Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś z kobitką na małych zakupach, puściłem wolno i zajrzałem do Jubitoma przymierzyć Semastera, który od jakiegoś czasu za mną chodzi. O dziwo, wcale nie wydawał się za duży tak jak się spodziewałem i tak jak byłem pewien, że jak Seamaster to poprzednie SMPC, to od dziś mam dylemat. 

 

Co do wcześniejszych dywagacji o rabatach. 15% od ręki, ale Pan dał do zrozumienia, że można by i więcej, nawet na popularne modele. 

 

Mierzyłem też nową konstelację. Ładny zegarek, ale na pewno nie za kwotę z metki. 

IMG_20210205_182551.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mierzyles . Ja byłem dzisiaj w Jubitomie w Arkadii. 1 sztuka Moona na pasku z szafirem - rabat maks 10% tylko na kartę . Odnośnie AT i Konstelacji 12-15% zależy od modelu i jak to określił, konkretnego dnia w którym miałby być zakup ? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Jubitomie w Posnani. Oglądałem nowe AT na gumie, które na zdjęciach robiło świetne wrażenie, po przymiarce czar trochę prysł, choć mierzyłem 42mm, a 38 niestety nie było. O rabaty nie musiałem specjalnie dopytywać, na pytanie, z automatu dostałem odpowiedź 15% plus informację, że przy decyzji o zakupie możemy jeszcze podyskutować. Karty ani żadnej historii zakupów w Jubitomie nie mam.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2021 o 16:32, memento mori napisał:

W chronografach z WR50/100 problemem jest przypadkowe wciśnięcie pusherów (o które nietrudno) jak i brak zakręcanej koronki. Jak dobrze pamiętam to nawet Tudor Heritage Chrono z zakręcanymi pusherami ma "ledwie" WR150. 

Jak to faktycznie jest z tą "nieprzemakalnością" 5 ATM/50m czy to jest wodoszczelność zgodnie z ISO 6425 czy coś w rodzaju atrapy WR a'la CASIO ? Czyli 50 m oznacza można się golić z zegarkiem pod warunkiem że na sucho maszynką elektryczną?  ( Pytam bo dziś szczęśliwie albo i nie w zależności co być może przeczytam w odpowiedzi zaliczkowałem 310.30.42.50.01.002

 

Cytat

Może się komuś przyda. Omegą nie stosuje figur retorycznych typu "klasa wodoszczelności" w stylu

 Casio Oznaczenia wodoszczelności Omegi oznaczają realne i rzeczywiste głębokości. Być może info będzie o tyle pomocne że w cebulandii pracownicy tak zwanych butików Omegi to poziom sprzedawców zegareczków na targowisku ze skserowaną instrukcją obsługi CASIO 

WATER RESISTANCE CHART

Each and every OMEGA watch in the current collection is tested in water during production up to its relative pressure reference. 

All OMEGA bracelets and straps are manufactured to allow daily contact with water. For intensive in- and underwater usage, we only recommend our metallic bracelets and rubber straps.  https://www.omegawatches.com/fileadmin/Customer_Service/omega_water_resistance_chart.pdf

 

 

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ceteth napisał:

Byłem dziś z kobitką na małych zakupach, puściłem wolno i zajrzałem do Jubitoma przymierzyć Semastera, który od jakiegoś czasu za mną chodzi. O dziwo, wcale nie wydawał się za duży tak jak się spodziewałem i tak jak byłem pewien, że jak Seamaster to poprzednie SMPC, to od dziś mam dylemat. 

 

Co do wcześniejszych dywagacji o rabatach. 15% od ręki, ale Pan dał do zrozumienia, że można by i więcej, nawet na popularne modele. 

 

Mierzyłem też nową konstelację. Ładny zegarek, ale na pewno nie za kwotę z metki. 

IMG_20210205_182551.jpg


Na gumie nie dość że jest wygodny to jeszcze świetnie wygląda. Nie dziwie się że masz dylemat.  
Natomiast niestety na bransolecie nie mogę już napisać tego samego.

 

Co do rabatów to one były i są. Zwyczajnie jeden z kolegów napisał bzdurę i rozgorzała dyskusja. Ale to forum, są informacje i dezinformacje, wyjaśniamy wszystkie.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jubitom w Bonarce w Krakowie 20% na wszystkie omegi bez żadnego pytania o rabat. Sprzedawca sam informuje o promocji. 😀

Edytowane przez wojtekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja bransolety na moją rękę jest "za potężna". Brak fazowania i zwężenia swoje robi, a zegarek na gumie od jakiegoś czasu za mną chodzi. Na zdjęciach wygrywała AT, na żywo porównałem jeszcze dwie 300. Niebieski bezel, niebieska tarcza i niebieski bezel, szara tarcza. Cała niebieska tak pięknie kontrastuje z indeksami, że kupiła mnie od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ceteth napisał:

 O dziwo, wcale nie wydawał się za duży tak jak się spodziewałem i tak jak byłem pewien, że jak Seamaster to poprzednie SMPC, to od dziś mam dylemat. 

 

Co do wcześniejszych dywagacji o rabatach. 15% od ręki, ale Pan dał do zrozumienia, że można by i więcej, nawet na popularne modele. 

 

Mierzyłem też nową konstelację. Ładny zegarek, ale na pewno nie za kwotę z metki. 

 

300M to optycznie nie jest duży zegarek, przynajmniej tak mi się wydaje, pomimo L2L rzędu 50.

Do mnie ta poprzednia w ogóle nie gadała, nic. A tą nową jak zobaczyłem i przymierzyłem, no to poległem w końcu.

Myślę, że każda wersja kolorystyczna jest fajna, kwestia co komu bardziej podpasuje.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jubitom w Bonarce w Krakowie 20% na wszystkie omegi bez żadnego pytania o rabat. Sprzedawca sam informuje o promocji.

Jesteś pewny, że na wszystkie? może tylko na te, które są na sklepie ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zimno ze nawet jej się nie chce całej pokazać 😉

1357E67E-BD51-43B6-9DF2-0926A927A4CD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fanfar19 napisał:

300M to optycznie nie jest duży zegarek, przynajmniej tak mi się wydaje, pomimo L2L rzędu 50.

Do mnie ta poprzednia w ogóle nie gadała, nic. A tą nową jak zobaczyłem i przymierzyłem, no to poległem w końcu.

Myślę, że każda wersja kolorystyczna jest fajna, kwestia co komu bardziej podpasuje.

 

10 godzin temu, lukebor napisał:


Jesteś pewny, że na wszystkie? może tylko na te, które są na sklepie 😉

Sprzedawca mówił że może ściągnąć na następny dzień to co jest w sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wojtekkk napisał:

W jubitom w Bonarce w Krakowie 20% na wszystkie omegi bez żadnego pytania o rabat. Sprzedawca sam informuje o promocji. 😀

To turystykę zegarkową do Krakowa czas zacząć. W Warszawie na regularny wypust - 15%, limitki max 10%.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butiku jest Moonwatch 321 w platynie z meteorytem. Na żywo - coś niesamowitego 😍


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Krakus1 napisał:

@Butik ile kosztuje taka beauty ?


prawie 270 klocków na metce


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej męczę Bonda, tym razem mierzona wersja na nato. Coś jest w tym zegarku, nie pozwala mi przejść obok niego obojętnie 😉

 

image.thumb.png.543fd5a038e3afb89de697e42c770452.png

 

Edytowane przez mc9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał:


prawie 270 klocków na metce

 

eee tam, to taki mniej chodliwy model, więc pewnie będzie z te 100k rabatu. A nie zapomniałem, ze to butik i tylko kawa lub ściereczka 😛 No i teraz pytanie czy to "wstyd" pytać o rabat w takim budżecie jak to niektórzy sugerują w tym Klubie, czy jednak 100k to już piechotą nie chodzi i to już nie wstyd pytać o rabat 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktowałeś niegrzecznie użytkownika w wątku IWC bo Twoim zdaniem zadał niestosowne pytanie . 
Twoje pytanie powyżej należy do naiwnych ale mam nadzieje że nikt nie zrobi Tobie z tego powodu pożaru na głowie.
Forum nie jest od tego aby ludzi obrażać czy oceniać. 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, memento mori napisał:

 

eee tam, to taki mniej chodliwy model, więc pewnie będzie z te 100k rabatu. A nie zapomniałem, ze to butik i tylko kawa lub ściereczka 😛 No i teraz pytanie czy to "wstyd" pytać o rabat w takim budżecie jak to niektórzy sugerują w tym Klubie, czy jednak 100k to już piechotą nie chodzi i to już nie wstyd pytać o rabat 😉 

 

Osobiście uważam, że pogląd iż to wstyd targować się bogatemu jest po prostu głupie. Pieniądze mają ci, co je szanują, a targowanie się jest moim zdaniem okazaniem takiego właśnie szacunku dla ciężko zarobionego grosza. Uważam, że nie ma znaczenia, czy próbujemy zbić cenę z 5 na 4 kółka, czy też może z 2 baniek na półtora. Jeśli druga strona jest skora do rozmowy i do jakiegokolwiek upustu jest gotowa to można, wręcz należy rozmawiać.

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Maserati napisał:

Twoje pytanie powyżej należy do naiwnych 

 

Następnym razem będę specjalną wersję komentarza dla Ciebie robił: z większą liczbą emotikon i tagami <ironia>, ponieważ widzę, że jednak jesteś "blisko" kolegi od IWC 😄 

 

14 minut temu, Butik napisał:

 

Osobiście uważam, że pogląd iż to wstyd targować się bogatemu jest po prostu głupie. Pieniądze mają ci, co je szanują, a targowanie się jest moim zdaniem okazaniem takiego właśnie szacunku dla ciężko zarobionego grosza. Uważam, że nie ma znaczenia, czy próbujemy zbić cenę z 5 na 4 kółka, czy też może z 2 baniek na półtora. Jeśli druga strona jest skora do rozmowy i do jakiegokolwiek upustu jest gotowa to można, wręcz należy rozmawiać.

 

 

Oczywiście, że tak i w pełni się zgadzam. Tak w ogóle to bardziej o sumę chodziło, bo być może i jest to mało popularny model, ale meteoryt i platyna to być może nie to samo co bicolor na gumie, który im leży 3 lata w gablocie. Tego nie wiem, nie znam rynku zegarków z takich materiałów.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krakus1 napisał:

Miłego weekendu !

Bardzo ladny ten model - a jak z wygoda na tej gumie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.