Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wracałem do tego zegarka i teraz 2 raz myślę nas powrotem :) swietny jest, tylko przypominam sobie wtedy ze miałem problem z dobrym dopasowaniem bransolety i chyba tylko spowodowało ze nie ma go już jakiś czas w mojej kolekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczęło się u mnie wietrzenie pudła. Na PO GMT mam chętnego znajomego, Globe po wrzuceniu na CH24 poszedł w 2 godziny za dobrą cenę :)

 

Jakby ktoś był zainteresowany jest jeszcze do wzięcia De Ville i zielona AT (choć przy tym ostatnim zainteresowanie wygląda nieźle).

 

Nie ukrywam, że rozważam też SPeedy '57, żeby skurczyć kolekcję mocno.

 

Wyszedłem jednak z założenia, że pandemia wywołała u mnie zbyt dużą głupawkę i trzeba sie wyleczyć ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

Nie ukrywam, że rozważam też SPeedy '57, żeby skurczyć kolekcję mocno.

Ale skurczyc, czy przebudowac, bo pewnie wszyscy czekaja na final 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Butik napisał(-a):

Dziś zaczęło się u mnie wietrzenie pudła. Na PO GMT mam chętnego znajomego, Globe po wrzuceniu na CH24 poszedł w 2 godziny za dobrą cenę :)

 

Jakby ktoś był zainteresowany jest jeszcze do wzięcia De Ville i zielona AT (choć przy tym ostatnim zainteresowanie wygląda nieźle).

 

Nie ukrywam, że rozważam też SPeedy '57, żeby skurczyć kolekcję mocno.

 

Wyszedłem jednak z założenia, że pandemia wywołała u mnie zbyt dużą głupawkę i trzeba sie wyleczyć ;)

Szkoda GM, ale gratuluję czyszczenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, artme napisał(-a):

Ale skurczyc, czy przebudowac, bo pewnie wszyscy czekaja na final 😁

 

To i to. Jeden duży zakup już był (WT) i jeden wciąż czeka (już zaliczył 2-miesięczne spóźnienie). W zeszłym roku doszedłem do 9 sztuk i to przegięcie, dostałem jakiegoś małpiego rozumu i zorientowałem się za późno. Doszło do sytuacji psychicznej wręcz, kiedy w excelu notowałem sobie który zegarek był noszony, tak aby procentowo mniej więcej się rozłożyło i żaden nie było poszkodowany. Przypadek nadający się do instytutu psychiatrii na Sobieskiego. Kiedy wg excela wypadało założyć coś innego niż podpowiadał rozum to czułem, że spełniam obowiązek, ale bez przyjemności ;)

 

12 minut temu, szuwi napisał(-a):

Szkoda GM, ale gratuluję czyszczenia 🙂

 

GM właśnie był jednym z tych, który leżał w pudełku i wracał tylko wg statystyk. Tzn podoba mi się i jak go już zakładałem to biło mocniej serce, ale nigdy jakoś super mocno.

 

Teraz po zakupie WT i oczekiwaniu na Speedy'ego noszę praktycznie tylko WT, Białasa i X33. Jak przyjdzie nowy Speedy zastanowię się co zrobić z '57, który jest śliczny, noszę go z przyjemnością, ale obawiam się, że ustąpi miejsca nowej sztuce.

 

Jeśli chodzi o garniturowiec (De Ville) do garnituru też zacząłem nosić wszystko inne tylko nie devilkę. Tę ostatnią zakładam tylko do spinek, gdzie nic większego się nie mieści. Mam jednak starego odnowionego Atlantica jeszcze po dziadku i zastanawiam się na odkurzeniem go i używaniem tylko w tych wyjątkowych sytuacjach, kiedy zakładam spinki.

 

Sytuacja rozwojowa, ale mam nadzieję zbliżam się do rozsądnego zamknięcia.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Butik napisał(-a):

Jak przyjdzie nowy Speedy zastanowię się co zrobić z '57...

A ktorego Speediego wziales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta redukcja jest bardzo sensowna, a przypadek zatracenia się w zegarkach jest nie pierwszy i nie ostatni. Mnie się tyle zegarków podoba, że z trudnem trzymam się koło trzech. :) Jestem ciekawy finalnej kolekcji. AT świetna już masz, SMP chyba tez, do tego Ed White lub Snoopy i cóż więcej potrzeba. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał(-a):

A ktorego Speediego wziales?

 

Ładnego, jak w końcu się go doczekam to dam znać ;)

 

2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Moim zdaniem ta redukcja jest bardzo sensowna, a przypadek zatracenia się w zegarkach jest nie pierwszy i nie ostatni. Mnie się tyle zegarków podoba, że z trudnem trzymam się koło trzech. :) Jestem ciekawy finalnej kolekcji. AT świetna już masz, SMP chyba tez, do tego Ed White lub Snoopy i cóż więcej potrzeba. 

 

Tak, "zatracenie" to dobre słowo... i brak opanowania: podoba się - kupuję. Bez sensu. Po tygodniu miodowym zegar wraca do pudła i potem się szuka okazji na jego założenie. 

 

Ale cóż, w zegarki "bawię się" dopiero parę lat i wszystkie błędy, o których tyle się wszędzie pisze i mówi muszę najwyraźniej doświadczyć na sobie, sama wiara w to co przeszli inni nie wystarczy ;)

 

Ważne jednak chyba dojść do momentu, że człowiek rozumie iż jest głupi i wyciągnąć z tego wnioski.

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, grunt to zebrać doświadczenia i wyciągnąć wnioski. Ja jestem z tych co jak kupuje jakąś nową rzecz to "doktoryzuję" się z tematu tygodniami. Pomaga to trzymać to hobby w ryzach, aczkolwiek budżet zakładany i finalny najczęściej różnią się drastycznie. ;) Z resztą nie mam też natury kolekcjonera, lubię rzeczy używać, więc też naturalnie mnie to ogranicza i ogólnie kupuje niewiele rzeczy. Moje podejście jest takie, że mam dwa zegarki z tzw. dożywociem i do tego 1-2 sztuki w rotacji, żeby ponosić, potem sprzedać i kupić coś innego. Nieźle się sprawdza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tbn napisał(-a):

Dokładnie, grunt to zebrać doświadczenia i wyciągnąć wnioski. Ja jestem z tych co jak kupuje jakąś nową rzecz to "doktoryzuję" się z tematu tygodniami. Pomaga to trzymać to hobby w ryzach, aczkolwiek budżet zakładany i finalny najczęściej różnią się drastycznie. ;) Z resztą nie mam też natury kolekcjonera, lubię rzeczy używać, więc też naturalnie mnie to ogranicza i ogólnie kupuje niewiele rzeczy. Moje podejście jest takie, że mam dwa zegarki z tzw. dożywociem i do tego 1-2 sztuki w rotacji, żeby ponosić, potem sprzedać i kupić coś innego. Nieźle się sprawdza. :)

A które sztuki z tej Twojej uroczej czwóreczki mają dożywocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, tbn napisał(-a):

Dokładnie, grunt to zebrać doświadczenia i wyciągnąć wnioski. Ja jestem z tych co jak kupuje jakąś nową rzecz to "doktoryzuję" się z tematu tygodniami. Pomaga to trzymać to hobby w ryzach, aczkolwiek budżet zakładany i finalny najczęściej różnią się drastycznie. ;) Z resztą nie mam też natury kolekcjonera, lubię rzeczy używać, więc też naturalnie mnie to ogranicza i ogólnie kupuje niewiele rzeczy. Moje podejście jest takie, że mam dwa zegarki z tzw. dożywociem i do tego 1-2 sztuki w rotacji, żeby ponosić, potem sprzedać i kupić coś innego. Nieźle się sprawdza. :)

 

A te z "dożywociem" ile razy rzadziej rotują od tych "w rotacji"? 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RysiekOchodzki @memento mori Moona mam pięć lat, Explorer już dwa i pół roku ze mną. Ale akurat jakbym miał wybrać trzy zegarki z dowolnego przedziału cenowego to te dwa by tam były, wiec jest łatwo. :)  Jak nazbieram kiedyś na Fifty Fathoms jakieś w 40mm, to zakończę zabawę i tylko będę podziwiał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc miodowy wciąż trwa!
be19d0114c5fdae4a0665142fb25f93c.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie w Polsce najlepiej rozmawia się o rabacie na omegę? Znajomy ma w planach zakup chrono stal plus złoto i zastanawia się czy brać krajową czy z chrono 24. 

Konkretnie chodzi o ten model

https://jubitom.com/zegarki/omega/seamaster/diver/zegarek-omega/o-21022445101001

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi 🙂


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, PiotrekL said:

Panowie a gdzie w Polsce najlepiej rozmawia się o rabacie na omegę? Znajomy ma w planach zakup chrono stal plus złoto i zastanawia się czy brać krajową czy z chrono 24. 

Konkretnie chodzi o ten model

https://jubitom.com/zegarki/omega/seamaster/diver/zegarek-omega/o-21022445101001

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi 🙂


w Jubitom od ręki dają 10-15% bez większego targowania. Na mniej chodliwe modele to pewnie 20% i więcej da się wyrwać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to obecnie wygląda w przypadku nowych Moonów? Hesalit ma na metce 27.8k, leżą niemal u każdego AD, a na chrono w EU nie wiedzieć czemu po 27-30k. 🤨

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Logann za podpowiedź. Uderzę w takim razie do Jubitomu 

Edytowane przez PiotrekL

The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel

Edytowane przez PiotrekL

The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel

Edytowane przez PiotrekL

The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Butik napisał(-a):

... Doszło do sytuacji psychicznej wręcz, kiedy w excelu notowałem sobie który zegarek był noszony, tak aby procentowo mniej więcej się rozłożyło i żaden nie było poszkodowany. Przypadek nadający się do instytutu psychiatrii na Sobieskiego. Kiedy wg excela wypadało założyć coś innego niż podpowiadał rozum to czułem, że spełniam obowiązek, ale bez przyjemności ;) ...

O qwa. Grubo. Dojść do takiego stanu to jakaś masakra.  :(

 

Sprzedaj szybko wszystko oprócz 

12 godzin temu, Butik napisał(-a):

...  WT, Białasa i X33. Jak przyjdzie nowy Speedy zastanowię się co zrobić z '57, który jest śliczny, noszę go z przyjemnością, ale obawiam się, że ustąpi miejsca nowej sztuce. ...

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

O qwa. Grubo. Dojść do takiego stanu to jakaś masakra.  :(

 

Sprzedaj szybko wszystko oprócz 

 

No grubo, ale myślę że w odpowiednim momencie się opanowałem, bo doszło do paranoi.

 

5 sztuk poszło na rynek, na PO GMT mam chętnego znajomego, tylko czekam na możliwość lotu do Szkocji, Globe poszedł na CH24 w 2 godzinki, AT zielona, Devilka i Speedy są już na bazarku i chrono - zobaczymy. Jakby ktoś był chętny zapraszam na priw ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeszcze masz PO to zostaw sobie. 

PO którą miałem to jeden z najładniejszych zegarków jaki miałem. Zakładam, że Twoja wersja jest conajmniej niebrzydsza. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.