Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wziąć obie i mamy dwa fajne zegarki


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z kolorów i żadna z wersji SMP nie będzie złym wyborem, a który kolor czy rodzaj materiału to już absolutnie indywidualne upodobania i gust. Powtarzając truizm - najważniejsze, aby właścicielowi się podobało. Ja wybrałem białasa :)

 

IMG_1892.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Butik napisał(-a):

Żaden z kolorów i żadna z wersji SMP nie będzie złym wyborem

 

I to jest "problem" tego zegarka :)

 

Najlepszym chyba jego rozwiązaniem jest decyzja pasek czy kajdan. Jeśli pasek lub guma to biała, jak częściej będzie noszony na bransolecie to niebieska. 

 

Tylko, że jest jeszcze czarny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Butik napisał(-a):

Żaden z kolorów i żadna z wersji SMP nie będzie złym wyborem, a który kolor czy rodzaj materiału to już absolutnie indywidualne upodobania i gust. Powtarzając truizm - najważniejsze, aby właścicielowi się podobało. Ja wybrałem białasa :)

 

IMG_1892.jpg

A ja czornyj

20201226_105940.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja brązowa 😉

 

BONDziorno!

 

image.thumb.png.364cd52ca70afb0255bd3a87a9a98887.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemy, że nie brązowa, bo ona ma inne pudełko 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

I to jest "problem" tego zegarka :)

Najlepszym chyba jego rozwiązaniem jest decyzja pasek czy kajdan. Jeśli pasek lub guma to biała, jak częściej będzie noszony na bransolecie to niebieska. 

Tylko, że jest jeszcze czarny... :)

Ta łamigłówka może być stosunkowo prosta do rozwiązania, jeśli się uwzględni dodatkowe elementy np. dopasowanie do kolekcji.

Ja np. mam niebieskiego nurka na bransolecie, który się nigdzie nie wybierał, nie wybiera i przez jeszcze długi czas nie będzie wybierał. Czyli niebieska 300M na kajdanie odpadła.

Czarna? Tutaj jest konkurent, z czarnych podoba mi się jeszcze BB58, który z kolei nie ma (bo niebieskie odpada) innej wersji kolorystycznej.

Szara z niebieskim wskazówkami? Mam podobną kolorystycznie DV Prestige, a kolorystyki powielać nie chcę.

I okazuje się, że została biała na czarnej gumie.

A do tego ta wersja najbardziej podoba się mojej żonie, a to jest absolutnie nie do pominięcia kwestia 😁

 

Ale ciekawe co kolega @Cetethwybrał...

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna jest! Chociaż ja miałem raczej dylemat między białą i czarną, jak wszystkie porównałem na żywo.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu co innego się podoba i co innego stanowi uzupełnienie własnej kolekcji.

Gratuluję fali 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje po raz drugi :)

 

Bardzo dobry wybór.

O co nie było w sumie tak trudno, bo tak jak kolega @Butikwskazał, każdy byłby dobry 😁


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję - fajnie, że na gumie, ona zmienia charakter tego zegarka, 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Omegi! Niebieski to sbardzo dobry wybór - sam nad nią zacząłem się zastanawiać :)!

 

Dla osób które jeszcze myślą nad NATO do SMPc to szary wyglada genialnie:

 

 

46634C24-9609-4DE5-A0D6-CA2125A173B8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tutaj czynników trochę było. Brałem pod uwagę co mam w kolekcji, co mi się zawsze podobało i jakie przeznaczenie zegarek będzie miał. Chciałem mieć fajnego, trochę funky divera, który nie próbuje udawać niczego innego i ma trochę blingu, Czarny odpadł jeszcze w przedbiegach, zbyt standardowy, zbyt nudny. Szara tarcza + niebieski bezel na żywo czar prysł, fajnie to wygląda na zdjęciach, ale na żywo wydawał się trochę nudny. Finalnie został białas i niebieski. W białym niesamowicie podoba mi się tarcza, ale ponownie czarny bezel wieje trochę nudą. Tak eliminując poszczególne elementy, które nie podobają mi się w 100% padło na niebieską. Tutaj podoba mi się wszystko - kontrast między indeksami a tarczą, to jak tarcza gra kolorem w różnym świetle (od szarego po głęboki granat), czerwony grot + napis seamaster też świetnie kontrastują. Gumowy pasek - zdecydowanie najlepiej wykonany jaki kiedykolwiek miałem. Twarda, ale dość elastyczna, długość paska, mimo, że mam zapięty na przedostatnią dziurkę, patrząc na zegarek od góry, nic mi nie wystaje poza obrys nadgarstka, na żywo nawet ten "cupcake" mi nie przeszkadza. Niedługo stuknie 10 lat w hobby, były już "te wymarzone", ale chyba jeszcze żaden nie robił aż takiego wrażenia i nie miał efektu WOW. No i pierwszy zakup, nowego zegarka z wyższej półki za mną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukebor napisał(-a):

Gratuluję - fajnie, że na gumie, ona zmienia charakter tego zegarka, 

Dokładnie, ale ja bym brał na bransie, a gumę dokupił. To na wypadek, gdybym kiedyś o kajdanie zamarzył 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do noszenia Moonwatcha. To mój pierwszy, lepszy zegarek. Kupiony w sumie po jakimś większym sukcesie... 😀 Nosiłem go bez przerw jakieś 2 lata i w życiu wszystko się dobrze układało 🤣 Od roku leżał, nie był używany. Niestety nie był to lekki i przyjemny rok.  Dlatego, znów do niego wracam z nadzieją, że wszystko  się zacznie ukladac po mojej myśli  🙈

 

A tak na serio, to świetny model. U mnie minimalnie brakuje nadgarstka by lepiej się prezentował ale fajnie mieć znów go na ręku 😀 Wszystkim polecam. Trochę myślę o jakiejś zielonej gumie do niego. Wydaje mi się, że mogłoby to fajnie wyglądać. Niestety nic ciekawego nie mogę znaleźć . 

IMG_20210212_104516.jpg

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie korci dokupienie gumy od nowej AT. Widziałem już trochę zdjęć, że pasuje do Seamastera i wygląda to wcale nieźle :)

 

Sama bransoleta u mnie od początku nie była opcją, bo zakładam, że zegarek spędzi ze mną co najmniej kilka lat, a na mój nadgarstek jest zbyt masywna. Dopłacać 1k do opcji z bransoletą i potem kolejne 1k żeby kupić sobie gumę mijało się z celem. Jak dla mnie to Omega trochę dała ciała z tą bransoletą rezygnując ze zwężania się. Samo wykonanie super, ale jest po prostu zbyt masywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, ale ja bym brał na bransie, a gumę dokupił. To na wypadek, gdybym kiedyś o kajdanie zamarzył

Też bym tak zrobił ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Informacyjnie jak działa mechanizm w 300M.

 

Ogólnie jest tak:

omega.JPG.cdccb3e9e6e1cd6c435004316e33ffa7.JPG

 

Wygląda rewelacyjnie, moim zdaniem w każdym razie.

 

W szczególe jednak specyfikacji METAS nie trzyma:

IMG_2885.thumb.PNG.a66ec0bae85c069e90dc403318087c34.PNG

 

Jak widać w dwóch pozycjach są wartości ujemne, niedopuszczalne przez METAS.

 

Niemniej ja lubię jak zegarek w pewnych pozycjach spóźnia, a w pewnych spieszy. Odpowiednio to kontrolując ustawianie zegarka jest potrzebne dwa razy w roku.

 

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie.
-2,5 sekundy na dobe jest nie do przyjęcia.
Ja do serwisu oddalbym go ;)
Ehhh... Problemy pierwszego swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nixon111 napisał(-a):

Powrót do noszenia Moonwatcha. To mój pierwszy, lepszy zegarek. Kupiony w sumie po jakimś większym sukcesie... 😀 Nosiłem go bez przerw jakieś 2 lata i w życiu wszystko się dobrze układało 🤣 Od roku leżał, nie był używany. Niestety nie był to lekki i przyjemny rok.  Dlatego, znów do niego wracam z nadzieją, że wszystko  się zacznie ukladac po mojej myśli  🙈

 

A tak na serio, to świetny model. U mnie minimalnie brakuje nadgarstka by lepiej się prezentował ale fajnie mieć znów go na ręku 😀 Wszystkim polecam. Trochę myślę o jakiejś zielonej gumie do niego. Wydaje mi się, że mogłoby to fajnie wyglądać. Niestety nic ciekawego nie mogę znaleźć . 

IMG_20210212_104516.jpg

Guma do moonwatcha to odważna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sanik napisał(-a):

Guma do moonwatcha to odważna decyzja.

 

Można powiedzieć ... myśl wręcz rewolucyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, sanik napisał(-a):

Guma do moonwatcha to odważna decyzja.

 

Myślałem o czymś w takim klimacie ale raczej trzeba iść w skórę ... W tym kolorze wydaje mi się ,że by fajnie zgrało z Moonwatchem

 

20011064_copy.jpg

20010010_copy1.jpg

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.