Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jets to możliwe, może ktoś się kiedy pokusi o jakieś testy na chronokomparatorze przy rożnym poziomie rezerwy. 
 

@desmo Główna sprężyna oddaje energię w porcjach, które przekładają się na ruch wskazówek (wszystkich), więc używanie chronografu nie powinno zasadniczo wpływać na rezerwę. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tbn napisał(-a):

Jets to możliwe, może ktoś się kiedy pokusi o jakieś testy na chronokomparatorze przy rożnym poziomie rezerwy. 
 

@desmo Główna sprężyna oddaje energię w porcjach, które przekładają się na ruch wskazówek (wszystkich), więc używanie chronografu nie powinno zasadniczo wpływać na rezerwę. 

Były kiedyś na forum testy długości chodu robione i jednoznacznie wychodziło, że z włączonym chrono zegarek krócej chodził.

Ale po wyłączeniu chrono, zaczynał dalej iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sanik napisał(-a):

Były kiedyś na forum testy długości chodu robione i jednoznacznie wychodziło, że z włączonym chrono zegarek krócej chodził.

Ale po wyłączeniu chrono, zaczynał dalej iść.

Każde przełożenie (np. para kół zębatych) generuje opór i straty mocy. A w takim chrono dołączamy kilka przełożeń ...


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sanik napisał(-a):

Były kiedyś na forum testy długości chodu robione i jednoznacznie wychodziło, że z włączonym chrono zegarek krócej chodził.

Ale po wyłączeniu chrono, zaczynał dalej iść.

To potwierdza co napisałem. Moment był za mały żeby obrócić także chronograf, ale rezerwy nie zmniejszyło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tbn napisał(-a):

To potwierdza co napisałem. Moment był za mały żeby obrócić także chronograf, ale rezerwy nie zmniejszyło. 

Tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbn napisał(-a):

To potwierdza co napisałem. Moment był za mały żeby obrócić także chronograf, ale rezerwy nie zmniejszyło. 

No właśnie, czy jeśli zegarek z chrono działał krócej niż bez to możemy powiedzieć że nie ograniczyło  to rezerwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, desmo napisał(-a):

No właśnie, czy jeśli zegarek z chrono działał krócej niż bez to możemy powiedzieć że nie ograniczyło  to rezerwy?

To rozważania teoretyczne, ale wychodzi na to, że rezerwa jest oodobna, tylko przy włączonym chrono na końcu nie ma siły uciągnąć wszystkich przekładni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, desmo napisał(-a):

No właśnie, czy jeśli zegarek z chrono działał krócej niż bez to możemy powiedzieć że nie ograniczyło  to rezerwy?


Chyba nie, bo przy niskiej rezerwie i tak nie uciągnie chrono bez różnicy czy wcześniej ktoś korzystał z tej funkcji czy nie. Ewentualnie można by podawać rezerwę kiedy działa chrono i kiedy pokazuje czas tylko, żeby być ścisłym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy się poznawać
bdde340c656d979049d270cc7b0ea81c.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pisałem, że podoba mi się Seamaster. Poszedłem więc dziś zobaczyć sobie tak na spokojnie ten model. Patrzę i nie wierzę... Jeden z dwóch, z których mierzyłem - nie centrował 🤐 

(z góry uprzedzam, że zdjęcie oddaje stan faktyczny - bez żadnych sugestii typu ,,a może zdjęcie robione pod kątem", etc.).

 

A myślałem, że takie ,,kwiatki", to tylko Seiko wypuszcza 😉

 

 

Screenshot_20210528-193133_Gallery.jpg

Screenshot_20210528-193114_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, furraan napisał(-a):

Kilka dni temu pisałem, że podoba mi się Seamaster. Poszedłem więc dziś zobaczyć sobie tak na spokojnie ten model. Patrzę i nie wierzę... Jeden z dwóch, z których mierzyłem - nie centrował 🤐 

(z góry uprzedzam, że zdjęcie oddaje stan faktyczny - bez żadnych sugestii typu ,,a może zdjęcie robione pod kątem", etc.).

 

A myślałem, że takie ,,kwiatki", to tylko Seiko wypuszcza 😉

 

 

Jak widać nie tylko Seiko :), ale może Kolegę zaskoczę, że wiele na tym forum można znaleźć przykładów niedoróbek w zegarkach różnych marek włącznie z Rolkami, którym też zdarza się nie centrować. Tutaj wygląda na przesunięty  insert bezela. Nie wiem jak jest w nowych wersjach ale np w PO 2500 insert był na wcisk, usunięcie takiej usterki to chwila moment.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na godzinie 3 tez ładna historia… a luzy w bezelu były?

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, logann napisał(-a):

Na godzinie 3 tez ładna historia… a luzy w bezelu były?

 Bezel był ok 😎

 

Ale bardziej byłem zażenowany postawą sprzedawcy, który usilnie mi wmawiał, że jednak wszystko jest ok... Robił to tak zapiekle, jakby dosłownie sam produkował ten zegarek.

Wniosek - od tego sprzedawcy nie kupię nawet paska do zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pare lat temu w pewnej galerii na Żoliborzu pan chcący sprzedac 300m stwierdził ze bezel musi popracować i się ułoży. Ze to nowy zegarek i w każdym jest takie przesunięcie. Ze to normalne i ze po paru miesiącach będzie już ok😂


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulowac fachowcom 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wielkim szacunkiem , ale nie odnoszę wrażenie że osoby sprzedające w sklepach z luksusowymi  zegarkami są znawcami czy pasjonatami zegarków , takie wrażenie mam za każdym razem jak jestem w sklepie z zegarkami w Krakowie 😞 ,

jedna z rzeczy która mnie ciekawiła w porównaniu różnych modeli Omegi , to głos bezela podczas obracania , w przypadku divera 300 z metalowym bezelem trochę tani metalowy głos , w przypadku divera 300 ze złotym bezelem lepiej brzmi , a najlepiej z tej trójki wypadł PO 45,5 metalowy, taki prawdziwe premium jeśli chodzi o głos bezela , ciekawy jestem jakie są różnice pomiędzy innymi modelami czy ew. innymi markami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc nikomu uwłaczać, sadze ze sprzedawcy maja bardzo ogólna wiedze. Nie uważam się za wbitego znawce, ale podczas ostatniego zakupu, odwiedziłem kilku autoryzowanych sprzedawców i po kilku minutach rozmowy odnosiłem wrażenie, ze poza demonstrowaniem kolejnych modeli, nie potrafią nic o nich powiedzieć.

Z drugiej strony, podejrzewam ze każdy z nas, chcąc dokonać zakupu posiada już wiedze na temat marki, modelu, stosowanych rozwiązań, mechanizmów itp.

Nie wymagajmy od sprzedawcy wiedzy którą posiadają koledzy na forum. Taktownym jednak by było, aby sprzedawca wykazywał się profesjonalizmem i nie wprowadzał w błąd klienta. 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem swojego IWC w Krakowie i muszę przyznać, że sprzedawca znał się bardzo dobrze na zegarkach. Pewnie to wynika z tego, że na miejscu jest zegarmistrz i jeden ze sprzedawców też tam pracuje.


IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu pisałem, że podoba mi się Seamaster. Poszedłem więc dziś zobaczyć sobie tak na spokojnie ten model. Patrzę i nie wierzę... Jeden z dwóch, z których mierzyłem - nie centrował  
(z góry uprzedzam, że zdjęcie oddaje stan faktyczny - bez żadnych sugestii typu ,,a może zdjęcie robione pod kątem", etc.).
 
A myślałem, że takie ,,kwiatki", to tylko Seiko wypuszcza
 
 
Screenshot_20210528-193133_Gallery.thumb.jpg.ea7ca2ccacf5287d5271b6809607d2ee.jpg
Screenshot_20210528-193114_Gallery.thumb.jpg.f7f578699b92fd303b86400822cb0c96.jpg

Centruje, nie centruje to jedno. Ale drugie - IMO wyglada dużo lepiej i bardziej spójnie od poprzednika. Fajną strukturę ma bezela.

I chyba jest bardziej vintage i pasek bardziej mu leży niż bransa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój białas dostał nowe letnie gacie od "Chińczyka"

20210529_153049.jpg

20210529_153023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58dc30ff02a0020ff899a628367cdd05.jpg
Po roku w końcu założyłem coś innego niż Apple Watch


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vvv napisał(-a):

Po roku w końcu założyłem coś innego 

niż Apple Watch

Lepiej późno, niż wcale :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.