Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w boutiku Omegi, i bardzo mi się podoba ta Aqua Terra. Tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. To jest 41mm, co myślicie? Za duża czy ok?

 

 

IMG_2787.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlodar
Godzinę temu, sitos.lol napisał(-a):

Byłem dziś w boutiku Omegi, i bardzo mi się podoba ta Aqua Terra. Tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. To jest 41mm, co myślicie? Za duża czy ok?

 

 

IMG_2787.JPG

Rewelacja, bierz śmiało. Strasznie ci pasuje, fajnie leży na nadgarstku. 

 

Podłączam się ze swoją jakiś czas temu przymierzałem Omegę 300 Klasyka. Wziąłbym ja już dawno, ale chodzi o rozmiar. Jak uważacie jak leży na moim nadgarstku ? Mam mały nadgarstek około 17.. wiele zegarków, które przymierzam i mnie interesują muszę poźniej skreślić ze względu na wielkość,  wyglądają jak patelnie.

 

Pani i Pan z Jubitom w Arkadii byli tak dobrzy że zaproponowali zamówienie pasku kauczuk ale ten najmniejszy (specjalnie na mój nadgarstek), oczywiście za darmo. Temat teraz powrócił do mnie, bo jestem zrażony pewną firmą na R, i chętnie bym sobie sprawił prezent na dzień dziecka :) 

IMG_4210.jpeg

Edytowane przez Wlodar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościnnie... ale nosił bym. Kawał zegara. 

20210605_221510.thumb.jpg.1b6c6153e3663cdfdefb6f46664f3480.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś w boutiku Omegi, i bardzo mi się podoba ta Aqua Terra. Tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. To jest 41mm, co myślicie? Za duża czy ok?
 
 


Jest git. Śmiało bier.


Rewelacja, bierz śmiało. Strasznie ci pasuje, fajnie leży na nadgarstku. 
 
Podłączam się ze swoją jakiś czas temu przymierzałem Omegę 300 Klasyka. Wziąłbym ja już dawno, ale chodzi o rozmiar. Jak uważacie jak leży na moim nadgarstku ? Mam mały nadgarstek około 17.. wiele zegarków, które przymierzam i mnie interesują muszę poźniej skreślić ze względu na wielkość,  wyglądają jak patelnie.
 
Pani i Pan z Jubitom w Arkadii byli tak dobrzy że zaproponowali zamówienie pasku kauczuk ale ten najmniejszy (specjalnie na mój nadgarstek), oczywiście za darmo. Temat teraz powrócił do mnie, bo jestem zrażony pewną firmą na R, i chętnie bym sobie sprawił prezent na dzień dziecka  


Na tym fot wygląda na trochę dużą, ale to może być kwestia perspektywy.

Jak się dobrze czujesz w niej, to bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, sitos.lol said:

Byłem dziś w boutiku Omegi, i bardzo mi się podoba ta Aqua Terra. Tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. To jest 41mm, co myślicie? Za duża czy ok?

 

Wygląda ok. 

Przy nadgarstku ok. 17,5cm mierzyłem mniejszą, bo ta wydawała się za duża, ale... musiałem zmienić zdanie. Do tego mniejsza ma ciut inne proporcje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sitos.lol napisał(-a):

Byłem dziś w boutiku Omegi, i bardzo mi się podoba ta Aqua Terra. Tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. To jest 41mm, co myślicie? Za duża czy ok?

Leży dobrze.

 

 

2 godziny temu, Wlodar napisał(-a):

... Jak uważacie jak leży na moim nadgarstku ?

Albo perspektywa albo zbyt duża. 

 

 

36 minut temu, tts napisał(-a):

Gościnnie... ale nosił bym. Kawał zegara. 

To 42mm 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, Dorian06 said:

To 42mm 

Nie, 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kawał zegarka. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wlodar
9 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Leży dobrze.

 

 

Albo perspektywa albo zbyt duża. 

 

 

To 42mm 

Nie mam innego zdjęcia, przymierzałem ją już trzykrotnie i za każdym razem wydaje się za duża, chodź czuje się w niej dobrze, jest wygodna. Muszę się jeszcze zastanowić, w końcu nie mała kasa..  może w między czasie zadzwonią z R 🙏

 

Spokojnego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wlodar napisał(-a):

Nie mam innego zdjęcia, przymierzałem ją już trzykrotnie i za każdym razem wydaje się za duża, chodź czuje się w niej dobrze, jest wygodna. Muszę się jeszcze zastanowić, w końcu nie mała kasa..  może w między czasie zadzwonią z R 🙏

 

Spokojnego dnia!

Skoro, przy każdej przymiarce wydaje Ci się zbyt duża to nie kupuj. Szkoda kasy (chyba, że krezus to nie było tematu). Bo i tak wyląduje na bazarze. 

Jest tyle innych marek/modeli. Nic na siłę. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sitos.lol napisał(-a):

Byłem dziś w boutiku Omegi, i bardzo mi się podoba ta Aqua Terra. Tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. To jest 41mm, co myślicie? Za duża czy ok?

 

 

 

 

14 godzin temu, Wlodar napisał(-a):

Rewelacja, bierz śmiało. Strasznie ci pasuje, fajnie leży na nadgarstku. 

 

Podłączam się ze swoją jakiś czas temu przymierzałem Omegę 300 Klasyka. Wziąłbym ja już dawno, ale chodzi o rozmiar. Jak uważacie jak leży na moim nadgarstku ? Mam mały nadgarstek około 17.. wiele zegarków, które przymierzam i mnie interesują muszę poźniej skreślić ze względu na wielkość,  wyglądają jak patelnie.

 

Pani i Pan z Jubitom w Arkadii byli tak dobrzy że zaproponowali zamówienie pasku kauczuk ale ten najmniejszy (specjalnie na mój nadgarstek), oczywiście za darmo. Temat teraz powrócił do mnie, bo jestem zrażony pewną firmą na R, i chętnie bym sobie sprawił prezent na dzień dziecka :) 

 

 

Nie rozumiem, czy jak mierzycie buty albo gacie to też pytacie innych jak leżą czy kierujecie się wygodą i dopasowaniem?

Podoba się, jest Ci w nim wygodnie - bierz i 50mm, czujesz kloca na ręce to szukaj mniejszych. To Wy będziecie je nosić, nie komentujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie rozumiem, czy jak mierzycie buty albo gacie to też pytacie innych jak leżą czy kierujecie się wygodą i dopasowaniem?
Podoba się, jest Ci w nim wygodnie - bierz i 50mm, czujesz kloca na ręce to szukaj mniejszych. To Wy będziecie je nosić, nie komentujący.

Ja się pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Bugs said:

 

 

Nie rozumiem, czy jak mierzycie buty albo gacie to też pytacie innych jak leżą czy kierujecie się wygodą i dopasowaniem?

Podoba się, jest Ci w nim wygodnie - bierz i 50mm, czujesz kloca na ręce to szukaj mniejszych. To Wy będziecie je nosić, nie komentujący.

 

Nie chcę robić za dużego offtopa, więc może tylko jednym zdaniem:

 

Wiadomo że nosimy zegarki dla siebie, a nie dla innych, ale jednak żyjemy wśród ludzi a nie w lesie :) jest coś takiego jak "obiektywnie za duże" buty czy spodnie, i się wygląda po prostu śmiesznie.

Ale spoko, rozumiem o co Ci chodzi, najważniejsze to czuć się w nim dobrze.

Dzięki wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Szyszkops napisał(-a):


Ja się pytam emoji18.png

Dokładnie ‼️Każda kobieta się pyta „jak w tym wyglądam ” lub „czy mi w tym do twarzy ”. Teraz mamy gender i mężczyźni nie wstydzą się zadawać takich pytań :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty czy spodnie tyle nie kosztują co omega.Więc dobrze sie poradzić by nie było przypału.Do mnie 45 mm to za duży zegarek.A mam ok.17,5mm nadgarstek chyba ze byłby to jakiś diver pełnym pyskiem jakiś np.brąziak one w większości są duże.Ale to bym sie musiał nastawić na taki rozmiar.Z Omegą bym nie eksperymentował bo zawsze gdzieś w kopule by mi siedziało że za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, jak łapa się męczy a zegar lata jak kula stalowa ale logo ma odpowiednie a towarzystwo mówi że dobrze wygląda  to nosicie?

No to ja mam inaczej, miałem zegarki które super wyglądały ale były za ciężkie, za pękate, za duże albo za małe i po prostu źle mi się je nosiło niezależnie od wyglądu i opinii innych.

To był zawsze mój priorytet a nie "co ludzie powiedzą". Tak jak nie założę najbardziej zjawiskowych super butów które mnie cisną ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość Wlodar napisał(-a):

Nie mam innego zdjęcia, przymierzałem ją już trzykrotnie i za każdym razem wydaje się za duża, chodź czuje się w niej dobrze, jest wygodna. Muszę się jeszcze zastanowić, w końcu nie mała kasa..  może w między czasie zadzwonią z R 🙏

 

Spokojnego dnia!

Miałem dokładnie tak samo. Trzy podejścia i ciągle wydawała mi się za duża. W końcu kupiłem poprzedni model i to był strzał w 10. Jestem super zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle lat na forum jestem i jak czytam cały czas ze średnica 44/45/42/47 są niewygodne to już powoli śmiech ogarnia... dla przypomnienia .... najważniejsze w wygodzie noszenia i czy rozmiar jest Ok ma znaczenie długości L2L ORAZ PROFIL KOPERTY (w szczególności profil uch). Pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę już zapomnianemu kajdanu podałem rękę na zgodę i... muszę przyznać - bidy nima ;)

 

IMG_3395.thumb.jpg.5560bfda1acd097f2fcde550af2031c5.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki...ciekaw jestem Waszej opinii, jakich Omeg najlepiej unikać z punktu widzenia późniejszej odsprzedaży.

Innymi słowy - które modele się nie udały Omedze wg. rynku? (Mam na myśli modele męskie, nie-vintage).

Mi nasuwa się z automatu:

- Omega Constellation

- Speedmaster Reduced (no chyba, że znajdzie się kogoś, kto bardzo chce Speedmastera, ale nie ma pieniędzy na moona czy FOISa)

- DeVille

 

A Wasze typy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ceny Reduceda dzisiaj i dwa lata temu. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2021 o 18:52, sitos.lol napisał(-a):

Byłem dziś w boutiku Omegi, i bardzo mi się podoba ta Aqua Terra. Tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. To jest 41mm, co myślicie? Za duża czy ok?

 

 

IMG_2787.JPG

 

Ja polubiłem mniejsze rozmiary od kiedy kupiłem DJ 36mm. Wtedy musiałem się przyzwyczaić. Później pozbywałem się wszystkiego powyżej 40mm. Mniejszy zegarek moim zdaniem leży lepiej , jest ponadczasowy a do tego jest dużo wygodniejszy. Wiadomo ,że wszystko zależy od nadgarstka ale jeśli nie ma się konkretnej łapy to mniejszy będzie lepszym wyborem. 

IMG_20200613_135140.jpg

Edytowane przez nixon111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.