Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Macmac napisał:

 

Kupić midsize.

Nie ma midsize: czarna tarcza, czarny bezel, fale. Czy się mylę? 

No i tylko nowe wchodzą w grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, artme napisał:

Ale tu nie trzeba nic rozumiec - nawet w intstrukcji R masz napisane, ze jak zegarek sie zatrzymal, to 10 obrotow koronka nalezy wykonac 😎

 

7 godzin temu, desmo napisał:

Czekałem aż ktoś to napisze....😉

 

Tak to jest jak się kupuje fejki. W oryginalnej instrukcji jest napisane, że należy wykonać 25 obrotów 🤡 Wynika to prawdopodobnie z tego, że dokładność chodu nie jest liniowa w zależności od naciągu sprężyny. Jak ktoś codziennie zmienia zegarek to nie jest to istotne. Jednak jeśli chce się nosić go dłuższy czas i mieć dokładność chodu deklarowaną przez producenta, to naciąg nie powinien być minimalny. Śmiem twierdzić, że to taki dupochron producentów. Jak ktoś bez dokręcania założy rano na rękę i pójdzie na spacer to nie ma problemu, ale zakładając zegarek tuż przed małą aktywnością fizyczną (siedzenie przed biurkiem lub za kierownicą) przez 8-10 godzin spowoduje, że sprężyna będzie miała minimalny naciąg, dokładność chodu nie będzie zachowana i dodatkowo zegarek za chwilę będzie zdjęty na noc a klient mógłby mieć pretensje o niedokładny mechanizm. Lepiej napisać w instrukcji o tych 25 obrotach i mieć potencjalny problem z głowy.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, olivjer napisał:

Nie ma midsize: czarna tarcza, czarny bezel, fale. Czy się mylę? 

No i tylko nowe wchodzą w grę. 


Midsize czyli 36mm na mechanizmie 2500 nie jest już produkowany (był na rynku chyba około 8 lat, ceramika bez fal; być może coś jeszcze leżakuje w jakiś butikach...).
Obecnej wersji 42mm  z mechanizmem 8800 nie ma w wersji midsize.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Repsak napisał:

Przepiękne są te bicolory😉

 

6.JPG

Skoro sa tak piękne to dlaczego sprzedajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, robol1 napisał:

Skoro sa tak piękne to dlaczego sprzedajesz?

Reklama dźwignią handlu 😜


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krakus1 napisał:

śliczny 😍 Sedna czy żółte złoto ?

George, żółte złoto

30 minut temu, robol1 napisał:

Skoro sa tak piękne to dlaczego sprzedajesz?

No własnie dlatego, ostatnio podobają mi się tylko brzydkie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, artme napisał:

Stary traktor powiadasz...🤔

Mi blizej do filmu Hugo i klimatu tam oddanego - kawal dobrej maszyny 😉

 

ed6.jpg

ed7.jpg

 

Nie przeczę, że to kawał dobrej maszyny (wręcz podkreślałem że wiem iż to porządny sprzęt). Wspominałem jedynie o wrażeniach wizualnych na pierwszy rzut oka.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, egonax napisał:

Dziekuje, ale brakuje tego ostatniego kryterium: musi być nowy.  Będę spokojniejszy jak będę miał pewność co do historii zegarka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał:

 

Nie przeczę, że to kawał dobrej maszyny (wręcz podkreślałem że wiem iż to porządny sprzęt). Wspominałem jedynie o wrażeniach wizualnych na pierwszy rzut oka.

Na pierwszy rzut oka, to zaden z tych mechanizmow nie robi wrazenia wartego wiecej niz kilka tysi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, artme napisał:

Na pierwszy rzut oka, to zaden z tych mechanizmow nie robi wrazenia wartego wiecej niz kilka tysi 😉

Sprawa wyjaśniona. Butik lubi traktory.☺

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał:

Na pierwszy rzut oka, to zaden z tych mechanizmow nie robi wrazenia wartego wiecej niz kilka tysi 😉

 

Wg mnie wręcz przeciwnie, manualne chronografy są pełne wdzięku i wyglądają zazwyczaj drożej niż automaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Repsak napisał:

George, żółte złoto

No własnie dlatego, ostatnio podobają mi się tylko brzydkie 😉

Akurat ta wersja bicolor to taka nieco lipa.

Jedynie ma bezel złoty i koronki.

Do tego guma czarna.

Taki imho bicolor na siłę.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robol1 napisał:

Akurat ta wersja bicolor to taka nieco lipa.

Jedynie ma bezel złoty i koronki.

Do tego guma czarna.

Taki imho bicolor na siłę.

 

 

Twoim zdaniem rozumiem ? 🙃 bo jeśli tak , to moim zdaniem ten model- mam niebieska wersję- to jeden z najładniejszych , i najbardziej robiących wrażenie diverów których widziałem , dla mnie zegarek idealny który w nim jest praktyczność , jakość , nowoczesność , i bogaty wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Michal93 napisał:

Mi za to udało się wreszcie dobrać pasek 21 mm, który zastapił mi „letnie” NATO:

 

986-D1734-BFCE-4928-919-F-97-B288-D229-E

 

 

 Jaką masz wielkość nadgarstka?? Jak odczucia jest dużo większy od normalnego w stali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wery napisał:

 Jaką masz wielkość nadgarstka?? Jak odczucia jest dużo większy od normalnego w stali??

 

Ja mam dość duży nadgarstek, bo 19,5 cm około. Zwykły jest optycznie dla mnie zbyt mały, dlatego szukałem jakiejś alternatywy :) NATO mocno go pogrubiało i przez to leżał w sumie na bazarku. Nie idzie w żaden sposób dobrać do niego paska Omegi, bo te od Speedów 44,25 mają inaczej wyprofilowaną kopertę i teleskopy nie chcą się wpiąć. Tutaj dorzucę jeszcze zapinkę omegi i będzie fajny zestaw. Postaram się zrobić kilka zdjęć paska i nadgarstka z dalszej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Railmaster właśnie dotarł i mam pytanie do kolegów, czy to ja odwykłem od zegarków automatycznych, czy coś jest nie tak z mechanizmem? Automat nakręca bardzo głośno - myślę, że głośniej niż mój SKX - dźwięk jest wręcz nieprzyjemny. Czy to standard w AT/Railmasterach i jestem przewrażliwiony, czy coś może być nie tak? 

 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wojtek91 napisał:

Mój Railmaster właśnie dotarł i mam pytanie do kolegów, czy to ja odwykłem od zegarków automatycznych, czy coś jest nie tak z mechanizmem? Automat nakręca bardzo głośno - myślę, że głośniej niż mój SKX - dźwięk jest wręcz nieprzyjemny. Czy to standard w AT/Railmasterach i jestem przewrażliwiony, czy coś może być nie tak? 

 

W mojej AT na 8500 z 2014r. jest bezgłośny określiłbym, że jest wyczuwalny tylko pod palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie nacieszę się szybko nowym zegarkiem, zobaczymy jak sprawnie go wymienią i czy nowy będzie wolny od wad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał:

Mój Railmaster właśnie dotarł i mam pytanie do kolegów, czy to ja odwykłem od zegarków automatycznych, czy coś jest nie tak z mechanizmem? Automat nakręca bardzo głośno - myślę, że głośniej niż mój SKX - dźwięk jest wręcz nieprzyjemny. Czy to standard w AT/Railmasterach i jestem przewrażliwiony, czy coś może być nie tak? 

 

HeJ

W kwietniu kupiłem omegę semaster railmaster, praca wahnika była bardzo głośna, taki świszczący szurający dźwięk przy każdym ruchu zegarka. Nie byłem w stanie go nosić wszystko było wtedy pozamykane wiec tego nie konsultowałem i zegarek z bólem oddałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kingcrimson napisał:

HeJ

W kwietniu kupiłem omegę semaster railmaster, praca wahnika była bardzo głośna, taki świszczący szurający dźwięk przy każdym ruchu zegarka. Nie byłem w stanie go nosić wszystko było wtedy pozamykane wiec tego nie konsultowałem i zegarek z bólem oddałem.

U mnie jest dokładnie taki sam dźwięk. Jednak mam nadzieję, że to jakiś wadliwy egzemplarz bo zegarek pasuje mi i stylistycznie i rozmiarowo. Widać to nie jedyna sztuka w takim stanie, która "krąży" w obiegu. Jednak w żadnych recenzjach nikt nie zwracał na to uwagi więc nie jest to przywara wszystkich Railmasterów. Szkoda tylko, że trzeba kombinować by dostać zegarek wolny od wad. Też kupowałeś w Kruku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojtek91 napisał:

U mnie jest dokładnie taki sam dźwięk. Jednak mam nadzieję, że to jakiś wadliwy egzemplarz bo zegarek pasuje mi i stylistycznie i rozmiarowo. Widać to nie jedyna sztuka w takim stanie, która "krąży" w obiegu. Jednak w żadnych recenzjach nikt nie zwracał na to uwagi więc nie jest to przywara wszystkich Railmasterów. Szkoda tylko, że trzeba kombinować by dostać zegarek wolny od wad. Też kupowałeś w Kruku?

Tak w Kruku i mnie też bardzo pasował ale nie miałem siły czekąc i tego wyjaśniać gdy otworzą sklepy.

Moim zdaniem jest coś nie tak. Teraz mam Etę i w porównaniu jest wręcz bezgłośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 8800 jest głośny, wiec to nie jest wada konkretnego egzemplarza. Mechanizmy z rodziny 8900 są dużo cichsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.