Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

A co zwykły BB to pies? Czym się różni luma w jednym a drugim BB?

Chodzi o kolor indeksów na bezelu. W wersji 41 mm są białe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

Tylko amelinowe bezele, a już szczególnie w nowej odsłonie vintage. gdyby nie faux-tina to byłby to piękny zegarek.

 

Biała albo delikatnie beżowa luma, koronka o normalnym kształcie i minus 2/3mm średnicy :)

 

90GeMhw.png

 

3Vxsstm.png


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny z biała lub lekka złamana luma byłby kapitalny. Może jeszcze bransoletę dałbym w pełni szczotkowana. Trzysetka to jeden z najładniejszych diverow obok starych subow i fifty fathoms z tamtej epoki. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten czarny z biała lub lekka złamana luma byłby kapitalny. Może jeszcze bransoletę dałbym w pełni szczotkowana. Trzysetka to jeden z najładniejszych diverow obok starych subow i fifty fathoms z tamtej epoki. 

Ja pomimo tej wcześniejszej krytyki np. bardzo pozytywnie oceniam, że zapięcie w tej nowej serii ma płyną mikroregulacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dodge66 napisał(-a):

 

Biała albo delikatnie beżowa luma, koronka o normalnym kształcie i minus 2/3mm średnicy :)

 

90GeMhw.png

 

3Vxsstm.png

Luma mi nie przeszkadza ale ta koronka coraz bardziej :-(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

 

Biała albo delikatnie beżowa luma, koronka o normalnym kształcie i minus 2/3mm średnicy :)

 

 

Lewy dolny zdecydowanie na plus moim zdaniem wobec lewego górnego 👍

Co chyba znaczy, że nie jestem typowy, ponieważ przypuszczam, że Omega zrobiła jakieś badania jak miałaby wyglądać nowa wersja.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieli taką ideę, że ten zegarek w tej konfiguracji kolorystycznej to i tak wyłącznie dla konsera-kolekcjonera-miłośnika marki (także biorąc pod uwagę cenę) i że „masowy” klient i tak wybierze coś innego. Szkoda po prostu, że nie zrobili jednego takiego vintage, a drugiego właśnie bardziej nowoczesnego (np niebieskiego ale z białym indeksami). Chodzi o to, że nie każdy chce sportowego divera jak 300M, ale też nie takiego „starucha” jak ta nowa 300. Niestety nie widzę też wyraźnego uzasadnienia dla tak wysokiej ceny, ale może ktoś tutaj mi pomoże lepiej to zrozumieć ;). Czasami mam wrażenie że oni wypuszczają właśnie tego typu modele jak te omawiane tylko po to żeby ktoś i tak kupił popularny i racjonalny „model środka” jak np Aqua Terra czy 300M.

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seamaster 300 to zacna pozycja ale to tylko uzupełnienie katalogu Omegi bez ambicji i argumentów aby mieć pozycje jak diver300.


Choć wg mnie miałby papiery na podgryzanie suba gdyby dopracowali promocje, design oraz wymiary.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Ten czarny z biała lub lekka złamana luma byłby kapitalny. Może jeszcze bransoletę dałbym w pełni szczotkowana. Trzysetka to jeden z najładniejszych diverow obok starych subow i fifty fathoms z tamtej epoki. 

 

Trochę szczotkowania nie zaszkodziłoby też kopercie, szczególnie na uszach ;)

 

Godzinę temu, desmo napisał(-a):

Luma mi nie przeszkadza ale ta koronka coraz bardziej :-(((

 

Nie wiem skąd wzięli ten kształt :wacko: Szkoda, że nie wykorzystali koronki z limitki:

 

omega-seamaster-seamaster-300-2341039200

 

 

 

54 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Lewy dolny zdecydowanie na plus moim zdaniem wobec lewego górnego 👍

Co chyba znaczy, że nie jestem typowy, ponieważ przypuszczam, że Omega zrobiła jakieś badania jak miałaby wyglądać nowa wersja.

 

Jesteśmy nietypowi... albo po prostu marudzimy :lol::D

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maserati czy Ty coś dziś piłeś ? 🙄 już pierwszego zdania nie do końca rozumiem, ale drugie... dajesz niezłą pożywkę dla Twoich hejterów. 

gdyby dopracowali promocje, design oraz wymiary 

Czyli mniej więcej wszystko zmienili. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mroova napisał(-a):

@Maserati czy Ty coś dziś piłeś ? 🙄 już pierwszego zdania nie do końca rozumiem, ale drugie... dajesz niezłą pożywkę dla Twoich hejterów. 

gdyby dopracowali promocje, design oraz wymiary 

Czyli mniej więcej wszystko zmienili. 


seamaster 300 nie istnieje w powszechnej przestrzeni . Nikt tego modelu nie kojarzy poza entuzjastami. Mało tego nikt tego modelu nie zauważy rozwnież w gablocie. To było dookreślenie pierwszego zdania🙂
 

Omega nie wykorzystuje potencjału tego zegarka. 

Wymaga kilku poprawek i promocji.

 

Kosmetycznych ale o drobiazgi tu chodzi.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Maserati napisał(-a):


🙂.

Omega nie wykorzystuje potencjału tego zegarka. 

Wymaga kilku poprawek i promocji.

 

Kosmetycznych ale o drobiazgi tu chodzi.

To co byś poprawił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sanik napisał(-a):

To co byś poprawił?


Drobiazgi:

- wskazówka sekundowa nie współgra estetycznie z pozostałymi , jest wysoko osadzona 

- tarcza pomimo że jest dwuwymiarowa, nie ma nic nakładanego , jest „prosta” w odbiorze. Nie daje poczucia za co płacimy w tym zegarku

- aby grać w LM , luma i czytelność godzinowa musi być top. Tu mam delikatne zastrzeżenia.

- ze względu na endlinki i ucha zegarek niezgrabnie leży na nadgarstku , zbyt wysoko, oraz estetycznie jest nieco rozlazły w odbiorze 

 

W tych 4 obszarach szukałbym usprawnień i też te 4 punkty to dla mnie NO GO dla tego zegarka. Nie za te pieniążki.

 

Nie czepiam się PCL oraz jakości bransy(nie jest to Rolex ale jest wystarczająco ok)

 

 

Powyższe dotyczy schodzącej referencji a nie nowości 2021.

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Michal_Gdy napisał(-a):

Ja pomimo tej wcześniejszej krytyki np. bardzo pozytywnie oceniam, że zapięcie w tej nowej serii ma płyną mikroregulacje.

 

W starszej wersji była już mikroregulacja.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo pochmurnego dnia zegarek zauważalnie się ożywił 🙂

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
W starszej wersji była już mikroregulacja.

OK, dzięki za sprostowanie. Byłem przekonany, że nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jesteśmy jeszcze w temacie nowości to dziś zauważyłem, że w Jubitomie pojawiły się m. in. nowe Moonwatch'e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REthtHy.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nie zauważyć, że strasznie duża się ta wejściówka wydaje, ale jak Tobie to nie przeszkadza to nic tylko się nią cieszyć :) Gratulacje,  fajna 300ka 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Deathcoil napisał(-a):

Dla mnie pasuje, bez mierzenia bym nie brał :) Dzięki!

Bezel urąbany jakbyś naleśniki właśnie smażył :lol:

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Deathcoil napisał(-a):

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, mam moją długo oczekiwaną wejściówkę do klubu! :)

 

Gratulacje!

Co do rozmiaru to fotki z tak małej odległości często przekłamują, na pewno rozmiar jest ok 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przestańcie z tym rozmiarem zegarków. Jeden chodzi w za dużych inny w za małych. Ważne aby ten co nosi był zadowolony. I tyle. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.