Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, omega seeker napisał:

Panowie,

szybkie pytanie - według Was lepiej do garnituru będzie pasował lewy, czy prawy model ?

 

Dwa łocze.jpg


Przede wszystkim jeśli chcesz aby to wyglądało poważnie czyli profesjonalnie , to zegarek powinien zajmować 2/3 Twojego nadgarstka, być niewidoczny pod mankietem chyba że zginasz rękę. Dodałbym do tego model w złocie i raczej bez wskazówki sekundowej.

 

Ponieważ dzisiaj etykieta jest bardzo rozwiązła to zasadniczo kierowałbym się rozmiarem zegarka dobranego do nadgarstka wg powyższej zasady.
 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, warloard napisał:

Nowość w kolekcji:)

 

Grubo i światowo, gratulacje :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, warloard napisał:

Nowość w kolekcji:)649a4d50c44ca7ce34f605100c1e99d0.jpg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Zrób mu proszę jakąś porządną nadgarstkową sesję zdjęciową.

Zasługuje na ładne zdjęcia

😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kiepski ze mnie fotograf:)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ze snoopi zdążyłem. Ciekawe ile będzie czekania:)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ekscelencja😄


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, memento mori napisał:

 

Słowa te mają tyle samo liter i sylab, są rzeczownikami kończącymi się na "k" i zazwyczaj są brązowe. Razem z mąką całkiem sporo je łączy 😛

 

 

Co do porównywania Omegi i Roleksa to nie ma to kompletnie sensu. Roleks jest marką droższą, bardziej rozpoznawalną i prestiżową (nie chcę tu rozbijać tego znaczenia na atomy), a odmrażanie sobie uszu przez klientów, którzy ostentacyjnie "nie kupią go i już" od wielu lat odbywa się głównie na forach i kompletnie nie szkodzi marce. Gdzie jest punkt przegięcia? Nie wiem, jego szukanie to wróżenie z fusów (mamy od tego speców w Klubie). Co do nowoczesnych werków Omegi to przypomina mi to trochę sytuacje na rynku motoryzacyjnym. W Rolexie przez ostatnie 30 lat były 31xx, teraz od kilku lat są 32xx. "Wielka" Omega latami używała ETY, a przez ostatnie 20 lat zrobiła 8 wersji mechanizmów co-axial (samych 2500 w czterech rewizjach: A, B, C, D, 8400, 8500, 8800, 8900), a ich końcowy produkt jest nadal mniej dokładny niż mechanizmy Roleksa. Czyli ten cały postęp technologiczny klientowi końcowemu nie daje nic. Podobnie z silnikami 1.5 turbobeznyna i 1.6 TDI-CR są bardziej elastyczne, kulturalne etc. ale gdyby tylko klient indywidualny (firmy nie interesuje eksploatacja dłuższa niż 3-5 lat) miał wybór w salonie to lidereami sprzedaży nadal byłoby 1.9 TDI-PD i wolnossące 1.6. 

Jeśli za 10-20 lat okaże się, że mechamizy Roleksa mają wadę fabryczną, są usterkowe etc. a ósme wcielenie co-axiala po kolejnych poprawkach (gdzie jak pokazuje czas główne testy były na klientach) w końcu można nazwać wołem roboczym to odszczekam to co napisałem 😉

Nie zmiena to faktu, że Omega zacną firmą jest i basta. Natomiast próby stawiana jej na równi z Roleksem to dorabianie ideologii i walka z... wiatrakami 🙂

Alleluja! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym sensie. To także okrzyk radości.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, memento mori napisał:

 

Słowa te mają tyle samo liter i sylab, są rzeczownikami kończącymi się na "k" i zazwyczaj są brązowe. Razem z mąką całkiem sporo je łączy 😛

 

 

Co do porównywania Omegi i Roleksa to nie ma to kompletnie sensu. Roleks jest marką droższą, bardziej rozpoznawalną i prestiżową (nie chcę tu rozbijać tego znaczenia na atomy), a odmrażanie sobie uszu przez klientów, którzy ostentacyjnie "nie kupią go i już" od wielu lat odbywa się głównie na forach i kompletnie nie szkodzi marce. Gdzie jest punkt przegięcia? Nie wiem, jego szukanie to wróżenie z fusów (mamy od tego speców w Klubie). Co do nowoczesnych werków Omegi to przypomina mi to trochę sytuacje na rynku motoryzacyjnym. W Rolexie przez ostatnie 30 lat były 31xx, teraz od kilku lat są 32xx. "Wielka" Omega latami używała ETY, a przez ostatnie 20 lat zrobiła 8 wersji mechanizmów co-axial (samych 2500 w czterech rewizjach: A, B, C, D, 8400, 8500, 8800, 8900), a ich końcowy produkt jest nadal mniej dokładny niż mechanizmy Roleksa. Czyli ten cały postęp technologiczny klientowi końcowemu nie daje nic. Podobnie z silnikami 1.5 turbobeznyna i 1.6 TDI-CR są bardziej elastyczne, kulturalne etc. ale gdyby tylko klient indywidualny (firmy nie interesuje eksploatacja dłuższa niż 3-5 lat) miał wybór w salonie to lidereami sprzedaży nadal byłoby 1.9 TDI-PD i wolnossące 1.6. Oni robią marketingowy szum wokół postępu technologicznego, a fani kochają tę markę za stare Lemanie czyli cal. 1861/1863, wskrzeszenie 321 czy werki z lat 50-60tych. Mowa o fanach, ponieważ reszta ceni ich za to, że nosi je Clooney, Bond, bardzo dużą rozpoznawalność i prestiż (czyli tak jak większość klienteli wszystkich, stosunkowo "drogich" zegarków).

Jeśli za 10-20 lat okaże się, że mechamizy Roleksa mają wadę fabryczną, są usterkowe etc. a ósme wcielenie co-axiala po kolejnych poprawkach (gdzie jak pokazuje czas główne testy były na klientach) w końcu można nazwać wołem roboczym to odszczekam to co napisałem 😉

Nie zmiena to faktu, że Omega zacną firmą jest i basta. Natomiast próby stawiana jej na równi z Roleksem to dorabianie ideologii i walka z... wiatrakami 🙂 Choć nie tak samo to lubię obie marki, chociaż Omegę głównie za Moonwatcha. Podobnie uwielbiam Panerai, cenię też TH, IWC, Nomosa, JLC, Longines, Seiko, AP. Tak jak Peugeot, Skoda i Opel 😛 mogłyby dla mnie nie istnieć VC, Zenith, Eterna, Hublot i wiele innych, ale rozumiem, że inni mogą mieć zupełnie odwrotnie. Świat pozycjonuje każdą z marek zegarkowych tak, a nie inaczej i tyle, nie ma co się obrażać tylko smakować wszystkiego po trochu 🙂


Przepraszam przeczytałem tylko kilka pierwszych linijek Twojego opowiadania. Porównywanie  Omegi do Rolexa będzie się odbywać  bo obie marki konkurują na tym samym rynku i są to najbardziej rozpoznawalne marki zegarkowe na świecie . Na przełomie ostatnich dekad każda z tych marek miała swoje momenty dominacji, warto o tym wiedzieć i pamiętać.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, omega seeker napisał:

Panowie,

szybkie pytanie - według Was lepiej do garnituru będzie pasował lewy, czy prawy model ?

 

Dwa łocze.jpg

De Ville.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, warloard napisał:

Nowość w kolekcji:)

Wielkie gratki 😊

Rowniez sie do niego przymierzalem i na zywo na bransolecie wyglada super a i lezal swietnie. Jedyne, co mnie tylko powstrzymalo, to fakt, ze na tarczy duzo sie dzieje, choc bardzo ladnie 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie gratki
Rowniez sie do niego przymierzalem i na zywo na bransolecie wyglada super a i lezal swietnie. Jedyne, co mnie tylko powstrzymalo, to fakt, ze na tarczy duzo sie dzieje, choc bardzo ladnie
Dla mnie niestety minus jest jeden mam szczupły nadgarstek i jest dla mnie za duży. Ale mimo wszystko i tak będę go nosił. Spróbuję przerzucić go na pasek może będzie lepiej:)Nie mniej jednak jak dla mnie jedna z ciekawszy propozycji Omegi w ostatnim czasie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lukebor napisał:


W Butiku na Snoopiego nie zapisują bez odpowiedniej historii zakupów.
U innych AD zapisują, ale listy są na tyle długie, że pewnie zdąży wyjść kolejna wersja, zanim się doczeka na tę 😉

 

 

Kto się nie załapie na Snoopiego na Omedze, to może mieć na Undone.

 

https://www.montredo.com/undone-x-peanuts

 

 

Snoopy.jpg


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, robol1 napisał:

przecież nowy Snoppy nie jest limitką to dlaczego mialby ktoś chętny sie nie załapać?

 

Bo jest limitowana produkcja i wypuszczają na rynek mniej zegarków niż jest chętnych. Stąd niestety zrobiły się listy, a listy są pozamykane, bo na razie butiki wiedzą, że ciężko będzie im zrealizować dostawy do zapisanych chętnych.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ed White slyszalem, ze jest i będzie limitowany, ale o Snoopim nie wiedziałem, ze tak samo 🤭

Wszedłem właśnie na stronkę Omegi i chyba nie jest jak mówisz, bo napisali:

"The non-limited watch is driven by the OMEGA Co-Axial Master Chronometer Calibre 3861, and comes in a special presentation box."

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.