Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że ogniwa są krótsze niż w aktualnej wersji więc może przez to będzie łatwiej dopasować do nadgarstka. Zapięcie wydaje się dosyć duże, więc fajnie gdyby mikroregulacja się w nim znalazła.

I tak patrząc po fotkach i porównując do mojego to mam wrażenie, że uszy są krótsze. 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena hesalitowej wersji wzrosła o niemal 26% (22100 => 27800 PLN), ale na osłodę wszystkie zmiany są IMO na plus. Fajnie, że wersja na pasku jest z nylonu zamiast kroko/aligatora, ale z drugiej strony ta bransoleta wygląda na o niebo lepszą od poprzedniej (nawet jeśli okaże się, że nie ma mikroregulacji), więc tym bardziej będzie warto kupić zegarek na bransolecie.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to obiecująco. Trzeba zobaczyć i przymierzyć. Zbierałem się kilka razy do zakupu Moona ale po przymiarce odpuszczałem zawsze. Teraz wygląda na to że bolączki (te które ja osobiście widziałem) zostały zlikwidowane.

Edytowane przez Rethel
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał:

Cena wzrosła o niemal 26%, ale na osłodę wszystkie zmiany IMO na plus. Fajnie, że wersja na pasku dostała nylonowy pasek zamiast kroko/aligatora, ale z drugiej strony ta bransoleta wygląda na o niebo lepszą od poprzedniej (nawet jeśli okaże się, że nie ma mikroregulacji), więc tym bardziej będzie warto kupić zegarek na bransolecie.

 

Niestety cena mocno w górę, no ale aktualizacja mechanizmu jest dość "drastyczna" i nie mogła pozostać bez wpływu na cenę. Czy 25% uzasadnione? Rynek zweryfikuje, ale nie sądzę, żeby sprzedaż munłoczy kiedykolwiek spadła.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta bransoleta dla mnie była trochę zbyt słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michal_Gdy napisał:

Chyba jednak bez mikroregulacji. Na stronie też brak info na ten temat.

 

NIestety tak jak się obawiałem patrząc nawet na pierwsze zdjęcia :(

Teraz, Rethel napisał:

Właśnie ta bransoleta dla mnie była trochę zbyt słaba.

 

Ale która była słaba, bo ni zrozumiałem - ta poprzednia, czy nowa JEST słaba?

 

Poprzednia moim zdaniem była OK, o tej jeszcze bez obejrzenia na żywo nie mam zdania ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milky ring wydaje się być nawet bardziej widoczny niż wcześniej? 

 

BwVQf1b.jpg

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie poprzednia bransoleta zabierała moonowi vintydżowy charakter, ta wygląda dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dodge66 napisał:

Milky ring wydaje się być nawet bardziej widoczny niż wcześniej? 

 

 

 

Szkoda, że widocznie dalej produkują bransolety w Chinach i w nowym modelu na dzień dobry pozostał problem ze spasowaniem endlinków z uchami (szpara pomiędzy nimi). Pisałem już o tym kiedyś, ale powtórzę ponownie. Uważam, że w zegarkach w takim budżecie nie powinno to mieć miejsca w ogóle (ewentualnie bardzo rzadko), tymczasem idąc do dowolnego salonu, gdzie jest 20 stalowych Omeg, zawsze będą 2-3 szt. z takim babolem 😕

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę to wersja na Hesalicie straciła polerowane wew części ogniw bransolety...

Jak dobrze widzę to wersja na Hesalicie straciła polerowane wew części ogniw bransolety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Macmac napisał:

Dla mnie poprzednia bransoleta zabierała moonowi vintydżowy charakter, ta wygląda dużo lepiej.

 

Teraz, Macmac napisał:

Dla mnie poprzednia bransoleta zabierała moonowi vintydżowy charakter, ta wygląda dużo lepiej.


rzeczywiście poprzednia była / jest bardziej sportowa i chyba masywniejsza. Ja wymieniłem dodatkowo zapięcie na to z mikroregulacją, które jest większe niż to oryginalne więc u mnie ten efekt pewnie jest przez to jeszcze większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia miała stałą szerokość 20 mm. Nowa ma 20 mm przy uchach i 15 mm przy zapięciu. Nie dość, że niemal pewne jest to, że będzie wygodniejsza to lepiej pasuje do Moona. Zapięcie jest masywne, ale te wzdłużne prążki/frezy pewnie będą to sprytnie maskowały i nie będzie takiego efektu jak w 300 i Railmasterze w wersjach Trilogy, gdzie zapięcia ocierają się o karykaturę (biorąc pod uwagę charakter modeli).

 

Wersja z szafirem jest cieńsza o 0.4 mm od hesalitu (pewnie to kwestia krzywizny szkła):

https://ch24.pl/omega-speedmaster-professional-moonwatch-master-chronometer-dostepnosc-cena/?fbclid=IwAR3j5vfhfRECkd4EHYdU4TPZMg8_kxWmB7J8nNL5zsjIOHvPSVG312WlvMA

 

Swoją drogą rodzimemu portalowi CH24 należą się pochwały, że od jakiegoś czasu, zawsze ja jest jakaś ciekawa zegarkowa premiera to już tego samego dnia pojawia się u nich artykuł. Świetnie!

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy na nowej bransie wyglądałby zacnie :D

 

image.thumb.png.abe824cff86439d071ae1a6e5edb0953.png

 

Godzinę temu, nomysz4 napisał:

Jak dobrze widzę to wersja na Hesalicie straciła polerowane wew części ogniw bransolety... emoji848.png

 

Rzeczywiście tak to wygląda i to dość wyraźnie, nie zauważyłem tego wcześniej, dzięki!

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Macmac napisał:

Dla mnie poprzednia bransoleta zabierała moonowi vintydżowy charakter, ta wygląda dużo lepiej.

 

1 godzinę temu, Macmac napisał:

Dla mnie poprzednia bransoleta zabierała moonowi vintydżowy charakter, ta wygląda dużo lepiej.


rzeczywiście poprzednia była / jest bardziej sportowa i chyba masywniejsza. Ja wymieniłem dodatkowo zapięcie na to z mikroregulacją, które jest większe niż to oryginalne więc u mnie ten efekt pewnie jest przez to jeszcze większy.

Godzinę temu, memento mori napisał:

Poprzednia miała stałą szerokość 20 mm. Nowa ma 20 mm przy uchach i 15 mm przy zapięciu. Nie dość, że niemal pewne jest to, że będzie wygodniejsza to lepiej pasuje do Moona. Zapięcie jest masywne, ale te wzdłużne prążki/frezy pewnie będą to sprytnie maskowały i nie będzie takiego efektu jak w 300 i Railmasterze w wersjach Trilogy, gdzie zapięcia ocierają się o karykaturę (biorąc pod uwagę charakter modeli).

 

Wersja z szafirem jest cieńsza o 0.4 mm od hesalitu (pewnie to kwestia krzywizny szkła):

https://ch24.pl/omega-speedmaster-professional-moonwatch-master-chronometer-dostepnosc-cena/?fbclid=IwAR3j5vfhfRECkd4EHYdU4TPZMg8_kxWmB7J8nNL5zsjIOHvPSVG312WlvMA

 

Swoją drogą rodzimemu portalowi CH24 należą się pochwały, że od jakiegoś czasu, zawsze ja jest jakaś ciekawa zegarkowa premiera to już tego samego dnia pojawia się u nich artykuł. Świetnie!


Poprzednia bransoleta schodziła się z 20 na 18 mm, niewiele ale całkiem wygodnie. Nie miałem nigdy doświadczenia z przejściem 20-16 czy większym, więc jestem ciekaw jak to będzie się sprawdzało wizualnie i jeśli chodzi o komfort.

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Michal_Gdy napisał:

Poprzednia bransoleta schodziła się z 20 na 18 mm.

 

Na pewno?  Wydaję mi się, że 20 na 18 to miała jeszcze wcześniejsza wersja w czerwonym pudełku, gdzie ogniwa miały piny do wybijania i tulejki. Mniej więcej w połowie 2014 r. Moonwatch dostał nowe duże czarne pudło z gadżetami i wtedy bransoleta miała już stała szerokość 20 mm, a po obu stronach miała śrubki i środku luźne piny. Jednak może być też tak, że to ta przed-przedostatnia miała 20-16, a przedostatnia 20-18, zaś obecna ma 20-15 (podobno, bo takie były przecieki, a jeszcze nikt nie zmierzył).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jak czytam temat poświęcony Omedze, a potem wpisy w temacie Rolexa, to mam ochotę zamienić Rolexa na Omegę (choć jedną Omege już mam)...

Oczywiście idea zamiany po chwili mi przechodzi (hehe), ale takiego poziomu rozmowy jak w tym temacie życzyłbym sobie w innych tematach. Serdecznie pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem internety i zdecydowanie ta najbiedniejsza ;) wersja z całej nowej serii mi bardziej pasuje  :). Czekam aż będzie można zobaczyć i przymierzyć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Michal_Gdy napisał:

Akurat dzisiaj na ręce, nie mam przy sobie suwmiarki.

default_wink.png

 

Poproszę o źródło pochodzenia linijki. Nie uwierzę dopóki nie zmierzysz jej  jedną ręką, METALOWĄ suwmiarką z zadziorami 😜 A tak na serio masz rację. Zapamiętałem to zapięcie jako zbyt szerokie i niepasujące do modelu i pewnie stąd takie moje błędne przekonanie o 20-20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi, zdecydowanie podpisuję się pod Twoim zdaniem. Choć nie mam zegarka ani jednej, ani drugiej marki, to czytam chętnie oba wątki. Zdecydowanie kultura wypowiedzi w tym wątku jest na super poziomie. Tak trzymać! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memento moriJa przyznam się że też jestem lekko zdziwiony. Nie zauważyłem tego a wydawało mi się, że dokładnie obejrzałem tą bransoletę. Ale i tak nowa lepsza przynajmniej na fotkach - jakość stwierdzę po obmacaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się narzeczona z boku śmieje, że jak kupowałem jej pierścionek to w pomiarach nie byłem taki dokładny i dostała trochę za duży default_wink.png.

Bransoleta napewno natomiast nie schodzi się w aktualnym Seamasterze tzn jest 20-20 co mnie do niej skutecznie zniechęca i wolę gumę lub skóro-gumę od Hirscha.

A nowego Moonwatcha chętnie obejrzałbym już dziś, ale pewnie najszybciej tą możliwość będą miały koleżanki i koledzy z Warszawy w butki ma Placu 3 Krzyży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.