Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Z nadgarstkiem 6,5 cala lub 16,5cm wiedziałem, że nie poszaleję i na początku w ogóle nie brałem tych Omeg pod uwagę z powodu wymiarów na papierze. Po pierwszej przymiarce jednak wszystko się zmieniło i zegarek siedział mi w głowie aż do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Deathcoil napisał(-a):

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, mam moją długo oczekiwaną wejściówkę do klubu! :)

 

Świetne wejście, gratulacje. Wielkością się nie przejmuj - ważne, żeby Tobie było dobrze. Poza tym zdjęcia są robione z różnych odległości, różnymi ogniskowymi, pod różnym kątem - ocenianie zawielkości lub zamałości z jednej fotki jest bez sensu.

 

Niech się nosi!


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek (nie wiem czy było, może tak) ale dziś dowiedziałem się, że certyfikat METAS wcale nie oznacza dokładności 0/+5s na dzień. Otóż dokładność zależy od wielkości kalibru, a ponieważ kaliber 8800 (z Seamastera 300m) plasuje się w kategorii 1b (fitting diameter D pomiędzy 20 < D ≤ 26 mm), to jego dokładność zawiera się w zakresie 0/+6s. Tutaj specyfikacja METAS: https://www.metas.ch/metas/en/home/dok/rechtliches/Zertifizierung_Uhren.html

 

Jeśli powtarzam coś oczywistego to sorry, dla mnie to nowość :) Zwłaszcza, że na stronie Omegi o tym nic nie ma, a podstrona dla SMP 300m mówi o dokładności 0/+5s na dzień https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-diver-300m-co-axial-master-chronometer-42-mm-21032422004001

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Deathcoil napisał(-a):

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, mam moją długo oczekiwaną wejściówkę do klubu! :)

Niech się nosi. 

 

I nie słuchaj Ich. Pewnie chcą kupić za pu. ;)

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Deathcoil napisał(-a):

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, mam moją długo oczekiwaną wejściówkę do klubu! :)

 

 

I o to właśnie w tym hobby/ chorobie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa 300 przez swoją kopertę i uszy jak dla mnie, wydaje się na nadgarstku mniejsza niż 2 poprzednie generacje. Spokojnie przeżyłem sobie dwa lata kolekcjonowania, powtarzając sobie, że 40mm to maks i nie ma sensu kupować już nigdy zegarka powyżej to. Od pierwszej przymiarki, do zakupu minął tydzień i to tylko dlatego, że chciałem coś sprzedać, zanim pójdę po Omegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może jaką referencję ma bransoleta do nowego Moona (2021) oraz po ile stoi u AD?

Szukam info w necie i nie mogę znaleźć...

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Rohi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta kosztuje 2800pln, właśnie byłem w butiku. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

Nowa 300 przez swoją kopertę i uszy jak dla mnie, wydaje się na nadgarstku mniejsza niż 2 poprzednie generacje. Spokojnie przeżyłem sobie dwa lata kolekcjonowania, powtarzając sobie, że 40mm to maks i nie ma sensu kupować już nigdy zegarka powyżej to. Od pierwszej przymiarki, do zakupu minął tydzień i to tylko dlatego, że chciałem coś sprzedać, zanim pójdę po Omegę.

 

Nie zgodzę się :) Miałem poprzednią, nową także i starsze referencje lepiej leżą na nadgarstku i są także mniejsze optycznie. Takie jest moje zdanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

[...]właśnie byłem w butiku. 

 

Widziałem na IG 😉 @eye_lip napisz proszę jak swoim doświadczonym okiem odbierasz na żywo nowego Moonwatcha? Silny ten "vintage vibe"? Milky ring taki sam jak w poprzedniku w szafirowej wersji?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milky raczej podobny, ale nie skupiałem się na tym. Na plus nowego tarcza ma większe ziarno, tak jak w zegarkach vintage, nie jest taka gładka jak w starym. Napis Professional jest fajniejszy - niższy i szersze wizualnie litery. Step tarczy i totalizerów widoczny bardziej. Indeksy z lumą są w małych zagłębieniach (w starym nie) tak jakby wlane. Ogólnie całość na mega plus. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, logann napisał(-a):

Z ciekawostek (nie wiem czy było, może tak) ale dziś dowiedziałem się, że certyfikat METAS wcale nie oznacza dokładności 0/+5s na dzień. Otóż dokładność zależy od wielkości kalibru, a ponieważ kaliber 8800 (z Seamastera 300m) plasuje się w kategorii 1b (fitting diameter D pomiędzy 20 < D ≤ 26 mm), to jego dokładność zawiera się w zakresie 0/+6s. Tutaj specyfikacja METAS: https://www.metas.ch/metas/en/home/dok/rechtliches/Zertifizierung_Uhren.html

 

Jeśli powtarzam coś oczywistego to sorry, dla mnie to nowość :) Zwłaszcza, że na stronie Omegi o tym nic nie ma, a podstrona dla SMP 300m mówi o dokładności 0/+5s na dzień https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-diver-300m-co-axial-master-chronometer-42-mm-21032422004001

 

 

tez tego nie wiedzialem

ta dodatkowa 1s na dzien jak dla mnie nie zmienia stopnia satysfakcji z posiadanego zegarka, ale fajnie ze ta ciekawostke wrzuciles - dzieki!!

2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Milky raczej podobny, ale nie skupiałem się na tym. Na plus nowego tarcza ma większe ziarno, tak jak w zegarkach vintage, nie jest taka gładka jak w starym. Napis Professional jest fajniejszy - niższy i szersze wizualnie litery. Step tarczy i totalizerów widoczny bardziej. Indeksy z lumą są w małych zagłębieniach (w starym nie) tak jakby wlane. Ogólnie całość na mega plus. 

a biorac pod uwage wszystko (zmiany wizualne + mechanizm) - wart jest tej doplaty wg Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz tylko szafirze? A nie wydawalo Ci sie, ze bransoleta w szafirowej wersji jest jakby troche "rozklekotana" - lata na boki i jako calosc malo zwarta (luzne ogniwa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

Ale piszesz tylko szafirze? A nie wydawalo Ci sie, ze bransoleta w szafirowej wersji jest jakby troche "rozklekotana" - lata na boki i jako calosc malo zwarta (luzne ogniwa)?

 

Ja miałem dokładnie takie odczucia jak go przymierzałem. Nie podoba mi się też tak drastyczne zwężenie, mogłoby być 1-2mm więcej przy zapięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

Ale piszesz tylko szafirze? A nie wydawalo Ci sie, ze bransoleta w szafirowej wersji jest jakby troche "rozklekotana" - lata na boki i jako calosc malo zwarta (luzne ogniwa)?

W moim pepsi czy dju też nie była zwarta, zresztą moon ma vintage klimat więc to pasuje, ale nie sądzę aby w hesalicie była inna poza wykończeniem ogniw. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, artme napisał(-a):

Ale piszesz tylko szafirze? A nie wydawalo Ci sie, ze bransoleta w szafirowej wersji jest jakby troche "rozklekotana" - lata na boki i jako calosc malo zwarta (luzne ogniwa)?

 

3 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

 

Ja miałem dokładnie takie odczucia jak go przymierzałem. Nie podoba mi się też tak drastyczne zwężenie, mogłoby być 1-2mm więcej przy zapięciu.

 

 

Ja wiem, że to może zabrzmieć dziwnie, ale uwielbiam rozklekotane (nie rozciągnięte, tylko latające na boki) jubilee, bez znaczenia czy to SKX czy DJ ref. 1601. Dla mnie ma to swój urok. Oczywiście nie da się tego połączyć z oczekiwaniami co do lepszej jakości. Jubilee w DJ41 i GMT są jakościowo zupełnie z innej bajki. O ile spasowanie endlinków z kopertą, szlify itp chcę mieć perfekcyjne, o tyle nie obraziłbym się, za nieco rozklekotane jubilee we współczesnych zegarkach 😛 , chociaż przy pełnych ogniwach raczej nie jest to już możliwe.

 

 

14 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Milky raczej podobny, ale nie skupiałem się na tym. Na plus nowego tarcza ma większe ziarno, tak jak w zegarkach vintage, nie jest taka gładka jak w starym. Napis Professional jest fajniejszy - niższy i szersze wizualnie litery. Step tarczy i totalizerów widoczny bardziej. Indeksy z lumą są w małych zagłębieniach (w starym nie) tak jakby wlane. Ogólnie całość na mega plus. 

 

Tak też odbieram nowego Moonwatcha na podstawie wideorecenzji i zdjęć: zmiany na plus warte dopłaty. Jeśli ktoś z Trójmiasta już ma lub będzie miał i będzie chciał się pochwalić na żywo przy kawie to niech da znać 🙂 

 

Jeśli z kolei ktoś jednak woli starszą wersję, to jest teraz prawdziwy wysyp poprzedniej referencji u handlarzy na chrono24, ponieważ pewnie każdy teraz chce podciągnąć przy okazji cenę bliżej tej nowych referencji i zarobić więcej, a jeszcze rok temu drogo to było 15-17k za kilkumiesięczny hesalit w idealnym stanie.

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0hp81ET.jpg

 

cQvN7Gj.jpg

 

3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Ja wiem, że to może zabrzmieć dziwnie, ale uwielbiam rozklekotane (nie rozciągnięte, tylko latające na boki) jubilee, bez znaczenia czy to SKX czy DJ ref. 1601. Dla mnie ma to swój urok. Oczywiście nie da się tego połączyć z oczekiwaniami co do lepszej jakości. Jubilee w DJ41 i GMT są jakościowo zupełnie z innej bajki. O ile spasowanie endlinków z kopertą, szlify itp chcę mieć perfekcyjne, o tyle nie obraziłbym się, za nieco rozklekotane jubilee we współczesnych zegarkach 😛 , chociaż przy pełnych ogniwach raczej nie jest to już możliwe.

 

Mam takie samo odczucie, lekki luz boczny w Jubilee ma swój urok i zalety :)

 

6 godzin temu, Hefajsto napisał(-a):

Super fotka

 

Dzięki! ^_^


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Butik napisał(-a):

Wiosna

 

48C95437-7612-4920-BE10-97302FD266E1.jpeg

Maska Ci się strzępi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, desmo napisał(-a):

Maska Ci się strzępi 😉

Wydał na zegarki i na maskę brakło.  ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Railmaster w promocji w Jubitom jeśli ktoś zainteresowany.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.