Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mrstatler napisał(-a):

 

oooooooo właśnie :) popieram

A co się stało ze z AT nie pyłko?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Smycel napisał(-a):

Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie 🤔😁imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

Ty lepiej nie fikaj... 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie
CD264E58-063F-43F7-9250-0AB47128600E.thumb.jpeg.affd8dadd1a5eba703459a45d26f0b0d.jpeg


To jest prowokacja grubymi nićmi szyta

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszedłem w posiadanie takiej Omegi. Zakup dla żony jako urodzinowy gift. Problem jaki mam to dość skąpe informacje o tym "czasoumilaczu". Wiem, że 1966r, cal. 484, koperta ok. 18mm,  z białego złota 18K, szafirowe szkło i (chyba) 28 diamentów VVS.... w sumie ok. 0,4 karata.

 

Wiecie może gdzie szukać dodatkowych informacji? Nadmienię, że pisałem meila do Omegi (poprzez formularz na ich stronie WWW) ale ich odpowiedź trochę mnie zasmuciła:

"We often hear from enthusiasts who have questions about the history of their OMEGA watches. We have created a special service for individuals who would like to know more about the production history of their OMEGA products. The OMEGA Archive service makes it possible for all owners of OMEGA watches made before 2000 to place an order online for an Extract of the Archives relevant to their watch.  The cost of service via boutique is 460 PLN (VAT incl.) per timepiece"

 

Może ktoś z Was jest w stanie pomóc (nie za 460zł z VAT) zgłębić moją wiedzę ;)  Chodzi mi głównie o to, czy tego typu zegarek był oferowany w ramach jakiejś linii czasomierzy, czy to są "indywidualne" wyroby, powiedzmy artystyczne - biżuteryjne? Na ile to masowa produkcja była....  Druga kwestia to sam werk (cal. 484) - na ile to popularny mechanizm, .......może coś o pochodzeniu diamentów, z których korzystała Omega w tamtych latach? No i ogólnie jak uplasować taki zegarek wśród innych z epoki  itp. itd. 

 

Tak jakoś mam, że chciałbym jak najwięcej wiedzieć o tym co mam, skoro już to mam... 

 

 

PS: Info do moderatora: jeżeli to jest bardziej temat do sekcji "Nasze nowe nabytki vintage" to wątek do przeniesienia;) ... bo nie chcę robić zamieszania i dublować postów.

 

Dzięki z góry

Łukasz 

 

 

 

 

 

 

 

omeg2.JPG

omeg3.JPG

omeg4.JPG

Edytowane przez wu-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, artme napisał(-a):

Z ta tylko roznica, ze kazdy sub wyglada identycznie, bo kazdy go nosi jak fabryka dala czyli na bransolecie a moon moze miec rozne wcielenia 😉

Takie pierwsze z brzegu:

 

3f21d65ad1cc5ed791d307328827a13b.jpg

4efc0d84d6692143873c2ca5387a810d.jpg

IMG_20170926_154117_768.jpg

Cosaro-Brown-Retro-Leather-Watch-Strap-on-an-Omega-Speedmaster-LR-02.jpg

DSC8565_45cc40aa-b5a7-4e21-86e3-2e875a76bd74_1000x.jpg

New-NASA-Velcro-Straps-for-the-Omega-Speedmaster-Moonwatch-1.jpg

moonowi we wszystkim do twarzy.Tak samo jest z ładną kobietą-co by nie załozyła to we wszystkim wygląda świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Smycel napisał(-a):

 

 

Sorry za off top, ale czy ja wiem z tym Subem na bransolecie 🤔😁imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

CD264E58-063F-43F7-9250-0AB47128600E.jpeg

Przykro mi Kolego, ale na pasku moon górą.☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
12 godzin temu, tbn napisał(-a):


U mnie to Sub, który jest bez wątpienia świetny ale zbyt popularny. (...);) (...) Moon w świecie miłośników to banał, ale ogólnie w populacji raczej mało popularny. 

Hm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie
W dniu 4.08.2021 o 13:26, Butik napisał(-a):

Dyskusja mile widziana, dobre ale i krytyczne słowa też ;)

 

Przede wszystkim gratuluję kolekcji🙂

W pudełku widziałbym AT zieloną zamiast De Ville. Dlaczego jej już nie ma?

Jeśli używasz garniturowca max. kilka razy w roku, to zamiast De Ville poleciłbym Ci poszukać Pie Pan w złocie w dobrym stanie. Nie byłoby tanio, ale chyba warto. Pie Pan to ponadczasowa stylistyka, elegancja, idealny rozmiar dla garniturowca, jest paskolubna, a na złotym meshu to po prostu królowa przestworzy🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wu-ki napisał(-a):

 

 

Wszedłem w posiadanie takiej Omegi. Zakup dla żony jako urodzinowy gift. Problem jaki mam to dość skąpe informacje o tym "czasoumilaczu". Wiem, że 1966r, cal. 484, koperta ok. 18mm,  z białego złota 18K, szafirowe szkło i (chyba) 28 diamentów VVS.... w sumie ok. 0,4 karata.

 

Wiecie może gdzie szukać dodatkowych informacji? Nadmienię, że pisałem meila do Omegi (poprzez formularz na ich stronie WWW) ale ich odpowiedź trochę mnie zasmuciła:

"We often hear from enthusiasts who have questions about the history of their OMEGA watches. We have created a special service for individuals who would like to know more about the production history of their OMEGA products. The OMEGA Archive service makes it possible for all owners of OMEGA watches made before 2000 to place an order online for an Extract of the Archives relevant to their watch.  The cost of service via boutique is 460 PLN (VAT incl.) per timepiece"

 

Może ktoś z Was jest w stanie pomóc (nie za 460zł z VAT) zgłębić moją wiedzę ;)  Chodzi mi głównie o to, czy tego typu zegarek był oferowany w ramach jakiejś linii czasomierzy, czy to są "indywidualne" wyroby, powiedzmy artystyczne - biżuteryjne? Na ile to masowa produkcja była....  Druga kwestia to sam werk (cal. 484) - na ile to popularny mechanizm, .......może coś o pochodzeniu diamentów, z których korzystała Omega w tamtych latach? No i ogólnie jak uplasować taki zegarek wśród innych z epoki  itp. itd. 

 

Tak jakoś mam, że chciałbym jak najwięcej wiedzieć o tym co mam, skoro już to mam... 

 

 

PS: Info do moderatora: jeżeli to jest bardziej temat do sekcji "Nasze nowe nabytki vintage" to wątek do przeniesienia;) ... bo nie chcę robić zamieszania i dublować postów.

 

Dzięki z góry

Łukasz 

 

 

 

 

 

 

 

omeg2.JPG

omeg3.JPG

omeg4.JPG

 

Jest oryginalna - znalazłem takie same w sieci 

 

1 -  1715640 przedmiotu - Kaplans Auktioner

 

2 -  | aukcyjne Omega Zegarek 18K, 1960 | Dom Aukcyjny w Sztokholmie | 843749 (auktionsverket.se)

 

Co do mechanizmu i jego popularności - to damski zegarek dobrej firmy więc serwisowany będzie chodził latami - teraz chodzi więc to tylko potwierdza - był montowany w damskich zegarkach i to tyle - damskie jakiejś furrory u kolekcjonerów nie robią dla tego można je taniej kupić.

-  omega cal 484 – Szukaj w Google

 

A pochodzenie diamentów ? Z głębi ziemi pewnie 😜  Antwerpia może .......

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

 

Jest oryginalna - znalazłem takie same w sieci 

 

1 -  1715640 przedmiotu - Kaplans Auktioner

 

2 -  | aukcyjne Omega Zegarek 18K, 1960 | Dom Aukcyjny w Sztokholmie | 843749 (auktionsverket.se)

 

Co do mechanizmu i jego popularności - to damski zegarek dobrej firmy więc serwisowany będzie chodził latami - teraz chodzi więc to tylko potwierdza - był montowany w damskich zegarkach i to tyle - damskie jakiejś furrory u kolekcjonerów nie robią dla tego można je taniej kupić.

-  omega cal 484 – Szukaj w Google

 

A pochodzenie diamentów ? Z głębi ziemi pewnie 😜  Antwerpia może .......

 

Pozdrawiam 

 

Paweł dzięki za linki. Swoja drogą, ten z Domu aukcyjnego w Sztokholmie - piękna bransoleta, co zresztą ma odzwierciedlenie w cenie. Nasz póki co na pasku będzie noszony.  Nie kupiłem tego jako lokata kapitału ;) ale jako zegarek dla żony na większe "okazje" ... trochę była zawiedziona rozmiarem bo porównywała do Omegi de ville tresor, którą jej siostra za ok. 15tys zł kupiła, kierując się zasadą "ma być duża i żeby duże lągo było widać"  i nic to, że kwarcowa, że  masowa, .... ważne, że z daleka widać ;) 

 

ps: jesteś z Hirschberg - tego na Dolnym Śląsku może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wu-ki napisał(-a):

 

Paweł dzięki za linki. Swoja drogą, ten z Domu aukcyjnego w Sztokholmie - piękna bransoleta, co zresztą ma odzwierciedlenie w cenie. Nasz póki co na pasku będzie noszony.  Nie kupiłem tego jako lokata kapitału ;) ale jako zegarek dla żony na większe "okazje" ... trochę była zawiedziona rozmiarem bo porównywała do Omegi de ville tresor, którą jej siostra za ok. 15tys zł kupiła, kierując się zasadą "ma być duża i żeby duże lągo było widać"  i nic to, że kwarcowa, że  masowa, .... ważne, że z daleka widać ;) 

 

ps: jesteś z Hirschberg - tego na Dolnym Śląsku może?

Tak - między Jelenią a Karpaczem dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozdrawiam krajana ;)  JG to moje rodzinne miasto, a do Karpacza się na narty jeździło z klubem (kiedy to było ;) ) i dzięki raz jeszcze za odzew na mojego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2021 o 10:28, artme napisał(-a):

Chyba troche krytycznie podchodzisz do opinii innych 😉

Nigdzie nie pisalem, ze cos wypada lub trzeba miec, bo tak inni mowia, tylko to, ze moon jest dla Omegi jak 911 dla Porsche. Ja to widze w ten sposob, ze jakbym byl zagorzalym milosnikiem tylko tej marki, to nie wyobrazam sobie nie posiadanie moona w swojej kolekcji nawet, gdybym mial go zakladac od swieta, bo ten model wniosl nie tylko cos wielkiego do Omegi ale dla calego swiata. Klasyczny moon ma swoje (jak dla mnie) minusy jak brak daty czy chocby niska wodoszczelnosc, ale i tak jest on swego rodzaju niepowtarzalnym w swojej od lat niezmiennej "prostocie" i to czyni go dla mnie trzonem wiekszej kolekcji.

 

ps

fajnie, ze Omega ma tyle roznych modeli i kazdy moze cos sobie wybrac oraz rotowac, jednak ja piszac swoja opinie odnosze sie nie do kogos, kto lubi Omege i czasem cos sobie kupi, tylko do konsekwentnego fana jakim tutaj na forum jestes 😉

 

Ależ kolego sympatyczny, to nie było krytyczne podejście do Twojej opinii absolutnie, ot neutralne stwierdzenie czegoś, czego nie chcę już robić. PEACE :)

 

Niezależnie od tego jakim klasykiem i ikoną jest moon to nie chciało mi się go nosić tak jak na przykład Apollo 8 (nawet jeśli teraz korzystam częściej z telefon celem sprawdzenia godziny ;) ).

 

22 godziny temu, swierszczu napisał(-a):

A co się stało ze z AT nie pyłko?

 

Nie jestem pewien, czy to pytanie było do mnie. Jeśli tak - jak najbardziej pykło. Tylko wystarczy mi jedna AT w kolekcji. A że moim marzeniem był WT, stąd poprzednie AT poszły w świat.

 

11 godzin temu, norbie napisał(-a):

 Przede wszystkim gratuluję kolekcji🙂

W pudełku widziałbym AT zieloną zamiast De Ville. Dlaczego jej już nie ma?

Jeśli używasz garniturowca max. kilka razy w roku, to zamiast De Ville poleciłbym Ci poszukać Pie Pan w złocie w dobrym stanie. Nie byłoby tanio, ale chyba warto. Pie Pan to ponadczasowa stylistyka, elegancja, idealny rozmiar dla garniturowca, jest paskolubna, a na złotym meshu to po prostu królowa przestworzy🙂

 

Jak pisałem wyżej - max jedna AT w pudle, z dwóch które miałem wygrał WT.

 

Myślałem o starej klasycznej złotej Omesi, może nawet wrócę do tematu w przyszłym roku na półwiecze swojego istnienia. Jednak nie ukrywam, że sprzedaż tej DV nie jest łatwa, więc ona już raczej zostanie. Chyba że zrobię kiedyś jeszcze jedno podejście na rynek to się zobaczy. Tymczasem tę DV da się też nosić nie tylko do garnituru :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Ależ kolego sympatyczny, to nie było krytyczne podejście do Twojej opinii absolutnie, ot neutralne stwierdzenie czegoś, czego nie chcę już robić. PEACE :)

 

Niezależnie od tego jakim klasykiem i ikoną jest moon to nie chciało mi się go nosić tak jak na przykład Apollo 8 (nawet jeśli teraz korzystam częściej z telefon celem sprawdzenia godziny ;) ).

 

 

Nie jestem pewien, czy to pytanie było do mnie. Jeśli tak - jak najbardziej pykło. Tylko wystarczy mi jedna AT w kolekcji. A że moim marzeniem był WT, stąd poprzednie AT poszły w świat.

 

 

Jak pisałem wyżej - max jedna AT w pudle, z dwóch które miałem wygrał WT.

 

Myślałem o starej klasycznej złotej Omesi, może nawet wrócę do tematu w przyszłym roku na półwiecze swojego istnienia. Jednak nie ukrywam, że sprzedaż tej DV nie jest łatwa, więc ona już raczej zostanie. Chyba że zrobię kiedyś jeszcze jedno podejście na rynek to się zobaczy. Tymczasem tę DV da się też nosić nie tylko do garnituru :)

O AT to nie do ciebie. To było do kolego który zamienił 300 na AT a ta za chwile znalazła się na bazarku i innych forach

18 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Testujemy rezerwę chodu :D Od zakupu nie schodzi z ręki ;)

9306FA89-0714-494F-9906-95F39DD31A20.jpeg

819808F7-2EE9-4A28-B621-297BC5983FC6.jpeg

Wywal te zdjęcia ale już😡 sio bo zaczyna mnie nęcić powrót do spidiego 😩🙂


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Testujemy rezerwę chodu :D Od zakupu nie schodzi z ręki ;)

9306FA89-0714-494F-9906-95F39DD31A20.jpeg

819808F7-2EE9-4A28-B621-297BC5983FC6.jpeg

O ile w poprzedni szafir mi się nie podobał to ten jest na prawdę fajny. Widziałem u ciebie chyba starszy hesalit, czy tarcza w nowym jest ciemniejsza? Gdzieś czytałem, ale na zdjęciach tego nie widać specjalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Michal93 napisał(-a):

Testujemy rezerwę chodu :D Od zakupu nie schodzi z ręki ;)

 

 

 

 

Pomimo katalogowych 50h, strzelam 🤠 że w rzeczywistości będzie to ok. 62-64h, a przez około 55-57h będzie trzymał precyzję chodu METAS (od 0 do +5s).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza w starym była lekko ciemniejsza, ta ma jakby większą strukturę? Na ten moment mamy 53 godziny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich, co czekają na Snoopiego. :lol:

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik z tego co wiem, zaczyna się zachowywać jak Rolex. Kup leżaka, kup kilka pasków, łaskawie wpiszemy Cię na listę ;)

 

moon zdechł z włączonym chrono po 59h i 15 minutach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że na zdjęciach i video tarcza wydaje się być biała a w rzeczywistości jest srebrna/szara. (W snoopym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Dla tych wszystkich, co czekają na Snoopiego. :lol:

 

 

snoopy jak snoppy-ładny.Ale ta brudna szyba na poczatku filmiku najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co się stało ze z AT nie pyłko?
Pykło, pykło, nie mam do niej zastrzeżeń. Ale chcę zrobić miejsce dla OP na którego się zapisałem. Zresztą zobaczymy jak to się potoczy, bo plany planami , a to hobby jest nieprzewidywalne ;)

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pewnie juz bylo tu na forum wspominane, ale szukam dla mojej AT paska.

( skora plus nato)

Moze warto by zrobic jakis podsumowujacy post nt. 

 

image.jpg

Edytowane przez Peterson

zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.