Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj przyszła do mnie Aqua Terra i też mam nieprzyjemny dźwięk jak u kolegi Wojtka. Pracę mechanizmu słychać przy delikatnym ruszeniu ręki. Pierwszy raz się spotykam z czymś takim. To normalne w AT czy minus 30% sprzedają wadliwe zegarki?? 😁

 

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny dźwięk, jak w moim U50 z SW 300-1.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje się jak bym chodził z grzechotką na ręku. Słabo trochę w takim zegarku. Nie wiem czy każda AT tak będzie miała czy właśnie pozbywają się zegarków z wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@nixon111 'ciche' 8900 są w AT 41mm, Ty masz 38mm na 8800, i zapewne wszystkie komentarze nt. głośności tego wahnika będą aplikowalne też dla Twojego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak to wyglądać.Zegarek bardzo ładny ale ten mechanizm... Napisałem do Omegi czy tak ma być. Niech wyślą mi drugi zegarek gratis i zaakceptuje ten dźwięk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wahniki są wycinane z blaszek z odzysku po zapięciach 5 cyfrowych Rolexów. Poznaję  ten dźwięk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie pomachałem przy uchu starym Poljotem de lux, którego dzisiaj noszę. Dźwięk dużo cichszy i taki przyjemniejszy dla ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo podobny dźwięk co w Twojej AT. Jak tylko dowiedziałem się, że to nie wadliwy egzemplarz to olałem sprawę i dziś już kompletnie nie zwracam na to uwagi 😉

Chociaż nie ukrywam, że myślałem, że automat będzie bezgłośny.

Pozostaje się pogodzić i cieszyć, lub oddać i poszukać czegoś na cal 8900.

 

DSC06088-2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno hesalit, jak i szafir w nowej wersji są już u AD :) Na zdjęciach różnice były subtelne, na żywo tarcza jest zupełnie inna. Robi świetne wrażenie. Chciałem, a teraz właściwie jestem już zdecydowany na nowego szafira :) na foto hesality:

 

03018-AE3-BA83-448-A-AC4-F-3-B6-CC03284-

BFAC14-D3-EBFF-4-D38-91-B5-8-C272-DA996-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na żywo prezentuje się świetnie potwierdzam. Choć dla mnie największe wrażenie zrobiła nowa bransa która dodaje elegancji i lekkości nowemu moonowi. Reszta to ... pierdolety, taki uogólniając😁


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał:

Te wahniki są wycinane z blaszek z odzysku po zapięciach 5 cyfrowych Rolexów. Poznaję  ten dźwięk. 

No i w końcu zrobią coś estetycznego i ciekawego z tych nudnych , tak samo wyglądających od dekad Rolexów 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD to raczej nie mają. Boutique only póki co i tez pewnie zaraz nie będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale Moon i tak mnie w żaden sposób nie pociąga. Co innego Ed White lub nowy Snoopy - tu widać prawdziwe smaczki. A dla nich warto wrócić do Omegi.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał:

Zarówno hesalit, jak i szafir w nowej wersji są już u AD :) Na zdjęciach różnice były subtelne, na żywo tarcza jest zupełnie inna. Robi świetne wrażenie. Chciałem, a teraz właściwie jestem już zdecydowany na nowego szafira :) na foto hesality:

 

Dopiero na Twoich zdjęciach zauważyłem, że w nowej wersji matowa tarcza ma fakturę.

 

Porównałeś efekt "milky ring" w starym i nowym szafirze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, marr napisał:

AD to raczej nie mają. Boutique only póki co i tez pewnie zaraz nie będzie 

Mój błąd, myślałem o jednym, napisałem o drugim. Oczywiście mowa o butikach Omegi :)

 

Szafiru nie wyciągaliśmy (nowego czy starego), bardziej zależało mi na porównaniu z obecnym. Na żywo zmiany w tarczy są bardzo widoczne, właśnie faktury, załamania. 

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco inne pytanie w temacie - czy ktoś wie jak długo stare wersje Moonwatcha będą obecne w butikach? Czy ktoś pamięta ile to trwało w przypadu wymiany ostatnich Seamasterów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Railmaster. Bardzo zwrócił moją uwagę na premierę, chyba najbardziej z tego co Omega wtedy pokazała, a jednak trochę tego było :) może kiedyś wskoczy za BB36 na EDC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ceteth napisał:

Świetny ten Railmaster. Bardzo zwrócił moją uwagę na premierę, chyba najbardziej z tego co Omega wtedy pokazała, a jednak trochę tego było :) może kiedyś wskoczy za BB36 na EDC :)

U mnie (pośrednio) wskoczył właśnie za BB36. Tudor okazał się trochę za mały, a wersja 41 wydawała mi się optycznie trochę za duża jako EDC. Muszę tylko dokupić bransoletę 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, deviles napisał:

Zmiany nie warte tej kasy .


Zmiany widoczne, in plus.
Nowa wersja absolutnie nie jest jednak warta ceny z metki. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że zlimitują dostępność, zrobią zapisy i wtedy już będzie wartości z metki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje się cieszyć tym, którzy Speedmastery już mają :) nawet taki mój Reduced 2, kupowany 3 lata temu, lada chwila będzie wart 2 razy więcej. Jak za parę lat wleci Speedy z ceramiką i jeszcze jakimiś wodotryskami to będę mógł wymienić swój na Zenka El Primero 1 do 1  🤣

 

@wojtek91

 

Ja na chwilę obecną za bardzo lubię się z BB36 + różnica cenowa jest na tyle spora, że odkładam to na trochę później :) o dziwo, od czasu jak mam BB, to ląduje na nadgarstku częściej niż choćby Speedmaster.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.