Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.06.2021 o 07:55, Butik napisał(-a):

 

[...] Doszło do sytuacji psychicznej wręcz, kiedy w excelu notowałem sobie który zegarek był noszony, tak aby procentowo mniej więcej się rozłożyło i żaden nie było poszkodowany. Przypadek nadający się do instytutu psychiatrii na Sobieskiego. Kiedy wg excela wypadało założyć coś innego niż podpowiadał rozum to czułem, że spełniam obowiązek, ale bez przyjemności ;)

Przyznam, że nie postrzegam chęci w miarę równego noszenia wszystkich zegarków jako coś przypadek "psychiatryczny". Może jedynie ta kwestia "spełniania obowiązku" jest trochę "dziwna".

Sam mam dość podobnie. Mianowicie mam apkę, na której mierzę dokładność chodu zegarków. Nie po to aby obsesyjnie sprawdzać jak chodzą, tylko po to aby wiedzieć jaką odchyłkę ma zegarek, który akurat założyłem (wzięty z rotomatu więc chodzący). Apka ma taka cechę, że zegarek z ostatnim zapisem ląduje na górze listy. Biorąc zegarek z rana, staram się brać taki z dolnych rejonów listy. Nie pilnuję tego obsesyjnie, nie musi to być zegarek z samego dołu, zegarek może też przez parę dni na dole listy pozostawać.

Takie podejście wręcz mi pomaga. Wcześniej często stałem z rana przez parę minut przed zegarkami, nie mogąc się zdecydować, który pójdzie na rękę.  Teraz mam łatwiej :)

 

Dzisiaj padło na takiego:

 

 

 

IMG_3341.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Przyznam, że nie postrzegam chęci w miarę równego noszenia wszystkich zegarków jako coś przypadek "psychiatryczny". Może jedynie ta kwestia "spełniania obowiązku" jest trochę "dziwna".

Sam mam dość podobnie. Mianowicie mam apkę, na której mierzę dokładność chodu zegarków. Nie po to aby obsesyjnie sprawdzać jak chodzą, tylko po to aby wiedzieć jaką odchyłkę ma zegarek, który akurat założyłem (wzięty z rotomatu więc chodzący). Apka ma taka cechę, że zegarek z ostatnim zapisem ląduje na górze listy. Biorąc zegarek z rana, staram się brać taki z dolnych rejonów listy. Nie pilnuję tego obsesyjnie, nie musi to być zegarek z samego dołu, zegarek może też przez parę dni na dole listy pozostawać.

Takie podejście wręcz mi pomaga. Wcześniej często stałem z rana przez parę minut przed zegarkami, nie mogąc się zdecydować, który pójdzie na rękę.  Teraz mam łatwiej :)

 

 

 

 

Myślę, że Twój przypadek również da się sklasyfikować 🤔

A gdzie tu jest radość z wyboru i pełen spontan ⁉️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Myślę, że Twój przypadek również da się sklasyfikować 🤔

A gdzie tu jest radość z wyboru i pełen spontan ⁉️

Na pewno się da, szczególnie w Polsce. Tutaj pełno chętnych do oceniania i szybkiego ferowania wyroków, niestety.

 

Radość z wyboru jest  - bo ciągle wybór jest dokonywany. Tyle, że nie z spośród sześciu zegarków, a powiedzmy dwóch. Dzięki czemu wybór jest dokonywany w skończonym czasie :)

Co jest absolutnie nie do przecenienia.

Bowiem, stojąc przed zegarkami i nie mogąc się zdecydować, czułem się, podobnie jak kolega @Butik, choć z trochę innego powodu, jak osobnik kwalifikujacy się do psychiatryka.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Myślę, że Twój przypadek również da się sklasyfikować 🤔

A gdzie tu jest radość z wyboru i pełen spontan ⁉️

Kto z nas jest zdrowy, niech pierwszy rzuci kamieniem (łożyskujacym)....

Ale widzę, że kolega fanfar19 ma jednak słabość do niebieskiego - moje pełne zrozumienie😆


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak i kazde inne mechaniczne urzadzenie powinien "chodzic" i nic w tym dziwnego. Oczywiscie, ze nic sie nie stanie jak polezy troche w pudelku, jednak jesli mechanizm "pracuje", to tylko dla niego lepiej, wiec nie widze w tym nic dziwnego, ze jesli ktos dba o zegarki i chce dla nich jak najlepiej, to mysli o tym, aby kazdy z kolekcji byl uzytkowany w miare podobnie. Jednak domyslam sie, ze jak sie posiada kilka sztuk, to nie jest ot az tak trudne w przeciwienstwie, gdzie ma sie ich kilkanascie/kilkadzieciat - ale tu juz trzeba dokonac samemu wyboru i Kolega @Butik wlasnie sobie odpowiedzial na czym mu zalezy i zrewidowal swoje potrzeby - gratki 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeklejam tutaj, bo może komuś się znudziła czarna guma do 300m i chce sprzedać

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię takie wariactwa jak tabelka w Excelu z wyliczeniami jaki zegar ile czasu na nadgarstku.

 

Takie szaleństwo jest piękne i to też jest jakaś forma obcowania z kolekcją. Oczywiście póki sprawia przyjemność.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Za chwilę" okaże się, że Ci z excelem są normalni. :lol: :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

"Za chwilę" okaże się, że Ci z excelem są normalni. :lol: :lol:

 

Wcale bym się nie zdziwił w obecnych czasach...

 

ps. jak przeczytałem o tym excelu w poście Butika to mało z krzesła nie spadłem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, rmickey napisał(-a):

 

[...]ps. jak przeczytałem o tym excelu w poście Butika to mało z krzesła nie spadłem 😉

 

To teraz siedź mocno i patrz do czego doprowadza paranoje level MASTER ;) (to tylko mały wycinek całości)

 

Nigdy więcej!!!

 

 

Zrzut ekranu 2021-06-11 o 09.41.15.png

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się uczył od najlepszych 😉 

Ale z drugiej strony chyba fajnie czasem tak się zakręcić i zorientować się w porę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał tyle fajnych zegarków to pewnie nosiłbym na obu nadgarstkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

To teraz siedź mocno i patrz do czego doprowadza paranoje level MASTER ;) (to tylko mały wycinek całości) ...

:lol:

 

Godzinę temu, Butik napisał(-a):

...   Nigdy więcej!!!

Tego Ci szczerze życzę. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, logann napisał(-a):

Jakbym miał tyle fajnych zegarków to pewnie nosiłbym na obu nadgarstkach :D

 

Ja jednak noszę tylko na jednym, co stanowi połowę mojego nadgarstkowego wyposażenia, dlatego zestaw trzeba zmniejszyć o połowę i będzie dobrze.

 

7 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Tego Ci szczerze życzę. 

 

Podziękował :) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nicon napisał(-a):

Dlatego najlepiej mieć 1, max 2 zegarki i wtedy znika nerwica natręctw.

Dokładnie. No może góra 5. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

To teraz siedź mocno i patrz do czego doprowadza paranoje level MASTER ;) (to tylko mały wycinek całości)

 

Nigdy więcej!!!

 

 

Zrzut ekranu 2021-06-11 o 09.41.15.png

 

Piękna statystyka. Do czegoś takiego jeszcze nie doszedłem :)

 

Ale szukajmy pozytywów - w przypadku sprzedaży nie ma nad czym się zastanawiać. Sprzedajesz te, które nosiłeś najrzadziej. Rzut oka w tabelkę i wszystko jasne 😀

 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, nicon napisał(-a):

Dlatego najlepiej mieć 1, max 2 zegarki i wtedy znika nerwica natręctw.

 

Dążę do 3 szt. ale łatwo nie jest niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nicon napisał(-a):

Dlatego najlepiej mieć 1, max 2 zegarki i wtedy znika nerwica natręctw.

 

5 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Dokładnie. No może góra 5. 

 

A skąd, wtedy to żaden wybór 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, jak wygląda sytuacja z tym nowym Snoopym? Ktoś odebrał już w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie, zostalem posiadaczem pierwszej Omegi - nowego Moon'a na bransolecie - fotka wklejona.

Na fotce wydaje sie duzy, lecz w rzeczywistosci troszke mniejszy na nadgarstku lezy.

 

Pytanie - gdzie kupujecie paski skorzane/nato do swoich Omeg + dobry zestaw do zdejmowania paskow.

 

Pozdro.

 

 

Omega Moonwatch Pro.jpg

Edytowane przez Summit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Dobry wybór.

Co do narzędzia - kup Bergeona, to bardzo dobre sprzęty.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, czy w Jubitomiu/Kruku jest możliwość dokupienia gumowego paska w przypadku zakupu nowej Omegi Seamaster 300m na bransolecie, czy pozostaje zakup w butiku Omegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.