Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, omega seeker napisał:

Był taki czas, że dość mocno interesowałem się zakupem jednego zegarka zamiast wszystkich które posiadałem. Wybór padł na Rolexa, a konkretnie dwa modele: Submariner lub Sea Dweller. Im bardziej zacząłem drążyć temat jego zakupu, tym bardziej mnie do niego zniechęcało. Poniżej kilka moich, podkreślam moich osobistych powodów na NIE:

1) Dziwna polityka pompowania marki poprzez sztuczne limitowanie produkcji, aby stworzyć wrażenie niedostępności.

2) Bardzo ograniczona ilość modeli które są robione od kilkunastu- kilkudziesięciu lat w niezmienionej formie. Co ciekawe istnieją nawet strony w necie, które oferują już od jakiegoś czasu usługi "tuningu" Rolexa coby nie wyglądał tak samo jak u wszystkich co dany model posiadają.

3) Większość modeli, w zasadzie 90% jest na mój nadgarstek zbyt mała (jedynie Sea Dweller jest OK)

4) Jakość wykonania w porównaniu do Omegi jest moim zdaniem na tym samym poziomie (widziałem na żywo/mierzyłem/porównywałem), jednak technologicznie to jednak Omega wiedzie prym.

5) No i ostatnia kwestia - Rolex trzyma cenę to fakt, bo jest sztucznie limitowany. Więc zadałem sobie zasadnicze pytanie - czy chcę nosić zegarek po to aby napawać się faktem że może sprzedam go kiedyś drożej niż kupiłem???

Jak dla mnie zegarek ma mi dawać radość z noszenia tu i teraz, a kiedyś zamiast sprzedać będę chciał go przekazać swojemu synowi.

That's it. Dlatego właśnie pozostałem przy Omegach.

 

PS: 1/3 ceny to może i Omega traci po zakupie i to ceny z metki. Ja jednak przez kilka lat nie dokopałem się do takiego modelu który by można było kupić za 1/3 ceny początkowej 🤷‍♂️

 

Skopiuję sobie Twoją wypowiedź gdzieś do notatek jakby kiedyś ktoś mnie zapytał czemu wolę Omegę od Roleksa, lepiej bym tego nie opisał :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, omega seeker napisał:

Był taki czas, że dość mocno interesowałem się zakupem jednego zegarka zamiast wszystkich które posiadałem. Wybór padł na Rolexa, a konkretnie dwa modele: Submariner lub Sea Dweller. Im bardziej zacząłem drążyć temat jego zakupu, tym bardziej mnie do niego zniechęcało. Poniżej kilka moich, podkreślam moich osobistych powodów na NIE:

1) Dziwna polityka pompowania marki poprzez sztuczne limitowanie produkcji, aby stworzyć wrażenie niedostępności.

2) Bardzo ograniczona ilość modeli które są robione od kilkunastu- kilkudziesięciu lat w niezmienionej formie. Co ciekawe istnieją nawet strony w necie, które oferują już od jakiegoś czasu usługi "tuningu" Rolexa coby nie wyglądał tak samo jak u wszystkich co dany model posiadają.

3) Większość modeli, w zasadzie 90% jest na mój nadgarstek zbyt mała (jedynie Sea Dweller jest OK)

4) Jakość wykonania w porównaniu do Omegi jest moim zdaniem na tym samym poziomie (widziałem na żywo/mierzyłem/porównywałem), jednak technologicznie to jednak Omega wiedzie prym.

5) No i ostatnia kwestia - Rolex trzyma cenę to fakt, bo jest sztucznie limitowany. Więc zadałem sobie zasadnicze pytanie - czy chcę nosić zegarek po to aby napawać się faktem że może sprzedam go kiedyś drożej niż kupiłem???

Jak dla mnie zegarek ma mi dawać radość z noszenia tu i teraz, a kiedyś zamiast sprzedać będę chciał go przekazać swojemu synowi.

That's it. Dlatego właśnie pozostałem przy Omegach.

 

PS: 1/3 ceny to może i Omega traci po zakupie i to ceny z metki. Ja jednak przez kilka lat nie dokopałem się do takiego modelu który by można było kupić za 1/3 ceny początkowej 🤷‍♂️

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał:

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń :)

Mariusz ja tam bardziej, w poście kolegi, widzę pogoń za króliczkiem niż za marzeniami.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mario1971 napisał:

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń :)

 

Ale kolega nigdzie nie pisał, że to było jego marzenie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mario1971 napisał:

Nie ma nic bardziej żałosnego od niespełnionych marzeń :)

 Moim skromnym zdaniem jest. To stanie w kolejce wirtualnej czy realnej po jakiś zegarek. To jest dopiero żałosne.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex to magia której nie posiada żadna inna marka , trzeba to przeżyć , przynajmniej tak było w moim przypadku , potem już nastąpi właściwy wybór marki i modelu 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, Macmac napisał:

 

Ale kolega nigdzie nie pisał, że to było jego marzenie. 

 

No... nie napisał.

 

 

 

 

4 minuty temu, souls_hunter napisał:

 Moim skromnym zdaniem jest. To stanie w kolejce wirtualnej czy realnej po jakiś zegarek. To jest dopiero żałosne.

Jeden wjedzie na Kasprowy kolejką, a drugi zrobi to na piechotę.  Obaj na szczycie będą mogli podziwiać piękną panoramę Tatr :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2021 o 19:21, mario1971 napisał:

Dokładnie tak. Ed White to minimum 2 lata, a Snoopy wg ostatnich informacji minimum rok.

W butiku na P3k otrzymałem info, że bez minimum 3-4 zegarków u nich nie ma szans nawet na wpisanie na listę :) Także w sumie temat SubBis się zrobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Michal93 napisał:

W butiku na P3k otrzymałem info, że bez minimum 3-4 zegarków u nich nie ma szans nawet na wpisanie na listę :) Także w sumie temat SubBis się zrobił :)

Serio?  :lol: :lol:

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie nic o 4 latach, na ten moment zostaje zakup u handlarza, bo w kolejce postać tez nie można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał:

 

No... nie napisał.

Jeden wjedzie na Kasprowy kolejką, a drugi zrobi to na piechotę.  Obaj na szczycie będą mogli podziwiać piękną panoramę Tatr :)

 

Jeszcze inny kupi miejscówkę u konika a innemu wystarczy widokówka z kolejką na Kasprowy. Ale co ma piernik do wiatraka poza tym, że pierniki robi się z mąki którą miele wiatrak?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, souls_hunter napisał:

 

Jeszcze inny kupi miejscówkę u konika a innemu wystarczy widokówka z kolejką na Kasprowy. Ale co ma piernik do wiatraka poza tym, że pierniki robi się z mąki którą miele wiatrak?

Młyn miele ziarno na mąkę :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega na razie nie jest na etapie reglamentowania towaru tylko wręcz przeciwnie musi pchać moonwatche i seamastery aby pieniądze robić.
To że wypuszczą coś w mniejszej liczbie to fajny chwyt marketingowy na entuzjastów marki a przy okazji niemały zarobek bo nie muszą przy takiej akcji dawać 20 czy 30% rabatu do których to przyzwyczaili swoich klientów.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Michal93 napisał:

W butiku na P3k otrzymałem info, że bez minimum 3-4 zegarków u nich nie ma szans nawet na wpisanie na listę :) Także w sumie temat SubBis się zrobił :)

Ale nie zapisuja na Eda czy Snoopiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie zapisuja na Eda czy Snoopiego?

W Butiku na Snoopiego nie zapisują bez odpowiedniej historii zakupów.
U innych AD zapisują, ale listy są na tyle długie, że pewnie zdąży wyjść kolejna wersja, zanim się doczeka na tę ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - z tym, ze z tego co mi wiadomo, to i tak najpierw dostaje te zegarki butik a pozniej inne sklepy, wiec zapisy poza butikiem, to jak czekanie na Pepsi czy Daytone...

Coz - jak Koledzy wczesniej pisali, ze wybrali Omege (ja rowniez z powodu kolejek w R wrocilem do tej marki), aby nie czekac latami na zegarek, to chyba juz to nie obowiazuje... niestety 😔

Mam tylko nadzieje, ze bedzie to dotyczyc tylko tych 2 modeli a nie zrobi sie tak rowniez np. z nowymi moonami...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii zaden nie jest klasycznym garniturowcem, ale z tych 2 zdecydowanie bardziej pasuje Aqua Terra (small second, no date ) tylko rozmiar...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, omega seeker napisał:

Panowie,

szybkie pytanie - według Was lepiej do garnituru będzie pasował lewy, czy prawy model ?

 

 

 

Żaden nie jest typowym garniturowcem, ale oba pasują. Ja z tych dwóch wybrał DeVille. Aqua Terra też fajna, ale tutaj po prostu bardziej gadają do mnie inne wersje.

Jeżeli chodzi o rozmiar, to nie rozumiem tego ciągłego podkreślania, że garniturowiec musi być mały. Wszystko zależy od wielkości nadgarstka i osobistych preferencji. Generalnie, chociażby ze względów praktycznych, powinien być cieńszy a reszta, jak kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rmak napisał:

 

 

Jeżeli chodzi o rozmiar, to nie rozumiem tego ciągłego podkreślania, że garniturowiec musi być mały. Wszystko zależy od wielkości nadgarstka i osobistych preferencji. Generalnie, chociażby ze względów praktycznych, powinien być cieńszy a reszta, jak kto lubi.

 

Ja bym powiedział, że nie musi być mały , ale ..... nie może być za duży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, omega seeker napisał:

Panowie,

szybkie pytanie - według Was lepiej do garnituru będzie pasował lewy, czy prawy model ?

 

Dwa łocze.jpg

Z tych dwóch - żaden. A ten już tak :)

omega-de-ville-tresor-43513402102001-l.png

Są też inne wersje kolorystyczne.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Omega sprzedaje online już nie tylko NATO:

 

http://www.omegawatches.com/OMEGAStraps

 

bardzo fajnie zrobione jest wirtualne dopasowywanie różnych pasków do modeli zegarków

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono z zalozenia jest zegarkiem sportowym a nie do garnituru i podpisuje sie pod propozycjami Kolegow - o wiele fajniejsze modele do garniaka 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.