Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, cordi7 said:

Rysa na AR?

 

 

Nope, sprawdzałem kilka razy. To jest pod szkłem, chyba że rysa na wewnętrznym AR. Na zewnętrznym AR to jest ten "paproch" na X'em i po lewo nad M.

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, logann napisał(-a):

Ehhh, nienawidzę siebie za to, że tak mocno wpatrywałem się w ten zegarek… znalazłem skazę pod szafirem (może włosek? Może paproch?), widać ją tylko pod odpowiednim kątem i w odpowiednim oświetleniu, ale najgorsze że ja już wiem że ona tam jest 😕 


Na zdjęciu nad literkami CO. Wiem, głupie pytanie, ale w końcu to forum miłośników, wiec je zadam: serwisować czy będzie tylko gorzej (serwis zostawi więcej paprochów - miałem tak z Tissotem)?

 

00E4525F-20E3-46C4-A04F-ACC65E1ED62D.jpeg

Nad CO? Ja tam nic nie widzę.

 

Chłopie, nie rób tego błędu co ja! Oglądaj pod lupą tylko przed zakupem - nigdy po. Później tu już tylko wkurw jak coś znajdziesz i nieprzespane nocki - bo te cholerne paprochy i skazy wyżerają Ci mielinę centymetr po centymetrze. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, mario1971 said:

Nad CO? Ja tam nic nie widzę.

 

Chłopie, nie rób tego błędu co ja! Oglądaj pod lupą tylko przed zakupem - nigdy po. Później tu już tylko wkurw jak coś znajdziesz i nieprzespane nocki - bo te cholerne paprochy i skazy wyżerają Ci mielinę centymetr po centymetrze. 

 

Chyba popełniłem błąd nowicjusza i przechodząc z póki Tissot za 2k do Omegi za 10x tyle naiwnie sądziłem, że takie rzeczy się nie zdarzają. 

 

Tak czy inaczej, czy jest to coś o czym mogę wspomnieć przy okazji "standardowego" serwisu, który zgodnie z zaleceniami producenta jest potrzebny co kilka lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, logann napisał(-a):

 

Chyba popełniłem błąd nowicjusza i przechodząc z póki Tissot za 2k do Omegi za 10x tyle naiwnie sądziłem, że takie rzeczy się nie zdarzają. 

 

Tak czy inaczej, czy jest to coś o czym mogę wspomnieć przy okazji "standardowego" serwisu, który zgodnie z zaleceniami producenta jest potrzebny co kilka lat?

Zawsze możesz. A jak odpukać, będziesz potrzebował regulacji na gwarancji - tym bardziej wołaj.

 

Gdzie Ty widzisz tego paprocha nad CO?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, cordi7 said:

O to chyba chodzi:

 

image.thumb.png.44cb5964523b54aba2f843221948efa2.png

 

Dokładnie o te dwa zaznaczone po prawo i po środku - na żywo to jest jeden jakby "włos" pod szkłem. To zaznaczenie skrajnie po lewo to był albo paproch na obiektywie albo coś nieznaczącego na zegarku, bo teraz tego już nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cordi7 napisał(-a):

O to chyba chodzi:

 

Te dwie bliżej środka to wg mnie odbicie "guzika" od indeksu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak wydawało, jednak jest za daleko od jakiegokolwiek indeksu (odbicia robią się znacznie bliżej). Poza tym odbicia się przesuwają gdy zmienia się pozycję zegarka, a to jedno jest w tym samym miejscu niezależnie od pozycji. No nic, przed końcem gwarancji zgłoszę się pewnie na serwis.

 

Okazuje się jednak, że nie znałem sam siebie i nie wiedziałem, że takim detalem można sobie głowę zawracać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Weź oddech, sprawdź posty sprzed kilku miesięcy i zobacz czy Ci wskazówki w nowym zegarku nie rdzewieją. Jak nie, to uznaj, że z jakimś drobnym paprochem to i tak masz szczęście.
Co dla Ciebie jest wyjątkowym zakupem od którego (słusznie) oczekujesz najwyższej jakości, dla ludzi przy linii produkcyjnej jest kolejnym z tysięcy masowych produktów, które zgodnie z zasadami statystyki będą czasem mniej niż perfekcyjne. Podobnie jak każdy inny Tissot albo dżem z Łowicza robiony tylko ze szczęśliwych i uśmiechniętych owoców. Samo życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, poczekajcie, Jesli to jest paproch albo rysa na wewnetrznym AR to chyba nie ma co przymykac na to oka przy nowym zegarku.

Patrze na to zdjecie i patrze i zastanawiam sie, czy Mariusz nie ma racji i to nie jest odbicie / refleks swietnly od okraglego indeksu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

dżem z Łowicza

 

a żeś mnie w serducho ugodził teraz :P

 

@cordi7 tutaj masz dwa zdjęcia, jedno z odbiciami indeksów dla godz. 7 i 8 oraz drugie z widoczną rysą. Jak forum nie zaaplikowalo kompresji i je powiększysz to powinno być dobrze widać 

 

 

3C5A363D-5ACA-46E0-9ECE-C1155B65E607.jpeg

B0616EF6-E251-42FA-B84B-69F3DA1935C7.jpeg

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, logann napisał(-a):

a żeś mnie w serducho ugodził teraz :P

 

A chciałem Cię podnieść na duchu. 🤷‍♂️

 

Paproch to drobiazg. Niedopuszczalny, ale drobiazg. Przy jakiejś okazji zegarmistrz/serwis go z koperty wydmucha.

Nie znam zasad gwarancji i serwisu Omegi, ale jeżeli gdzieś u Omegi jest jakaś możliwość zrobienia tego "na poczekaniu" to wtedy warto to zrobić. Natomiast nie odsyłałbym zegarka do serwisu z tym drobiazgiem, bo po jego powrocie możesz się doszukać nowych rys i uszkodzeń i wtedy dopiero będziesz niezadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

A chciałem Cię podnieść na duchu. 🤷‍♂️

 

Paproch to drobiazg. Niedopuszczalny, ale drobiazg. Przy jakiejś okazji zegarmistrz/serwis go z koperty wydmucha.

Nie znam zasad gwarancji i serwisu Omegi, ale jeżeli gdzieś u Omegi jest jakaś możliwość zrobienia tego "na poczekaniu" to wtedy warto to zrobić. Natomiast nie odsyłałbym zegarka do serwisu z tym drobiazgiem, bo po jego powrocie możesz się doszukać nowych rys i uszkodzeń i wtedy dopiero będziesz niezadowolony.

Mam podobne zdanie, Ew. mogę dać Ci za tą Omegę jakieś nieskazitelne Seiko 1:1

 

Wszystko wskazuje na to, że jest to jednak pod szkłem, a kolisty kształt, że mogły powstać od kropli wody / smaru lub płynu do oczyszczania szkła przed montażem, (ale równie dobrze może być zarysowany AR od wskazówek czy innego metalowego przyrządu zegarmistrzowskiego). Do oceny potrzebujesz lupy (najlepiej zegarmistrzowskiej lub innej min 20x), możesz rozregulować godzinę i podłożyć pod to wskazówki i zobaczyć co daje refleks od nich na szkło, świecąc np. latarką lub aparatem telefonu z lampą w trybie świecenia.

 

Może będziesz miał fuksa i jakimś cudem te ślady są od góry - potraktuj szkło śliną (enzymy) zakręć koronki kapnij na szkło płyn do naczyń Fairy, rozetrzyj tylko palcami a później spłucz obficie pod bieżącą letnią wodą. Jak jesteś pedant to nie wycieraj go suchą szmatką bo narobisz rys, tylko zawiń w miękkie 4warstwowe chusteczki higieniczne (Np. te z Rossmana "alouette").

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehhh, nienawidzę siebie za to, że tak mocno wpatrywałem się w ten zegarek… znalazłem skazę pod szafirem (może włosek? Może paproch?), widać ją tylko pod odpowiednim kątem i w odpowiednim oświetleniu, ale najgorsze że ja już wiem że ona tam jest  

Na zdjęciu nad literkami CO. Wiem, głupie pytanie, ale w końcu to forum miłośników, wiec je zadam: serwisować czy będzie tylko gorzej (serwis zostawi więcej paprochów - miałem tak z Tissotem)?
 

Serwisować! Jak najszybciej i najlepiej u dobrego terapeuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, Szyszkops said:


Serwisować! Jak najszybciej i najlepiej u dobrego terapeuty emoji18.png

Polecasz jakiegoś konkretnego w okolicy stolicy (pun intended)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, emr napisał(-a):

dopiero dołączyłem, a mimo tego już teraz, co post zastanawiam się, czy to aby napewno nadal "Klub Miłośników Zegarków OMEGA":)

Miłego wieczoru/dnia Panowie...

O, to lepiej nie wchodź to wątków o Panerai albo Roleksie :D

 

@logann

Może to jakieś plamy a nie paprochy / rysy. Są widoczne bardziej gdy zegarek miał kontakt z wodą? 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, logann said:

Polecasz jakiegoś konkretnego w okolicy stolicy (pun intended)?

Podejdź do Butiku na pl. Trzech Krzyży i zapytaj co z tym zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, swierszczu said:

W okolicy to tworki 

😁


Dzięki za troskę, ale chyba aż tak źle jeszcze ze mną nie jest :D

 

@evilym już mnie oczy bolą od wpatrywania się w ten zegarek, zobaczę jutro jeszcze przy dziennym świetle.

 

@tts pewnie tak w końcu zrobię, jak tylko będę jakoś przejazdem w tamtej okolicy

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie! Poniżej krótkie wideo z wersją AT z małą sekundą, która mnie uwiodła najbardziej. W środku jeszcze porównanie ze standardową srebrną - sprawdzałem, czy główny bohater jest bardziej biały czy srebrny. Cóż - w świetle sztucznym - biały, w świetle naturalnym pojawiają się jasne tony srebrne, ale nie tak srebrno - szare jak w poprzedniej AT ze zwykłą sekundą.

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafalmosty napisał(-a):

Dzisiaj tak😉

Vintage :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.