Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, memento mori napisał:

 

Następnym razem będę specjalną wersję komentarza dla Ciebie robił: z większą liczbą emotikon i tagami <ironia>, ponieważ jest "blisko" kolegi od IWC jak widzę 😄 

 

 


Nie jestem blisko żadnego forumowicza, wiesz o co chodzi ale zamiast sorrki wolisz brnąć. Teoretycznie nie mój business czy ludzie się tu garną czy nie ze względu na klimat , ale napisałem co uważam.

Bez odbioru.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ceteth napisał:

Nowa wersja bransolety na moją rękę jest "za potężna". Brak fazowania i zwężenia swoje robi, a zegarek na gumie od jakiegoś czasu za mną chodzi. Na zdjęciach wygrywała AT, na żywo porównałem jeszcze dwie 300. Niebieski bezel, niebieska tarcza i niebieski bezel, szara tarcza. Cała niebieska tak pięknie kontrastuje z indeksami, że kupiła mnie od razu.


Mialem takie samo wrażenie po ostatniej przymiarkę białej na bransolecie. Miałem starsze smpc i zegarek był w sam raz, ta nowa smpc przytłacza trochę, kawał stali. Lug width chyba taki sam, ale odbiór zupełnie inny. Dwa, że wole zdecydowanie mniejsze zegarki chyba już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, artme napisał:

Bardzo ladny ten model - a jak z wygoda na tej gumie?

Dziękuję ! , bardzo wygodna jak na razie , bo łączy plusy skórzanego :lekkość -cały zegarek waży 116g ! -  i elastyczność

 oraz metalowego : praktyczność 

tylko nie wiem jak będzie z wygodą noszenia latem  , bo to mój pierwszy zegarek na gumie i kupiony w grudniu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał:


Mialem takie samo wrażenie po ostatniej przymiarkę białej na bransolecie. Miałem starsze smpc i zegarek był w sam raz, ta nowa smpc przytłacza trochę, kawał stali. Lug width chyba taki sam, ale odbiór zupełnie inny. Dwa, że wole zdecydowanie mniejsze zegarki chyba już. 

Jeśli chodzi o mniejsze zegarki to pozwole sobie odpowiedzieć zdjęciem takiego 'top 3' w mojej kolekcji obecnie. Jak wspomniałem, byłem przekonany, że będzie za duża, ale na gumie bardzo się podoba. 

IMG_20210108_103221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mc9 napisał:

a ja dalej męczę Bonda, tym razem mierzona wersja na nato. Coś jest w tym zegarku, nie pozwala mi przejść obok niego obojętnie 😉

 

 


To zawsze możesz zostać na NATO i wziąć taka moją pannę na wydaniu :D 

 

DA9-D8-A14-C55-B-45-C4-8-A43-8453-A2463-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Michal93 napisał:


To zawsze możesz zostać na NATO i wziąć taka moją pannę na wydaniu :D 

 

 

ale w takiej nie chodził Bond 🤷‍♂️

 

nie no, ten wintydżowy look mnie jara, mesh też daje radę, a czarną SMP to ja już mam 😉 i nawet na nato była, o tu tu tu:

 

uO4xkO2VKxHIg6QIjGAlR7wfsau_e6I_edpo12X-WlRa0onjS2QBtFAbI0ju26UPbw8XZc-gpYv5Dz9zpmdiKTj-y14nXwvtDve_VvrOyiquCOwiQ3IJxVZ_lQPDGLt2glOYT0bwSNJjg4tkc3wcpkLbFtyYaTnNU48VZYU-CeIOazHiG7LBPfwOpX291FjDPUfKLxvhCLma0qSLpiFJmST-5taPgfVWRRlhmBjtoY2zNmJprJAAIFfhJPCsY-BhYwEtPhvGr6mUDVO3gYggjVQpO1TI6NNLqqLgvUs8he01P1ES0Bdo8lPWa4PLLG_jlFQnuUlITgXAfD90ZCjekHOc7eyY6EIezFZairnus2WB1q6NxO-bH5U3z17ewRFbjVCjZZmq7R7tlij7P8oahgODEO6dSqGd6emiebSHrIcZx8Lm5AzzgiRmOZOPQudn8adCsEiBJgHbM_kZmQVe4gwo-VdFQOJZAr4h6dIjyZY4wZ6zHjvbMchLAoHKIAKeb3TT7FsimTBZ-4d9SdO92lotPD3-vZ0DNPNuwSFfrjekKwp3Dsax6H8yLBP-hCpugKJFXZx1JQ05Jp1HlIs_x6_h7J_yOaNmm70LmDLQv7SUJ5cM34P3u_k_HdP1NBdfmapdpnkdo1LI17TU1ZfSVr84YWaDhC0kEPFb9GzB9pXfRnaaGZ0fUnIc3hAQ5A=w711-h947-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z drobiazgów które cieszą, mój Seamaster 1948, po 2 miesiącach "dotarcia", osiągnął stabilność w granicach 1,6 sekundy na dobę, bez cyrków z odkładaniem go na noc w jakiejś wymyślnej pozycji. Reasumując jestem człowiekiem zadowolonym i ufam, że Moon też się poprawi, bo trochę mi świruje. Niby w granicach widełek dla kalibru 1861 ale mogłoby być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, abir napisał:

jadę sobie dziś przez uświęcone miasto Toruń, słynną ul. Żwirki i Wigury, podchodzi do mnie bezdomny i kładzie mi na fotel biały karton z drewnopudełkiem  w środku

Trochę szkoda tego bezdomnego, bo jak uczy historia, bezdomni darczyńcy, po dokonaniu darowizny, szybko są powoływani przed oblicze "Pana" 😉 Zwłaszcza gdy w tle pojawia się miasto Toruń.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przeżył. nie miał do czynienia ze złymi mocami :)

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krakus1 napisał:

Dziękuję ! , bardzo wygodna jak na razie , bo łączy plusy skórzanego :lekkość -cały zegarek waży 116g ! -  i elastyczność

 oraz metalowego : praktyczność 

tylko nie wiem jak będzie z wygodą noszenia latem  , bo to mój pierwszy zegarek na gumie i kupiony w grudniu 🙂

To super. No ja jak mialem pama i bylo 40stopni, to juz wolalem pasek skorzany, bo guma "nie oddychala" i jakos mi sie gorzej nosila, za to na basenie to co innego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik nic nie kupujesz? zmieniasz?

Zdjęć nie dajesz, nuda Panie...☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jadę sobie dziś przez uświęcone miasto Toruń, słynną ul. Żwirki i Wigury, podchodzi do mnie bezdomny i kładzie mi na fotel biały karton z drewnopudełkiem  w środku
 
IMG_20210206_141454-01.thumb.jpeg.21135c2217f839dac635bd0481c629a1.jpeg
 
 
 
 
fotki słabe, ale jest bardzo ładna. miałem dylematy co do wersji i koloru. strzał nawet w 11 
 
IMG_20210206_190431-01.thumb.jpeg.9b207968ba8950e306761b62d1604573.jpeg
 
IMG_20210206_192057-01.thumb.jpeg.c752084318b224fdeb3816ef31ff651d.jpeg

Jak spojrzałem szybko na ostatnie zdjęcie, pomyślałem WTF, gdzie jest data
AT zawsze jest dobrym wyborem - gratulacje!

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sękju. To prawda


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kurzy napisał:

Butik nic nie kupujesz? zmieniasz?

Zdjęć nie dajesz, nuda Panie...☺

 

Haha :)

 

Stay tuned, jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.

 

Na razie czekam na realizację zamówienia, tym razem nie ma od ręki, 2 miechy trzeba się poniecierpliwić 😩


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, artme napisał:

 za to na basenie to co innego 😉

Nawet wystarczy zrobić błąd wszechczasów i smażyć obiad mając zegarek na ręce , zapewniam długą zabawę z czyszczeniem zegarka i paska z mikro kropelek tłuszczu 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, abir napisał:

jadę sobie dziś przez uświęcone miasto Toruń, słynną ul. Żwirki i Wigury, podchodzi do mnie bezdomny i kładzie mi na fotel biały karton z drewnopudełkiem  w środku :)

Szedł zapewne na tace oddać. A, że kościół był zamknięty to Tobie się trafiło.   :D

 

Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał:

 

Haha :)

 

Stay tuned, jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.

 

Na razie czekam na realizację zamówienia, tym razem nie ma od ręki, 2 miechy trzeba się poniecierpliwić 😩

Myślałem, że ta nowa konstelacja Ciebie zainteresuje. Nie wiem co prawda gdzie w Twoją kolekcję miałaby się wpasować ale co tam 😀


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, fanfar19 napisał:

Myślałem, że ta nowa konstelacja Ciebie zainteresuje. Nie wiem co prawda gdzie w Twoją kolekcję miałaby się wpasować ale co tam 😀


konstelacja nie, choć w garniturach też będzie zmiana, ale to powolutku


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mc9 napisał:

 

ale w takiej nie chodził Bond 🤷‍♂️

 

nie no, ten wintydżowy look mnie jara, mesh też daje radę, a czarną SMP to ja już mam 😉 i nawet na nato była, o tu tu tu:

 

 

Dla mnie, wielbiciela nato, niezrozumiałe jest dlaczego SMPc tylko bransa a już następca, model ceramic-Tytan Michała powyżej, świetnie wygląda na nato Bond.. kwestia nieco dużo większej koperty i lepszej proporcji paska nato 21mm zamiast 20mm w SMPc?
 

Zwyczajnie dla mnie SMPc źle wygląda na nato. 

 

 

Za to NTTD początkowo tylko nato a teraz mesh miażdży 👍

Edytowane przez Plumber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, abir napisał:

jadę sobie dziś przez uświęcone miasto Toruń, słynną ul. Żwirki i Wigury, podchodzi do mnie bezdomny i kładzie mi na fotel biały karton z drewnopudełkiem  w środku :)

 

IMG_20210206_141454-01.thumb.jpeg.21135c2217f839dac635bd0481c629a1.jpeg

 

 

 

 

fotki słabe, ale jest bardzo ładna. miałem dylematy co do wersji i koloru. strzał nawet w 11  :)

 

IMG_20210206_190431-01.thumb.jpeg.9b207968ba8950e306761b62d1604573.jpeg

 

IMG_20210206_192057-01.thumb.jpeg.c752084318b224fdeb3816ef31ff651d.jpeg

AT zawsze jest dobrym wyborem ;) Oby długo cieszyła.

Sekundnik i napisy na tarczy są miedziane, brązowe, czy złote?

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



... Sekundnik i napisy na tarczy są miedziane, brązowe, czy złote?
 


Są pomarańczowe


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2021 o 20:06, Centurio napisał:

 

 

 

Przy okazji jak mówi jedna z miejskich legend pomiary dotyczą ciśnienia ...  statycznego 🙂 Tyle że   ciśnienie dynamiczne nie ma żadnego wpływu przy niskich prędkościach w każdym na tyle niskich żeby strumień wody nie urwał ręki razem z zegarkiem dla przykładu co też łatwo policzyć - poruszanie się w wodzie  z prędkością 1 m / s !!!! generuje tylko ciśnienie dynamiczne 500 Pa lub 1/200 atm !!!! co daje .. tadam!  5 cm głębokości 🙂. W przypadku pływania  ciśnienie dynamiczne jest znikome i pomijalne. 

 

 

8729BDBA-6A0C-4136-B23D-D38D0725A021.jpeg

Edytowane przez Centurio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.