Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że przekonuję się do SMP 300M na bransolecie milanese - czy koledzy którzy swoje tutaj tak ładnie na nich prezentują, polecą jakieś miejsce, gdzie uda się takową bransoletę kupić? 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Macmac napisał(-a):

Że taka najfajniejsza ? ;)

 

DSC_3528222.jpg

 

Byłaby jakby miała niebieską tarczę 😁😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rmickey napisał(-a):

 

Byłaby jakby miała niebieską tarczę 😁😉

.. a to już kwestia gustu ;), ale mógłbym się nawet z tą teorią zgodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, niegoslav napisał(-a):

Muszę przyznać, że przekonuję się do SMP 300M na bransolecie milanese - czy koledzy którzy swoje tutaj tak ładnie na nich prezentują, polecą jakieś miejsce, gdzie uda się takową bransoletę kupić? 😎

Mój mesz jest z watchgecko; Butika, z tego, co pamiętam, też:

https://www.watchgecko.com/geckota-oblique-milanese-mesh-stainless-steel-watch-strap

Zobacz jeszcze podobne, chociaż ten sklep po brexicie zrobił się drogi przez wysyłkę, a Polski nie ma nawet na ich liście państw do wysyłki. Trzeba się kontaktować indywidualnie i pytać o koszt.

https://www.watchgecko.com/geckota-oblique-milanese-mesh-stainless-steel-watch-strap


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ledr napisał(-a):

Mój mesz jest z watchgecko; Butika, z tego, co pamiętam, też:

https://www.watchgecko.com/geckota-oblique-milanese-mesh-stainless-steel-watch-strap

[...]

 

Indid mój mesz jest z tej samej firmy, przy czym trochę inny model zapięcia. Ja kupiłem to:

 

https://www.watchgecko.com/merriott-quick-release-milanese-mesh-stainless-steel-watch-strap

 

W Twoim meshu zapięcie jest nakładane, u mnie jest normalny flodover / deployant, podobny do tego z Omegi, widać na wideo poniżej:

 

 

Sam materiał barnsolety chyba ten sam.

 

Dorzucam jeszcze parę zdjęć małej sekundy w słońcu, trzeba cykać i wrzucać póki miesiąc miodowy trwa (i póki jeszcze mam ten zegarek 😈).

 

W świetle sztucznym tarcza jest zdecydowanie niebieska, a pasek łapie odcienie niebieskości chyba przez mieszanie kolorów prze oko podczas patrzenia na wszystko. W słońcu natomiast mam wrażenie, że sytuacja jest odwrotna - tarcza łapie odcienie szarości od paska, a pasek widać, że jest zdecydowanie szary. Coraz bardziej mi się to podobuje :)

 

07209DF4-0E93-4918-973B-13B554CFB7A5.jpeg

FB2D7DB8-B8FF-4EF4-9044-8041A6B360F2.jpeg

F7A28522-2066-475E-9814-9B23DFB3E2F3.jpeg

5712D2E9-2939-4011-87DE-9FB553E54E65.jpeg

E96B6CF8-9483-462F-B662-1A1B462996C7.jpeg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że zawsze jakaś Omega musi być :) Zenith Chronomaster Sport i JLC Reverso to było za mało ;)C5EAFF0C-2C07-425B-8CD7-7471993B7178.thumb.jpeg.99306fc022a220d45498818235b2d75b.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem fajnej Omegi vintage. W końcu udało się znaleźć :) Dziękuje raz jeszcze @Paweł Bury.Tym samym wpisuje się do klubu Omegi. Pierwsza, ale mam nadzieje że nie ostatnia moja Omega w kolekcji :)

C930E184-7D98-4815-868E-D47DB4844D1A.jpeg

Edytowane przez Ariel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2021 o 18:19, sanik napisał(-a):

Jak oceniasz komfort noszenia?

Ja główkuję nad Komfit 18mm. Miałeś może?

 

Forstnery są bardzo wygodne i radzą sobie świetnie w ciepłe dni bez szybkiej regulacji, bo mają elastyczne ogniwa przy zapięciu. Dotychczas ulubieńcem był flatlink ale chyba 1450 wygrywa. 

 

Komfit - odważnie ;) mam tą pierwszą wersję - odpowiednik oryginału, 16mm chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo szukałem fajnej Omegi vintage. W końcu udało się znaleźć  Dziękuje raz jeszcze [mention=68206]Paweł Bury.[/mention]Tym samym wpisuje się do klubu Omegi. Pierwsza, ale mam nadzieje że nie ostatnia moja Omega w kolekcji
C930E184-7D98-4815-868E-D47DB4844D1A.thumb.jpeg.5e2bec760e03de30dd87fc52bd11974f.jpeg
Gratulacje. Niech sie dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, denver47 napisał(-a):

 

Forstnery są bardzo wygodne i radzą sobie świetnie w ciepłe dni bez szybkiej regulacji, bo mają elastyczne ogniwa przy zapięciu. Dotychczas ulubieńcem był flatlink ale chyba 1450 wygrywa. 

 

Komfit - odważnie ;) mam tą pierwszą wersję - odpowiednik oryginału, 16mm chyba

Możesz wrzucić fotkę z Komfitem, w Twoim wątku moonowym brakuje 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, warloard napisał(-a):

Butik dzięki za nowy nabytek:)

ed33ee1f9ed573661a20b2dcba7a6de1.jpg
Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

 

Przyjemności! Młody jesteś to jeszcze wszystko widzisz, więc na pewno ta przyjemność będzie zapewniona na długo :D

 

Niech się dobrze nosi!


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Michal93 napisał(-a):

Trochę vintage, trochę retro dziś :)

 

To może świeży zakup, sztuka która była ostatnio wystawiana na sprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam jeszcze tutaj popełnione porównanie dwóch AT - ostatnio nabytej małej sekundy oraz przekazanego w dobre ręce Worldtimera (jeden dzień miałem obie sztuki u siebie :) ).

 

 

 

Przy okazji mam pytanie do Szanownych koleżanek i kolegów -> czy ktoś z Was, najlepiej z Warszawy lub okolic, miałby chęć / odwagę ;) użyczyć mi na weekend, albo nawet jeden weekendowy dzień, poprzednią wersją Moonwatcha, najchętniej w szafirze i na bransie (żeby porównywać jabłko do jabłka), tak aby zrobić w miarę dokładne wideo porównujące to, co właśnie odeszło z tym co przyszło? Ewentualnych ochotników proszę o kontakt na priw.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 19:08, tts napisał(-a):

Piotrek, sztos! Na moje szczęście, temat sfinalizowałem, bo z takimi zdjęciami wybór byłby trudny. ;)
Będzie więcej? 
 

 

O, a jak jakim finałem temat się zakończył Tomku?

Póki co raczej nie, to były szybkie foty do konkursu ale poza naszym forum. Jeżeli znajdzie się znów odrobiną czasu to na krótką sesję innej Omegi. Też pewnego "mastera" ale niebieskiego. 😉

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, PistolPete said:

O, a jak jakim finałem temat się zakończył Tomku?

Póki co raczej nie, to były szybkie foty do konkursu ale poza naszym forum. Jeżeli znajdzie się znów odrobiną czasu to na krótką sesję innej Omegi. Też pewnego "mastera" ale niebieskiego. 😉

Marudziłem, marudziłem, zbierałem się jak pies do jeża, przymierzyłem w wszystkie możliwe dostępne "Sea*" i "Speed*" warte uwagi, a finalnie wyszła nieplanowana, klasyczna Planeta 42mm na 8500 - Skyfall. Ostatnio regularnie noszona, dzielnie zastępuje mojego EDC w czasie pobytu w serwisie i śmiało mogę stwierdzić, że obawy co do jej wysokości są mocno przesadzone. Bardzo wygodny zegarek, a i bransoleta robi robotę. Gdzieś tam jeszcze majaczy pomysł, że jeszcze jeden Skyfall by się do parki przydał... zobaczymy co czas przyniesie.

 

Tajemniczy ten "master". Pozostaje cierpliwie czekać na sesję foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu weekend i wjechała na nadgarstek, ale daty standardowo nie chce mi się ustawiać
b313b6262e1d81e6f6b39bae1e22460b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem datownik trochę psuje wygląd tarczy w tym zegarku.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym renderze jeszcze nie jest najgorzej ale na żywo widać że  generalnie dużo się dzieje na tarczy :faktury, kolory, odbłyski, fonty, powierzchnie, kształty…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym to jest taki amatorsko złożony ( w Wordzie :) ) zbitek dwóch różnych zegarków, bo tego niebieskiego Omega póki co w ogóle nie sprzedaje z bransoletą. Po zrobieniu powyższego zastanawiam się nad dokupieniem.

 

Co do psucia tarczy przez datownik czy “dużo dziacia” to jak zwykle każdy z nas ma swój gust i upodobania. Dobrze, że u Omegi mamy w czym wybierać, tak aby coś pod siebie dopasować.

 

Swoją drogą ja najwyraźniej lubię odpust, który większości tutaj się nie widzi, ale cóż, może przynajmniej nie ma nudy ;)

 

82694092-676E-4C0E-8F56-7E38625DFD36.jpeg

9C7C018B-49D2-420A-9A32-8366A3B88E94.jpeg

IMG_8597.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Butik napisał(-a):

Hmmm. To może wyglądać nieźle?

 

 

Dla mnie trochę blado to wygląda.

Ale to render, na żywo odbiór może być diametralnie inny.

Innymi słowy, nie spróbowawszy, nie dowiesz się 😉


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.