Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Wyglada fajnie :wub:

A nie będzie parzył w rękę ⁉️

Parzy tylko kradziony;-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ledr napisał(-a):

Parzy tylko kradziony;-)

I podróba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość od Omegi - AT Small Seconds.
Pierwsze wrażenie - nie jest źle, ale szału też nie ma.


b8b3f603ae99ed091c308262b9d55e32.jpg

a7be9d678e38666a402c06dfdfe81556.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Datownik odbiera cały urok małej sekundy 
Mam podobne odczucia. IMO bez daty byloby o wiele lepiej. Tak jak w nowym DeVille Tresor Small Second.
Szkoda jeszcze ze wersja 38 jest raczej typowo damska... poprzednia 38 w AT byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Osy123 napisał(-a):
37 minut temu, desmo napisał(-a):
Datownik odbiera cały urok małej sekundy 

Mam podobne odczucia. IMO bez daty byloby o wiele lepiej. Tak jak w nowym DeVille Tresor Small Second.

Tresor to garniturowiec tu i w klasykach ( np ten Seamaster)  data niepotrzebna - ważna jest czysta , symetryczna tarcza. AT to bardziej uniwersalny i sportowy model ale przy tak bogatej tarczy mogli już datę pominąć. Albo szukać bardziej dyskretnych rozwiązań ( np TH Autavia)
 

FD08BF11-FC24-4672-8D6A-A89FAAC74C23.jpeg

7B16E345-3D29-46DB-9AB8-2E4303E01A3D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2021 o 19:39, Scaut napisał(-a):

Przygotowania do urlopu zacząłem od zmiany paska 😁😁😁

 

Czy do tego paska pasuje klamerka ori Omega z pasków gumowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cała kolekcja AT z małą sekundą. Wrażenia mieszane - pewnie trzeba poczekać na obejrzenie na żywo.

 

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/small-seconds/catalog

 

Trzydziestki Ósemki wyglądają całkiem całkiem choć grupą docelową chyba będą kobiety.

 

Ja AT już mam, więc nie moje zmartwienie, ale ciekaw jestem jak się przyjmie (choć mały zielony korci ;) )

 

 

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22010382010001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22010382059001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22013382009001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22020382010001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22020382055002-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22023382059001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22023382060001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22055382099001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-38-mm-22058382055002-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22010412102002-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22010412102004-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22012412102005-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22012412103005-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22022412103001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22050412102002-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22050412103001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22052412102001-list.jpg

omega-seamaster-aqua-terra-150m-co-axial-master-chronometer-small-seconds-41-mm-22052412103002-list.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was chce katalog Omegi i Panerai ? Robię porządki.  Katalogi mam w Łodzi 

20210616_223419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elipsy indeksów i okrąg datownika - damska. 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Plumber napisał(-a):

Czy do tego paska pasuje klamerka ori Omega z pasków gumowych ?

 

Nie będzie pasowała, w Zealande są mniejsze otwory w pasku.

 

DSC_3832m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Datownik odbiera cały urok małej sekundy 

Mnie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry, odebrałem dziś PO z przeglądu i chyba jest problem: bezel ma wyczuwalny luz (góra dół) długo jej nie nosiłem i już nie pamiętam czy to normalne, więc: ten typ tak ma? 

 

Ps. Luz jest wyczuwalny na godzinie 9 i 6.

Edytowane przez Blazej

Orient Star Diver, Omega Planet Ocean 45.5 Big Size , Oris WilliamsF1 Team Day/Date , Oris Flight Timer B2 , Oris Aquis Date Blue ,Tudor Chrono 20300 , Seiko Tuna 300 meter - swap Omega Mesh , Tissot Chrono pr 516 , Oriencik "sentiment"patelnia , Omega Seamaster Chrono 44mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 09:01, Butik napisał(-a):

 

Cudo. Szczerze powiem - szukam czegoś podobnego na moją pięćdzisiątkę, najlepiej jakby był wyprodukowany w najlepszym 1972 roku ;)

 

Czy Szanowni Państwo mają w takich odkurzanych cudach jakieś doświadczenie i mogliby pomóc?

Rok 1972 to już większe rozpasanie :)

Na przykład ten jest z tego roku :

20200821_114453.thumb.jpg.e4dfee708dd07bdf0bed2c853226d87b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Macmac napisał(-a):

 

Nie będzie pasowała, w Zealande są mniejsze otwory w pasku.

 

DSC_3832m.jpg

 

To nie tylko kwestia mniejszych otworów ale zakończenia paska od strony przeciwnej do dziurek - tam gdzie są teraz szlufki, a do klamry nie powinno ich być, a zakończenie paska powinno być małe i proste, bez wycięcia na bolec od sprzączki.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2021 o 07:39, Scaut napisał(-a):

Dzięki. Wszystko jest 😉

84188672-1B29-4934-9D6C-C8A3A274D5CB.jpeg

 

10 minut temu, Butik napisał(-a):

 

To nie tylko kwestia mniejszych otworów ale zakończenia paska od strony przeciwnej do dziurek - tam gdzie są teraz szlufki, a do klamry nie powinno ich być, a zakończenie paska powinno być małe i proste, bez wycięcia na bolec od sprzączki.

 

Moja odpowiedź dotyczy tych pasków z postu kolegi Scaut'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje oryginalna klamra od gumy do zealande. Za szeroki jest „jezyk” w stosunku do otworów. 

15C9CD41-EE73-4560-B271-6A03CD8232B7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliscie na chrono ceny nowego snoopiego... no powariowaly - absurd... A myslalem, ze Omege to ominie... 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, artme napisał(-a):

Nie wiem czy widzieliscie na chrono ceny nowego snoopiego... no powariowaly - absurd... A myslalem, ze Omege to ominie... 😞

 

Nieźle. I chyba w tych cenach niektórzy kupują, bo są ze 2 zarezerwowane...

 

 

Zrzut ekranu 2021-06-17 o 10.39.04.png

 

U mnie na białasa wraca letni pasek, bo już na lato nie mogę się doczekać.

 

Wiem, że pasior kontrowersyjny, ale mnie się podoba :)

 

IMG_3509.jpg

IMG_3510.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Butik napisał(-a):

Nieźle. I chyba w tych cenach niektórzy kupują, bo są ze 2 zarezerwowane...

Negocjuja cene 😂

Wiadomo, ze jak czlowiek ma tyle pieniedzy, ze nie wie co z nimi robic, to spelnia swoje zachcianki bez wzgledu na rozsadek, ale nie spodziewalem sie, ze Omega przebije w przebitce Rolexa (Daytone)... 😬

 

ps

ale to zrobil tylko (albo aż) fajny dekiel - po takim ruchu konkurencja powinna wyciagnac wnioski i moze pojawi sie wiecej ciekawych dekielkow/mechanizmow 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snoopy w przeciwieństwie do Daytony, to w jakimś sensie unikalny zegarek, od początku z myślą o kolekcjonerach. Tutaj tę cenę bardziej rozumiem, chociaż też już się robi niedorzeczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tbn napisał(-a):

Snoopy w przeciwieństwie do Daytony, to w jakimś sensie unikalny zegarek, od początku z myślą o kolekcjonerach. Tutaj tę cenę bardziej rozumiem, chociaż też już się robi niedorzeczna.

Dla mnie nic co ma przebitke na rynku wtornym ponad 100% tylko dlatego, ze jest ograniczony do tego dostep a nie np. cos przestalo byc produkowane albo jest vintage jest chore. Ale nic - pozyjemy - zobaczymy 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe czy wintydż raczej wtórne jest, kwestia popytu-podaży. Nie zdziwie się jak moda na zegarki za 10-20 lat minie i nawet wintydże polecą w dól. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

U mnie na białasa wraca letni pasek, bo już na lato nie mogę się doczekać.

 

Wiem, że pasior kontrowersyjny, ale mnie się podoba :)

Pasek jak na wariację wakacyjną jest ok 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.