Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Butik napisał:

...

Nie lubię NATO, miałem kilka podejść, ale nieudanych. Wkurzają mnie strasznie dodatkowe 3-4mm pod kopertą, 

...

Mam identycznie. 

Zawsze odcinam ten "dodatkowy" pasek i jest 👍 

Choć przyznam, że przerobienie przez Filioa wyszło 👍 

Szkoda jedynie, że nie wystarczyło paska na podwójne założony pasek", tak jak przy uchach. Byłby grubszy. Pasowałby idealnie do grubości koperty. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kurzy napisał:

Jaki zegarek, taka prezentacja.

Ciekawe co powiesz o Ploprof na podstawie tej stylizacji 

 

E2C33218-DE7D-4F92-9E1B-24D71B3181AE.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema! Wrzucam krótkie wideo małej modyfikacji na X-33, właściwie na pasku do X-33
 
Nie lubię NATO, miałem kilka podejść, ale nieudanych. Wkurzają mnie strasznie dodatkowe 3-4mm pod kopertą, które szczególnie przeszkadzają, gdy koperta jest gruba sama w sobie. Oczywiście wiem, że ideą jest możliwość zakładania / zdejmowania / zmiany paska bez użycia narzędzi, ale nie o to chodzi - zegarek ma być wygodny na ręku, a mnie te dodatkowe milimetry pod kopertą potwornie przeszkadzają.
 
X-33 Solar Impulse LE w standardzie jest na NATO właśnie, kupując raczej nastawiałem się, że oryginalny pasek zostanie w pudełku, a nosił go będę na czymś innym. Jednak po kilku różnyc próbach stwierdziłem, że jednak ten z Omegi kolorystycznie jest dobrany idealnie, więc coś z tym musiałem zrobić.
 
I zrobiłem. Tzn Filip zrobił bazując na moich sugestiach, dokładając do tego swoje doświadczenie. Poniżej efekt końcowy
 
 
 
Jest sposób aby nato nie wchodziło pod dekiel.
Odpowiedzią jest nickmankey designs.
W sumie to miałem wrzucić do Was dwa paski dla chętnych: Remove before flight niebieski i czerwony.
Terminy były kosmiczne a teraz jeszcze się wydłużyły. Zanim paski do mnie dotarły to zegarka, do którego zamawiałem paski, już nie było

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, lort napisał:

[...]
W sumie to miałem wrzucić do Was dwa paski dla chętnych [...]
 


poka


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

There you go
Czerwony rozpakowany i przymierzony do Nomosa-tam są nawet zdjęcia z przymiarki.
Niebieski nawet nie ruszony da8967fefa305e5ba783a52dcc2ba42f.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, znam. Są jeszcze Erika, Watch Steward, MN - wszystko fajnie, tylko nie mają dokładnie tej kolorystyki, której potrzebowałem :)

 

Kizzi NASA też jest dobre: 

 

 

 

Filip skrócił mi jeszcze oryginalne VELCRO z zestawu poprzedniego Moona, dziś wieczorem spróbuję założyć i pokazać jak wygląda, ale będzie bardzo podobnie do Kizzi, tylko całkowicie na czarno z białymi omegowymi napisami.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik, ona w tańcu, a Ty w zegarkach Omega - oboje szukacie perfekcji: Maniac, maniac, I sure know ;) 

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał:

@Butik, ona w tańcu, a Ty w zegarkach Omega - oboje szukacie perfekcji: Maniac, maniac, I sure know ;) 

 

😊

 

Kto szuka nie błądzi ;)

 

Kiedyś dojdę do takiego zestawu, że przestanę się zastanawiać "co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze"...

 

Albo i nie 🤪

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał:

A tak, znam. Są jeszcze Erika, Watch Steward, MN - wszystko fajnie, tylko nie mają dokładnie tej kolorystyki, której potrzebowałem :)

 

Kizzi NASA też jest dobre: 

 

 

 

Filip skrócił mi jeszcze oryginalne VELCRO z zestawu poprzedniego Moona, dziś wieczorem spróbuję założyć i pokazać jak wygląda, ale będzie bardzo podobnie do Kizzi, tylko całkowicie na czarno z białymi omegowymi napisami.


jest ok, wyciągnąłeś z tego Brajtka co się dało 👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś dobra dusza ma tutaj nadgarstek w okolicach 16-16,5cm oraz Aqua Terra 39/41mm? Szukam potwierdzenia, że 41mm będzie za duża, a 39mm prawdopodobnie dobra. Znalazłem zdjęcia w Internecie kogoś kto prezentuje 41mm na 16cm nadgarstku, ale ze względu na wytatuowany kolorowy rękaw ciężko ogarnąć prawidłowe proporcje zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....wszystko zależy od kształtu nadgarstka. Osobiście, przy nadgarstku 17,5cm, wybrałem starszą wersję „39”

IMG_9648.JPG

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jimmy6 napisał:

....wszystko zależy od kształtu nadgarstka.

 

 

To prawda, idealnie byłoby przymierzyć, jednak w aktualnej sytuacji, z zamkniętymi galeriami, ciężko to jakoś sensownie zrobić 🙁

Dziękuje za zdjęcie, wygląda bardzo ładnie. I zgodnie z przewidywaniami ciężko mi sobie wyobrazić, żeby większa wersja leżała dobrze na mniejszym nadgarstku :D

 

Próbował ktoś negocjować cenę internetowo w kruku/jubitomie? Napisałem parę dni temu do Jubitom, ale jeszcze nie ma odpowiedzi. I raczej niespecjalnie szybko będzie, podobno aktualnie jedna osoba ogarnia zamówienia internetowe, stąd wielkie opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, btard napisał:

Czy jakaś dobra dusza ma tutaj nadgarstek w okolicach 16-16,5cm oraz Aqua Terra 39/41mm? Szukam potwierdzenia, że 41mm będzie za duża, a 39mm prawdopodobnie dobra. Znalazłem zdjęcia w Internecie kogoś kto prezentuje 41mm na 16cm nadgarstku, ale ze względu na wytatuowany kolorowy rękaw ciężko ogarnąć prawidłowe proporcje zegarka.

 

Przejrzyj recenzje wideo na YouTube od Tima Mosso (Watchbox Reviews), będziesz miał na pewno dużo filmów z najróżniejszymi wersjami Aqua Terra, a facet ma dokładnie 16cm w obwodzie.

 

Dla ułatwienia:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=omega+aqua+terra+watchbox


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, btard napisał:

 

To prawda, idealnie byłoby przymierzyć, jednak w aktualnej sytuacji, z zamkniętymi galeriami, ciężko to jakoś sensownie zrobić 🙁

Dziękuje za zdjęcie, wygląda bardzo ładnie. I zgodnie z przewidywaniami ciężko mi sobie wyobrazić, żeby większa wersja leżała dobrze na mniejszym nadgarstku :D

 

Próbował ktoś negocjować cenę internetowo w kruku/jubitomie? Napisałem parę dni temu do Jubitom, ale jeszcze nie ma odpowiedzi. I raczej niespecjalnie szybko będzie, podobno aktualnie jedna osoba ogarnia zamówienia internetowe, stąd wielkie opóźnienia.

Od jutra galerie się otwierają, będzie można zmierzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sanik napisał:

Od jutra galerie się otwierają, będzie można zmierzyć. 

 

Tak zrobię, bo do momentu udostępnienia w/w YT byłem pewien, że 41mm będzie za duża. A widzę, że dobrze leży. Porównam na żywo, żeby nie bawić się w odsyłanie przez Internet. Dziękuje wszystkim zaangażowanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 16,5mm i nosze wersje 41mm. Mniejsza wydawała mi się za mała , do tego nieproporcjonalna jeżeli chodzi o relacje wielkość vs grubość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, utwierdziliście mnie w jednym - bez przymierzenia na rękę, w ciemno, już na pewno nie zamawiam mimo że wcześniej rozważałem taką opcję 😁

 

W tym tygodniu podskoczę do katowickich galerii, w piątek do Krakowa i spróbuję znaleźć AT na miejscu, może się uda :)

Edytowane przez btard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o salony wkruk to nie musisz jeździć w ciemno - jak wybierzesz model zegarka to możesz kliknąć na "sprawdź dostępność w salonach stacjonarnych" i będziesz wiedział co gdzie jest 

w przypadku jubitom niestety tak się nie da 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze tutaj, ale już z pewnymi przemyśleniami odnośnie użytkowania. 

Zegarek jest niesamowicie wygodny, a pomimo tego, że koperta jest w całości szczotkowana to dzięki zakrzywieniom jej powierzchni pięknie łapie światło. 

Jest bardziej stonowany niż AT - a przy tym moim zdaniem wciąż ciekawy. Nawet bardziej niż na kopercie światło gra na tarczy, która w zależności od kąta jego padania zmienia się od czarnej, przez brązową/niebieskawą, po szarą. Rozmiar dla mnie jest w sam raz, 40mm to fajna alternatywa dla 38 oraz 41,5mm dostępnych w przypadku AT. 

Dzięki stonowanej stylistyce i neutralnym koloromRailmaster jest bardzo paskolubny - wygląda dobrze na wszelkiej maści skórkach vintage oraz na NATO. 

Sam mechanizm rzeczywiście na początku wydał mi się głośny (praca rotora) jednak w codziennym użytkowaniu kompletnie nie zwracam na to uwagi. Mógłby jednak być widoczny przez szafirowy dekiel, chociaż grawerowany Hippocampus również cieszy oko. Jedynie po lumie spodziewałem się czegoś więcej - zdecydowanie nie powala. Chociaż po słonecznym dniu jestem w stanie w ciągu nocy odczytać godzinę 😉 

 

P.S. będę sprzedawał nowy oryginalny pasek w jodełkę od tego modelu razem z klamerką, byłby ktoś zainteresowany? 

 

DSC06187.JPG

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, adam78 napisał:

jeżeli chodzi o salony wkruk to nie musisz jeździć w ciemno - jak wybierzesz model zegarka to możesz kliknąć na "sprawdź dostępność w salonach stacjonarnych" i będziesz wiedział co gdzie jest 

w przypadku jubitom niestety tak się nie da 

 

Nastawiałem się bardziej na tournee po Jubitomach, bo widzę że o dość, że wkruk nie ma żadnych AT od ręki (wszystkie niedostępne) to jedynie salony w Warszawie, Poznaniu i Łodzi posiadają Omegę w ofercie.

 

Widział ktoś gdzieś jeszcze Aqua Terrę w jakiejś sieciówce (lub nie) i ma pomysł gdzie można ją na łapę wcisnąć w okolicach powiedzmy 100km od Katowic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do W.Krzysia w Katowicach, ma salon w SCC


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, btard napisał:

Czy jakaś dobra dusza ma tutaj nadgarstek w okolicach 16-16,5cm oraz Aqua Terra 39/41mm? Szukam potwierdzenia, że 41mm będzie za duża, a 39mm prawdopodobnie dobra. Znalazłem zdjęcia w Internecie kogoś kto prezentuje 41mm na 16cm nadgarstku, ale ze względu na wytatuowany kolorowy rękaw ciężko ogarnąć prawidłowe proporcje zegarka.

mam taki sam nadgarstek  nawet płaski i 41 to zdecydowanie za dużo głównie ze względu na kształt koperty jak już to 39  

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sa lepsze warunki pogodowe niz poprzednio wiec w ramach przerw w home office postanowilem pokazac na zdjeciach jak pieknie sie mieni tarcza w moim HV (wybaczcie, ze Was mecze tym samym zegarkiem, ale ciesze sie nim jak dziecko...)

20210201_123454.jpg

20210201_124852.jpg

Edytowane przez adam78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adam78 napisał:

jeżeli chodzi o salony wkruk to nie musisz jeździć w ciemno - jak wybierzesz model zegarka to możesz kliknąć na "sprawdź dostępność w salonach stacjonarnych" i będziesz wiedział co gdzie jest 

w przypadku jubitom niestety tak się nie da 

Ta dostępność może być fikcją. Moje zamówienie Kruk po 2 tygodniach anulował, choć zegarek pierwotnie był dostępny na ich stronie. Ponoć po ściągnięciu go z salonu nie przeszedł kontroli wizualnej. 😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.