Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.11.2021 o 09:34, tbn napisał(-a):


Trochę dodałbym jeszcze marketing i budowanie wizerunku. Lubię Omegę za Bonda, a śmiać mi się zawsze chciało Rolexa jako zegarka dla ludzi sukcesu. To tez budowało specyficzna klientelę tej marki. Co do społeczności to się zgadzam w pełni, jakieś nadęcie widać wśród miłośników w internecie, therolexforums najlepszym przykładem. Mam i lubię obie marki, ale jakbym skończył zabawę w zegarki to wiem, że będzie tam przynajmniej jedna Omega. Do człowieka z Moonem na nadgarstku mógłbym podejść zagadać , bo może miłośnik i fajny gość. A do człowieka z Subem raczej nie. ;) 

 

16 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Nie tylko moich, chyba nie jesteś na tym forum od wczoraj i opinie o Roleksie także tutaj bywają takie a nie inne. Także zagraniczne fora i opinie o miłośnikach Roleksa wśród hobbystów nawet. To, że Rolex przyciąga klientele taką a nie inną to jest fakt. Możesz się oburzać na rzeczywistość, nic tutaj nie pomogę. 

Śmiech, nadęcie, wyrabianie oceny danej osoby/społeczności i szufladkowanie ich na podstawie ubioru, czy też posiadanego zegarka na ręce - toż to skrajny szowinizm. To jak oglądanie wybranych stacji TV w celu potwierdzenia nieomylności własnej tożsamości. Wybacz, ale ja tego nie kupuję i nie popieram.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się z zasady w tego typu dyskusjach ponieważ to moim zdaniem do niczego wartościowego nie prowadzi. Już mnie trochę męczy przewijanie stron z powyższymi tezami i argumentami w wątku marki, którą bardzo lubię. Proszę niech ktoś z zainteresowanych założy nowy wątek w stylu "Rolex vs. Omega" i tam broni swojej ulubionej marki a nie zmusza po raz kolejny do przechodzenia przez tę "polemikę".

 

A "górnolotne" teksty, żeby nie oceniać innych przykładowo po zegarku bo to nie tak...dajcie spokój...Każdy z na w jakiś sposób "ocenia" inne osoby przy pierwszym spotkaniu/ach na podstawie ubioru, butów, zegarka i innych posiadanych rzeczy. One w jakimś stopniu informują nas o pewnych, potencjalnych cechach tych osób, czego możemy się spodziewać...Czasem są owe spostrzeżenia mylne, czasem się sprawdzają. Dopiero po bliższym poznaniu jesteśmy w stanie coś powiedzieć o nowo poznanej osobie. Jak pierwszy raz widzę gościa w dresach, sportowych butach, z łańcuchem na wyćwiczonym karku to na podstawie tych atrybutów zakładam czego mogę się spodziewać i jak napisałem wcześniej, cztery razy się mogę się pomylić a w sześciu może się sprawdzić...Każdy na podstawie własnych obserwacji definiuje własny zestaw "stereotypów".

 

ps. jakiś czas temu usłyszam od jednego z kolegów z forum określenie, że czasem "Rolex to stan umysłu", coś w tym jest...😉 
 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyż ta Omega nie jest piękna? Czemu ten model jest tak mało tutaj eksponowany?

Piękna tarcza, super ergonomia, idealna konkurencja dla zegarków w stylu sportowa elegancja.

Najbardziej mnie urzekł profil boczny i to jak zegarek się „klei do nadgarstka”.

52BBCE51-998A-4D8F-9CD0-B28AD89EBEDB.jpeg

9DDC64F7-B2EE-4A1A-AFEB-325717EC3E71.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rmickey napisał(-a):

Nie wypowiadam się z zasady w tego typu dyskusjach ponieważ to moim zdaniem do niczego wartościowego nie prowadzi. Już mnie trochę męczy przewijanie stron z powyższymi tezami i argumentami w wątku marki, którą bardzo lubię. Proszę niech ktoś z zainteresowanych założy nowy wątek w stylu "Rolex vs. Omega" i tam broni swojej ulubionej marki a nie zmusza po raz kolejny do przechodzenia przez tę "polemikę".

 

A "górnolotne" teksty, żeby nie oceniać innych przykładowo po zegarku bo to nie tak...dajcie spokój...Każdy z na w jakiś sposób "ocenia" inne osoby przy pierwszym spotkaniu/ach na podstawie ubioru, butów, zegarka i innych posiadanych rzeczy. One w jakimś stopniu informują nas o pewnych, potencjalnych cechach tych osób, czego możemy się spodziewać...Czasem są owe spostrzeżenia mylne, czasem się sprawdzają. Dopiero po bliższym poznaniu jesteśmy w stanie coś powiedzieć o nowo poznanej osobie. Jak pierwszy raz widzę gościa w dresach, sportowych butach, z łańcuchem na wyćwiczonym karku to na podstawie tych atrybutów zakładam czego mogę się spodziewać i jak napisałem wcześniej, cztery razy się mogę się pomylić a w sześciu może się sprawdzić...Każdy na podstawie własnych obserwacji definiuje własny zestaw "stereotypów".

 

ps. jakiś czas temu usłyszam od jednego z kolegów z forum określenie, że czasem "Rolex to stan umysłu", coś w tym jest...😉 
 

Pewnie, lepiej hołdować „dolnolotnym” schematom myślowym. Znak czasów niestety…klimat taki czy coś

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

 

Śmiech, nadęcie, wyrabianie oceny danej osoby/społeczności i szufladkowanie ich na podstawie ubioru, czy też posiadanego zegarka na ręce - toż to skrajny szowinizm. To jak oglądanie wybranych stacji TV w celu potwierdzenia nieomylności własnej tożsamości. Wybacz, ale ja tego nie kupuję i nie popieram.

 

Nie do końca rozumiesz pojęcia, których używasz to raz. Określenia, których użyłem dotyczyły marketingu marki i postaw części jej wielbicieli to dwa. Trochę ta dyskusja się robi bezcelowa, bo widzę, że miłośnicy Roleksa próbują na siłę zanegować fakty. No i lecą argumenty ad personam o stereotypowym myśleniu czy nawet o zgrozo szowinizmie. Zaraz będę faszystą, bo miałem skrytykować marketing Rolexa i część użytkowników. 

 

@desmo Opowiedziałbym, że dyskusja w necie nie ma sensu, bo ludzie nie rozumieją co czytają i wszystko biorą personalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tbn napisał(-a):

 

Nie do końca rozumiesz pojęcia, których używasz to raz. 

 

Trochę jednostronna ta Twoja retoryka, na zasadzie nieomylności jednej ze stron.  Miłej niedzieli życzę! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co teraz miałeś na myśli, ale też życzę miłej niedzieli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Trochę jednostronna ta Twoja retoryka, na zasadzie nieomylności jednej ze stron.  Miłej niedzieli życzę! :)

Mariusz, jak akurat założę Omegę i będę traktował Cię „z góry” to z góry przepraszam. Ale sam rozumiesz, masz Rolexa , należy Ci się…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

Czyż ta Omega nie jest piękna? Czemu ten model jest tak mało tutaj eksponowany?

Piękna tarcza, super ergonomia, idealna konkurencja dla zegarków w stylu sportowa elegancja.

Najbardziej mnie urzekł profil boczny i to jak zegarek się „klei do nadgarstka”.

52BBCE51-998A-4D8F-9CD0-B28AD89EBEDB.jpeg

9DDC64F7-B2EE-4A1A-AFEB-325717EC3E71.jpeg

Zgadzam się. Dla mnie to najfajniejsza omega edc, która może też obsłużyć sredniooficjane okoliczności. Mocny konkurent dla dj (jeżeli edc ma mieć datę) lub ex (jeżeli komuś data nie przeszkadza) za sporo niższą cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

Czyż ta Omega nie jest piękna? Czemu ten model jest tak mało tutaj eksponowany?

Piękna tarcza, super ergonomia, idealna konkurencja dla zegarków w stylu sportowa elegancja.

Najbardziej mnie urzekł profil boczny i to jak zegarek się „klei do nadgarstka”.

52BBCE51-998A-4D8F-9CD0-B28AD89EBEDB.jpeg

9DDC64F7-B2EE-4A1A-AFEB-325717EC3E71.jpeg

 

Zgadzam się, zegar cudo. Z różnych względów musiałem sprzedać wersję niebieską, ale już w środę będę miał dokładnie taką samą jak na Twoich zdjęciach :D 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w każdym hobby trzeba znać umiar i czasami trzeba trochę pofolgować ,odetchnąć od tego. W życiu jest wiele ważniejszych rzeczy niż spieranie się  o bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, desmo napisał(-a):

Mariusz, jak akurat założę Omegę i będę traktował Cię „z góry” to z góry przepraszam. Ale sam rozumiesz, masz Rolexa , należy Ci się…

Dzisiaj możesz traktować mnie na równi, mam czysty umysł - no prawie. Mam zegarek made in Germany. :)

A ten Globemaster jest niczego sobie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Zgadzam się, zegar cudo. Z różnych względów musiałem sprzedać wersję niebieską, ale już w środę będę miał dokładnie taką samą jak na Twoich zdjęciach :D 

 

Czy mógłbyś wrzucić aktulnay stan pudełka? 😛 Myślałem, że po zakupie klasycznego Moona (nieskromnie powiem, że przewidziałem ten zakup 😉 ), nastąpi jakaś stagnacja w kolekcji, godne podziwu zrównoważenie itp. A tu widzę, żę zakupom nie ma końca 😄 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do skojarzeń to dla mnie AT to właśnie taka "korpomega" w Polsce. Rolex niedostępny i za drogi, Omega "tak samo znana i prestiżowa" lecz 300M za sportowa, Moon "za biedny i stonowany" a taka AT na pasku jest idealna do koszuli i sweterków w jakich trzeba pracować w korpo na stanowiskach pozwalających na zakup zegarka za 20k 😉 Oczywiście nie jest to zawsze prawdziwa reguła, ale jeśli na żywo widzę AT to najczęściej jest na pasku i są to okolice Olivia Business Centre w Gdańsku 🙂 A że ostatnio często tam się kręcę to zwróciłem na to uwagę. Z kolei po wizycie na kilku krajowych targach IT mogę stwierdzić, że tam Rolex rządzi (jeśli już ktokowiek ma w ogóle "drogi" zegarek mechaniczny) i to nie DD/DJ tylko o dziwo professionale. Pewnie to oni je kupują na wtórnym za premium. 😄 Bywałem też ostatnio niestety (albo patrząc przyszłościowo "stety") w szpitalu i tam zaskoczyła mnie popularność Rado (zarówno u chirurgów jak i "kluczowych" pielęgniarek), być może łatwo się czyści ceramikę z płynów ustrojowych i lekarstw 😛 

 

Wracając do Omegi obecnie Globemaster dla mnie to o wiele fajniejszy zegarek od AT, ale jednak dla większych nadgarstków.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, I_love_britney napisał(-a):

Czyż ta Omega nie jest piękna? Czemu ten model jest tak mało tutaj eksponowany?

Piękna tarcza, super ergonomia, idealna konkurencja dla zegarków w stylu sportowa elegancja.

Najbardziej mnie urzekł profil boczny i to jak zegarek się „klei do nadgarstka”.

Jest piękna, a model mało eksponowany, bo zapewne rzadko kupowany. Jednak na forum chyba więcej modeli sportowych jest pokazywanych.

Dla mnie Glob z niebieską tarczą jest naj 😀

IMG_20180614_181943.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

Czyż ta Omega nie jest piękna? Czemu ten model jest tak mało tutaj eksponowany?

Piękna tarcza, super ergonomia, idealna konkurencja dla zegarków w stylu sportowa elegancja.

Najbardziej mnie urzekł profil boczny i to jak zegarek się „klei do nadgarstka”.

 

 

wydaje mi się ze tk właśnie brak ergonomii. To jest patelnia szczególnie w białej wersji. Swoją droga tutaj szczególnie widać ten problem z dopasowaniem bransolety do koperty o którym wspomniał memento mori


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest ale chyba u nikogo nie zagrzał na dłużej. Elegancki ale trochę za duży, wydaje się właśnie mało ergonomiczny. 
 

Co do AT to nowe wersje jakoś mnie nie urzekły, ale Skyfall 38.5mm to jeden z najlepszych zegarków sportowych. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, memento mori napisał(-a):

Czy mógłbyś wrzucić aktulnay stan pudełka? 😛 Myślałem, że po zakupie klasycznego Moona (nieskromnie powiem, że przewidziałem ten zakup 😉 ), nastąpi jakaś stagnacja w kolekcji, godne podziwu zrównoważenie itp. A tu widzę, żę zakupom nie ma końca 😄 

 

Jak już będę miał Globe wrzucę, ale wciąż będą 4 sztuki jak chyba na ostatnim zdjęciu. SMP biała była kupowana jeszcze za czasów "czeba miać dajwera" a w tej wersji mi się podobała (i wciąż podoba). Jednak częściej potrzebuję czegoś uniwersalnego i / lub eleganckiego, stąd decyzja o podmianie modeli w bieli, tak aby zachować jak to dobrze ująłeś "zrównoważenie".


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, memento mori napisał(-a):

A co do skojarzeń to dla mnie AT to właśnie taka "korpomega" w Polsce. Rolex niedostępny i za drogi, Omega "tak samo znana i prestiżowa" lecz 300M za sportowa, Moon "za biedny i stonowany" a taka AT na pasku jest idealna do koszuli i sweterków w jakich trzeba pracować w korpo na stanowiskach pozwalających na zakup zegarka za 20k 😉 Oczywiście nie jest to zawsze prawdziwa reguła, ale jeśli na żywo widzę AT to najczęściej jest na pasku i są to okolice Olivia Business Centre w Gdańsku 🙂 A że ostatnio często tam się kręcę to zwróciłem na to uwagę. Z kolei po wizycie na kilku krajowych targach IT mogę stwierdzić, że tam Rolex rządzi (jeśli już ktokowiek ma w ogóle "drogi" zegarek mechaniczny) i to nie DD/DJ tylko o dziwo professionale. Pewnie to oni je kupują na wtórnym za premium. 😄 Bywałem też ostatnio niestety (albo patrząc przyszłościowo "stety") w szpitalu i tam zaskoczyła mnie popularność Rado (zarówno u chirurgów jak i obrotnych/dokształcących się pielęgniarek), być może łatwo się czyści ceramikę z płynów ustrojowych i lekarstw 😛 

 

Wracając do Omegi obecnie Globemaster dla mnie to o wiele fajniejszy zegarek od AT.


Czasy się zmieniły widzę, jak kilka lat temu pracowałem w polskim korpo w IT to ze świecą było szukać fajnego zegarka. Za granica owszem, dużo Omeg i Rolkow. Ostatnio namówiłem kolegę, niedawno odebrał nowego Polara, wcześniej się nigdy zegarkami specjalnie nie interesował. W Wawie da się już zauważyć fajne marki na nadgarstku, zmienia się świadomość i chyba dobry zegarek zaczyna trochę być modny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tbn napisał(-a):


Czasy się zmieniły widzę, jak kilka lat temu pracowałem w polskim korpo w IT to ze świecą było szukać fajnego zegarka. Za granica owszem, dużo Omeg i Rolkow. Ostatnio namówiłem kolegę, niedawno odebrał nowego Polara, wcześniej się nigdy zegarkami specjalnie nie interesował. W Wawie da się już zauważyć fajne marki na nadgarstku, zmienia się świadomość i chyba dobry zegarek zaczyna trochę być modny. 

 

Raczej za bardzo się nie zmieniły. "Core IT" jak architekci i programiści mają zazwyczaj gdzieś zegarki mechaniczne. Jeśli już się pojawiają to u osób pracujących jako Technical Product Manager, Product Owner, Team Leader, Chief Technology Officer. Np. "Delivery Director" z Hulkiem z serialu Dolina Krzemowa (polecam!) 😄

 

tumblr_nmezf9ydne1urlgilo1_1280.thumb.jpg.e79378271ffd0b6ae2c617d96bce81d6.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nicon napisał(-a):

 

 

wydaje mi się ze tk właśnie brak ergonomii. To jest patelnia szczególnie w białej wersji. Swoją droga tutaj szczególnie widać ten problem z dopasowaniem bransolety do koperty o którym wspomniał memento mori

Patelnia? Nie odniosłem takiego wrażenia. 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Rethel napisał(-a):

@memento morinie do końca z tym się zgodzę. Jestem z tej grupy co podobno ma gdzieś.

 

Zgodzę sie z Tobą. Wyedytowałem i dodałem "zazwyczaj". Za to jeśli już mają, to są to miłośnicy. Ta grupa niczego nie musi udawać czy mieć "na pokaz" 😉

 

Oczywiście te wszystkie dywagacje to tak na luźno. Ja nadal twierdzę, że Sub czy Moon jest w Polsce tak samo oklepany jak Maserati na drogach 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.