Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, nicon napisał(-a):

To ja dla odmiany powiem, że wolałbym jednak bardziej historycznie zgodny hesalit. 
 

-> przez rok nosiłem moonwatcha codziennie i nie było potrzeby polerki. Ryski delikatne widoczne tylko pod swiatlo. szkło jest tanie w wymianie w przeciwieństwie do szafiru

-> ten mechanizm to nawet z coaxialem nie jest cud świata. Jak miałem AT z przeszklonym deklem to mechanizm oglądałem codziennie przez pierwsze dwa tygodnie a później już praktycznie nigdy. Do tego dekielek tez jest ładnie zdobiony, to nie rolex ;). Do starej wersji wielu niezależnych producentów robiło przeszklone dekle, możesz tez kupić z wersji szafirowej i podmienić. 
-> I tu przechodzimy do najważniejszego czyli mlecznej otoczki, widać to zawsze i wszędzie, powoduje ze tarcza jest jasno szara na brzegach. Hesalit daje taki ciepły odbiór całości, do tego pięknie zniekształca na brzegach. Szafir to taki sterylny chłód, jak w poczekalni u dentysty ;).

-> Pełne szczotkowanie bransolety w hesalicie oczywiście na plus, bling bling paski jak w bondzie nie pasują do charakteru zegarka.

-> Nakładane logo to faktycznie lepszy element w szafirowym, ale czy warto dla tak nieistotnego elementu dopłacać?

-> cena na plus w hesalicie

 

Jak sam widzisz to nie jest oczywiste, ale z drugiej strony nie rozumiem problemu. Te wszystkie kwestie są wizualne i skoro już niedługo będą zalegać te moonwatche tonami na pułkach, a w butiku już pewnie zalegają. To wystarczy podejść i w 15min bezpośredniego porównania modeli wszystko będzie jasne. Któryś „siądzie” :). Nie podejmuj tylko decyzji „praktycznością” bo wtedy napewno będziesz żałował, to nie samochód.

Rozumiem, że piszesz o starszej referencji, bo w nowej to ja szarego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sanik napisał(-a):

😀

 

 

;)

 

k5oJBZO.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Moon’a i dyskusji czy hesalit czy szafir. Ja mojego Moonwatch’a z hesalitem miałem jakiś rok. Dla mnie zegarek fajny, ale niestety nie do chodzenia na codzień - mimo wszystko zbyt delikatny, pozostałe aspekty jak styl i możliwość dopasowania do codziennego ubioru czy rozmiar pomijam, bo są bardzo indywidualne i nie chce już tutaj ich rozstrzygnąć. U mnie to wyglądało tak, że ja ciągle gdzieś z tyłu głowy miałem tą delikatność hesalitu i ograniczałem użycie do tych „bezpiecznych” sytuacji, gdzie z innymi zegarkami (także droższymi) tego wrażenia nie miałem. Seamater 300M był ze mną na urlopie, gdzie była woda, piasek, roczne dziecko, wkładanie i wyciąganie wózka z auta i zero stresu, że cokolwiek może się z zegarkiem złego stać. Być może to stan umysłu.

A jak kupiłem Tudora BB58 to praktycznie wyparł on u mnie Moon’a i uznałem, że jeden zegarek bardziej vintage mi na razie wystarczy i moja Omega znalazła nowego właściciela.

Trudno mi uwierzyć, że ktoś chodzi w hesalicie rok czy dłużej i że na szkle nie ma żadnych rys - no chyba, że non stop krótki rękaw, czyszczenie bezdotykowe i ciągle ostrzegawcza lampka w głowie, nawet przy tak prostej czynności jak zapinanie pasów w samochodzie default_wink.png.

I na koniec żart mojego autorstwa:

-Wiecie dlaczego astronauci nosili Moon’a na rękawie kombinezonu?
- Żeby im się szkło nie porysowało default_smile.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zegarek będzie jakoś wyglądał. Chyba ,że zamówiłem  zła bransoletę 🤣

20210328_160809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niedzieli wrzuciłem jeden z niewielu vintage, które mogę swobodnie nosić na 19,5 cm nadgarstku :)

 

 

BBC76E01-DFF3-483D-8CD3-8D5735C8FC52.jpeg

197B1285-A1CA-45E8-89FB-56A769234798.jpeg

8A7DC2F5-7D4B-4FCB-BB51-6447EDE9CA54.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazuje się, że nie zawsze symetrycznie znaczy lepiej...starszy de ville power reserve miał to lepiej rozwiązane i nawet data miała swoją rolę do spełnienia. 

700E63A7-34C9-4005-9594-1A62508A3D6E.jpeg

23ABDCF7-6E5B-4E29-A6F1-DDFA9BAAE7AB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niedzieli taka przymiarka u sąsiada.
Kupił prawie 50 lat temu w Szwecji.
Bardzo fajnafb36de00c53c37db2b8c53ffc4516442.jpg&key=5f821f5cc93c0b3a03471ff7a5b4d6678e77d1e01a1f5bacad7ab564099488c3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sanik napisał(-a):

Nie wiem jak jest w nowej wersji, ale w poprzedniej to nie była tylko kwestia szkła.

Dzięki za info. Przy najbliższej okazji zapytam jak to wygląda w nowej referencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nixon111 napisał(-a):

W końcu zegarek będzie jakoś wyglądał. Chyba ,że zamówiłem  zła bransoletę 🤣

 

A do czego podpinasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Szanowni Państwo, dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie. Jutro profanuję legendę i zamawiam nowy ref moona w szafirze. Pochwalę się, może przyjmiecie mnie od Klubu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Oby z rabatem, także czekamy :D

 

Tak, rabat dostałem całkiem niezły, -20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wybor 😎 - krajowy? 🤔

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z takim to zdecydowanie warto. Tym bardziej, że wróbelki ćwierkają o kwietniowych podwyżkach 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i okazuje się, że nie zawsze symetrycznie znaczy lepiej...starszy de ville power reserve miał to lepiej rozwiązane i nawet data miała swoją rolę do spełnienia. 
700E63A7-34C9-4005-9594-1A62508A3D6E.thumb.jpeg.ec1d2f23a64c6362be23d8b933f06acb.jpeg
23ABDCF7-6E5B-4E29-A6F1-DDFA9BAAE7AB.thumb.jpeg.e5163ea1978013e5668d0394de9b68f8.jpeg
Ten starszy DeVille ma dzisiejsze odbicie w DeVille Prestige power reserve, gdzie układ subtarcz jest zachowany. Tresor, jako jedna jedna odnóg linii DeVille, jak widać rządzi się innymi prawami.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, nicon napisał(-a):

Nie wiem czy to do mnie, ale nie pisałem że nie było rys, tylko że były widoczne jedynie pod kątem przy ostrym świetle.


Nie, to tak ogólnie, inaczej bym cytował.

 

Jak czytam czasami różne komentarze, zresztą nie tylko tutaj, to odnoszę wrażenie, że przez wiele osób różnica między hesalitem a szafirem sprowadzana jest tylko do estetyki w zakresie  „milky ring”, a temat podatności na zarysowania w kontekście regularnego użytkowania schodzi gdzieś na dalszy plan lub jest po prostu marginalizowany na zasadzie „że jakieś tam ryski mogą się z czasem pojawić, a tak w ogóle to szafir może się stłuc przy upadku, a hesailit to sobie zawsze możesz spolerować itp” - jak z jakiegoś sales manula Omegi (zresztą ja przy zakupie czy w trakcie wyboru zegarka u AD takie rzeczy też słyszałem). Wiadomo, jak ktoś ma w rotacji 10, 20 czy więcej zegarków (a recenzje np. na YT często robią takie osoby) to jego ten problem nie dotyka tak bardzo (lub wcale), natomiast w codziennym-regularnym użytkowaniu to już zupełnie inna historia. Gdybym ja miał dzisiaj kupować nowego Moon’a do codziennego użytku to tylko wersję z szafirem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafir oczywiście jest bardziej praktyczny ale w tym zegarku jest tak nie na miejscu jak paski kroko ( były takie wersje ).

Abstrahując od koszerności historycznej moim zdaniem szafir nadaje mu niepożądanej  sterylności ( w tym gorszym znaczeniu ) i wygląda po prostu gorzej. Ale faktycznie nadal lepiej poradzi sobie w kontakcie z obiektami. Pewnie nie jest to idealny EDC także przez symboliczny WR. Swoją  drogą jest kilka przykładów ( Zenith, Panerai) szafirów sferycznych imitujących hesalit - Omega też stosowała go ostatnio w limitce Railmastera. To nie rozwiązanie  dla miłośników lotów w kosmos ale wyglądałoby lepiej niż obecny milky ring.

 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, robol1 napisał(-a):

może mi powiesz że to efekt zablokowanego kanału Sueskiego


Tak i promieniowania 5g wytworzonego przez osoby przyjmujące szczepionki :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Michal_Gdy napisał(-a):


Nie, to tak ogólnie, inaczej bym cytował.

 

Jak czytam czasami różne komentarze, zresztą nie tylko tutaj, to odnoszę wrażenie, że przez wiele osób różnica między hesalitem a szafirem sprowadzana jest tylko do estetyki w zakresie  „milky ring”, a temat podatności na zarysowania w kontekście regularnego użytkowania schodzi gdzieś na dalszy plan lub jest po prostu marginalizowany na zasadzie „że jakieś tam ryski mogą się z czasem pojawić, a tak w ogóle to szafir może się stłuc przy upadku, a hesailit to sobie zawsze możesz spolerować itp” - jak z jakiegoś sales manula Omegi (zresztą ja przy zakupie czy w trakcie wyboru zegarka u AD takie rzeczy też słyszałem). Wiadomo, jak ktoś ma w rotacji 10, 20 czy więcej zegarków (a recenzje np. na YT często robią takie osoby) to jego ten problem nie dotyka tak bardzo (lub wcale), natomiast w codziennym-regularnym użytkowaniu to już zupełnie inna historia. Gdybym ja miał dzisiaj kupować nowego Moon’a do codziennego użytku to tylko wersję z szafirem.

Moona szafirowego miałem kilka lat, nosiłem (tak średnio co drugi dzień) i nic mu nie było. Ja nie wiem co ty zamierzasz z zegarkiem robić, ale w codziennym użytkowaniu hesalit jest ok. Tyłu kolegów na tutaj inne, vintage’owe zegarki z hesalitem i też z tym żyją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu z Was kiedykolwiek w jakimkolwiek zegarku stłukło szafir albo inne utwardzane szkło?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, uszatek napisał(-a):

Ten starszy DeVille ma dzisiejsze odbicie w DeVille Prestige power reserve, gdzie układ subtarcz jest zachowany. Tresor, jako jedna jedna odnóg linii DeVille, jak widać rządzi się innymi prawami.

 

Jak już wcześniej powiedziałem w nowym Tresorze te dwie tarczki jednak nie za bardzo, sama mała sekunda (bez daty) już tak.. W Prestige wygląda to dużo lepiej.

 

IMG_9735.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.