Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie o Railmastera. Jest w tym momencie na promocji w Kruku i Jubitomie za 15100, wydaje mi się, że to bardzo dobra cena?

Przecenione są modele na pasku, czy ktoś wie ile może kosztować dokupienie w późniejszym czasie bransolety?

spacer.png

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9900 wsadzić do moona przy okazji robiąc go w 45mm i ze 2mm grubszy to byłaby rzeczywiście zmiana odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał:

Jezu...Panowie - rozumiem, ze boli Was podnoszenie cen, ale czym rozni sie absurdalna cena moona sprzed kilku lat (10kpln) a np. sprzed teraz (20kpln - mowie jeszcze o tym samym zegarku - nie nowym modelu)??? 😳  Tylko tym, ze mniej ludzi na niego stac i to ich boli. I nie piszmy tu o kilkuprocentowym odsetku "prawdziwych milosnikow", bo ich i tak nikt juz od dawna nie zaluje i nie z nich czerpie kase. Moze to zabrzmi niefajnie, ale tak - towar luksusowy ma byc drogi i niestety smakuje zupelnie inaczej nizby kosztowal o polowe mniej... niestety. Popatrzcie chocby na dzial R, gdzie jak np. Hulk byl dostepny od reki, to nikt na niego nie zwracal uwagi a teraz? Kazdy pieje z zachwytu jak tylko posiada, ze taki piekny i nietuzinkowy...🤔 😁 Biala Daytona w cenie nowego Nautilusa, podstawowy Nautilus w cenie wielkich komplikacji etc.

Nadal bede podtrzymywac, ze co jak co, ale klasyczny Moon powinien byc drozszym zegarkiem w portfolio marki i nie chodzi tu o to co w nim pozmieniaja i czy zmiany beda tlumaczyc jego wysoka cene, bo i tak nic nie tlumaczylo jej nawet do teraz 😊 A dla "milosnikow" jest tyle odmian i wariacji moona, ze jest w czym wybierac nie mowiac juz o rynku wtornym 😎

 

@nicon - to dzial Omegi a nie Rolka 😉 - nie musimy tu nikogo obrazac. Nie mam nic do Rosjan ani innych narodow i nie zazdroszcze bogatym tego, ze sie dorobili nawet na jajkach a pozniej chca jezdzic Porsche i nosic zlotego Rolexa - ich sprawa i mnie nic do tego. Rozumiem Cie i mi tez przykro, ze coraz wyzsze ceny zegarkow zmniejszaja ilosc milosnikow, ktorych bedzie stac na zakup wymarzonego modelu, jednak jak juz pisalem - to jest towar luksusowy a nie dla "kazdego maniaka", bo chce miec i juz - trzeba sie z tym pogodzic a klasyczny Moon zasluguje (jak zaden inny) na podobna niedostepnosc jak np. Daytona czy Nautilus... niestety 😔 Choc jeszcze dlugo sie tak nie stanie 😎😊

Mam wrażenie że napisałeś ten post i owo dziwne uzasadnienie podnoszenia ceny tego modelu przez Omegę po to żeby cieszyć się że jako posiadacz Moona będziesz mógł ewentualnie odsprzedać swój egzemplarz za jakiś czas po korzystnej cenie na rynku wtórnym. Podzielam wypowiedź nicona - jeśli miarą zrobienia zegarka bardziej kultowego jest sztuczne windowanie go na drabinie prestiżu za pomocą ciągłego podnoszenia ceny, to jest to polityka głupia. I nie pisz proszę o produktach luksusowych, pożądaniu danego modelu itp. Jakoś już wcześniej Moon, w najbardziej klasycznej wersji, zdobył już status zegarka kultowego i wcale nie potrzebował do tego niedostępności, absurdalnych podwyżek itp. (vide: ilość publikacji mu poświęconych). Trochę żal czytać że fajnie mieć na nadgarstku produkt który wg użytkownika jest bardziej interesujący z powodu tego że trudniej go dostać i jest droższy. Jeśli to dla ciebie ile jest miarą prestiżu, to proszę bardzo, niech cię taka polityka Omegi cieszy. Tylko że wiele lat tłukli tego Moona i jakoś na nim zarabiali, miał przystępną cenę i było ok. Komu to przeszkadzalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sami tu pisaliście, że to poziom Rolexa a samozwańczy eksperci udowadniali, że nawet wyżej . To teraz nie płaczcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, beniowski napisał:

Mam wrażenie że napisałeś ten post i owo dziwne uzasadnienie podnoszenia ceny tego modelu przez Omegę po to żeby cieszyć się że jako posiadacz Moona będziesz mógł ewentualnie odsprzedać swój egzemplarz za jakiś czas po korzystnej cenie na rynku wtórnym.

I tak Cie to boli, ze musisz od razu personalne wymyslone wycieczki robic??? Smutna mentalonosc polska - coz.

Ciesze sie, ze wiesz lepiej co chce zrobic i wciskasz swoje urojone intencje w moje postepowanie, choc nawet mnie nie znasz - ale zeby nie bylo, to Ci odpowiem - od dawna przestalem wierzyc w zegarek "dozywotni" i zamierzam sie cieszyc chwila i jak kiedys kupowac, probowac, nosic i jesli zechce to zmieniac. Rozumiem, ze Kolega z tych, co tylko jak ktos przy odsprzedazy traci, to sie cieszy?? Smutne...

 

A odnoszac sie do podwyzek, to napisalem dlaczego uwazam, ze klasyczny Moon powinien byc traktowany jak cos ponad i zdania nie zmienie. I oczywiscie, ze fajnie byloby milosnikom cieszyc sie Moonem za 5kpln, subem za 10kpln a AP RO czy Nautilusem za 20kpln, jednak tak nigdy nie bedzie i ceny rosna a nie spadaja, wiec mozna sie smucic a mozna cieszyc, ze cos nowego Omega zrobila i idzie do przodu. Wsadzila swietny nowy mechanizm, dala nowa branse i pozmieniala kilka rzeczy na lepsze/nowsze a milosnicy placza, ze cene podniosla - a Wy, gdybyscie byli wlascicielami takiej firmy, to co - opuscilibyscie, nie? 🤔😉

 

Cieszmy sie, ze takie fajne modele dali, bo choc maja swoje "wady", to dobry ruch 😎

 

6 minut temu, desmo napisał:

Panowie, sami tu pisaliście, że to poziom Rolexa a samozwańczy eksperci udowadniali, że nawet wyżej . To teraz nie płaczcie. 

Coz zrobic - zawsze znajdzie sie ktos, kto zamiast porozmawiac o zegarkach i pasji woli komus do portfela zagladac... 😕

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex też kiedyś był zegarkiem tanim. Tak tanim że był standardowym wyposażeniem komandosa SEAL jadącego na wojnę w Wietnamie. Dziś jego cena jest absurdalna a mimo to ludzie są gotowi za niego płacić tyle ile żąda producent tylko po to żeby poczuć że mają coś co daje im poczucie wyższości nad przeciętnym Kowalskim. 

Zawsze chodzi tylko i wyłącznie o kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojtek91 napisał:

A ja mam pytanie o Railmastera. Jest w tym momencie na promocji w Kruku i Jubitomie za 15100, wydaje mi się, że to bardzo dobra cena?

Przecenione są modele na pasku, czy ktoś wie ile może kosztować dokupienie w późniejszym czasie bransolety?

Dokładnie ceny to nie znam, ale to są bardzo duże koszty, dlatego najlepiej od razu kupować na bransolecie, a potem ew. z paskami eksperymentować.

Co do ceny to przedzwoń jutro do butiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sanik napisał:

Dokładnie ceny to nie znam, ale to są bardzo duże koszty, dlatego najlepiej od razu kupować na bransolecie, a potem ew. z paskami eksperymentować.

Co do ceny to przedzwoń jutro do butiku.

Niestety w Kruku nie ma wersji na bransolecie, a w Jubitomie na bransolecie jest tylko z jasną tarczą. Biorę w takim razie na pasku i może uda mi się kiedyś dorwać bransoletę z drugiej ręki lub na spokojnie zamówię ją w butiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, artme napisał:

I tak Cie to boli, ze musisz od razu personalne wymyslone wycieczki robic??? Smutna mentalonosc polska - coz.

Ciesze sie, ze wiesz lepiej co chce zrobic i wciskasz swoje urojone intencje w moje postepowanie, choc nawet mnie nie znasz - ale zeby nie bylo, to Ci odpowiem - od dawna przestalem wierzyc w zegarek "dozywotni" i zamierzam sie cieszyc chwila i jak kiedys kupowac, probowac, nosic i jesli zechce to zmieniac. Rozumiem, ze Kolega z tych, co tylko jak ktos przy odsprzedazy traci, to sie cieszy?? Smutne...

 

A odnoszac sie do podwyzek, to napisalem dlaczego uwazam, ze klasyczny Moon powinien byc traktowany jak cos ponad i zdania nie zmienie. I oczywiscie, ze fajnie byloby milosnikom cieszyc sie Moonem za 5kpln, subem za 10kpln a AP RO czy Nautilusem za 20kpln, jednak tak nigdy nie bedzie i ceny rosna a nie spadaja, wiec mozna sie smucic a mozna cieszyc, ze cos nowego Omega zrobila i idzie do przodu. Wsadzila swietny nowy mechanizm, dala nowa branse i pozmieniala kilka rzeczy na lepsze/nowsze a milosnicy placza, ze cene podniosla - a Wy, gdybyscie byli wlascicielami takiej firmy, to co - opuscilibyscie, nie? 🤔😉

 

Cieszmy sie, ze takie fajne modele dali, bo choc maja swoje "wady", to dobry ruch 😎

 

Coz zrobic - zawsze znajdzie sie ktos, kto zamiast porozmawiac o zegarkach i pasji woli komus do portfela zagladac... 😕

Napisałem o moim odbiorze twojego postu. Jeśli jedyną reakcją na to że ktoś ma zdanie odmienne od twojego jest fakt, że się obrażasz i czujesz dotknięty, to ja nic nie poradzę. Jesteśmy na forum publicznym i ktoś da ci gratki i takie tam ochy achy, a ktoś spróbuje polemizować. Niestety, jak już pisałem wiele razy, zdanie inne niż ochy i achy jest odbierane są jako wycieczki osobiste. Czy ja napisałem że płaczę odnośnie podnoszenia ceny? Napisałem nie o podnoszeniu ceny, a o odbiorze twojego postu że to podniesie prestiż tego modelu. I fajnie by było gdybys chciał polemizować z moją wypowiedzią. Możesz się ze mną zgodzić, możesz mieć inne zdanie, ale się do niej odnieś, a nie pisz mi o polskiej mentalności. 

 

Zapytam więc jeszcze raz: co było złego w oferowaniu tego konkretnie modelu w przystępnej cenie i bez kolejek? I pytam odnośnie polityki firmy, nie mojego podejścia jako klienta, bo to tutaj, i słusznie, nikogo nie powinno interesować.  Jeśli taki Hamilton (toutes proportions gardées) w swoim Khaki (będącym w pewnym stopniu wyznacznikiem w swoim segmencie) trochę ulepszy model i zacznie go oferować w cenie o wiele wyższej to ma poprawić jego pozycje, prestiż itp.?

 

Przeczytaj swój poprzedni post jeszcze raz i dokładnie sprawdź ile w nim o pasji, a ile o podnoszeniu cen i o „prestiżu”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki peace! To nie podforum tych na „R” ;)

 

wrzucam fotę na chillout

 

AB2AE6D8-4843-474C-AF51-823DFB2C0A1C.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościłem Butikowi kolorowych guziczków, ale u mnie efekty solarium na razie skromne...

IMG-20210106-123406.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gramy z dziećmi. Przegrałem :)

 

F3D67F88-F043-4DE8-B3E8-647AD2DAC5B8.jpeg


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, artme napisał:

Jezu...Panowie - rozumiem, ze boli Was podnoszenie cen, ale czym rozni sie absurdalna cena moona sprzed kilku lat (10kpln) a np. sprzed teraz (20kpln - mowie jeszcze o tym samym zegarku - nie nowym modelu)??? 😳  Tylko tym, ze mniej ludzi na niego stac i to ich boli. I nie piszmy tu o kilkuprocentowym odsetku "prawdziwych milosnikow", bo ich i tak nikt juz od dawna nie zaluje i nie z nich czerpie kase. Moze to zabrzmi niefajnie, ale tak - towar luksusowy ma byc drogi i niestety smakuje zupelnie inaczej nizby kosztowal o polowe mniej... niestety. Popatrzcie chocby na dzial R, gdzie jak np. Hulk byl dostepny od reki, to nikt na niego nie zwracal uwagi a teraz? Kazdy pieje z zachwytu jak tylko posiada, ze taki piekny i nietuzinkowy...🤔 😁 Biala Daytona w cenie nowego Nautilusa, podstawowy Nautilus w cenie wielkich komplikacji etc.

Nadal bede podtrzymywac, ze co jak co, ale klasyczny Moon powinien byc drozszym zegarkiem w portfolio marki i nie chodzi tu o to co w nim pozmieniaja i czy zmiany beda tlumaczyc jego wysoka cene, bo i tak nic nie tlumaczylo jej nawet do teraz 😊 A dla "milosnikow" jest tyle odmian i wariacji moona, ze jest w czym wybierac nie mowiac juz o rynku wtornym 😎

 

@nicon - to dzial Omegi a nie Rolka 😉 - nie musimy tu nikogo obrazac. Nie mam nic do Rosjan ani innych narodow i nie zazdroszcze bogatym tego, ze sie dorobili nawet na jajkach a pozniej chca jezdzic Porsche i nosic zlotego Rolexa - ich sprawa i mnie nic do tego. Rozumiem Cie i mi tez przykro, ze coraz wyzsze ceny zegarkow zmniejszaja ilosc milosnikow, ktorych bedzie stac na zakup wymarzonego modelu, jednak jak juz pisalem - to jest towar luksusowy a nie dla "kazdego maniaka", bo chce miec i juz - trzeba sie z tym pogodzic a klasyczny Moon zasluguje (jak zaden inny) na podobna niedostepnosc jak np. Daytona czy Nautilus... niestety 😔 Choc jeszcze dlugo sie tak nie stanie 😎😊


Moim zdaniem Moonwatch nie stanie się elitarny i luksusowy dlatego że producent podniesie raz czy drugi jego ceny. Moonwatch jest klasyczny, świetnie zrobiony, póki co dostępny bez problemu i sprzedawany z dużymi rabatami.


Uważam natomiast  że Omega jako całość może w ciągu najbliższych kilku lat mocno przybliżyć się do Rolexa, ale nie mysle tutaj o polityce cenowej/ podwyżkach. Omega komunikuje , rozumie social media , reaguje/czuje dzisiejszy rynek, z pewnością mogą też nastąpić zmiany zachowania i preferencje  konsumentów. A jeśli dodamy do tego innowacje i świetny balans cena/jakość ich produktów...Czuje to w kościach że najbliższe lata mogą należeć właśnie do nich, choć nie od razu. Wydaje mi się że mają autostradę otwartą do ataku na króla jak nigdy dotąd👍.

A Rolex? No cóż najpierw straci internet, fora...co nie jest dużym problemem na teraz...ale czy nie będzie za 10 lat???

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Moon, cytuję: "to jest towar luksusowy a nie dla "kazdego maniaka", bo chce miec i juz", więc ceny muszą rosnąć, żeby maniacy nie mogli go ot tak kupić  - czego tu nie rozumiesz🤪? Ja swojego Moona ceniłem i lubiłem. Sprzedałem go bo mi się znudził i nie za bardzo wiedziałem kiedy go nosić. No ale ja jestem tylko skromnym użytkownikiem zegarków, nie pasjonatem, więc chyba jednak to nie był model dla mnie. Może kupię go jeszcze raz - teraz, kiedy podrożał, to już większy prestiż go mieć i będzie lepiej smakować, szczególnie gdy mniej ludzi będzie na niego stać🤣.

W nowym muszę sprawdzić czy poprawili wygodę nakręcania, bo z tego co pamiętam z okresu kiedy miałem poprzednią wersję, nie było to jakoś bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał:

Przecież Moon, cytuję: "to jest towar luksusowy a nie dla "kazdego maniaka", bo chce miec i juz", więc ceny muszą rosnąć, żeby maniacy nie mogli go ot tak kupić  - czego tu nie rozumiesz🤪? Ja swojego Moona ceniłem i lubiłem. Sprzedałem go bo mi się znudził i nie za bardzo wiedziałem kiedy go nosić. No ale ja jestem tylko skromnym użytkownikiem zegarków, nie pasjonatem, więc chyba jednak to nie był model dla mnie. Może kupię go jeszcze raz - teraz, kiedy podrożał, to już większy prestiż go mieć i będzie lepiej smakować, szczególnie gdy mniej ludzi będzie na niego stać🤣.

W nowym muszę sprawdzić czy poprawili wygodę nakręcania, bo z tego co pamiętam z okresu kiedy miałem poprzednią wersję, nie było to jakoś bardzo wygodne.


Nie.

Moon to wybór miłośników i forumowiczów. Zegarek właśnie dla pasjonata maniaka. Powinien być dostępny dla wielu młodych ludzi w wersji z plastikowym szkiełkiem za budżetowe pieniądze aby zarażać pasją do zegarków, historii i samej Omegi. 
Moon nie jest póki co też pierwszym wyborem jeśli ktoś szuka luksusowego zegarka. Statyczny manager wybierze seamastera będąc w salonir Omegi. 
Moon to jeden z najbardziej rotujących zegarków na świecie. To piękny zegarek, klasyczny , świetna koperta szlify , ale nie róbmy z niego elitarnego. Żadna z jego podstawowych wersji nie zasłużyła póki co na to miano. 

Jestem też przekonany że jest pozycją obowiązkową w wielu kolekcjach, jest wielu użytkowników doceniających jego prostotę i znaczenie.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są powody kupowania zegarków, jedni kupują dla prestiżu drudzy z pasji, a jeszcze inni s tysiąca różnych powodów.  Taka jałowa dyskusja do niczego nie prowadzi. Chyba trzeba przeczekać aktywność ekspertów od piramidy prestiżu. Myślę, że bez takich dyskusji się tu obędziemy, za to w rolku nudy. No i potwierdzam, że funkcja ,,ignoruj użytkownika" działa!

 

IMG_7989.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Macmac napisał:

Różne są powody kupowania zegarków, jedni kupują dla prestiżu drudzy z pasji, a jeszcze inni s tysiąca różnych powodów.  Taka jałowa dyskusja do niczego nie prowadzi. Chyba trzeba przeczekać aktywność ekspertów od piramidy prestiżu. Myślę, że bez takich dyskusji się tu obędziemy, za to w rolku nudy.

 


Nie chce kolegi zniechęcać do dyskusji w temacie ale jeśli kolega nie ma ochoty to niech się kolega nie przymusza do czytania.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.