Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej ocenie, na 6 Omeg, aż się prosi, żeby jedna była klasycznym Moonwatchem. Mainstream w Omedze to czarna SMP Diver, ewentualnie Aquaterra, ale nie Moonwatch, który poza forami i klubami nie jest popularną Omegą. IMO to pudełko wypala mi oczy przy budżecie jakie na nie przeznaczyłeś 😛 Tak jakbyś wpadł do butiku Omegi i wykupił wszystko czego turyści nie wzięli 😜 Żeby zostawić jakaś suchą nitkę to zostawiłbym X i Worldtimera, dorzucił Moona, zmienił DeVille na 1948 i dorzucił nowego, poprawionego Seamastera 300 oraz upolował 2254.50.00 jeśli koniecznie ma być 6 Omeg.

 

Przepraszam, że tak wyszło 😜

omega.jpg.b3bbeae0f64fcd8421aef774f68e27f1.jpg

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik - coz moge napisac - gratuluje swietnej kolekcji. Fajnie, ze jestes wreszcie zadowolony, choc jak mysle, to stan przejsciowy w naszym hobby 😜 Gusta sie zmieniaja i my rowniez, wiec na ten czas masz fajny komplet a pozniej pewnie zobaczymy wszyscy jakie zmiany/rotacje nastapia 😁

Dobrze, ze napisales o gustach i swoim zadowoleniu, bo faktycznie bedac fanem marki osobiscie jak Kolega wyzej nijak nie ominalbym klasycznego moona (totalny must have). Jednak spokojnie - do moona trzeba dojrzec 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na dwie ostatnie fotki chyba każdy zauważa różnicę. Z jednej strony nudny szaro-bury Moon, z drugiej pogodny Datejust.

 

Michał - dzięki, świetne porównanie! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ (przynajmniej ten)jednak mało do Moona może stratować w kategorii nudziarstwo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, nudne i popularne :D Moon nudny, a niebieski 126334 jednak z tych bardziej popularnych :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Butik napisał(-a):

Za pozwoleniem - aktualny stan mojego omegowego pudełka, po dość dla mnie długiej i mozolnej drodze, wielu błędach początkującego, wielu niepotrzebnych zakupach impulsowych, ale także kilku próbach sprzedaży czegoś, czego koniec końców dobrze, że nie sprzedałem (czasem wycofywałem się sam, a na De Ville szczerze powiem nie było jakoś chętnych).

 

Na tę chwilę jestem ukontentowany, 6 sztuk moim zdaniem w sam raz i mam wrażenie, że udało mi się ogarnąć przy tej liczbie dość szerokie spektrum typów, kolorów i zastosowań.

 

Wiem, że prawie żaden z nich nie jest w mainstreamowym omegowym nurcie i może nie odpowiadać gustom wielu, ale już wielokrotnie tutaj wspominaliśmy, że najważniejsze, aby właściciel był zadowolony :)

 

Dyskusja mile widziana, dobre ale i krytyczne słowa też ;)

 

IMG_6266.jpg

Fajny set, ale brakuje mi Globemastera :-)) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne story na jednej z grup na FB, Brent Hayden (kanadyjski pływak) pochwalił się swoim nowym speedmasterem Tokyo edition :) 

 

DFBDDA03-CDB3-45B2-8ACD-E8E9C44136DE.thumb.png.4a8e7a7c95f2797a840a5c2cbdde7ba6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Butik said:

Za pozwoleniem - aktualny stan mojego omegowego pudełka, po dość dla mnie długiej i mozolnej drodze, wielu błędach początkującego, wielu niepotrzebnych zakupach impulsowych, ale także kilku próbach sprzedaży czegoś, czego koniec końców dobrze, że nie sprzedałem (czasem wycofywałem się sam, a na De Ville szczerze powiem nie było jakoś chętnych).

 

Na tę chwilę jestem ukontentowany, 6 sztuk moim zdaniem w sam raz i mam wrażenie, że udało mi się ogarnąć przy tej liczbie dość szerokie spektrum typów, kolorów i zastosowań.

 

Wiem, że prawie żaden z nich nie jest w mainstreamowym omegowym nurcie i może nie odpowiadać gustom wielu, ale już wielokrotnie tutaj wspominaliśmy, że najważniejsze, aby właściciel był zadowolony :)

 

Dyskusja mile widziana, dobre ale i krytyczne słowa też ;)

 

IMG_6266.jpg

 

Ja bym wymienił deVille na Tresora i dał jakiś sensowny pasek do 300m :) poza tym pozytywne zazdro - fajny set masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, memento mori napisał(-a):

W mojej ocenie, na 6 Omeg, aż się prosi, żeby jedna była klasycznym Moonwatchem. Mainstream w Omedze to czarna SMP Diver, ewentualnie Aquaterra, ale nie Moonwatch, który poza forami i klubami nie jest popularną Omegą. IMO to pudełko wypala mi oczy przy budżecie jakie na nie przeznaczyłeś 😛 Tak jakbyś wpadł do butiku Omegi i wykupił wszystko czego turyści nie wzięli 😜 Żeby zostawić jakaś suchą nitkę to zostawiłbym X i Worldtimera, dorzucił Moona, zmienił DeVille na 1948 i dorzucił nowego, poprawionego Seamastera 300 oraz upolował 2254.50.00 jeśli koniecznie ma być 6 Omeg.

 

Przepraszam, że tak wyszło 😜

 


Nie ma za co prepraszać, ja wiem że jestem kolekcjonerem niechcianych ochłapów ;)

 

Munłocze klasyczne lub bliskie klasyce  miałem 3, nie pykło. Wygląda na to, że lubię tarcze bardziej zawalone i chaotyczne.

 

17 godzin temu, artme napisał(-a):

@Butik - coz moge napisac - gratuluje swietnej kolekcji. Fajnie, ze jestes wreszcie zadowolony, choc jak mysle, to stan przejsciowy w naszym hobby 😜 Gusta sie zmieniaja i my rowniez, wiec na ten czas masz fajny komplet a pozniej pewnie zobaczymy wszyscy jakie zmiany/rotacje nastapia 😁

Dobrze, ze napisales o gustach i swoim zadowoleniu, bo faktycznie bedac fanem marki osobiscie jak Kolega wyzej nijak nie ominalbym klasycznego moona (totalny must have). Jednak spokojnie - do moona trzeba dojrzec 😜

 

Początkowo miałem zegarki, które „powinno się mieć” i to był jeden z istotnych błędów podczas mojej kolekcjonerskiej drogi. Nigdy już nie kupię czegoś, co wypada, tylko to co mnie się podoba :)

 

16 godzin temu, tbn napisał(-a):

@memento mori W świecie zegarkowym Moon to jednak mainstream. :)


good point!

 

13 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Fajny set, ale brakuje mi Globemastera :-)) 


Hehe :) Niestety nie można mieć wszystkiego... jeden z błędów młodości to zbyt dużo sztuk i potem słynny już excel - nigdy więcej.

 

12 godzin temu, logann napisał(-a):

 

Ja bym wymienił deVille na Tresora i dał jakiś sensowny pasek do 300m :) poza tym pozytywne zazdro - fajny set masz :)


Myślałem o tym, przede wszystkim o nowym ciemnoszarym z małą sekundą. Ale DV ciężko sprzedać, chyba że za pół ceny. Do nowego trzeba by dołożyć drugie tyle, w międzyczasie ceny znowu poszły w górę, garniturowiec zakładam od wielkiego dzwonu, a przy okazji ten i tak wciąż bardo mi się podoba, więc raczej tak zostanie. Chyba że kiedy już te nowe tresory wejdą do sklepów i mnie zabiją (w pozytywnym sensie) temat zostanie rozważony, ale z dużą dozą ostrożności.

 

Do 300m mam bransoletę, także bardzo ładną czarną cordurę od Snoopy 2, teraz akurat lubię letnie białe ubranko dla kochających inaczej ;)

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):


Nie ma za co prepraszać, ja wiem że jestem kolekcjonerem niechcianych ochłapów ;)

 

Munłocze klasyczne lub bliskie klasyce  miałem 3, nie pykło. Wygląda na to, że lubię tarcze bardziej zawalone i chaotyczne.

 

 

Początkowo miałem zegarki, które „powinno się mieć” i to był jeden z istotnych błędów podczas mojej kolekcjonerskiej drogi. Nigdy już nie kupię czegoś, co wypada, tylko to co mnie się podoba :)

 


good point!
[...]

 

Jak nie pykło to punkt dla Ciebie. Dla mnie kolekcja chaotyczna, dla Ciebie ciekawa, więc życzę żeby przetrwała próbę czasu, ale jesteśmy tu gdzie jesteśmy, więc nie oszukujmy się, ten skład bez zmian nie przetrwa do końca roku nawet. 😜

 

 

Co do Moona i mainstreamy to nadal sądzę, że to brzmi jak "Nie, nie kupię Maserati ponieważ to bardzo oklepany wybór wśród włoskich sportowych samochodów" 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

Początkowo miałem zegarki, które „powinno się mieć” i to był jeden z istotnych błędów podczas mojej kolekcjonerskiej drogi. Nigdy już nie kupię czegoś, co wypada, tylko to co mnie się podoba :)

Chyba troche krytycznie podchodzisz do opinii innych 😉

Nigdzie nie pisalem, ze cos wypada lub trzeba miec, bo tak inni mowia, tylko to, ze moon jest dla Omegi jak 911 dla Porsche. Ja to widze w ten sposob, ze jakbym byl zagorzalym milosnikiem tylko tej marki, to nie wyobrazam sobie nie posiadanie moona w swojej kolekcji nawet, gdybym mial go zakladac od swieta, bo ten model wniosl nie tylko cos wielkiego do Omegi ale dla calego swiata. Klasyczny moon ma swoje (jak dla mnie) minusy jak brak daty czy chocby niska wodoszczelnosc, ale i tak jest on swego rodzaju niepowtarzalnym w swojej od lat niezmiennej "prostocie" i to czyni go dla mnie trzonem wiekszej kolekcji.

 

ps

fajnie, ze Omega ma tyle roznych modeli i kazdy moze cos sobie wybrac oraz rotowac, jednak ja piszac swoja opinie odnosze sie nie do kogos, kto lubi Omege i czasem cos sobie kupi, tylko do konsekwentnego fana jakim tutaj na forum jestes 😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artme napisał(-a):

Chyba troche krytycznie podchodzisz do opinii innych 😉

Nigdzie nie pisalem, ze cos wypada lub trzeba miec, bo tak inni mowia, tylko to, ze moon jest dla Omegi jak 911 dla Porsche. Ja to widze w ten sposob, ze jakbym byl zagorzalym milosnikiem tylko tej marki, to nie wyobrazam sobie nie posiadanie moona w swojej kolekcji nawet, gdybym mial go zakladac od swieta, bo ten model wniosl nie tylko cos wielkiego do Omegi ale dla calego swiata. Klasyczny moon ma swoje (jak dla mnie) minusy jak brak daty czy chocby niska wodoszczelnosc, ale i tak jest on swego rodzaju niepowtarzalnym w swojej od lat niezmiennej "prostocie" i to czyni go dla mnie trzonem wiekszej kolekcji.

 

ps

fajnie, ze Omega ma tyle roznych modeli i kazdy moze cos sobie wybrac oraz rotowac, jednak ja piszac swoja opinie odnosze sie nie do kogos, kto lubi Omege i czasem cos sobie kupi, tylko do konsekwentnego fana jakim tutaj na forum jestes 😉

Tylko przypomnę, że od lat moon ma WR50, co wystarczy do bezpiecznego użytkowania przez 99% czasu aktywności standardowego użytkownika 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sanik napisał(-a):

Tylko przypomnę, że od lat moon ma WR50, co wystarczy do bezpiecznego użytkowania przez 99% czasu aktywności standardowego użytkownika 😀

I tak mnie nie przekonasz, zebym go zabral na basen 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

 

Co do Moona i mainstreamy to nadal sądzę, że to brzmi jak "Nie, nie kupię Maserati ponieważ to bardzo oklepany wybór wśród włoskich sportowych samochodów" 😉 


Ja rozumiem trochę takie podejscie, bo sam tak mam. U mnie to Sub, który jest bez wątpienia świetny ale zbyt popularny. Na jakimś etapie go w końcu kupiłem, ale jak siedzisz po raz kolejny w knajpie czy spacerujesz gdzieś i widzisz gościa z takim samym zegarkiem to trzeba się rozstać. ;) Może to glupie, ale wole coś swojego co równie mi się podoba, a nie ma za tym owczego pędu. Moon w świecie miłośników to banał, ale ogólnie w populacji raczej mało popularny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tbn napisał(-a):

Ja rozumiem trochę takie podejscie, bo sam tak mam. U mnie to Sub, który jest bez wątpienia świetny ale zbyt popularny. Na jakimś etapie go w końcu kupiłem, ale jak siedzisz po raz kolejny w knajpie czy spacerujesz gdzieś i widzisz gościa z takim samym zegarkiem to trzeba się rozstać. ;) Może to glupie, ale wole coś swojego co równie mi się podoba, a nie ma za tym owczego pędu. Moon w świecie miłośników to banał, ale ogólnie w populacji raczej mało popularny. 

Z ta tylko roznica, ze kazdy sub wyglada identycznie, bo kazdy go nosi jak fabryka dala czyli na bransolecie a moon moze miec rozne wcielenia 😉

Takie pierwsze z brzegu:

 

3f21d65ad1cc5ed791d307328827a13b.jpg

4efc0d84d6692143873c2ca5387a810d.jpg

IMG_20170926_154117_768.jpg

Cosaro-Brown-Retro-Leather-Watch-Strap-on-an-Omega-Speedmaster-LR-02.jpg

DSC8565_45cc40aa-b5a7-4e21-86e3-2e875a76bd74_1000x.jpg

New-NASA-Velcro-Straps-for-the-Omega-Speedmaster-Moonwatch-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Początkowo miałem zegarki, które „powinno się mieć” i to był jeden z istotnych błędów podczas mojej kolekcjonerskiej drogi. Nigdy już nie kupię czegoś, co wypada, tylko to co mnie się podoba :)

;)

 

oooooooo właśnie :) popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jak widzisz Suba nie na bransie to na pewno miłośnik. :) 95% użytkowników to smutni panowie z bankowości czy co tam jeszcze. A Moon to najfajniejszy zegarek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, artme napisał(-a):

I tak mnie nie przekonasz, zebym go zabral na basen 😜

Basen/morze to ten 1% aktywności w roku 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
Flat leży w pudełku, a moon cały czas na 1450, co do wagi, to tak na oko porównywalna, ale organoleptycznie 1450 wygrywa w przedbiegach. Oczywiście to kwestia gustu, ale w ogóle nie myślę do powrotu do oryginału lub flat linka. Co ciekawsze, po założeniu us1450 ani razu nie zmieniałem na skórę. Chodzi mi po głowie zrobienie na zamówienie brązowego velcro na wzór tego nowego, ale na razie bransoleta od US rządzi.


Super ta bransa. Gdyby tak jeszcze zrobili US 1450 w wersji do nowego Moonwatcha... Pewnie bym się skusił.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakaje…

C426FBE3-63B6-4969-BE66-05F4767FC7D6.jpeg

Edytowane przez Scaut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał(-a):

Z ta tylko roznica, ze kazdy sub wyglada identycznie, bo kazdy go nosi jak fabryka dala czyli na bransolecie a moon moze miec rozne wcielenia 😉

 

 

 

 

 

Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie 🤔😁

CD264E58-063F-43F7-9250-0AB47128600E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.