Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Podaruj mi trochę słońca

 

AB9B82E4-5032-4223-9F65-A2410D3E79E8.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MarekTe napisał(-a):

Ja dla zdrowia psychicznego powinienem mieć tylko 3 zegarki i stale ich używać. Mam 6 i bardzo z tego powodu cierpię 🙂. Moon był dla mnie i mojego trybu życia zbyt mało uniwersalny, by zmieścić się w tej docelowej, wymarzonej i trochę nierealnej trójce.

Nie jesteś jedyny w tego typu dylematach.

Ja też chciałbym mieć 3 (+1), a mam 6 (+1).

Sprzedaż trzech z tych sześciu co mam nie jest rozwiązaniem, ponieważ nie wiedziałbym, które miałbym sprzedać, a które zostawić. Wszystkie mi się ciągle podobają.

Z kolei sprzedaż wszystkich sześciu i kupno trzech idealnych / wymarzonych nie jest możliwa ponieważ nie mam takiej idealnej wymarzonej trójki zegarków.

W efekcie prędzej widzę rozbudowę kolekcji do 9 zegarków, niż redukcję do 3. Taki paradoks.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Nie jesteś jedyny w tego typu dylematach.

Ja też chciałbym mieć 3 (+1), a mam 6 (+1).

Sprzedaż trzech z tych sześciu co mam nie jest rozwiązaniem, ponieważ nie wiedziałbym, które miałbym sprzedać, a które zostawić. Wszystkie mi się ciągle podobają.

Z kolei sprzedaż wszystkich sześciu i kupno trzech idealnych / wymarzonych nie jest możliwa ponieważ nie mam takiej idealnej wymarzonej trójki zegarków.

W efekcie prędzej widzę rozbudowę kolekcji do 9 zegarków, niż redukcję do 3. Taki paradoks.

 

🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ponownie to samo. Przez nią wyraźnie zaniedbuję inne zegarki 
 
2021-04-12-075455.jpg&key=ca16dff1becc7d23174f998b837dd3c4b3a2ff6ed0a9fd75bb8eac3db233b392
Piękna jest! Gdyby tylko nie ten rozmiar... Kiedyś myślałem że wersja szara w tytanie jest ładniejsza, ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to zmieniam zdanie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Osy123 napisał(-a):

Piękna jest! Gdyby tylko nie ten rozmiar... Kiedyś myślałem że wersja szara w tytanie jest ładniejsza, ale jak patrzę na Twoje zdjęcia to zmieniam zdanie. emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

 

Obejrzałem kilka wersji na żywo (chociaż akurat tej w tytanie w rękach nie miałem) i ta zdecydowanie najbardziej do mnie zagadała. Rozmiar teoretycznie wydaje się duży, podobnie jak często komentowana wysokość, ale w rzeczywistości zadziwiająco dobrze układa się na nadgarstku i nie czuję żadnego z tych wymiarów w jakimkolwiek negatywnym aspekcie. Noszę ją po kilka dni bez przerwy i leży wygodnie, o nic nie zaczepiłem, tak więc w moim odczuciu całość zdecydowanie na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fanfar19 napisał(-a):

Nie jesteś jedyny w tego typu dylematach.

Ja też chciałbym mieć 3 (+1), a mam 6 (+1).

Sprzedaż trzech z tych sześciu co mam nie jest rozwiązaniem, ponieważ nie wiedziałbym, które miałbym sprzedać, a które zostawić. Wszystkie mi się ciągle podobają.

Z kolei sprzedaż wszystkich sześciu i kupno trzech idealnych / wymarzonych nie jest możliwa ponieważ nie mam takiej idealnej wymarzonej trójki zegarków.

W efekcie prędzej widzę rozbudowę kolekcji do 9 zegarków, niż redukcję do 3. Taki paradoks.

 

 Oczywiście, że się da. Tylko po co? :)

Mam/miałem troche zegarków i uważam, że posiadanie trzech róznych sztuk pokrywa zapotrzebowanie na niemal każdą okazję, kiedy zegarek zakładasz.

Elegancki/graniturowy+sportowy+casual - i ogarniasz wszystko. Kwestia budżetu i preferencji oczywiście, ale zastanów się np:

wersja "budżetowa": tangente, SMP300, Pilot type 20,

wersja fun: UltraThin, Batman/pepsi, Radiomir/luminor

wersja advanced: Breguet Cla, Overseas, Calatrava pilot

itp. itd kazdemu według gustu i możliwości,

któras z tej trójki by nie "ogarnęła" całościowo potrzeb osoby uzytktujacej zegarki mechaniczne?

sa tez tacy miłosnicy zegarków, którzy wyewoluowali w kierunku dwóch a nawet jednego zegarka, trudno im odmówić racji,

a te dylematy, redukowac, nieredukowac itp. to chyba jedna z fajniejszych cech tego hobby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

 Oczywiście, że się da. Tylko po co? :)

Mam/miałem troche zegarków i uważam, że posiadanie trzech róznych sztuk pokrywa zapotrzebowanie na niemal każdą okazję, kiedy zegarek zakładasz.

Elegancki/graniturowy+sportowy+casual - i ogarniasz wszystko. Kwestia budżetu i preferencji oczywiście, ale zastanów się np:

wersja "budżetowa": tangente, SMP300, Pilot type 20,

wersja fun: UltraThin, Batman/pepsi, Radiomir/luminor

wersja advanced: Breguet Cla, Overseas, Calatrava pilot

itp. itd kazdemu według gustu i możliwości,

któras z tej trójki by nie "ogarnęła" całościowo potrzeb osoby uzytktujacej zegarki mechaniczne?

sa tez tacy miłosnicy zegarków, którzy wyewoluowali w kierunku dwóch a nawet jednego zegarka, trudno im odmówić racji,

a te dylematy, redukowac, nieredukowac itp. to chyba jedna z fajniejszych cech tego hobby ;)

To kwestia balansu między podobaniem a nudzeniem. Jedni rozwiązują to zmieniając co jakiś czas całą trójkę   ( często sprzedając i odkupując coraz drożej ten sam model 😂) inni mając wiele zegarków i rotując między nimi. 
Ja wybieram drugie podejście bo podobają mi się kultowe klasyki a w razie zbyt częstych pożegnań coraz trudniej odkupić niektóre modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - najprosciej bylo przed wejsciem na to forum 😜

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, desmo napisał(-a):

To kwestia balansu między podobaniem a nudzeniem. Jedni rozwiązują to zmieniając co jakiś czas całą trójkę   ( często sprzedając i odkupując coraz drożej ten sam model 😂) inni mając wiele zegarków i rotując między nimi. 
Ja wybieram drugie podejście bo podobają mi się kultowe klasyki a w razie zbyt częstych pożegnań coraz trudniej odkupić niektóre modele. 

mam podobnie - jesli dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź,

ja nie potrafie sprzedać żadnego zegarka, niektórych z przyczyn sentymentalnych, niekótrych z przyczyn...nienazwanych, jakbym kumpla sprzedał ;)

więc te moje trójki to są elastyczne w obrębie większego zbioru i to jest model dla mnie najfajnieszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. Mercedes G - ale chyba jednak szybciej przyjda do Kolegow zamowione Rolexy, niz dozbieram na G 😂😂😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni - pytanie chyba z gatunku „to juz bylo”. Czy dobrze wnosze, ze FOIS’a w retail’u nie da sie juz podjac? Dzieki. B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bibbi napisał(-a):

Szanowni - pytanie chyba z gatunku „to juz bylo”. Czy dobrze wnosze, ze FOIS’a w retail’u nie da sie juz podjac? Dzieki. B.

 

Dobrze


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bibbi napisał(-a):

Szanowni - pytanie chyba z gatunku „to juz bylo”. Czy dobrze wnosze, ze FOIS’a w retail’u nie da sie juz podjac? Dzieki. B.

Nie da się ani podjąć, ani łyknąć, a kupić, to już w ogóle i w szczególności.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze :)

 

https://www.ablogtowatch.com/wp-content/uploads/2021/04/Omega-Seamaster-Diver-300M-Tokyo-2020-1.jpg

 

https://www.ablogtowatch.com/wp-content/uploads/2021/04/Omega-Seamaster-Diver-300M-Tokyo-2020-5.jpg

 

https://www.ablogtowatch.com/wp-content/uploads/2021/04/Omega-Seamaster-Diver-300M-Tokyo-2020-3.jpg

 

 

 

https://www.ablogtowatch.com/wp-content/uploads/2021/04/Omega-Seamaster-Diver-300M-Tokyo-2020-2.jpg

 

https://k8q7r7a2.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2021/04/Omega-Seamaster-Diver-300M-Tokyo-2020-522.30.42.20.04.001-1.jpg

 

https://k8q7r7a2.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2021/04/Omega-Seamaster-Diver-300M-Tokyo-2020-522.30.42.20.04.001-2.jpg

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniejsza by była gdyby nie miała tego nadruku na szkle od strony mechanizmu 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nadruki to są od wewnętrznej strony? Z ciekawości pytam bo gdyby były od zewnętrznej to chyba ścierały by się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.