Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, tommly said:

Tomku zdaję sobie z tego sprawę ;)

Gdybym miał większą łapę (niestety pandemia aż tak bardzo nie pomogła ;)) to bym knuł jak PO przytulić... a tak pozostaje się łudzić, że kiedyś zrobią 300 M w kopercie nowego Bonda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę naturalnego światła nawet po 17:00 jeszcze się znajdzie... W sensie że wiosna chyba idzie😀

 

IMG-20210302-172634.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem w wątku o zgłaszanych podróbach taką "Omegę". Wygląda mało wiarygodnie, ale nie znam się na Omegach. Podpowie ktoś, czy to rzeczywiście podróba?

20210221_180146.jpg

20210116_010056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to podróba. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wyjatkowo "ladna" 😁

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w tym wątku ostatnimi czasy króluje raczej dzielenie się fotografiami (co fajne, bo można się zainspirować), to jednak chciałbym wrzucić kamyczek do ogródka zapytaniem:

Przymierzam się do pierwszego poważnego zegarka (dla mnie to taki w budżecie ok. 15 k). Wybór będzie między Tudorem BB58, Omegą (raczej Bond, na Speedmastera nie będzie funduszy) i TH Carrera (tak wiem, że to inny zegarek). Choć ten ostatni chyba najmniej mnie nęci, mimo że od niego chciałem zawsze zacząć :) 

I tu pytanie:

Którą z Omeg polecilibyście w tym budżecie - oczywiście mówimy tu o używce w b. dobrym stanie. Nadgarstek 18,5. Będę wdzięczny za propozycje. 

Edytowane przez qwerf
rozwinięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się podoba? Wybór jakiś jest, mnie starsze PO się podobają, ale ciekawe są też smp np. 2254.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qwerf napisał(-a):

Jako, że w tym wątku ostatnimi czasy króluje raczej dzielenie się fotografiami (co fajne, bo można się zainspirować), to jednak chciałbym wrzucić kamyczek do ogródka zapytaniem:

Przymierzam się do pierwszego poważnego zegarka (dla mnie to taki w budżecie ok. 15 k). Wybór będzie między Tudorem BB58, Omegą (raczej Bond, na Speedmastera nie będzie funduszy) i TH Carrera (tak wiem, że to inny zegarek). Choć ten ostatni chyba najmniej mnie nęci, mimo że od niego chciałem zawsze zacząć :) 

I tu pytanie:

Którą z Omeg polecilibyście w tym budżecie - oczywiście mówimy tu o używce w b. dobrym stanie. Nadgarstek 18,5. Będę wdzięczny za propozycje. 

 

Jak to mówią każdy ma swój gust. Nadgarstek 18,5cm daje duże możliwości. Ja mam dwie propozycje, no może trzy. W tym budżecie poszukał bym jednak moona na bransolecie. Myślę, że w 15k coś się znajdzie. Druga propozycja to 300 bez fal czarna lub niebieska, chodzą obecnie ok 13k lub AT 41mm (do koloru do wyboru). Wszystkie trzy bardzo uniwersalne, na upartego od garnituru do dresu i kąpielówek. Każdy daje gwarancję zadowolenia ... przynajmniej mi :).

IMG_8270.jpg

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się np. Seamaster 300 M z falami, zarówno niebieski jak i czarny także bicolor. No i Speedmaster, jednak to myślę poza budżetem.

Powiem tak, miałby być raczej jako EDC z przeznaczeniem do garnituru noszonego na codzień / casualowej elegancji.

Jednak nie chcę klasycznego garniturowca. A że Bond złamał zasady etykiety, to mi to pasuje :)  

 

Teoretycznie pasowałaby AT, jednak jakoś to chyba nie to...

 

2 minuty temu, Macmac napisał(-a):

 

Jak to mówią każdy ma swój gust. Nadgarstek 18,5cm daje duże możliwości. Ja mam dwie propozycje, no może trzy. W tym budżecie poszukał bym jednak moona na bransolecie. Myślę, że w 15k coś się znajdzie. Druga propozycja to 300 bez fal czarna lub niebieska, chodzą obecnie ok 13k lub AT 41mm (do koloru do wyboru). Wszystkie trzy bardzo uniwersalne, na upartego od garnituru do dresu i kąpielówek. Każdy daje gwarancję zadowolenia ... przynajmniej mi :).

 

Dziękuję za propozycje ! Super, o to mi chodziło, nie dodałem jednak, że preferuję automat, więc Moon chyba jednak tylko sfatygowany wchodziłby w grę... Do AT dorosnę, ale chyba jeszcze nie teraz. 

Edytowane przez qwerf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj akurat byłem mierzyć czarnego Seamastera , a na ręku miałem BB58, wiec zegarki które rozważasz. Pomimo, że dla mnie 58 prawie ocieka złotem , to wyglądał tak zwyczajnie przy Seamsterze. ;) Na bransolecie to iście barokowy zegarek, przez te wszystkie polerowane powierzchnie, załamania, fale na tarczy etc. Miałem starego Seamastera bez fal i jak dla mnie zdecydowanie lepszy wybór. Ale to kwestia gustu właśnie, czego szukasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tbn napisał(-a):

Dzisiaj akurat byłem mierzyć czarnego Seamastera , a na ręku miałem BB58, wiec zegarki które rozważasz. Pomimo, że dla mnie 58 prawie ocieka złotem , to wyglądał tak zwyczajnie przy Seamsterze. ;) Na bransolecie to iście barokowy zegarek, przez te wszystkie polerowane powierzchnie, załamania, fale na tarczy etc. Miałem starego Seamastera bez fal i jak dla mnie zdecydowanie lepszy wybór. Ale to kwestia gustu właśnie, czego szukasz. 

 

Dziękuję za tę opinię. BB58 jest chyba nieco mniejszy. 

Czy mam to rozumieć tak, że model bez fal bardziej Ci się podobał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wybrałbym czarnego BB58. Jeśli chcesz go nosić do garnituru, a uważasz, że AT to nie to (nadawałby się chyba najbardziej) to następny w kolejności jest właśnie Tudor przez swoje kompaktowe wymiary i vintage look. Jeśli uważasz, że może być za mały na twój nadgarstek to następna w kolejce jest czarna SMPc, którą bez problemu znajdziesz w budżecie. Ciekawi mnie też opinia, że w 15k znajdzie się moon na bransolecie - mam wrażenie, że w ciągu ostatniego roku jego ceny na wtórnym mocno podskoczyły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wojtek91 napisał(-a):

Na Twoim miejscu wybrałbym czarnego BB58. Jeśli chcesz go nosić do garnituru, a uważasz, że AT to nie to (nadawałby się chyba najbardziej) to następny w kolejności jest właśnie Tudor przez swoje kompaktowe wymiary i vintage look. Jeśli uważasz, że może być za mały na twój nadgarstek to następna w kolejce jest czarna SMPc, którą bez problemu znajdziesz w budżecie. Ciekawi mnie też opinia, że w 15k znajdzie się moon na bransolecie - mam wrażenie, że w ciągu ostatniego roku jego ceny na wtórnym mocno podskoczyły. 

 

Nie ukrywam, że w tę stronę nieco zbaczałem, stąd ten BB58 w moim zestawieniu. Wiem właśnie, że AT najbardziej pasowałaby do moich oczekiwań, ale z drugiej strony - wolę nieco większe zegarki, nawet gdy to nieco wbrew etykiecie... Z tym Moonem mam podobnie - pewnie się trafi jakaś używka, ale to raczej już leciwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, qwerf napisał(-a):

 

Nie ukrywam, że w tę stronę nieco zbaczałem, stąd ten BB58 w moim zestawieniu. Wiem właśnie, że AT najbardziej pasowałaby do moich oczekiwań, ale z drugiej strony - wolę nieco większe zegarki, nawet gdy to nieco wbrew etykiecie... Z tym Moonem mam podobnie - pewnie się trafi jakaś używka, ale to raczej już leciwa..

AT ma 41 mm i ma polerowaną lunetę zamiast obrotowego bezela, który optycznie pomniejsza zegarek. BB58 będzie zatem odczuwalnie mniejszy od AT jak i od SMPc. Jeśli zależy Ci na większej średnicy to chyba jednak 300m w ceramice. Nie wiem jednak czy to najlepszy zegarek do garnituru, ale to już osobiste preferencje. W sumie można powiedzieć, że bransoleta i szlify powodują, że jest nieco biżuteryjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, qwerf napisał(-a):

 

Dziękuję za tę opinię. BB58 jest chyba nieco mniejszy. 

Czy mam to rozumieć tak, że model bez fal bardziej Ci się podobał ?


Tak, na nowym dzieje się już trochę za dużo. Biała wersja na gumie chyba najlepszy wybór, zbalansowany. Jak lubisz większe zegarki to raczej nie 58 tylko zwykły BB. Moim zdaniem jest ładniejszy od 58, dzięki srebrnemu bezelowi, tylko musi odpowiadać rozmiar, a dokładnie grubość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, bez przymiarki się nie obędzie.. Może i do AT się wówczas przekonam, często właśnie tak to się kończy - na wyborach nieoczywistych:)

Najpierw chciałem kupić TH Formuła 1, a skończyłem z Orisem Aquisem Clippertonem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tbn napisał(-a):

a dokładnie grubość

Dokładnie, to prawie 15mm więc może być problem z mankietami 😃 Wersja z różą na tarczy była nieco cieńsza, miałem i trochę żałuję sprzedaży. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardzo szeroki, ale chętnie przedstawię swoje zdanie. Ani Moonwatcha’a, ani Seamaster’a z falami do garnituru i krawata bym nie ubrał (tzn nie noszę). Moon’a czasami ubieram do pracy ale to wtedy, gdy mam zestaw koordynowany - spodnie + koszula + marynarka, ale taka niegarniturowa, np w jakaś kratkę. Seamaster’a ma gumie (bransolety nie używam) czasami ubiorę do pracy z jeansami, koszulą i jakimiś cienkim kolorowym swetrem i „eleganckimi” trampkami. Ja mam nadgarstek 17,5 cm i dla mnie te zegarki w jakichkolwiek formalnych stylizacjach są po prostu za duże. Co innego jeśli mówimy o czymś bardziej na luzie czy na sportowo (ale to nie oznacza odrazu bluzy z kapturem). Być może na Twoim nadgarstku będzie trochę inaczej.

Jakby nie patrzeć Seamaster z falami to jednak zegarek bardziej sportowy niż elegancki i nawet skórzany pasek tego nie zmieni (pod tym względem trochę „spokojniejsza” jest wersja bez fal bo też odrobinę mniejsza) - to trochę tak jakby do garnituru ubrać kurtkę z goretexu zamiast płaszcza, może jak się jest w liceum czy na studiach do wyglada to luzacko, ale w pewnym wieku po prostu śmiesznie. Ale diver diverowi nie równy i np takiego R Submarinera wyobrażam sobie z garniturem - po prostu jest mniej sportowy i trochę mniejszy. Pod tym względem nowa wersja Moona (z bransoletą 20-15) może być fajną opcją, ale ten zegarek (mam nadzieje) zobaczę dopiero za tydzień. Dla mnie bransoleta w poprzedniej wersji jest po prostu zbyt masywna, o tej z Seamaster’a już nie mówię.

Z zegarków które wymieniłeś fajnie może się sprawdzić Tudor BB58, ale to jednak ciagle zegarek sportowy, mimo ze w duchu Vintage. Do mnie dotarł on w tym tygodniu i jest nim mega pozytywnie zaskoczony - generalnie wszystko co na jego temat przeczytałem i widziałem potwierdziło się.

Zmierzając do końca - zastanów się na spokojnie nad AT, w Omedze to naprawdę taki złoty środek. Super fajny jest jest Globemaster - mój złoty środek na codzień i gdy trzeba czegoś bardziej eleganckiego.

Jest fajna książka - „Jak się ubrać” Michała Kędziory (Mr Vintage). Tam są stylizacje na każdą okazje, do większości są także dobrane zegarki. Można się zainspirować.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Macmac napisał(-a):

 

Jak to mówią każdy ma swój gust. Nadgarstek 18,5cm daje duże możliwości. Ja mam dwie propozycje, no może trzy. W tym budżecie poszukał bym jednak moona na bransolecie. Myślę, że w 15k coś się znajdzie. Druga propozycja to 300 bez fal czarna lub niebieska, chodzą obecnie ok 13k lub AT 41mm (do koloru do wyboru). Wszystkie trzy bardzo uniwersalne, na upartego od garnituru do dresu i kąpielówek. Każdy daje gwarancję zadowolenia ... przynajmniej mi :).

IMG_8270.jpg

Moona do kąpielówek bym nie ryzykował...chyba źle odczytałeś symbolikę indeksu na „ 12” 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, desmo napisał(-a):

Moona do kąpielówek bym nie ryzykował...chyba źle odczytałeś symbolikę indeksu na „ 12” 😉

 

Nie, że każdy taki uniwersalny. no i nie wspominałem o wchodzeniu w moonie do wody ;). Z tych trzech najbardziej uniwersalna jednak jest AT.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Michal_Gdy napisał(-a):

Temat jest bardzo szeroki, ale chętnie przedstawię swoje zdanie. Ani Moonwatcha’a, ani Seamaster’a z falami do garnituru i krawata bym nie ubrał (tzn nie noszę). Moon’a czasami ubieram do pracy ale to wtedy, gdy mam zestaw koordynowany - spodnie + koszula + marynarka, ale taka niegarniturowa, np w jakaś kratkę. Seamaster’a ma gumie (bransolety nie używam) czasami ubiorę do pracy z jeansami, koszulą i jakimiś cienkim kolorowym swetrem i „eleganckimi” trampkami. Ja mam nadgarstek 17,5 cm i dla mnie te zegarki w jakichkolwiek formalnych stylizacjach są po prostu za duże. Co innego jeśli mówimy o czymś bardziej na luzie czy na sportowo (ale to nie oznacza odrazu bluzy z kapturem). Być może na Twoim nadgarstku będzie trochę inaczej.

Jakby nie patrzeć Seamaster z falami to jednak zegarek bardziej sportowy niż elegancki i nawet skórzany pasek tego nie zmieni (pod tym względem trochę „spokojniejsza” jest wersja bez fal bo też odrobinę mniejsza) - to trochę tak jakby do garnituru ubrać kurtkę z goretexu zamiast płaszcza, może jak się jest w liceum czy na studiach do wyglada to luzacko, ale w pewnym wieku po prostu śmiesznie. Ale diver diverowi nie równy i np takiego R Submarinera wyobrażam sobie z garniturem - po prostu jest mniej sportowy i trochę mniejszy. Pod tym względem nowa wersja Moona (z bransoletą 20-15) może być fajną opcją, ale ten zegarek (mam nadzieje) zobaczę dopiero za tydzień. Dla mnie bransoleta w poprzedniej wersji jest po prostu zbyt masywna, o tej z Seamaster’a już nie mówię.

Z zegarków które wymieniłeś fajnie może się sprawdzić Tudor BB58, ale to jednak ciagle zegarek sportowy, mimo ze w duchu Vintage. Do mnie dotarł on w tym tygodniu i jest nim mega pozytywnie zaskoczony - generalnie wszystko co na jego temat przeczytałem i widziałem potwierdziło się.

Zmierzając do końca - zastanów się na spokojnie nad AT, w Omedze to naprawdę taki złoty środek. Super fajny jest jest Globemaster - mój złoty środek na codzień i gdy trzeba czegoś bardziej eleganckiego.

Jest fajna książka - „Jak się ubrać” Michała Kędziory (Mr Vintage). Tam są stylizacje na każdą okazje, do większości są także dobrane zegarki. Można się zainspirować.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dzięki za sugestie. 

Oczywiście podstawy etykiety znam, natomiast - jak wspomniałem - inspirowany ikonami mody (007 - tu oczywiście z przymrużeniem oka) zamierzam nieco świadomie je łamać. Oczywiście nie chce zakładać "gumy" do garnituru, jednak ładna bransoleta pasuje. Natomiast pełna racja - Seamaster 300M z falami nigdy garniturowcem nie będzie :D  

 

Mój strój codzienny to albo garnitur, noszony jednak "bez krawata", czyli zatem bardziej casualowo, albo strój, jaki opisałeś - business casual, jeansy + koszula + marynarka. 

Stricte formalnego unikam, choć może z racji profesji nie powinienem :) 

 

A abstrahując od stroju - czy jest jakaś konkretna referencja, na która warto zwrócić uwagę, albo której należy unikać? 

 

Edytowane przez qwerf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, wracam do latania, więc znowu znalazło się trochę powodów zajrzeć do Kruka...

 

image.png.bd7f0f38b91997c9ad8a60b292e3149d.png

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Butik napisał(-a):

Ech, wracam do latania, więc znowu znalazło się trochę powodów zajrzeć do Kruka...

...i co wpadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.