Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

 
Jak wcześniej [mention=33805]Muzzy[/mention] dobrze zauważył - każdemu nie dogodzisz, zmiany jednym będą się podobać, innym nie. Mnie ten lizak pasuje bardzo, paneraiowe numery też.
To prawda. De gustibus... ale ogolnie wyszla niezle. Tez mi sie bardzo podobaja paneraiowe numery.
[mention=98815]Butik[/mention] a jak tam Twoje ponowne przekonywanie sie do PO? Jaki masz nadgarstek? Chodziles w niej juz dluzej na codzien? Bardzo duza na reku sie wydaje?
Mi strasznie od lat chodzi po glowie PO gmt black-white i jakos nie moze z niej wyjsc. Ostatnio bylem nawet mierzyc po raz kolejny i ta Twoja tez mierzylem. Jak na nadgarstek 17.4 nie wydaje sie nawet taka zla (jest duza i gruba oczywiscie, ale taka ma byc) i w sumie na pasku calkiem dobrze lezy, ale chcialem zapytac o odczucia nie sklepowe (przymiarka na chwile) tylko bardziej zyciowe. Masz juz moze jakies przemyslenia na ten temat, ktorymi moglbys sie podzielic z perspektywy uzytkownika?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, vitriol napisał:

meh

 

34367465-5F20-4F8F-BE3A-DB1BC7DE337E.thumb.jpg.f160fcd320f4b7fd0c313242c449293e.jpg

 

 

Mnie tam w kopercie nie przeszkadza nic. Wręcz przeciwnie. Po prostu nie jest stworzona dla mniejszych nadgarsków... Na moim leży na nato lepiej niż moon. Na kajdanie o tak nie zamierzam zakładać. 

Nowe indeksy b. Ładne.  Napis z trilogy, a lolipop z limitki bonda. Trochę to wygląda na miss-masz klocków z innych modeli, co zmniejsza rozpoznawalność poszczególnych wersji.  Ale co najważniejsze - to naprawde świetny zegarek... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Osy123 napisał:

[...]a jak tam Twoje ponowne przekonywanie sie do PO? Jaki masz nadgarstek? Chodziles w niej juz dluzej na codzien? Bardzo duza na reku sie wydaje? Mi strasznie od lat chodzi po glowie PO gmt black-white i jakos nie moze z niej wyjsc. [...]

 

Ponowna przygoda z PO bardzo udana i to z trochę większym PO niż poprzednio. Ale tajemnica tkwi w tytanie i kauczuku...

 

Poprzednio miałem najbardziej typową PO 43,5mm w stali na bransolecie z czarną tarczą i to było po prostu za ciężkie. Nie ukrywam, że wielokrotnie narzekałem też trochę na grubość ale po przejściu na tytan i gumę wszystkie niedogodności odeszły w niepamięć. Zegarek jest tak lekki, a przy tym tak piękny, tak cudnie odbija się światło o lustrzaną tarczę i świetnie wypolerowane indeksy i wskazówki z białego złota, że od zakupu spędza na nadgarstku większość czasu, bez nudy.

 

Biało-czarny GMT śliczny indeed ale:

- ja mam GMT jeszcze poprzednią wersję 43,5mm średnicy (standard wtedy był 42mm), nowy biało-czarny ma 45,5 a to dużo więcej (w nowych wersjach 43,5mm ma PO standard, GMT jest 2mm większy)

- w stali może być bardzo ciężki, przy czym to ja mam problem z masywnymi zegarkami na nadgarstku, wiem że są osoby, które wręcz nic poniżej 200g nie akceptują, bo nie czuć, więc to absolutne moje indywidualne odczucia :) Wrzucam krótki "wristroll" gdzie chyba wszystko widać, wchodzi nawet pod mankiet luźniejszej koszuli (oczywiście z zapinkami nie ma szans. ale to nie jest zegarek zapinkowy).

 

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ponowna przygoda z PO bardzo udana i to z trochę większym PO niż poprzednio. Ale tajemnica tkwi w tytanie i kauczuku...
 
Poprzednio miałem najbardziej typową PO 43,5mm w stali na bransolecie z czarną tarczą i to było po prostu za ciężkie. Nie ukrywam, że wielokrotnie narzekałem też trochę na grubość ale po przejściu na tytan i gumę wszystkie niedogodności odeszły w niepamięć. Zegarek jest tak lekki, a przy tym tak piękny, tak cudnie odbija się światło o lustrzaną tarczę i świetnie wypolerowane indeksy i wskazówki z białego złota, że od zakupu spędza na nadgarstku większość czasu, bez nudy.
 
Biało-czarny GMT śliczny indeed ale:
- ja mam GMT jeszcze poprzednią wersję 43,5mm średnicy (standard wtedy był 42mm), nowy biało-czarny ma 45,5 a to dużo więcej (w nowych wersjach 43,5mm ma PO standard, GMT jest 2mm większy)
- w stali może być bardzo ciężki, przy czym to ja mam problem z masywnymi zegarkami na nadgarstku, wiem że są osoby, które wręcz nic poniżej 200g nie akceptują, bo nie czuć, więc to absolutne moje indywidualne odczucia  Wrzucam krótki "wristroll" gdzie chyba wszystko widać, wchodzi nawet pod mankiet luźniejszej koszuli (oczywiście z zapinkami nie ma szans. ale to nie jest zegarek zapinkowy).
 
 
 
Ta co ja bym chcial tez jest jeszcze 43.5 mm na szczescie z tego co sie orientuje. Chyba ze sie myle? (Foto pogladowe)
Idealem by byla "Deep black", ale tu rozmiar niestety nie dla mnie. Gdyby zrobili 43.5 to juz bym odkladal na niego, ale raczej malo prawdopodobne bo ostatnia tendencja byla zeby PO powiekszyc...
Twoja faktycznie wyglada super! 9d3604d6d2261c9e7262ecf63d0e10a8.jpg&key=df3f19e41f8bf23f3ecfa29375bc80a391f015c851a2de9ebf5b735cd6b3577a

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Osy123 napisał:

Ta co ja bym chcial tez jest jeszcze 43.5 mm na szczescie z tego co sie orientuje. Chyba ze sie myle? (Foto pogladowe)
Idealem by byla "Deep black", ale tu rozmiar niestety nie dla mnie. Gdyby zrobili 43.5 to juz bym odkladal na niego, ale raczej malo prawdopodobne bo ostatnia tendencja byla zeby PO powiekszyc...
Twoja faktycznie wyglada super! emoji106.pngemoji41.png 9d3604d6d2261c9e7262ecf63d0e10a8.jpg&key=df3f19e41f8bf23f3ecfa29375bc80a391f015c851a2de9ebf5b735cd6b3577a
 

 

Fakt, 43,5mm, my bad. Na pasku na pewno będzie "noszalna", na bransolecie sprawdź dokładnie i przymierzaj w sklepie nie krócej niż pół godziny na nadgarstku ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransolete od razu odrzucam. Tylko pasek ewetualnie wchodzi w gre przy moim nadgarstku. No nic. Zobaczymy. Mierzylem ja juz z 5x i wydaje sie ok, tylko ta grubosc mnie troche odrzucala mimo wszystko, ale pocieszyles mnie ze na codzien nie jest tak zle jezeli chodzi o odczucia.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno być
Gdyby jeszcze środkowe ogniwa nie błyszczały się jak psu jajca...


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Butik napisał:

 

Ponowna przygoda z PO bardzo udana i to z trochę większym PO niż poprzednio. Ale tajemnica tkwi w tytanie i kauczuku...

 

Poprzednio miałem najbardziej typową PO 43,5mm w stali na bransolecie z czarną tarczą i to było po prostu za ciężkie. Nie ukrywam, że wielokrotnie narzekałem też trochę na grubość ale po przejściu na tytan i gumę wszystkie niedogodności odeszły w niepamięć. Zegarek jest tak lekki, a przy tym tak piękny, tak cudnie odbija się światło o lustrzaną tarczę i świetnie wypolerowane indeksy i wskazówki z białego złota, że od zakupu spędza na nadgarstku większość czasu, bez nudy.

 

Biało-czarny GMT śliczny indeed ale:

- ja mam GMT jeszcze poprzednią wersję 43,5mm średnicy (standard wtedy był 42mm), nowy biało-czarny ma 45,5 a to dużo więcej (w nowych wersjach 43,5mm ma PO standard, GMT jest 2mm większy)

- w stali może być bardzo ciężki, przy czym to ja mam problem z masywnymi zegarkami na nadgarstku, wiem że są osoby, które wręcz nic poniżej 200g nie akceptują, bo nie czuć, więc to absolutne moje indywidualne odczucia :) Wrzucam krótki "wristroll" gdzie chyba wszystko widać, wchodzi nawet pod mankiet luźniejszej koszuli (oczywiście z zapinkami nie ma szans. ale to nie jest zegarek zapinkowy).

 

 

 

".... i wskazówki z białego złota "

 

Czy faktycznie w tym modelu wskazówki są pokryte białym złotem ?

W mojej PO 8500 Big Size równie ładnie się mienią i zastanawiałem się czy również są pokryte jakimś cennym kruszcem... 🤔

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, omega seeker napisał:

 

".... i wskazówki z białego złota "

 

Czy faktycznie w tym modelu wskazówki są pokryte białym złotem ?

W mojej PO 8500 Big Size równie ładnie się mienią i zastanawiałem się czy również są pokryte jakimś cennym kruszcem... 🤔

 

 

wg informacji zebranych z różnych źródeł internetowych oraz rozmów w sklepach i butikach - nie są pokryte, a wykonane z białego złota (indeksy i wskazówki)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu sprawdzałem to i na omegaforum chłopaki pisali, ze już nie są ze złota. Na pewno nowe AT nie mają indeksów z białego złota. Ostatnie jakie miały z ów kruszca to Skyfall z ramką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wieloryb napisał:

 

Mnie tam w kopercie nie przeszkadza nic. Wręcz przeciwnie. Po prostu nie jest stworzona dla mniejszych nadgarsków... Na moim leży na nato lepiej niż moon. Na kajdanie o tak nie zamierzam zakładać. 

Nowe indeksy b. Ładne.  Napis z trilogy, a lolipop z limitki bonda. Trochę to wygląda na miss-masz klocków z innych modeli, co zmniejsza rozpoznawalność poszczególnych wersji.  Ale co najważniejsze - to naprawde świetny zegarek... 

na NATO jest OK, najwięcej uwag było do bransolety i jeśli wierzyć opisowi z materiału na fotkach to coś w bransolecie zmienili by poprawić spasowanie z kopertą. Choć moim zdaniem problem wynika głównie  z długich prostych uszu. Reszta mi się podoba. Twoja i tak jest wyjątkowa bo nowe tylko w stali. Przynajmniej na razie.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Bartek79 napisał:

Jakiś rok temu sprawdzałem to i na omegaforum chłopaki pisali, ze już nie są ze złota. Na pewno nowe AT nie mają indeksów z białego złota. Ostatnie jakie miały z ów kruszca to Skyfall z ramką. 

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze na cal 8500, indeksy, ramka daty i wskazówki były z białego złota. 
 

E2F22510-A2DA-4E82-815D-E45F0B8554C8.thumb.jpeg.a81d78a87a0bc7982faa3b66d203cff9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2020 o 16:59, desmo napisał:

Jeśli nie poprawili uszu/uch to nic im nie pomoże i skończy jak poprzednia edycja. Dla większości nadgarstków za duży z fatalnie układający się stykiem bransoleta/ pasek - uszy.

Podzielam. Przymierzałem i rozmiar uszu/uch zniechęcił mnie. Czar prysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, orlis napisał:

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze na cal 8500, indeksy, ramka daty i wskazówki były z białego złota. 
 

E2F22510-A2DA-4E82-815D-E45F0B8554C8.thumb.jpeg.a81d78a87a0bc7982faa3b66d203cff9.jpeg

 

Czyli w nowsze wersje pchają już samą stal, czy też inny "błyszczący kruszec"?

 

Mam PO na 8500 z 2016 i zastanawiam się czy tam ten elementy są z białego złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, orlis napisał:

Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze na cal 8500, indeksy, ramka daty i wskazówki były z białego złota. 
 

 

No właśnie o tym pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

AT 8500/8605 i Hour vision z tamtego okresu miały złote elementy, złoto w stalowych PO i SMP to urban legend z WUS,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, omega seeker napisał:

 

Czyli w nowsze wersje pchają już samą stal, czy też inny "błyszczący kruszec"?

 

Mam PO na 8500 z 2016 i zastanawiam się czy tam ten elementy są z białego złota

 

wydaje mi sie ze to mozna dosyc latwo sprawdzic - jakis czas temu przymierzalem Omege ze stalowa koperta, mechanizm 8900, w ktorej zgodnie z opisem na stronie Omegi wskazowki i indeksy sa z bialego zlota 

zwrocilem uwage, ze adnotacja o zlocie byla na karcie z piktogramami (piktogram "18K") oraz na kopercie (jezeli dobrze pamietam to byla wygrawerowana proba zlota na jednym z uszu albo Au)

na 100% przymierzalem zegarek ze stalowa koperta (ceny za zegarki z koperta ze zlota sa x2) wiec grawer nie dotyczyl koperty tylko indeksow i wskazowek co jak napisalem wczesniej zgadzalo sie tez z opisem na stronie Omegi

 

sprawdz w swoim zegarku czy masz piktogram i/lub grawer na uchu koperty - jezeli bedzie to masz pewnosc ze tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ktoś ile kosztuje zapięcie do ceramicznej SMP bez fal? 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dawid82 napisał:

Orientuje się ktoś ktoś ile kosztuje zapięcie do ceramicznej SMP bez fal? 

Swego czasu kosztowało ok. 550 pln, ale później chyba podnieśli cenę do ok. 1000. Ale najlepiej zadzwonić do Butiku i dopytać.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dawid82 napisał:

Orientuje się ktoś ktoś ile kosztuje zapięcie do ceramicznej SMP bez fal? 

Zapięcie z mikroregulacją 3 stopniową - 1000 pln, do tego endlink, 210 każdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapięcie z mikroregulacją 3 stopniową - 1000 pln, do tego endlink, 210 każdy

Ja tam żadnych endlinków nie kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tomek123er napisał:

Endlinki to do moona

To na pewno, rzeczywiście 300 to samo zapięcie 😉👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.