Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Ojtam proporcje, sroporcje, zaburzenia i za duże daty…

Ładny jest i tyle.

I mójci on :)

 

FE59C711-80C5-4ABB-9C87-DCCD3365A6C9.jpeg

 

Mi czegoś w nim brakowało ale niech się innym dobrze nosi 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka telefonem przez lupkę eksperymentalnie

 

DDC2D76C-174C-4395-B110-DFFD96A52962.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Butik Eksperyment zakończony sukcesem 🙂 Białe tarcze są jednak genialne, osobiście czekam na powrót białego oystera. Znając pośpiech Rolexa to najszybciej w 2026 - na setną rocznicę ostrygi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ojtam proporcje, sroporcje, zaburzenia i za duże daty…
Ładny jest i tyle.
I mójci on
 
FE59C711-80C5-4ABB-9C87-DCCD3365A6C9.thumb.jpeg.c9abaad793ce39559c66dbd8e673ba37.jpeg


No nareszcie jakiś ładny zegarek kupiłeś
Przydałyby się jeszcze jakieś ładne zdjęcia, żeby uchwycić tę świetną biel cyferblatu.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Globe’a! Miałem 2 razu tą wersję :) udało się idealnie dopasować bransoletę? Miałem z tym problem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mroova napisał(-a):

@Butik Eksperyment zakończony sukcesem 🙂 Białe tarcze są jednak genialne, osobiście czekam na powrót białego oystera. Znając pośpiech Rolexa to najszybciej w 2026 - na setną rocznicę ostrygi.

 

Czy sukcesem to się okaże za kilka tygodni miesięcy. Już wiele takich sukcesów jest u nowych właścicieli ;)

 

Godzinę temu, Mirosuaw napisał(-a):

No nareszcie jakiś ładny zegarek kupiłeś emoji6.png
Przydałyby się jeszcze jakieś ładne zdjęcia, żeby uchwycić tę świetną biel cyferblatu.

 

 

W zdjęciach nie umiem, ale coś popróbuję. Zawsze spamuję tę grupę w czasie tygodnia miodowego.

 

58 minut temu, orlis napisał(-a):

Gratuluje Globe’a! Miałem 2 razu tą wersję :) udało się idealnie dopasować bransoletę? Miałem z tym problem 

 

Sękju. Czy idealnie? chyba tak, lekki luz jest, mam dokładnie tyle samo linków co przy niebieskiej i jest OK. Mam jeszcze do niej pasek - zobaczymy jak to będzie wyglądać.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Butik napisał(-a):

Ojtam proporcje, sroporcje, zaburzenia i za duże daty…

Ładny jest i tyle.

I mójci on :)

 

FE59C711-80C5-4ABB-9C87-DCCD3365A6C9.jpeg

👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dalej siedzi w głowie ten niebieski Globe, którego miałeś poprzednio. Zakładam, że niebieski optycznie wydawał się nieco mniekszy od tego obecnego, prawda? Niemniej gratulacje, świetny model 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wojtek91 napisał(-a):

A mi dalej siedzi w głowie ten niebieski Globe, którego miałeś poprzednio. Zakładam, że niebieski optycznie wydawał się nieco mniekszy od tego obecnego, prawda? Niemniej gratulacje, świetny model 😉


Tak, wydawał się mniejszy, tutaj wrażenie jest, że tarcza wyraźnie większa. Co nie do końca mi pasowało w niebieskim, to właśnie komor, który było widać tylko przy bardzo mocnym świetle. Tylko wtedy też pojawiał się słoneczny szlif i ścianki tacy na ciasto. Przy pochmurnej pogodzie czy słabym świetle tarcza staje się płaska i ciemnoszara / czarna.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Butik napisał(-a):


Tak, wydawał się mniejszy, tutaj wrażenie jest, że tarcza wyraźnie większa. Co nie do końca mi pasowało w niebieskim, to właśnie komor, który było widać tylko przy bardzo mocnym świetle. Tylko wtedy też pojawiał się słoneczny szlif i ścianki tacy na ciasto. Przy pochmurnej pogodzie czy słabym świetle tarcza staje się płaska i ciemnoszara / czarna.

Dodam tylko, że zdjęcia przeklamują i 39 leży jak ulał. W świetle "salonowym" wiele traci. To był mój błąd...

Gratulacje, piękny zegarek.

P.s. piszę o wersji białej.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Butik napisał(-a):


Tak, wydawał się mniejszy, tutaj wrażenie jest, że tarcza wyraźnie większa. Co nie do końca mi pasowało w niebieskim, to właśnie komor, który było widać tylko przy bardzo mocnym świetle. Tylko wtedy też pojawiał się słoneczny szlif i ścianki tacy na ciasto. Przy pochmurnej pogodzie czy słabym świetle tarcza staje się płaska i ciemnoszara / czarna.

I tutaj mnie zaskoczyłeś i potwierdziłeś przy okazji jak bardzo odbiór zdjęć może się różnić od odbioru na żywo. Patrząc po zdjęciach oraz filmach miałem dokładnie przeciwne wrażenie i uważałem, że to granatowy ma wielowymiarową tarczę i bardziej widoczny szlif słoneczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojtek91 napisał(-a):

I tutaj mnie zaskoczyłeś i potwierdziłeś przy okazji jak bardzo odbiór zdjęć może się różnić od odbioru na żywo. Patrząc po zdjęciach oraz filmach miałem dokładnie przeciwne wrażenie i uważałem, że to granatowy ma wielowymiarową tarczę i bardziej widoczny szlif słoneczny. 

 

No nie, do pokazania smaczków na niebieskim potrzebujesz dobrego światła.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michal_Gdy napisał(-a):

df509f925bbf6bfda19a27df2d586d71.jpg

Globemaster to model z pewnością mniej popularny (cena katalogowa ~ 33.000), ale moim zdaniem bardzo udany. U mnie jest od niecałego roku. Dla mnie rozmiar idealny, świetnie się układa, na pasku zegarek sprawia wrażenie wizualnie mniejszego. U mnie zegarek pełni funkcje codziennego - takiego który noszę do pracy (koszula, marynarka, rzadziej garnitur + krawat). Wcześniej mocno myślałem o AT 41 (czarna lub granatowa tarcza), ale tam rozmiar był dla mnie trochę za duży i finalnie zegarek zbyt sportowy.

Odbiór Globemastera jest mocno uzależniony według mnie od oświetlenia, czy to zewnętrznego czy wewnętrznego - wiosną i latem na zewnątrz super wrażenie takiego rozświetlenia (zarówno tarcza jak i bezel), w pomieszczeniach napewno traci. Po tych 11 miesiącach używania w miarę regularnego (choć w rotacji jeszcze z 4 innymi zegarkami) wizualnie wygląda naprawdę świetnie, ale to dlatego że tutaj elementów typowo polerowanych jest bardzo mało, jedynie fazowanie krawędzi na kopercie, szczotkowanie bransolety i dość małe ogniwa jakoś to wszystko ukrywają (choć rysy jakieś normalne oczywiście są).

Gdybym miał coś zmienić w projekcie zegarka to chyba tylko i wyłącznie w samym kształcie bransolety, mam czasami wrażenie że jest zbyt sportowa - czuje jakieś silne nawiązanie do Planet Ocean. To chyba bierze się z tego że w obu zegarkach ogniwa są jakby wygięte, nie tak płaskie jak w AT. Bardziej elegancko wygląda wersja dwukolorowa sedna gold, ale w tym rozmiarze i na bransolecie występuje tylko i wyłącznie z niebieską tarczą.

0356f80fd9a4f28314e63932b5bee6a8.jpg


Moim drugim ulubionym zegarkiem w tym samym rozmiarze jest Tudor Black Bay 58. Oprócz oczywistych różnic stylistycznych oba zegarki dosyć mocno różnią się wagą - Globe jest wyraźnie cięższy - na tyle, że ja to osobiście odczuwam na ręce jak zamieniam z jednego na drugi i jak go noszę to czuję, że mam coś na ręce. Różnica użytkowa jest także w samej bransolecie, ta w Omedze jest jakby sztywniejsza (napewno cięższa), mam wrażenie, że mam w niej mniejszy ruch przy zginaniu nadgarstka.

Jak ktoś szuka uniwersalnego zegarka, takiego do wszystkiego i takiego, który będzie tym jedynym to Globemaster 39 mm świetnie się sprawdzi. Kolor to oczywiście rzecz gustu, ja mierzyłem przy jakiejś okazji 41 w wersji z różowym złotem i rocznym kalendarzem (brązowa tarcza i pasek) - naprawdę super, szkoda, że takie połączenie nie występuje w 39.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mogłeś brać AT w 38mm . Ja kupiłem Globemastera i go oddałem a później wjechała właśnie AT 38 mm z niebieska tarcza. Bardzo ładny zegarek. Na bransolecie blisko mu do Datejusta od Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie kręcone wideło porównawcze.

 

Dzięki @hylu za udostępnienie niebieskiego SMP

D9ED547E-81E6-4C65-A35C-1457A28E41F0.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy tydzień miodowo - spamowy ;)

C40A44A2-A140-4205-86F2-6064AA69E27C.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mogłeś brać AT w 38mm . Ja kupiłem Globemastera i go oddałem a później wjechała właśnie AT 38 mm z niebieska tarcza. Bardzo ładny zegarek. Na bransolecie blisko mu do Datejusta od Rolexa.

Chyba jeszcze wszystko przede mną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Michal_Gdy napisał(-a):


Chyba jeszcze wszystko przede mną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

At 38 mm bardzo ładny na mniejszy nadgarstek. Jedynie spasowanoe bransolety z koperta nie do końca mi się podoba ale nie widać tego na pierwszy rzut oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy minuty obracania zegarkiem w różnym świetle, myślę że większość smaczków da się wychwycić, choć ciężko złapać fajny kolor srebrnoszary.

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Michal_Gdy napisał(-a):

Kolor to oczywiście rzecz gustu, ja mierzyłem przy jakiejś okazji 41 w wersji z różowym złotem i rocznym kalendarzem (brązowa tarcza i pasek) - naprawdę super, szkoda, że takie połączenie nie występuje.


świetny tekst.

 

Co do 41 to moim zdaniem jest za duża, za gruba i brakuje bransolety. Tak jak piszesz - szkoda, że 4 wskazówek nie ma w małej kopercie, choć osobiście wolałbym, aby ta 4. wskazówka pokazywała czas GMT, a nie miesiąc. Byłoby to  dużo bardzoej użyteczne i jeszcze bardziej podkreślałoby znaczenie nazwy „Globemaster”.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach  ten Globemaster wygląda tak sobie , raczej średnio.  Filmik pokazuje jednak piękno tego zegarka.  Jestem na tak.😉

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć mojego autorstwa tego modelu. Gdyby nie bransoleta której nie byłem w stanie ustawić pod mój nadgarstek to zostałby u mnie. 39E0D33E-6CE7-4615-A3EF-B7B3D75F8B70.thumb.jpeg.fed483f01875308714fb3d25927bb1ba.jpeg

 

6B532760-A364-4B2F-8C3B-41EBAA2FD5AF.thumb.jpeg.8af06c6d61bb7f160d4bc3e86357e49c.jpeg

 

7B2F6275-D469-43D3-92F7-46509FE26CC2.thumb.jpeg.2f6e787e2388b1afc2ccc9e495d635bf.jpeg

 

98C2E1F9-3F96-4568-B7C9-7A2CA50D38B9.thumb.jpeg.2ff579102d1a9bdfeb5f1214e2b87390.jpeg

 

C6C0E5B3-8DF7-4FE8-B88A-8209641B659B.thumb.jpeg.5bc5c0f7d303e76e1c38b29995ca52a7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbyniu70 napisał(-a):

Na zdjęciach  ten Globemaster wygląda tak sobie , raczej średnio.  Filmik pokazuje jednak piękno tego zegarka.  Jestem na tak.😉

 

To prawda, zegarek NIE jest fotogeniczny. Ale piękny na żywo. Nawet mój syn kompletnie wzruszający ramionami na widok zegarków widząc go na żywo powiedział "tata, ale on zupełnie inaczej wygląda niż na zdjęciach, fajny jest". Tak więc zakup zatwierdzony ;)

 

Tutaj jeszcze na oryginalnym szarym aligatorze. Próbowałem także pasek zrobiony kiedyś przez Filipa do devilki (miał ją ożywić i ożywił, ale devilkę w końcu sprzedałem) jednak jest on za cienki w uchach. Do Globe pasek jest wyraźnie pogrubiony i z boku sprawia wręcz wrażenie quasi-zintegrowanego.

 

IMG_8863.jpg

IMG_8864.jpg

IMG_8858.jpg

 

Pasek Filipa zagra chyba ładnie z Moonem, tylko musimy zmienić przeszycia z devilkowych niebieskich na chyba... białe?

 

IMG_8865.jpg

IMG_8866.jpg

IMG_8867.jpg

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.