Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, robol1 napisał(-a):

... po co on w ogóle wyszedl?Jaki cel?

Jak każdy. Dla $


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te nowe wypusty, lubię tego typu design. Ostatnio chyba Kurono miało podobne. Szkoda tylko, że trend dużych zegarków się utrzymuje u Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co Ci zostało. 

14 minut temu, Butik napisał(-a):

... przyzwyczajony jestem jednak do sprawdzania godziny głównie na nadgarstku i robię to jakoś odruchowo często. Spoglądając na zegarek tylko kątem oka MUSZĘ momentalnie zobaczyć która jest godzina! Może to objaw jakiejś psychozy, może tik nerwowy, ale tak mam i nic na to nie poradzę …

Mam dokładnie tak samo. Przez to sprzedałem mnóstwo zegarków.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Butik napisał(-a):

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1

Publikując pierwsze zdjęcia nowego Moowa 3861 obiecałem, że napiszę trochę więcej o moich osobistych doświadczeniach ze Speedym Moonwatch lub nawiązującym do takowego. Spróbuję poniżej opisać to w kilku zdaniach, żeby nie zanudzać.

 

Na wstępie podkreślę, że ze względu na łatwość użytkowania rozważam zegarki tylko ze szkłem szafirowym, a ze względu na upodobania – z otwartym deklem, jeśli tylko takowy jest dostępny. Jest to kwestia stricte użytkowo estetyczna, bez wnikania w historię i to czy plastik / hesalit jest wersją bardziej zbliżoną do oryginału.

 

Pierwszym podejściem był poprzedni Moon na mechanizmie 1863 (lepiej dekorowana wersja 1861 i bez plastikowego elementu). Zegarek miły w patrzeniu, fajny do noszenia, z historią ale:
- tarcza wydawała mi się bardziej ciemnoszara niż czarna
- dodatkowo moim zdaniem była dość płaska, a wyżłobienia subtarczek niewielkie i wizualnie pomijalne
- bransoleta dla mnie zbyt masywna i… dziwna

 

Z tego powodu po prawie 3 latach posiadania i koniec końców niezbyt częstego noszenia przypadkowo trafiłem na wersję FOIS w sklepowej witrynie, przymierzyłem i… nabyłem drogą kupna.

 

Podstawowe zalety FOIS względem Moona 1863, które ówcześnie mnie przekonały to:
- wyraźnie czarna i dużo głębsza, wręcz trójwymiarowa tarcza
- piękne błyszczące wskazówki
- nakładane polerowane logo

 

Wady które zaczęły mi doskwierać w trakcie użytkowania:
- wyżej wymienione piękne błyszczące wskazówki okazały się nieczytelne pod wieloma kątami padania światła – po prostu stawały się czarne i zlewały z tarczą
- brak przeszklonego dekla, co prawda kupiłem taki i założyłem, mechanizm wyglądał nieźle, ale nie tak ładnie jak dekorowany 1863, no i biały plastikowy element po środku mechanizmu był nie do odwidzenia i mocno przeszkadzał
- brak dobrej oryginalnej bransolety (flatlink od US był ciekawy, ale mało solidny)

 

Wtedy stwierdziłem, że to jeszcze nie to i chyba jednak dołożę drugie tyle i kupię coś, w czym byłem zakochany od pierwszego wejrzenia – Dark Side of the Moon Apollo 8.

 

Po zamówieniu zegarka czekałem na niego ok pół roku. Po odbiorze byłem zachwycony jego wyglądem, wielkością, lekkością – zegarek do patrzenia absolutnie rewelacyjny, laserowo wygrawerowany księżyc – cudowny, mechanizm pokazany bardzo ładnie – żyć nie umierać, tylko nosić. No i nosiłem… Przez miesiąc. No i… P

Podstawowy problem jaki się ujawnił to… brak możliwości odczytania godziny przy szybkim spojrzeniu na zegarek – czarne wskazówki najczęściej idealnie wtapiają się w tło i zobaczenie godziny wymaga ustawienia go pod kątem, pod którym światło odbija się od wskazówek powodując ich błyśnięcie; wiele osób może powiedzieć – ale zegarek jest piękny, godzinę możesz odczytać na komórce – tak, to prawda, ale przyzwyczajony jestem jednak do sprawdzania godziny głównie na nadgarstku i robię to jakoś odruchowo często. Spoglądając na zegarek tylko kątem oka MUSZĘ momentalnie zobaczyć która jest godzina! Może to objaw jakiejś psychozy, może tik nerwowy, ale tak mam i nic na to nie poradzę… Ponadto ceramiczna koperta i głęboko ukryta świadomość, że uderzając nim o coś mogę kawałek koperty odłamać powodował, że omijałem rogi ścian, stoły i inne potencjalne zagrożenia szerokim łukiem – w dużym uproszczeniu podświadomie bałem się nosić ten zegarek, żeby go nie pokiereszować.

 

Postanowiłem wrócić do klasyki, Apollo 8 znalazł nowego właściciela szybko i bezboleśnie, a ja odebrałem nowy 3861, gdzie:
- czytelność jest na absolutnie najwyższym poziomie dzięki białym wskazówkom i indeksom na czarnym tle
- nowa tarcza jest rzeczywiście czarna i trójwymiarowa
- jest ładne nakładane logo
- jest piękny dekorowany mechanizm
- poprawiono małe indeksy między sekundami, których jest teraz mniej, co odpowiada częstotliwości cykania zegarka
- BRANSOLETA – omajgod, to jest absolutne cudo do noszenia
- stop – sekunda -> cóż, w obu poprzednich zegarkach jej brak mi jednak przeszkadzał (tak, znałem trik z lekkim cofaniem koronki i przytrzymywaniem sekundnika trochę na siłę)
- dokładność dzięki master chronometer

 

Na razie po 2 tygodniach noszenia dzień w dzień jedyne wady jakie widzę to:
- brak mikroregulacji na zapięciu (choć mam nadzieję, że zapięcie od nowego Chronoscope to naprawi)
- brak AR od zewnątrz (w Apollo 8 robiło to dużą różnicę w widzialności tarczy)
- baaaaardzo zubożone pudełko z praktycznie bezużytecznym wielkim travelcasem i niczym więcej (na szczęście samo pudło z zawartością od poprzedniego Moona mam )

 

Na razie jest dobrze. Całą kolekcję udało mi się odchudzić do 5 zegarków, które mam nadzieję używać w miarę równomiernie, z przyjemnością i bez excela ;) Zobaczymy co będzie dalej. Po moich kilkuletnich doświadczeniach nigdy już nie powiem, że coś ma dożywocie, albo na pewno się z czymś nie rozstanę.

 

Kiedyś zrobiłem wideo porównujące poprzedniego Moona 1863 do FOIS. Teraz chętnie postawiłbym obok siebie oba w/w zegarki w zestawieniu z nowym 3861. Czy ktoś z Was, najlepiej z Warszawy, miałby do udostępnienia 1863 i / lub FOIS na jeden weekend?

 

Mam nadzieję, że nie zanudziłem :D

 

Dla ilustracji i przypomnienia wrzucam kilka moich filmów z w/w zegarkami:

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegarki mogą mieć różne fajerwerki, ale jak nie są praktyczne to szybko lądują w pudełku.

Co do braku mikroregulacji, to w Butiku stwierdzili (chyba ad hoc), że to w nawiązaniu do pierwowzoru. Ale już nie mieli jak uzasadnić szafiru na plecach 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, sanik napisał(-a):

Zegarki mogą mieć różne fajerwerki, ale jak nie są praktyczne to szybko lądują w pudełku.

Co do braku mikroregulacji, to w Butiku stwierdzili (chyba ad hoc), że to w nawiązaniu do pierwowzoru. Ale już nie mieli jak uzasadnić szafiru na plecach 😜

 

Różnie sprzedawcy kombinują. Kiedyś jakoś przypadkowo w Jubitomie w Browarze poznańskim narzekałem u sprzedawcy o braku mikroregulacji, ten próbował mnie przekonać, że w Speedym to nie mam sensu, tak jak np w SMP, gdzie regulacja jest potrzebna do założenia na piankę. Akurat na ręku miałem SMP i pokazałem mu, że do zakładania na piankę jest szybkie otwarcie z drugiej strony, a mikroregulacja pozwala dostosować się do zmiany objętości nadgarstka w ciągu dnia. Uciszył się i nie miał nic więcej do powiedzenia ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaż co Ci zostało. 
Mam dokładnie tak samo. Przez to sprzedałem mnóstwo zegarków.  
Ja też, i chyba pisałem Ci@Butik o takiej czarnej SMP że właśnie dlatego będzie słaba w użytkowaniu.
Pod tym względem jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym moim zegarkiem jest SMPc albo starsza SMP 2254, nawet Rolexy ustępują bo np Polar ma wskazówki nie odbijające światła i w półmroku jest słabo czytelny a czarne zwykle mają lupkę pod którą przejściowo wskazówki giną.
AT Skyfall w dzień jest świetna ale w nocy traci punkty ze względu na nędzną lumę na wskazówkach, zwłaszcza minutowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Pokaż co Ci zostało.  


Na dziś jest tak:

 

5ECEC2C0-9E8E-4A52-B1F2-64455CA18D23.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Butik napisał(-a):


Na dziś jest tak:

 

Fajnie i różnorodnie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Fajnie i różnorodnie.


Dzięki, o to generalnie chodziło :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Butik napisał(-a):


Na dziś jest tak:

 

I git, jest ciekawie, na każdą okazję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Na dziś jest tak:


Fajny zestaw, widać prawdziwego miłośnika marki!!
Ja osobiście zamieniłbym De Ville na Tresor w różowym złocie i mógłbym kasować konto na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał(-a):


Na dziś jest tak:

 

5ECEC2C0-9E8E-4A52-B1F2-64455CA18D23.jpeg

👍

Kolorowo. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Bugs napisał(-a):

Ja też, i chyba pisałem Ci@Butik o takiej czarnej SMP że właśnie dlatego będzie słaba w użytkowaniu.
Pod tym względem jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym moim zegarkiem jest SMPc albo starsza SMP 2254, nawet Rolexy ustępują bo np Polar ma wskazówki nie odbijające światła i w półmroku jest słabo czytelny a czarne zwykle mają lupkę pod którą przejściowo wskazówki giną.
AT Skyfall w dzień jest świetna ale w nocy traci punkty ze względu na nędzną lumę na wskazówkach, zwłaszcza minutowej

 

Rzeczywiście pod względem czytelności wśród Omeg SMP biała ze swoim kontrastem czarnego z biaem jest na topie, ale chyba nic jednak nie przebije Moona, który jest w negatywie. Widać, że projektowany jako zegarek zawodowy do czytania czasu w każdej sytuacji.

 

Co do SMP "black black" jest moim zdaniem czytelniejsza od Apollo 8 ze względu na matową tarczę, od której mocno polerowane wskazówki dość wyraźnie się odznaczają, choć oczywiście jest daleko od możliwości spojrzenia kątem oka i odczytania czasu:

 

 

Przy czym ja jestem absolutnie przeciwnikiem krytykowania tego typu projektów, gdyż nie tylko w przypadku super czarnych omeg odczytanie czasu jest problemem. Jest wiele innych projektów wielu firm, szczególnie wśród zegarków szkieletowanych. Rozumiem tutaj zamysł pokazu możliwości, inżynierii, świetnego projektu i fantastycznego wyglądu wielu takich czasomierzy. Jest ogromna liczba osób, która je kupuje tylko ze względu na estetykę, jest im z tym dobrze, a szukanie wskazówek nie przeszkadza. I wtedy jest super, bo można tak fantastycznymi cudami cieszyć oko.

 

Co do lumy, przez pierwsze 2-3 lata zabawy w zegarki bardzo mocno zwracałem uwagę na dobrą lumę. Jednak w praktyce sama jej obecność nie jest już tak istotna. Oczywiście fajnie się nią cieszyć, szczególnie po naświetleniu latarką UV, ale w realu dopatrzenie się nawet dobrze oświetlonych wskazówek w mroku, podczas nocnej jazdy, nawet w kinie przy jasnych scenach - nie jest łatwe. Moim zdaniem dość szybko godzinę dzięki lumie da się tylko odczytać ciemną nocą w sypialni po nocnym przebudzeniu, kiedy oko jest już po akomodacji i lekkie świecenie wyhaczy od razu. Ale w sypialni akurat kiedy się przebudzę to i tak do odczytania godziny odruchowo biorę telefon ;)

 

11 godzin temu, sanik napisał(-a):

I git, jest ciekawie, na każdą okazję.

 

8 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

👍

Kolorowo. 

 

Zamysł był właśnie taki, żeby było na każdą okazję, kolorowo, bez powtarzania modeli, funkcjonalnie też trochę różnorodnie. Chyba się udało - oczywiście w zakresie moich finansowych możliwości i przede wszystkim gustu, co naturalnie nie wszystkim musi pasować.

 

10 godzin temu, alleck napisał(-a):

Fajny zestaw, widać prawdziwego miłośnika marki!!
Ja osobiście zamieniłbym De Ville na Tresor w różowym złocie i mógłbym kasować konto na forum ;)

 

 

Bardzo chodzą mi po głowie tak na prawdę trzy Tresory (obrazki poniżej), a potencjalna sprzedaż De Vilki miała częściowo sfinansować zakup. Jednakże po pierwsze ta DV jest bardzo trudna do sprzedania, chyba że za bezcen, po drugie, jak już wcześniej pisałem, okazało się że nawet do garniturów wolę założyć SMP, AT czy Moona niż cienką elegancję. Biorąc pod uwagę takie właśnie doświadczenia trochę nie w smak mi wydawać 3 dychy na bez dwóch zdań - jednego z najpiękniejszych garniturowców - ale jednak potencjalnie do założenia raz na ruski rok. Stąd próba ożywienia dewilki, którą teraz mogę nawet założyć do dżinsów i polo.

 

Z doświadczenia jednak wiem, że nigdy nie wolno mówić nigdy. Na razie raczej przystopuję na dłużej, ale kto wie - za rok moje półwiecze, więc wszystko się może zdarzyć :) 

 

image.thumb.png.3924813b97050f071d542f556679f1d8.pngimage.thumb.png.11710db800efb177195758b7d72d3e05.pngimage.thumb.png.cc7952189d00a6c01287f02983b9ddb6.png

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś jest tak:
 
5ECEC2C0-9E8E-4A52-B1F2-64455CA18D23.thumb.jpeg.05482e60ddb85799c9b8674a2b11f082.jpeg

Świetna kolekcja! Gratuluję!

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 mm garniturowcom mówię stanowcze „nie”. Szkoda bo Tresor zapowiadał się interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak jestem inny.

Zamiast Tresora wolałbym niebieskiego Globemastera na kajdanie. Pasek zawsze ktoś dorobi (np. Filip, tu Go pozdrawiam).

To jest super zegar. Ale kto jak kto o tym najlepiej wie Butik. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Butik napisał(-a):


Na dziś jest tak:

 

 

Kolekcja więcej niż fajna zwłaszcza, że udaje Ci się ,,nie iść w czarne" z czym ja muszę cały czas walczyć ;) Mam podobne zdanie jak kolega @Dorian06, niebieski Globemaster, którego miałeś śni mi się po nocach. Ale w chwili obecnej jest naprawdę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tokio czy tak światło pada

22 minuty temu, Scaut napisał(-a):

Powrót na branse…

37488478-8F8E-41DF-9DE3-2226361DFDD9.jpeg

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Tokio czy tak światło pada

 

Grey… urok ceramiki… świetnie gra światłem 😉

B38C30BA-C8C7-4A1E-8F99-7D30DA053F32.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Scaut napisał(-a):

Grey… urok ceramiki… świetnie gra światłem 😉

B38C30BA-C8C7-4A1E-8F99-7D30DA053F32.jpeg

Dałem się nabrać.  :(

 

2 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):

Tokio ma czerwony napis Seamaster emoji18.png

Dzięki. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Dałem się nabrać.  :(

 

Dzięki. 

No wiesz… stary miś na sztuczny miód dał się nabrać ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.