex

 

Hihi, szybko poszło :) A źle nikomu nie życzę.

 

Odpowiedź prawidłowa - dwie Omegi, a radość jeszcze większa, kiedy każda ma po dodatkowej wskazówce (niestety nie gratis ;))

 

308471CE-E639-46AC-A6E3-88959B807D73_1_105_c.jpeg

68743DDC-E7C3-4367-850F-31299AB5AEBA_1_105_c.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując forumowy żart:

Od Omegi może być fajniejsza sprzedaż Opla 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mx3ulx7.jpg

 

Godzinę temu, outofthecool napisał:

eee, misie też mogą być męskie!!! :)

 

Godzinę temu, Butik napisał:

Ojtam ojtam. przecież mnóstwo kobiet mówi na swoje drugie połówki "Misiu" ;)

 

O to to! :D  Poza tym jeśli Snoopy jest odpowiedni, to i inne misiowate nie powinny być dyskryminowane :lol:

 

Godzinę temu, Butik napisał:

Co dla miłośnika Omegi może być fajniejsze od Omegi? (nagród nie przewidziano, ale kreatywne odpowiedzi mogą być fajną zabawą ;))

 

Taka skromna walizeczka z zawartością ;)

 

908624_0.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sanik napisał:

Parafrazując forumowy żart:

Od Omegi może być fajniejsza sprzedaż Opla 😜

 

Opel Omega oczywiście 😁

Edit. Motoryzacyjnie to tylko Alfa i Omega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Hihi, szybko poszło  A źle nikomu nie życzę.
 
Odpowiedź prawidłowa - dwie Omegi, a radość jeszcze większa, kiedy każda ma po dodatkowej wskazówce (niestety nie gratis ;))
 
308471CE-E639-46AC-A6E3-88959B807D73_1_105_c.thumb.jpeg.b755b808b3330a74b919d8d47b61c795.jpeg
68743DDC-E7C3-4367-850F-31299AB5AEBA_1_105_c.thumb.jpeg.a17598e498b3189929a6a5a6e7239bc9.jpeg

No i jak wrażenia? Globe wygląda świetnie!

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butik napisał:

 

Hihi, szybko poszło :) A źle nikomu nie życzę.

 

Odpowiedź prawidłowa - dwie Omegi, a radość jeszcze większa, kiedy każda ma po dodatkowej wskazówce (niestety nie gratis ;))

 

308471CE-E639-46AC-A6E3-88959B807D73_1_105_c.jpeg

68743DDC-E7C3-4367-850F-31299AB5AEBA_1_105_c.jpeg

I jak wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Piotr D. napisał:

PO 42mm była za mała wiec wleciała nowa 45,5. Leży idealnie :)

 

 

8312377F-CF65-4B61-811F-5545C1A993BE.jpeg

 

Potwierdzam, co prawda kawał konkretnej stali ale dobrze trzyma się ręki. Jak dla mnie idealny rozmiar na zegarek, pasuje zarówno do krótkich szortów latem jak i do eleganckiego garnituru👌

 

22 godziny temu, Piotr D. napisał:

PO 42mm była za mała wiec wleciała nowa 45,5. Leży idealnie :)

 

 

8312377F-CF65-4B61-811F-5545C1A993BE.jpeg

 

IMG_20201215_145128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Butik napisał:

 

Hihi, szybko poszło :) A źle nikomu nie życzę.

 

Odpowiedź prawidłowa - dwie Omegi, a radość jeszcze większa, kiedy każda ma po dodatkowej wskazówce (niestety nie gratis ;))

 

308471CE-E639-46AC-A6E3-88959B807D73_1_105_c.jpeg

68743DDC-E7C3-4367-850F-31299AB5AEBA_1_105_c.jpeg

 

Piękne sztuki 👌

PO w jakim rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kurzy napisał:

I jak wrażenia ?

 

AC w 41mm wyczuwalnie większy od standardowego GM 39. Z paskiem waży ~ tle co GM na kajdanie. Piękna sztuka bezdyskusyjnie. Jedno "ale" (o którym wiedziałem od początku) - Globemaster z nazwy powinien mieć iMHO funkcję GMT. Nie ma, ale ma przynajmniej wskazówkę godzinową przestawianą niezależnie (mechanizm 8900). W AC tej funkcji już nie ma, bo w pozycji "1" kręcenie koronką w jedną stronę daje szybkie przestawienie daty, w drugą - przestawienie miesiąca. Niezależnej godziny brak. Więc z Globemastera ostało się (patrząc na nazwę) - nic. Ale że to piękny zegar, a do podróżowania po świecie używam innych - to dla mnie jest ok ;)

 

Godzinę temu, omega seeker napisał:

 

Piękne sztuki 👌

PO w jakim rozmiarze?

 

PO to jeszcze poprzednia wersja, na modyfikacji 8500 (8605 dokładnie), z ceramiką i ciekłym metalem na lunecie oraz lakierowaną tarczą (jeszcze przed ZrO2) - trafił mi się "new old stock" zegarek nigdy nie sprzedany, choć zalegający półkę wystawową, więc kupiony jako nowy z 5-letnią gwarancją. Jako że poprzednia wersja, to ma 43,5mm kopertę, tutaj wyjątkowo w TYTANIE + guma, dlatego kupiłem. Zawsze narzekam na PO że ciężkie i grube. Tutaj mamy do czynienia z zegarkiem grubym (17mm), ale lekkim ze względu na stop metalu i pasek. Dlatego jest miodzio. W poprzedniej wersji 3-wskazówkowce miały 42mm, GMT 43,5. W najnowszej wersji wszystko poszło o 1,5-2.0 mm w górę -> wersja podstawowa 43,5, GMT 45,5. Oczywiście jest jeszcze wersja 39,5 ale to już inna bajka i na mechanizmie 8800.

 

Nowe zegarki zastępują te ze zdjęcia poniżej -> GM standard + DV Prestige Power reserve niedługo się znajdą na bazarku, chyba że ktoś chętny to zapraszam na priw - obie sztuki tegoroczne z Kruka, więc jeszcze praktycznie 5 lat gwararancji.

 

image.thumb.png.9b36011dfa9cce1776f49e3cc1d3f39f.png:)

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał:

-15% znów działa na Bonda w Kruku, ostatnio nie działało :)

Rabat wchodzi zawsze po prostu musisz być zalogowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kurzy napisał:

Ciekawie budujesz kolekcję. Gratuluję nowalijek. 

Pozdrawiam.

 

Nie wiem czy ciekawie, mnie się wydaje, że czasem trochę chaotycznie, bo dużo zmian, ale często coś co wydaje mi się lux na początku, potem jest weryfikowane w życiu codziennym. I tak iterując powoli dochodzę do wersji końcowej. Mam nadzieję, że to już jest prawie (z naciskiem na "prawie" ;)) ten moment,


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BREVET napisał:

Rabat wchodzi zawsze po prostu musisz być zalogowany. 


przy poprzednich akcjach Bond był wyłączany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Butik napisał:

Nie wiem czy ciekawie, mnie się wydaje, że czasem trochę chaotycznie, bo dużo zmian, ale często coś co wydaje mi się lux na początku, potem jest weryfikowane w życiu codziennym. I tak iterując powoli dochodzę do wersji końcowej. Mam nadzieję, że to już jest prawie (z naciskiem na "prawie" ;)) ten moment,

No jeszcze została wymiana FOIS'a na Ed White 😁

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr D. napisał:

Co masz na myśli ?

Człowiek który projektował bransoletę zakładał pewien zakres kątów pod którymi ostatnie ogniwo bransolety łączy się z endlinkiem.

W przypadku widocznym na zdjęciu ten kąt jest zbyt ostry i widać taki "schodek" czyli boczną powierzchnię ogniwa wystającą ponad linię bransolety i to z obu stron więc to nie kwestia przesunięcia zegarka.

Dzieje się tak dlatego że za końcem ucha nie ma już nadgarstka i bransoleta opada praktycznie pionowo w dół. Brakuje jakichś 3-4 cm nadgarstka i to szerokości a nie obwodu.

Niemniej jednak dzisiejsi producenci wyciągają pomocną dłoń i projektują już takie  bransolety które ukrywają ten fakt. Można też dać gumę ta jako nowomodna ma już kąt bliski 90 st poza tym i tak się ułoży

 

 

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fanfar19 napisał:

No jeszcze została wymiana FOIS'a na Ed White 😁

 

Hehe, zobaczymy, najpierw muszę to cacko obczaić na żywo ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny ten Glob Annual. Tylko ten czarny pasek... Jak ja nie nawidzę czarnych pasków:) ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, wieloryb napisał:

Całkiem ładny ten Glob Annual. Tylko ten czarny pasek... Jak ja nie nawidzę czarnych pasków:) ...

 

 

To jest granatowy pasek, ale zdjęcie pod światło robione, żeby pokazać niebieski kolor wskazówek. Na prawdę ładny. Załączam obrazek katalogowy + fotkę gdzie trochę lepiej widać kolor paska (ale też robione szybko w kiepskim świetle). Pod koniec tygodnia zrobię trochę lepszych zdjęć.

image.thumb.png.fa3e5e2c8c8ca233cc79e0109337a7e8.png

63C13F03-4985-41D5-A8C9-D5F0E4AC817F.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy model. Szczególnie z rabatem. Myślę, że ma szansę zostać na dłużej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.