Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Jeden z kolegów zapytał, jak oceniam jakość wykończenia Omegi vs Rolexa. Ja grzecznie odpowiedziałem, i wywiązała się z tego ciekawa wymiana zdań. Dla tych, którzy nie potrafią rzeczowo i merytorycznie dyskutować, pozostaje poklepywanie się po dupskach i bezrozumne kręcenie głową.  

Wszystkie trzy bardzo lubię i szanuję choć wcale nie ukrywam, że Rolex jest moją ulubioną marką.  :) 

Tak ja zapytałem o porównanie subiektywne jakości O do R.

Chciałem poznać zdanie osoby, która przerobiła trochę zegarków na nadgarstku i jego opinia nie będzie pochodzić wyłącznie z oczytania się w internecie 😀 

Tak więc dziękuję za ocenę i późniejsze opisy, niechcący wywołałem ciekawą dyskusję, o co ostatnio na forach ciężko.

Prywatnie z tą oceną się nie zgodzę, dałbym Omedze 7-8 pkt, oczywiście trudno w ten sposób tak oceniać markę.

 

A teraz ocena jakości obsługi Omegi (butik) - 10 pkt., do Rolexa (jeden z Kruków) - 5, góra 6 pkt. Dla mnie jest przepaść handlowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, orlis napisał(-a):

No i nie ma się czego wstydzić :) ale mam wrażenie, że w wątku Omegi gościsz głównie po to by przekazać jej miłośnikom że nie widzisz w niej nic atrakcyjnego. Dla mnie tak to wygląda, inna opcja to jak już wcześniej wspomniałem, próbujesz się na siłę do niej przekonać :) 

ja tą markę cenię przede wszystkim za społeczność wokół niej, postep i technologie która od kilku lat implementują (choćby świetna antymsgnetycznosc), duży wybór modeli w liniach produktowych (każdy znajdzie odpowiednia wersje kolorystyczna / z odpowiedniego metalu), historię związaną z kosmosem / NASA i za całkowicie różne podejście do klienta vs Rolex. 


Trochę dodałbym jeszcze marketing i budowanie wizerunku. Lubię Omegę za Bonda, a śmiać mi się zawsze chciało Rolexa jako zegarka dla ludzi sukcesu. To tez budowało specyficzna klientelę tej marki. Co do społeczności to się zgadzam w pełni, jakieś nadęcie widać wśród miłośników w internecie, therolexforums najlepszym przykładem. Mam i lubię obie marki, ale jakbym skończył zabawę w zegarki to wiem, że będzie tam przynajmniej jedna Omega. Do człowieka z Moonem na nadgarstku mógłbym podejść zagadać , bo może miłośnik i fajny gość. A do człowieka z Subem raczej nie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tbn napisał(-a):


Trochę dodałbym jeszcze marketing i budowanie wizerunku. Lubię Omegę za Bonda, a śmiać mi się zawsze chciało Rolexa jako zegarka dla ludzi sukcesu. To tez budowało specyficzna klientelę tej marki. Co do społeczności to się zgadzam w pełni, jakieś nadęcie widać wśród miłośników w internecie, therolexforums najlepszym przykładem. Mam i lubię obie marki, ale jakbym skończył zabawę w zegarki to wiem, że będzie tam przynajmniej jedna Omega. Do człowieka z Moonem na nadgarstku mógłbym podejść zagadać , bo może miłośnik i fajny gość. A do człowieka z Subem raczej nie. ;) 

I to jest właśnie przykład myślenia stereotypowego o ludziach ….w dodatku na podstawie tak błahej kwestii jak wybrany zegarek.  Omega sama mówi o sobie że zna ją co 7 człowiek ….wiara że kupują ją zatem sami miłośnicy jest… naiwnością.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

I to jest właśnie przykład myślenia stereotypowego o ludziach ….w dodatku na podstawie tak błahej kwestii jak wybrany zegarek.  Omega sama mówi o sobie że zna ją co 7 człowiek ….wiara że kupują ją zatem sami miłośnicy jest… naiwnością.

 


Atakujesz argumenty, które nigdzie nie padły. Tutaj chodzi o statystykę plus oczywiście wizerunek, który buduje sama marka. To przecież ma wpływ jakiego klienta przyciąga. Rolex ciężko pracował na wizerunek marki dla snobów, co chcą pokazać, że mają pieniądze. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Oprócz AT oglądałem dosyć dokładnie także Seamaster diver 300 limitkę olimpijską 2022. Na podstawie tych dwóch zegarków mogę parę słów od siebie powiedzieć.

 

Na pierwszy luk w witrynie zegarki przyciągają wzrok. AT z małą sekundą (ta z mojej fotki powyżej) ma nietypowy, lekko blady niebiesko-blękitny odcień tarczy, który niestety lekko męczy blinkiem, niczym świeżo umyty samochód w perłowym lakierze z dodatkową powłoką ceramiczną. Koronka to słabszy punkt tego zegarka - zarówno jakość jak i sam kształt oraz ergonomia. Małe zwoje na tubusie, przy odkręcaniu nie czuć odskoku, przy dokręcaniu aż strach, czy się nie wytrą zwoje. Wskazówki wyglądają tak, jakby były wykonane z aluminium (być może to celowy zabieg producenta). Krzywizny na uchach (przejście z boków koperty) to kolejna rzecz którą albo się lubi, albo nienawidzi. Szczotkowanie boków koperty jest raczej średnie. Gumowy pasek to jedno wielkie nieporozumienie, jest źle spasowany z kopertą, wygląda tandetnie, a pseudo przeszycia to szczyt tandety. W zegarku obok nitka się odkleiła i tak wisiała na wystawie. Do tego guma podwinięta pod zapięcie, które bardzo przeszkadza i pogrubia rękę. Samo zapięcie trzeba mocno docisnąć, niczym zamykanie drzwi w dużym fiacie - trzeba mocno pierdyknąć, żeby było dobrze.    

 

Seamastrer diver 300 IO 2022 - z wyglądu fajny, po wzięciu do ręki bardzo siermiężny, ciężki zegarek, z grubą niezwężającą się bransoletą. Tu także mocny blink - Omega to chyba lubi. Tu także szwankuje spasowanie -  widać szpary pomiędzy endlinkiem a uchami. Bezel chodzi bardzo ciężko. Nie ma tego przyjemnego klik- klik jak w Subie, jest zgrzytanie i głośny chrobot.      

 

 

 

Powyżej moje uzasadnienie. 


Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zdejmij bransolety np z moonwatcha i tytanowego Bonda , usiądź i podziwiaj szlify oraz design. Nie rób tego  samego z Rolexami bo czar pryśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tbn napisał(-a):


Atakujesz argumenty, które nigdzie nie padły. Tutaj chodzi o statystykę plus oczywiście wizerunek, który buduje sama marka. To przecież ma wpływ jakiego klienta przyciąga. 

Serio? Piszesz wprost, że zakładasz jacy są ludzie po tym co mają na nadgarstku …i nazywasz to statystyką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kowali napisał(-a):


Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zdejmij bransolety np z moonwatcha i tytanowego Bonda , usiądź i podziwiaj szlify oraz design. Nie rób tego  samego z Rolexami bo czar pryśnie.

Chcesz powiedzieć że subiektywne odczucia którymi się podzielił kolega są tożsame z "niemaniem pojęcia"? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kowali napisał(-a):


Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zdejmij bransolety np z moonwatcha i tytanowego Bonda , usiądź i podziwiaj szlify oraz design. Nie rób tego  samego z Rolexami bo czar pryśnie.

Pełna zgoda…bransoletka zawsze będzie lepiej wykonana od bransolety …tak powinno być. Nawiasem mówiąc większość miłośników moona pierwsze co robi to zdejmuje bransoletkę.  Pewnie żeby podziwiać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Serio? Piszesz wprost, że zakładasz jacy są ludzie po tym co mają na nadgarstku …i nazywasz to statystyką. 

 

Staram się wypowiadać precyzyjnie, dlatego użyłem słowa "może" co świadczy o ocenie prawdopodobieństwa. Rozumiem, że nie zgadzasz się z opinią, że mam zdecydowanie większe szanse trafić na miłośnika modelu wśród użytkowników Moona niż Submarinera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

Pełna zgoda…bransoletka zawsze będzie lepiej wykonana od bransolety …tak powinno być. Nawiasem mówiąc większość miłośników moona pierwsze co robi to zdejmuje bransoletkę.  Pewnie żeby podziwiać 😉


szlify i design koperty a nie bransy. 
Dlatego ściagają z moona branse bo koperta jest pięknie zrobione również pod nią a rozstaw teleskopów temu sprzyja. Poza tym moon wygląda pięknie w każdej opcji. Rolex już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Szczerze powiem czekałem na tego typu opis opinię w tym wątku. Po to właśnie są m.in. butiki, żeby łechtać tak dobrych klientów jak Ty (i piszę to bez odrobiny ironii, bo zaraz ktoś mi zarzuci). Jest wiele osób podobnych do Ciebie, dla których zakup zegarka za klikanaście / kilkadziesiąt tys. to wydarzenie, które powinno mieć swoją otoczkę, odpowiednią obsługę, klimat i wykończenie. I cieszę się, że tacy ludzie są wśród nas. Jeszcze bardziej cieszę, że są o nas sklepy spełniające te standardy i oczekiwania.

 

Ja np, jestem z drugiej strony jeśli chodzi o tym klienteli, raczej tej mniej pożądanej prawdopodobnie. Sam sposób nabycia zegarka jest dla mnie mniej istotny, bardziej zwracam uwagę na to, żeby podczas zakupu uzyskać jak najlepsze warunki cenowe. Dlatego kupuję na lotniskach latając poza UE, mając możliwość zakupu na lepszych warunkach. Przy mojej rotacji i częstotliwości zakupów otoczka jest tak mało ważna, że czasem wiedząc co chcę zamawiam zegarek telefonicznie lub mailowo, a mając samolot o 6:30 pojawiam się w Kruku o 6:00, pudełko i paragony już na mnie czekają, wpadam do sklepu, podaję kartę kredytową, a o 6:05 jestem już pod bramką, bo "final call" ;)

 

Chciałbym traktować zakup zegarka jak wydarzenie i zazdroszczę Ci trochę tego. Niestety muszę też podkreślić, że chyba mnie na to nie stać, albo po prostu nie chcę wydać tych kilku tysi więcej.

 

Bywam w butiku dość często, czasami tylko pooglądać, czasami zmienić długość bransolety, czasami kupuję paski, zapięcia / spinki próbując choć w minimalnym stopniu odwdzięczyć się za ZAWSZE świetne podejście, rozmowy i poważne traktowanie. Ja myślę, że chłopaki w butiku wiedzą też, że dla wielu z nas miłośników marki - ich sklep jest miejscem pokazowym, gdzie możemy na żywo obejrzeć to co nas interesuje, żeby potem dobić targu na swój sposób. Jestem pewien, że dobrze zdaje sobie z tego sprawę sama Omega wiedząc, że i tak gdzieś po wizycie w ich showroomie jakiś zegarek zejdzie ze stanu magazynowego.

 

Tak wiem, przy moim żonglowaniu i czasem powstałych przy tych stratach pewnie to co mam kupiłbym w butiku ;). No ale nie wiedziałbym co kupować, a po zakupie i tak chciałbym sprzedać, więc się nie liczy ;)

 

Tak czy siak fajnie, że są klienci jak Ty, trochę dzięki tem taki szaraczek jak ja ma gdzie przyjść, pogadać i pooglądać...

 

Hyhy "szaraczek"...;)

Ale w pełni rozumiem też Twoje podejście - każdy z nas wrzuca na wagę wszystkie składowe procesu kupna zegarka i tylko przesuwamy sobie ważniejsze (w danym momencie) priorytety. Ja swoją pierwszą Omege (moonwatcha) też kupiłem kierując się promką na 30%, coś tam z innych marek wyrwałem na chrono, innym razem zaliczyłem outletową wystawke w Aparcie - za każdym z tych razów priorytetem była cena i mając to na uwadze zupełnie nie wnikałem w to, że celebracja zakupu sprowadza się do rozcięcia taśmy na paczce od kuriera:) Ale jak już przyszło mi odbierać Suba (na którego czekałem 1,5 roku i za ktorego zapłaciłem zawyżoną chorym przelicznikiem euro, pełną cenę) stojąc przy ladzie i nie zostałem nawet zaproszony aby usiąść, a "prezentacja" zegarka ograniczyła się do ekspresowego zerwania wszystkich naklejek, to poczułem, że ktoś mi brutalnie ukradł to cholernie ważne dla mnie wydarzenie:) Stąd chyba moje przywiązanie do butiku Omegi:)

 

Ale ja z kolei trochę zazdroszczę Ci łatwości w rotacji - ja nie umiałem do tej pory pozbyć się żadnego z zegarków, a pozwoliłoby mi to cieszyć o wiele częściej z nowych nabytków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tbn napisał(-a):

Mam i lubię obie marki, ale jakbym skończył zabawę w zegarki to wiem, że będzie tam przynajmniej jedna Omega. Do człowieka z Moonem na nadgarstku mógłbym podejść zagadać , bo może miłośnik i fajny gość. A do człowieka z Subem raczej nie. ;) 

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Jedni oceniają same zegarki, inny na podstawie posiadanych czasomierzów - ich właścicieli. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Staram się wypowiadać precyzyjnie, dlatego użyłem słowa "może" co świadczy o ocenie prawdopodobieństwa. Rozumiem, że nie zgadzasz się z opinią, że mam zdecydowanie większe szanse trafić na miłośnika modelu wśród użytkowników Moona niż Submarinera. 

Założeń  które poczynileś jest mnóstwo i nie odnoszą się tylko do bycia miłośnikiem …wplątałeś w to jeszcze „ fajność” „ nadęcie” …Nie zgadzam się z etykietowaniem i dzieleniem ludzi pod błahymi pretekstami. Niestety sporo mamy tego w przestrzeni publicznej od prawie dwóch kadencji. Nie głupio tak wpisywać się w ten trend?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz idę na spacer po kampinosie i chciałem założyć moją 300m, ale bateria mi padła 🙂 Tym samym na spacer idzie Ball, a Rolex dzisiaj ma wolne. 

300m w wersji kwarcowej jest równie wygodna co Ex1, ale ex1 wygrywa zapięciem bransolety i rozmiarem (39 vs 41). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kowali napisał(-a):


szlify i design koperty a nie bransy. 
Dlatego ściagają z moona branse bo koperta jest pięknie zrobione również pod nią a rozstaw teleskopów temu sprzyja. Poza tym moon wygląda pięknie w każdej opcji. Rolex już nie.

Jeśli chodzi o ilość krawędzi - masz rację ale  jest to pochodna formy podporządkowanej funkcji. To starcie czołgu z newtimerem ( a może nawet oldtimerem) 

 W przypadku wykończenia ( szlifu, faz) - nie widzę różnicy. Poza deklem. Tu duży plus dla Omegi. Co do pasków zgoda, Moonwatch ma przewagę ale bardziej nad ceramicznym SUBem bo poprzednie referencje dają radę doskonale.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kowali napisał(-a):


Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zdejmij bransolety np z moonwatcha i tytanowego Bonda , usiądź i podziwiaj szlify oraz design. Nie rób tego  samego z Rolexami bo czar pryśnie.

Będę podziwiał przede wszystkim jakość wykonania i spasowania poszczególnych elementów bransolety, komfort użytkowania, oraz sposób połączenia jej w jedną spójną całość z kopertą.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Jedni oceniają same zegarki, inny na podstawie posiadanych czasomierzów - ich właścicieli. :)

 

Zależy gdzie. Na ulicy w dużym stopniu tak i uważam, że jest to uprawnione. Człowiek jako zwierzę społeczne, nie ubiera się i nie nosi zegarka dla siebie, ale żeby inni widzieli. Ba, nawet na tym forum raczej trudno szukać obiektywnego miłośnika, każdy uważa, że marka, którą lubi jest lepsza, fajniejsza bo... można argumentować do woli.

 

1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Założeń  które poczynileś jest mnóstwo i nie odnoszą się tylko do bycia miłośnikiem …wplątałeś w to jeszcze „ fajność” „ nadęcie” …Nie zgadzam się z etykietowaniem i dzieleniem ludzi pod błahymi pretekstami. Niestety sporo mamy tego w przestrzeni publicznej od prawie dwóch kadencji. Nie głupio tak wpisywać się w ten trend?

 

Myślę, że za daleko wybiegasz z interpretacją teraz, bo odnosiłem się do konkretnej rzeczy, wizerunku marki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tbn napisał(-a):

 

Zależy gdzie. Na ulicy w dużym stopniu tak i uważam, że jest to uprawnione. Człowiek jako zwierzę społeczne, nie ubiera się i nie nosi zegarka dla siebie, ale żeby inni widzieli. Ba, nawet na tym forum raczej trudno szukać obiektywnego miłośnika, każdy uważa, że marka, którą lubi jest lepsza, fajniejsza bo... można argumentować do woli.

 

 

Myślę, że za daleko wybiegasz z interpretacją teraz, bo odnosiłem się do konkretnej rzeczy, wizerunku marki. 

Na „ulicy” to najlepiej „oceniać” ludzi po zachowaniu. Taktycznie, żeby przeżyć. Głębszych ocen bym się na ulicy nie podejmował. Z wizerunku marki to napisałeś tylko „ dla ludzi sukcesu” …z czego jak piszesz się śmiejesz. Później dodałeś już asocjacje z „niefajnością” i „ nadęciem”…to rozumiem był komentarz do tego z czym Tobie kojarzą się ludzie sukcesu?

A tak generalnie to miłośnikowi zegarków nie przystoi chyba posługiwanie się obiegowymi opiniami  z ulicy. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, artme napisał(-a):

Nic dodac, nic ujac 😎

Ja tez mam wielka nadzieje, ze moze niedlugo przyjdzie mi tak milo jak Tobie ponownie goscic przy odbiorze zegarka a na razie czekam cierpliwie i moze wpadne do sympatycznych Panow na jakas kawe pogadac 😊

kosz

Edytowane przez beniowski
Wpis nie w tej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, desmo napisał(-a):

Na „ulicy” to najlepiej „oceniać” ludzi po zachowaniu. Taktycznie, żeby przeżyć. Głębszych ocen bym się na ulicy nie podejmował. Z wizerunku marki to napisałeś tylko „ dla ludzi sukcesu” …z czego jak piszesz się śmiejesz. Później dodałeś już asocjacje z „niefajnością” i „ nadęciem”…to rozumiem był komentarz do tego z czym Tobie kojarzą się ludzie sukcesu?

A tak generalnie to miłośnikowi zegarków nie przystoi chyba posługiwanie się obiegowymi opiniami  z ulicy. 

 

 

 

No właśnie, ale zachowanie często koreluje z wyglądem. To nawet nie kwestia głębszej analizy, ale prosty mechanizm komunikatów społecznych, jak to ująłeś taktyka do kogo zwrócić się o pomoc np. Jak dokonasz wyboru? Oceniasz wygląd i ewentualnie zachowanie.

 

A co do nadęcia to tak. Może cię to oburzy, ale kupienie sobie Rolexa, żeby uczcić sukces (zazwyczaj fiansnowy) to dla mnie taki sam cringe jak te ubrania z wielkim logo Gucci czy inne LV. I podkreślam raz jeszcze, Rolex tak budował marketing. Ale chyba te rozważania idą za daleko i zaśmiecamy wątek najfajniejszej marki zegarkowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pgajlewicz napisał(-a):

 

Tak też słyszałem w Butiku, ale trochę traktowałem to jak dobry marketing mający na celu połechtanie klienta;)

Ja ogólnie w kwestii Omegi to jestem wiernym klientem butiku i cholernie cenie sobie standard obsługi jaki prezentują. Przeszedłem drogę od pierwszej wizyty i kawy na krzesełku na dole do szampana w vip roomie. Od samego początku jakość obsługi i podejście do klienta biła na głowę każdy inny salon w PL, który zaliczyłem. W takim Kruku czuję się trochę jakby ktoś mi dał w ryj:P Tu natomiast naprawdę kupno zegarka jest wydarzeniem, a osoba obsługująca Cię nie jest zwykłym sprzedawcą, tylko prawdziwym doradcą klienta. I choćby z tego powodu nie zdecydowałbym się od razu na puszczenie tego zegarka w obieg - za bardzo cenie sobie relacje klient-salon, aby zepsuć je na Chrono24;) 

Fajnie że masz takie doświadczenie w salonie Omegi. Ja kilka lat temu podszedłem na Plac 3 Krzyży żeby zapytać o dokupienie bransolety do Omegi PO - pani popatrzyła na mnie dziwnie, stwierdziła że oni się takimi rzeczami nie zajmują i grzecznie dała mi do zrozumienia żebym sobie poszedł. No to poszedłem, a bransoletę kupiłem u jakiegoś zegarmistrza w sieci który miał autoryzację Omegi.

9 minut temu, tbn napisał(-a):

 

No właśnie, ale zachowanie często koreluje z wyglądem. To nawet nie kwestia głębszej analizy, ale prosty mechanizm komunikatów społecznych, jak to ująłeś taktyka do kogo zwrócić się o pomoc np. Jak dokonasz wyboru? Oceniasz wygląd i ewentualnie zachowanie.

 

A co do nadęcia to tak. Może cię to oburzy, ale kupienie sobie Rolexa, żeby uczcić sukces (zazwyczaj fiansnowy) to dla mnie taki sam cringe jak te ubrania z wielkim logo Gucci czy inne LV. I podkreślam raz jeszcze, Rolex tak budował marketing. Ale chyba te rozważania idą za daleko i zaśmiecamy wątek najfajniejszej marki zegarkowej. 

Czytając takie wypowiedzi zaczynam żałować że sprzedałem swoje Omegi, bo z Rolexem na nadgarstku mogę być postrzegany jako....człowiek (szemranego) sukcesu😃😆 (tylko jak to połączyć z faktem że głównie poruszam się starym rowerem)? A zawsze mi się wydawało że na forum zegarków rozmawia się o cechach zegarków, nie o postrzeganiu ich włacicieli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, desmo napisał(-a):

Jeśli chodzi o ilość krawędzi [...]

 

Liczbę ;)

 

11 minut temu, beniowski napisał(-a):

Fajnie że masz takie doświadczenie w salonie Omegi. Ja kilka lat temu podszedłem na Plac 3 Krzyży żeby zapytać o dokupienie bransolety do Omegi PO - pani popatrzyła na mnie dziwnie, stwierdziła że oni się takimi rzeczami nie zajmują i grzecznie dała mi do zrozumienia żebym sobie poszedł. No to poszedłem, a bransoletę kupiłem u jakiegoś zegarmistrza w sieci który miał autoryzację Omegi.

 

Na szczęście to się już skończyło. Ja do Butiku przychodzę tylko po paski / zapięcia / bransolety i zawsze jestem obsługiwany z najwyższą atencją, jakbym nabywał jednego z Tourbillonów, który wisi na wystawce od paru miesięcy ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tbn napisał(-a):

 

No właśnie, ale zachowanie często koreluje z wyglądem. To nawet nie kwestia głębszej analizy, ale prosty mechanizm komunikatów społecznych, jak to ująłeś taktyka do kogo zwrócić się o pomoc np. Jak dokonasz wyboru? Oceniasz wygląd i ewentualnie zachowanie.

 

A co do nadęcia to tak. Może cię to oburzy, ale kupienie sobie Rolexa, żeby uczcić sukces (zazwyczaj fiansnowy) to dla mnie taki sam cringe jak te ubrania z wielkim logo Gucci czy inne LV. I podkreślam raz jeszcze, Rolex tak budował marketing. Ale chyba te rozważania idą za daleko i zaśmiecamy wątek najfajniejszej marki zegarkowej. 

Celebrowanie sukcesu luksusowym zakupem nie zostało wymyślone przez Rolexa i nie tylko jego dotyczy. A marka zakupu to wypadkowa marketingu i możliwości finansowych. 
A przypisywanie ludziom w ciemno cech promowanych przez markę to duże uproszczenie. Jak na przykład że kupujący Moona to nieodpowiedzialni goście którzy cały czas bujają w obłokach i noszą głowę w chmurach. W życiu bym z takim nieodpowiedzialnym romantykiem nie wszedł w spółkę… wolę solidnego , niezawodnego człowieka sukcesu z SUBem… głupie, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butik napisał(-a):

Na szczęście to się już skończyło. Ja do Butiku przychodzę tylko po paski / zapięcia / bransolety i zawsze jestem obsługiwany z najwyższą atencją, jakbym nabywał jednego z Tourbillonów, który wisi na wystawce od paru miesięcy ;)

Fajnie, że jest dobrze teraz.

 

No wiesz, po tym ile przychodu zapewniasz Omedze, to twoje zdjęcie pewnie wisi w każdym salonie z wielkim napisem: tego klienta należy obsługiwać jak króla😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Zależy gdzie. Na ulicy w dużym stopniu tak i uważam, że jest to uprawnione. Człowiek jako zwierzę społeczne, nie ubiera się i nie nosi zegarka dla siebie, ale żeby inni widzieli. Ba, nawet na tym forum raczej trudno szukać obiektywnego miłośnika, każdy uważa, że marka, którą lubi jest lepsza, fajniejsza bo... można argumentować do woli.

 

Zegarek to rodzaj biżuterii. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.