Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol
32 minutes ago, wojtek91 said:

U mnie jest dokładnie taki sam dźwięk. Jednak mam nadzieję, że to jakiś wadliwy egzemplarz bo zegarek pasuje mi i stylistycznie i rozmiarowo. Widać to nie jedyna sztuka w takim stanie, która "krąży" w obiegu. Jednak w żadnych recenzjach nikt nie zwracał na to uwagi więc nie jest to przywara wszystkich Railmasterów. Szkoda tylko, że trzeba kombinować by dostać zegarek wolny od wad. Też kupowałeś w Kruku?

8800 ma nowe łożyskowanie wahnika, w 8500/8900 było to ceramiczne łożysko ślizgowe, w 8800 jest ceramiczne kulkowe, to właśnie je słyszysz.

W moim SMPc nie było aż tak głośno, ale tam bardziej masywna koperta mogła mocniej tłumić dźwięk. Obstawiam, że we wszystkich Railmasterach będziesz to słyszał tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zwrócenie na to uwagi, czytam właśnie zagraniczne fora i wszystko się potwierdza. Czyli nie jest to wina wadliwego egzemplarza. Muszę się zatem zastanowić czy jestem w stanie nad tym przejść do porządku dziennego czy będzie mnie to denerwować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja po kilku miesiącach dowiedziałem się w czym rzecz. Pisałem o moim przypadku w kwietniu ale wtedy niestety nie było odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że 880 najcichszy nie jest, ale w SMP300 nie słyszę wahnika jakoś strasznie mocno...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiedziałbym, że w 300M wahnik nie pracuje jakoś szczególnie głośno. Może to faktycznie kwestia masywnej koperty, tak jak kolega @vitriolpisze.

Za to w DV Prestige wahnik słychać zdecydowanie bardziej, w każdym egzemplarzu, który osłuchiwałem, a parę osłuchałem.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300M rzeczywiście może być bardziej obudowana niż taki Railmaster. Gdzieś też słyszałem, że przeszklony dekiel lepiej tłumi od metalowego - ale nie chcę powielać niesprawdzonych informacji. 

Ja jedynie obawiałem się, że to jakiś wadliwy egzemplarz i nie jest to zachowanie standardowe - po upewnieniu się, że "ten typ tak ma" ściągnąłem folie i wrzuciłem go na dobre na nadgarstek 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wojtek91 napisał:

300M rzeczywiście może być bardziej obudowana niż taki Railmaster. Gdzieś też słyszałem, że przeszklony dekiel lepiej tłumi od metalowego - ale nie chcę powielać niesprawdzonych informacji. 

Ja jedynie obawiałem się, że to jakiś wadliwy egzemplarz i nie jest to zachowanie standardowe - po upewnieniu się, że "ten typ tak ma" ściągnąłem folie i wrzuciłem go na dobre na nadgarstek 😉 

super! niech cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej smp300 słyszę jak wymachuję w okolicy ucha. Czyli w normalnym użytkowaniu nie zwracam uwagi na pracę mechanizmu.

Cieszyć się zegarkiem, nie szukać...!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyzerowanej rezerwie chodu wahnik lata jak wściekły :) i niestety słychać te niezbyt przyjemne dźwięki. Po jakimś czasie dostaje oporów od nakręconej sprężyny i już go nie słychać. Przynajmniej w SMPC 300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Darecki napisał:

Przy wyzerowanej rezerwie chodu wahnik lata jak wściekły :) i niestety słychać te niezbyt przyjemne dźwięki. Po jakimś czasie dostaje oporów od nakręconej sprężyny i już go nie słychać. Przynajmniej w SMPC 300.

Motywacja do częstego noszenia zegarka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojtek91 napisał:

Dzięki!

 

DSC06084.JPG

Bardzo mi się podoba Twój nowy zegarek. Po pierwsze nie ma datownika. Po drugie ma bardzo fajne proporcje tarcza/koperta. Po trzecie świetny pasek do niego dobrałeś.

No i ta koronka... 😍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, robol1 napisał:

Akurat ta wersja bicolor to taka nieco lipa.

Jedynie ma bezel złoty i koronki.

Do tego guma czarna.

Taki imho bicolor na siłę.

 

 

Plus złote wskazówki i obwódki indeksów. Czyli jak większość bicolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estetycznie ten bicolor na różowym czy żółtym złocie to piękny zegarek a na gumie wygląda wręcz obłędnie. Za odpowiednika u króla trzeba byłoby wydać 3 albo 4 razy więcej. 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2021 o 18:15, Michal93 napisał:

Mi za to udało się wreszcie dobrać pasek 21 mm, który zastapił mi „letnie” NATO:

 

986-D1734-BFCE-4928-919-F-97-B288-D229-E

 

 

 

a moglbys podac co to za pasek i gdzie go kupiles? 

bardzo niewiele go widac na tym ujeciu ale wyglada na fajny - zastanawiam sie nad kupnem czegos podobnego do AT i stad moje zainteresowanie

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adam78 napisał:

 

a moglbys podac co to za pasek i gdzie go kupiles? 

bardzo niewiele go widac na tym ujeciu ale wyglada na fajny - zastanawiam sie nad kupnem czegos podobnego do AT i stad moje zainteresowanie

 

Prawdopodobnie pasek os Snoopy 2.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, wojtek91 napisał:

Dzięki!

 

DSC06084.JPG

 

bardzo fajny ten zegar - to wersja z czarna tarcza? dobrze widze? czy swiatlo mnie zmylilo i to niebieska tarcza

 

moim zdaniem bardzo pasuje do jeansow (zwlaszcza ten z niebieska tarcza)

wg mnie to taki idealny zegar do ubioru "casual"

sam o nim myslalem ale na mojej lapie wygladalby jak kapselek wiec musialem go sobie odpuscic

 

gratulacje, niech sie nosi

23 minuty temu, Butik napisał:

 

Prawdopodobnie pasek os Snoopy 2.

jezeli to oryginalny omegi to juz wiem czemu mi sie od razu spodobal, ale obawiam sie ze cena bedzie zaporowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bat73 napisał:

Bardzo mi się podoba Twój nowy zegarek. Po pierwsze nie ma datownika. Po drugie ma bardzo fajne proporcje tarcza/koperta. Po trzecie świetny pasek do niego dobrałeś.

No i ta koronka... 😍

 

Ten model jest bardzo paskolubny i w zasadzie wystarczy dobrać cokolwiek z beżowym akcentem pasującym do lumy i powinno zagrać 😉 dzięki! 

14 minut temu, adam78 napisał:

 

bardzo fajny ten zegar - to wersja z czarna tarcza? dobrze widze? czy swiatlo mnie zmylilo i to niebieska tarcza

 

moim zdaniem bardzo pasuje do jeansow (zwlaszcza ten z niebieska tarcza)

wg mnie to taki idealny zegar do ubioru "casual"

sam o nim myslalem ale na mojej lapie wygladalby jak kapselek wiec musialem go sobie odpuscic

Tarcza czarna ale AR jest niebieskawy, stąd takie wrażenie. Niebieska wersja ma białą lumę i pomarańczowy sekundnik z tego co kojarzę. Kupiłem go jako taki zegarek do wszystkiego (prawie). Świetnie, że ma 20 w uszach bo mam sporo pasków, ale najprawdopodobniej i tak zamówię dodatkowo bransoletę. Również dziękuję 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Krakus1 napisał:

Twoim zdaniem rozumiem ? 🙃 bo jeśli tak , to moim zdaniem ten model- mam niebieska wersję- to jeden z najładniejszych , i najbardziej robiących wrażenie diverów których widziałem , dla mnie zegarek idealny który w nim jest praktyczność , jakość , nowoczesność , i bogaty wygląd.

Napisałem

Akurat ta wersja bicolor to taka nieco lipa.

Wyraziłem zdanie o wersji bicolor.

Pozostałe np czarny i niebieska są świetne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wspominki. A te indeksy... są jak cukierki.

b278061818e10bab53b1aafd6ed39d5c.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2021 o 22:13, olivjer napisał:

Dziekuje, ale brakuje tego ostatniego kryterium: musi być nowy.  Będę spokojniejszy jak będę miał pewność co do historii zegarka. 


W dacie mojego posta były dwa nowe z Danii. Dziś jest jeden. Został ten droższy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pasek to nie jest ori Omega, bo żaden z oryginalnych niestety nie pasuje. Wszystkie z darkside mają inne wyprofilowanie przy kopercie i niestety nie pasują. Musiałem wziąć coś nie ori, jutro tylko pójdę po zapięcie Omegi o będzie komplet :) To jest zuludiver nylonowy 21 mm:

 

27605512-6382-4823-BBA7-0076-FDC2-B50-B.

737-AE2-B6-C045-4-FF3-85-BE-E1288-E6034-

E4-DC5415-4-A80-480-E-A9-B3-F34-B8-ABA85
 

przy okazji ktoś pytał jak 43,5 mm wyglada, Ano tak w odniesieniu do moona i chociażby gmt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Michal93 napisał:

Złoto i złoto, wjeżdża pan tytan i ceramika :D

 

 

ciekawy jak wygląda na żywo taka koperta , czarny diament 😉 👍 ,  czy mógłbyś zważyć Twój zegarek ? , ciekawy jestem jaka była by różnica wagi w porównaniu do mojego bicolor . zwłaszcza że mamy paski

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.