Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz porównajmy te dwa modele... Wygląda na to, że nowy moon już był, tylko w innym metalu ;)

 

Oczywiście to duże uproszczenie, ale faktem jest, że nowy model ma mnóstwo elementów z kilku już wypuszczonych limitek, teraz wszystko złożone w jeden flagowy model.

 

image.thumb.png.f4596da701078b203a0377f00dd9d434.pngimage.thumb.png.a1224d9aa9db69c634c8d2d7adbd5a3c.png

 

Tak na poważnie, z dodatkowych drobiazgów, które chyba nie zostały poruszone (porównanie do poprzedniego moona):

- trochę inna wskazówka sekundowa chronografu

- bardziej wysunięte i "płytsze" przyciski chronografu

- bardziej rozbudowana koronka, pewnie łatwiejsze będzie nakręcanie

- mimo braku mikroregulacji trzeba podkreślić, że ogniwa są dużo mniejsze, więc łatwiej będzie dobrać odpowiednią długość kajdana

- polerowane mocowania wskazówek subtarczkowych, tylko główne wskazówki są na mocowaniu malowanym

- logo i napisy podniesione do góry, PROFESSIONAL zwężone - teraz ma dokładnie taką samą szerokość jak "Speedmaster" (poprzednio było trochę szersze)

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po

13 minut temu, Michal_Gdy napisał:

A tak na chwilę zmieniając nurt wątku - w Jubitomie są znowu Omegi z rabatem 30% (niektóre może nawet z większym). Z fajnych i popularnych widziałem dwie Aqua Terra na gumie (srebrna 41 i granatowa 38).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziwne, po dodaniu  do koszyka nalicza sie inny rabat, chodzi o modele w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marcin35 napisał:

Po

Dziwne, po dodaniu  do koszyka nalicza sie inny rabat, chodzi o modele w promocji.

 

Może to w ogóle jakiś błąd? Po moim oddaniu AC wrócił na promo, potem zniknął - myślałem, że sprzedali Teraz znowu jest na -40, i rzeczywiście po przejściu do koszyka zmienia się na -15.

 

[PS znowu coś się na forum krzaczy i wyskakują podwójne posty, albo w nowych postach śmieci z poprzedniego]

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Butik napisał:

 

Może to w ogóle jakiś błąd? Po moim oddaniu AC wrócił na promo, potem zniknął - myślałem, że sprzedali Teraz znowu jest na -40, i rzeczywiście po przejściu do koszyka zmienia się na -15.

 

[PS znowu coś się na forum krzaczy i wyskakują podwójne posty, albo w nowych postach śmieci z poprzedniego]

Próbowałem dzwonić do sklepu internetowego, ale z marnym skutkiem na meile nie odpowiadaja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej oczekiwane wg mnie to współczesny mechanizm ( i nie chodzi o rezerwę chodu) oraz ceramiczny bezel. Szkoda że nie wymyślili jakiegoś rodzaju ceramiki pasującej do klimatu.

Drobiazgi takie jak brak mikroregulacji trochę zaskakują, to jak brak wisienki wiadomo gdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, żeby chociaż jakikolwiek z Moonwatchy był w rozmiarze przynajmniej 44mm, to byłoby nad czym myśleć a tak to wszystkie jak dla mnie malusie.... 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, omega seeker napisał:

Ehh, żeby chociaż jakikolwiek z Moonwatchy był w rozmiarze przynajmniej 44mm, to byłoby nad czym myśleć a tak to wszystkie jak dla mnie malusie.... 🤷‍♂️

To może taki :

1198889286_Beztytuu.thumb.jpg.857e0fd77231aa4d9c46e119d2015891.jpg

340 mm wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, nicon napisał:

Dla mnie na plus bransoleta i tarcza. Ale ta cena to jest jakiś kurrrrła żart, to już 2137 podwyżka Omegi od roku, niech ktoś zatrzyma tę karuzelę xD.

Omega, to druga po Rolexie najbardziej znana/popularna marka zegarkow na swiecie. Moonwatch zas, to najbardziej kultowy model w historii. To on pozycjonuje Omege zaraz za Rolexem a nie inne nawet z najwiekszymi komplikacjami. Nie dziwi wiec mnie fakt, ze wreszcie zaczynaja dazyc do bezposredniej konfrontacji z R a do tego podnosza Moona na poziom cenowy konkurencji (wg mnie, to w calej kolekcji Omegi wlasnie Moon na to najbardziej zasluguje). Moonwatch, to dla Omegi takie cos, jak dla AP Royal Oak i nie powinien kosztowac tyle, co PO czy Seamastery, wiec akurat podniesienie ceny dla mnie na duzy plus - moze wreszcie Omega zacznie byc porzadna konkurencja dla R a nie tylko "tanszym zamiennikiem luksusowej manufaktury". 

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, nicon napisał:

Na Hodinkee piszą że jest certyfikowany.

 

 

Na Hodinkee piszą że jest certyfikowany.

 

 


za to Robert-Jan napisał że przetestowany przez Omegę ale jeszcze nie zakwalifikowany przez NASA. Stad inny napis na deklu. 
image.thumb.png.9d02adf7c7a95a001dac41b3b2df3482.png

to oczywiście semantyka bo nie chce mi się wierzyć że współczesny mechanizm z METAS miałby być gorszy od cal321 ale po prostu dla mnie jako pasjonata programów kosmicznych jest to istotne. Szczególnie w kontekście programu Artemis :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Dodałbym jeszcze DON insert, bo pewnie niejeden kupi ten zegarek dla insertu;)
Step dial nie jestem pewien, kiedy się skończyła, ale chyba już jej nie było w modelach na 861.
Zegarek jest fajnym ukłonem w stronę osób pasjonujących się modelami vintage. Omega zrobiła już takie modele - np limitowana (dość wierna oryginałom) Trilogy, ale to jest pierwszy seryjny, nielimitowany zegarek zbudowany wg. współczesnych standardów a zarazem puszczający spore oczko w stronę kolekcjonerów vintage.


racja!! Zapomniałem o DON! Wstyd  


Chłopaki, tak dla laika, to o co biega z tym dot over 90?


Najbardziej oczekiwane wg mnie to współczesny mechanizm ( i nie chodzi o rezerwę chodu) oraz ceramiczny bezel. Szkoda że nie wymyślili jakiegoś rodzaju ceramiki pasującej do klimatu.
Drobiazgi takie jak brak mikroregulacji trochę zaskakują, to jak brak wisienki wiadomo gdzie. 

Ale tam nie ma przecież ceramicznego bezela, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma, dlatego napisałem że szkoda że nie wymyślili jakiegoś pasującego do klimatu rodzaju ceramiki - jakiś mat czy coś.

Jeśli chodzi o don to są to bezelowe niuanse. Patrz na 90

OMEGA-Speedmaster-Moonwatch-Proffesional

Edytowane przez tomek123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, artme napisał:

Omega, to druga po Rolexie najbardziej znana/popularna marka zegarkow na swiecie. Moonwatch zas, to najbardziej kultowy model w historii. To on pozycjonuje Omege zaraz za Rolexem a nie inne nawet z najwiekszymi komplikacjami. Nie dziwi wiec mnie fakt, ze wreszcie zaczynaja dazyc do bezposredniej konfrontacji z R a do tego podnosza Moona na poziom cenowy konkurencji (wg mnie, to w calej kolekcji Omegi wlasnie Moon na to najbardziej zasluguje). Moonwatch, to dla Omegi takie cos, jak dla AP Royal Oak i nie powinien kosztowac tyle, co PO czy Seamastery, wiec akurat podniesienie ceny dla mnie na duzy plus - moze wreszcie Omega zacznie byc porzadna konkurencja dla R a nie tylko "tanszym zamiennikiem luksusowej manufaktury". 


Trudno się niezgodzić z tym co napisałeś ale producent zaaplikował klientom terapie szokową podnosząc ceny kilka razy w ostatnich 12msc (plus nowy moon to też skok na kasę nie oszukujmy się).
Z drugiej strony ten sam producent pcha przez grej czy AD towar mocno przeceniany 20% na luzie, czyniąc swoje ceny fikcyjnymi . Mało tego po opuszczeniu salonu klient jest 40% w plecy na wtórnym.
Generalnie ten bałagan Omega powinna posprzątać, bo to ze produkuje piękne i ważne  zegarki to nie podlega dyskusji👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie ma, dlatego napisałem że szkoda że nie wymyślili jakiegoś pasującego do klimatu rodzaju ceramiki - jakiś mat czy coś.

A, bo właśnie nie do końca wiedziałem jak zinterpretować Twój post

Obawiam się, że ceramika zawsze będzie jednak psuła klimat wintażowy, jakakolwiek by nie była, więc może dobrze, że nie kombinowali?


Jeśli chodzi o don to są to bezelowe niuanse. Patrz na 90


Tak, tak - jarze, że to idzie o pozycję kropki, tylko właśnie dlaczego ta pozycja nad 90 jest taka bardziej git, niż trochę mniej nad 90 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Szyszkops
"Chłopaki, tak dla laika, to o co biega z tym dot over 90?"
https://www.fratellowatches.com/speedy-tuesday-differences-speedmaster-bezels/

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



O, super - dzięki - właśnie o to mi szło czyli taki se smaczek smakowity i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Szyszkops napisał:

Chłopaki, tak dla laika, to o co biega z tym dot over 90?

 

 

 

Dawno temu wyszła partia zegarków z błędnie wydrukowaną lunetą (kropka powinna być trochę obok 90, nie nad). Potem ta partia z błędem DON (Dot Over Ninety) stała się niezwykle poszukiwana i wysoko ceniona. Potem stała się wręcz klasyką i miłośnicy praktycznie wybłagali u Omegi powrót do tego błędu :D

 

9 godzin temu, Maserati napisał:

Generalnie ten bałagan Omega powinna posprzątać, bo to ze produkuje piękne i ważne  zegarki to nie podlega dyskusji👍

 

Bałagan najpierw trzeba posprzątać w modelowaniu, co myślę już się dzieje patrząc na nowy układ ich strony.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artme napisał:

Omega, to druga po Rolexie najbardziej znana/popularna marka zegarkow na swiecie. Moonwatch zas, to najbardziej kultowy model w historii. To on pozycjonuje Omege zaraz za Rolexem a nie inne nawet z najwiekszymi komplikacjami. Nie dziwi wiec mnie fakt, ze wreszcie zaczynaja dazyc do bezposredniej konfrontacji z R a do tego podnosza Moona na poziom cenowy konkurencji (wg mnie, to w calej kolekcji Omegi wlasnie Moon na to najbardziej zasluguje). Moonwatch, to dla Omegi takie cos, jak dla AP Royal Oak i nie powinien kosztowac tyle, co PO czy Seamastery, wiec akurat podniesienie ceny dla mnie na duzy plus - moze wreszcie Omega zacznie byc porzadna konkurencja dla R a nie tylko "tanszym zamiennikiem luksusowej manufaktury". 

 

Czyli podnoszenie prestiżu, przez podnoszenie cen (w głównej mierze)? No tak, droższa kiełbasa musi przecież lepiej smakować.  

 

Tak się zastanawiam nad współczesnym zegarmistrzostwem - takim prawdziwym - projekt czegoś od zera, nowa konstrukcja mechanizmu...to chyba już TYLKO sztuka dla sztuki (reguła ma pewne wyjątki).

 

Na przykładzie chronografów Omegi - cóż można powiedzieć? Wszystko co najlepsze, w kategorii mechanizmów już było? 

Skoro wskrzeszona kooperacja lemani z Omegą, z lat 40-tych jest topowym chronografem w ofercie marki, to jaki w nim drzemał potencjał 😮 

Skoro "podrychtowana" lemania 1873, z lat 70-tych na dziś dzień po relatywnie drobnych zabiegach (w odniesieniu do całej konstrukcji) dostaje certyfikat METAS, to jaki w niej drzemał potencjał 😮

 

Owszem mają rodzinę automatycznych chronografów 9xxx, ale co one przełomowego wniosły, skoro konstrukcje sprzed >50 lat - patrz wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiecie gdzie najlepiej byłoby szukać oryginalnej bransolety do Aqua Terry ref. 220.12.38.20.03.001, nowy model w 38mm? Orientujecie się w jakiej cenie można ją dostać? Coś tam szukam ale wyskakuje mi do 41 a tam pewnie jest inna. Z góry dzięki za podpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Butik napisał:

 

Dawno temu wyszła partia zegarków z błędnie wydrukowaną lunetą (kropka powinna być trochę obok 90, nie nad). Potem ta partia z błędem DON (Dot Over Ninety) stała się niezwykle poszukiwana i wysoko ceniona. Potem stała się wręcz klasykom i miłośnicy praktycznie wybłagali u Omegi powrót do tego błędu :D

Wielkie dzięki za szczegółowe wyjaśnienie!  Serio to błędnie zrobione nadruki stały się kultowe 🙂??? Wierzyć się nie chce. 
 

Powinni sobie tę historię wziąć do serca ci, którzy odsyłają na reklamacje znalezione w zegarkach niedoróbki 😉😉😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin35 napisał:

Próbowałem dzwonić do sklepu internetowego, ale z marnym skutkiem na meile nie odpowiadaja.

 

Żona kupiła biżuterię tego samego dnia w Kruku i Jubitomie. Z Kruka już w domu, a z Jubitomu żadnej informacji o dostawie. Nieudana próba kontaktu przez linię telefoniczną.

W czasach możliwych bankructw przedsiębiorstw i zamkniętych salonach, winni wykazywać więcej troski o Klienta.

Takie przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kurzy napisał:

Żona kupiła biżuterię tego samego dnia w Kruku i Jubitomie. Z Kruka już w domu, a z Jubitomu żadnej informacji o dostawie. Nieudana próba kontaktu przez linię telefoniczną.

W czasach możliwych bankructw przedsiębiorstw i zamkniętych salonach, winni wykazywać więcej troski o Klienta.

Takie przemyślenia.

 

Niestety napotykam podobny problem i zaczynam się martwić. Zegarek odesłany przed świętami jeszcze grosza na karcie ani koncie nie widziałem.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
12 hours ago, Szyszkops said:

  Serio to błędnie zrobione nadruki stały się kultowe 🙂??? Wierzyć się nie chce. 
 

 

I słusznie, to nie jest żaden błąd jak np. APH Daytony.

DON to pierwsza - najstarsza - generacja insertu Speedmastera. Omega nie robi nowych DON, więc nie możesz sobie wymienić na świeży podczas serwisu - serwisowe inserty są DNN.

$1k kupi Ci insert, który jeszcze nie jest jeszcze tak totalnie zniszczony, ładny DON to $2-3k, albo cholera wie ile, w zależności z iloma osobami będziesz się licytował.

ST i kilka bardziej współczesnych limitek miało DON, ten nowy seryjny Speedmaster może być pierwszym DON dostępnym za retail.

 

13 hours ago, artme said:

 Omega zacznie byc porzadna konkurencja dla R a nie tylko "tanszym zamiennikiem luksusowej manufaktury". 

 

Przestań zgrywusie, Omega nie jest zamiennikiem dla AP.

Rolo większość swego istnienia działał jak firmy, które dzisiaj nazywamy microbrandami. Ile to lat minęło odkąd Rolo jest manufakturą? 20-25 czy mniej?

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu...Panowie - rozumiem, ze boli Was podnoszenie cen, ale czym rozni sie absurdalna cena moona sprzed kilku lat (10kpln) a np. sprzed teraz (20kpln - mowie jeszcze o tym samym zegarku - nie nowym modelu)??? 😳  Tylko tym, ze mniej ludzi na niego stac i to ich boli. I nie piszmy tu o kilkuprocentowym odsetku "prawdziwych milosnikow", bo ich i tak nikt juz od dawna nie zaluje i nie z nich czerpie kase. Moze to zabrzmi niefajnie, ale tak - towar luksusowy ma byc drogi i niestety smakuje zupelnie inaczej nizby kosztowal o polowe mniej... niestety. Popatrzcie chocby na dzial R, gdzie jak np. Hulk byl dostepny od reki, to nikt na niego nie zwracal uwagi a teraz? Kazdy pieje z zachwytu jak tylko posiada, ze taki piekny i nietuzinkowy...🤔 😁 Biala Daytona w cenie nowego Nautilusa, podstawowy Nautilus w cenie wielkich komplikacji etc.

Nadal bede podtrzymywac, ze co jak co, ale klasyczny Moon powinien byc drozszym zegarkiem w portfolio marki i nie chodzi tu o to co w nim pozmieniaja i czy zmiany beda tlumaczyc jego wysoka cene, bo i tak nic nie tlumaczylo jej nawet do teraz 😊 A dla "milosnikow" jest tyle odmian i wariacji moona, ze jest w czym wybierac nie mowiac juz o rynku wtornym 😎

 

@nicon - to dzial Omegi a nie Rolka 😉 - nie musimy tu nikogo obrazac. Nie mam nic do Rosjan ani innych narodow i nie zazdroszcze bogatym tego, ze sie dorobili nawet na jajkach a pozniej chca jezdzic Porsche i nosic zlotego Rolexa - ich sprawa i mnie nic do tego. Rozumiem Cie i mi tez przykro, ze coraz wyzsze ceny zegarkow zmniejszaja ilosc milosnikow, ktorych bedzie stac na zakup wymarzonego modelu, jednak jak juz pisalem - to jest towar luksusowy a nie dla "kazdego maniaka", bo chce miec i juz - trzeba sie z tym pogodzic a klasyczny Moon zasluguje (jak zaden inny) na podobna niedostepnosc jak np. Daytona czy Nautilus... niestety 😔 Choc jeszcze dlugo sie tak nie stanie 😎😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.