Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, tbn napisał(-a):

Czy ktoś tutaj kupował nową bransoletę do starego Moona? Jestem ciekawy czy jest wyraźna poprawa w komforcie i czy lżejszy jest wyraźnie. 

Nowa chyba nie będzie pasować do 1861.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tbn napisał(-a):

No właśnie 1450 od US i Forstnera wydaje się super... Fanem nowej pod względem estetyki nie jestem...

Nosze bez problemu cały dzień, ale są momenty że jakoś niewygodnie mi się układa.

 

Ja tu widzę zakamuflowaną odpowiedź, że właśnie powinieneś kupić 1450. Poprawisz zarówno estetykę, jak też komfort noszenia i regulacji :)

Ja bym się nie przejmował, że nie jest to ori bransoleta. Moon to taki zegar do różnych przebieranek.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, tbn napisał(-a):

Pasuje, widziałem pare już w sieci. 

Pasuje w sensie, że da się założyć, ale wizualnie nie jest ok. Nowy moon ma zmienioną kopertę, krótsze i cieńsze uszy.

Poniżej porównanie jak nowa bransa wygląda na obecnym modelu oraz wcześniejszym. Różnica jest widoczna.

 

vai59j1k5ph61.jpg

1242758-57bf0d633e35c07df75a6a02fc16c77d.jpg

50839720072_4ed467e90d_k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sanik Wiem, że nie jest idealnie, ale wystarczająco dobrze dla mnie. Z drugiej strony dziś jeszcze 25% of na Uncle Seiko. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, tbn napisał(-a):

@sanik Wiem, że nie jest idealnie, ale wystarczająco dobrze dla mnie. Z drugiej strony dziś jeszcze 25% of na Uncle Seiko. ;)

A na Fornster -15% 😀. Ale chyba u obu dostawców do ceny trzeba doliczyć podatki, czyli ok +26% drożej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, tbn napisał(-a):

@sanik Wiem, że nie jest idealnie, ale wystarczająco dobrze dla mnie. Z drugiej strony dziś jeszcze 25% of na Uncle Seiko. ;)

 

16 minut temu, sanik napisał(-a):

A na Fornster -15% 😀. Ale chyba u obu dostawców do ceny trzeba doliczyć podatki, czyli ok +26% drożej wyjdzie.

Czy faktycznie ori bransoleta jest tak do niczego, że trzeba szukać jakiś aftemarketowych zamienników? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo to bardzo dobra bransoleta. Problemy są dwa: wystające endlinki co optycznie wydłuża cały lug to lug i czasem tworzy dziure przy zejsciu na nadgarstek, na załamaniu; oraz duże ogniwa sprawiają, że jak nie masz idealnego dopasowania to nie najlepiej się układa i bywa niewygodna. No i estetycznie, w sumie bardzo "nieporywający" projekt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą wadą tej bransolety jest fakt że przez agresywne zwężenie ujawniła optycznie wielkość koperty Monna. Przy niezwęzających się bransolecie z poprzedniej edycji  lub pasku oraz skręconych uszach ten defekt się gubił. Teraz jest uwypuklony. Za to ta bransoleta byłaby świetna do mniejszej, bardziej delikatnej koperty np Speedmaster Trilogy . Obecnie  kopercie może pomogłoby ewentualnie zwężenie rozmiaru między uszami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś własne preferencje dot. zegarka, który nosi i dotyczy to, że tak powiem wielu jego parametrów. Moim zdaniem i na mój gust oryginalna bransoleta robi więcej złego niż dobrego. Może nie ma to tak wielkiego znaczenia przy szafirze, ale hesalit strasznie dużo traci. Zegarek traci swój ,,wintydżowy" charakter, jest zbyt masywny, ciężki .. jakiś powód miała też Omega, że wróciła do zwężanej bransolety.

Mam us1450 i wrzucę kilka zdjęć porównania, kazdy sam może sobie ocenić, co mu lepiej pasuje :)

us1450

IMG_9028.thumb.JPG.3309ce45f5428865db0aa4647bcd1908.JPG

 

orii

IMG_9039.thumb.JPG.5b6dae728b10b87ff37ac0fffd64726b.JPG

endlinki

IMG_9037.thumb.JPG.0a40567eb5afa276fab78fc2d5893242.JPG

 

IMG_9033.thumb.JPG.89f9cb3c97796d17c055d338d8e06788.JPG

 

IMG_9034.thumb.JPG.649c8783bcd2e6fef76cc6222890412b.JPG

 

IMG_9035.thumb.JPG.0f23e2088f89e7840fbd6c226ca383ee.JPG

 

IMG_9030.thumb.JPG.dc58dbe56ef05ff417393d78c02bdd1e.JPG

 

 

IMG_9040.JPG

 

IMG_9036.thumb.JPG.2e2f25789ca84e4eb70fc1c8011fc25b.JPG

 

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po zamianie bransy z tej starszej która sie nie zweża do nowej która się zwęża mega zadowolony. w koncu moon dobrze leży i optycznie zostal zmniejszony.

 

w Butiku zamienili mi branse i pokazali ze endlinki sa troche krotsze niz ucha (jakies 2 mm) ale to mi w ogole nie przeszkadza a gdy zegar jest na ręku tego nie widać.

 

Co ciekawe w nowym chronoscope tez ucha sa dluzsze niz endlinki w bransie, obejrzałem sobie w Butiku.

 

wnioski mam takie ze jak ktos ma chuda reke i stara bransa jest za szeroka i ma zbyt masywne endlinki to zamiana na nowa referencje przyniesie ulge i sprawi ze moon nie bedzie juz tylko zegarkiem do pasków

Edytowane przez hylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy faktycznie ori bransoleta jest tak do niczego, że trzeba szukać jakiś aftemarketowych zamienników? 
No nie jest aż tak bardzo do niczego, ale swoje wady ma. Przede wszystkim ułomna mikroregulacja. Zarówno w starej i w nowej to porażka. Do starej jeszcze można było dokupić inną omegową klamrę z mikroregulacją. Do nowej nic takiego nie ma. Stara była ciężka i wydłużała lug to lug, z kolei nowa jest lekka i wygodna, dobrze się układa, ale uważam podobnie jak [mention=55792]desmo[/mention] że przesadzili ze zwężeniem i bransoleta wygląda za delikatnie, albo zegarek zbyt masywnie przy niej. Presidenty od US albo Forstnera plasują się rozmiarowo tak pomiędzy starą i nową omegową, na zdjęciach z netu wyglądają kusząco. Kolega [mention=96686]denver47[/mention] też wrzucał zdjęcia, ale te od niego wszystkie są jak milion dolców.
Sam się dałem skusić na Forstnera i to do Moona 3861, lada dzień przyjdzie. Tylko psia krew nie wiedziałem, że teraz będą dawać rabaty


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że najlepiej nosić moonwatcha na paskach 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

No nie jest aż tak bardzo do niczego, ale swoje wady ma. Przede wszystkim ułomna mikroregulacja. Zarówno w starej i w nowej to porażka. Do starej jeszcze można było dokupić inną omegową klamrę z mikroregulacją. Do nowej nic takiego nie ma. Stara była ciężka i wydłużała lug to lug, z kolei nowa jest lekka i wygodna, dobrze się układa, ale uważam podobnie jak@desmo że przesadzili ze zwężeniem i bransoleta wygląda za delikatnie, albo zegarek zbyt masywnie przy niej. Presidenty od US albo Forstnera plasują się rozmiarowo tak pomiędzy starą i nową omegową, na zdjęciach z netu wyglądają kusząco. Kolega@denver47 też wrzucał zdjęcia, ale te od niego wszystkie są jak milion dolców.
Sam się dałem skusić na Forstnera i to do Moona 3861, lada dzień przyjdzie. Tylko psia krew nie wiedziałem, że teraz będą dawać rabaty emoji27.png

Z tymi rabatami tak to już bywa. Odebrałem przesyłkę z Turcji - przyzwoicie wykonane etui na 3 zegarki, zakupione na 10% rabacie startowym, a już po dwóch dniach dostaję od nich maila, że wszystko z ich strony jest teraz na 20%. ;)

 

 

 

Mi tam w trakcie przymiarki nowego Monna nic nie przeszkadzało, oprócz mocno wyśrubowanej ceny z metki. Pamiętam, że jakiś czas temu (rok, a może i dwa lata temu) było to dobre 30% mniej.

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie podjechałem na przymiarkę i ta nowa bransa zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Oglądałem ją przelotnie pare miesięcy temu i wydawała się za bardzo dżubili, ale teraz nic z tych rzeczy. Fajna, z wintydżowym klimatem. Cały zegarek lekki dzięki temu i mniejszy się wydawał, a l2l chyba tylko 1 mm różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butiku była, więc już z nową bransoletą. Optycznie mniejszy, waga zredukowana ze 149g do 121g. Komfort od razu dużo lepszy.

IMG_1993.thumb.jpeg.e15d51457d2101c91cb005246742ace2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tbn napisał(-a):

W butiku była, więc już z nową bransoletą. Optycznie mniejszy, waga zredukowana ze 149g do 121g. Komfort od razu dużo lepszy.

 

Jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2870PLN. I nie kazali oddać starej. ;)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie jest aż tak bardzo do niczego, ale swoje wady ma. Przede wszystkim ułomna mikroregulacja. Zarówno w starej i w nowej to porażka. Do starej jeszcze można było dokupić inną omegową klamrę z mikroregulacją. Do nowej nic takiego nie ma. Stara była ciężka i wydłużała lug to lug, z kolei nowa jest lekka i wygodna, dobrze się układa, ale uważam podobnie jak [mention=55792]desmo[/mention] że przesadzili ze zwężeniem i bransoleta wygląda za delikatnie, albo zegarek zbyt masywnie przy niej. Presidenty od US albo Forstnera plasują się rozmiarowo tak pomiędzy starą i nową omegową, na zdjęciach z netu wyglądają kusząco. Kolega [mention=96686]denver47[/mention] też wrzucał zdjęcia, ale te od niego wszystkie są jak milion dolców.
Sam się dałem skusić na Forstnera i to do Moona 3861, lada dzień przyjdzie. Tylko psia krew nie wiedziałem, że teraz będą dawać rabaty


Chyba pasują te zapięcia od nowych Speedmasterów 43mm - https://jubitom.com/zegarki/omega/speedmaster/chronoscope/zegarek-omega/o-32930435103001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mój Seamaster poszedł na gwarancję do butiku Omegi. Na wakacjach zaczął się spóźniać, najpierw myślałem iż to wina zbyt długiego pobytu w pudełku, ale mimo długiego noszenia na ręku nic się nie zmieniło. Także poszedłem do butiku zapytać się o gwarancję odnośnie precyzji chodu. Technik wziął go do sprawdzenia i potwierdził, iż mam rację. -6 sekund dziennie to nie jest standard METAS, także będą próbować go regulować. Zobaczymy co z tego będzie i czy sama regulacja wystarczy. A najciekawsze było to iż jak powiedziałem, że mam problem z dokładnością chodu, to padło pytanie czy to Speedmaster. I było zaskoczenie iż mój Seamaster ma taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tbn napisał(-a):

Pasuje, widziałem pare już w sieci. 

 

Pasuje, choć nie idealnie, jednak dla większości posiadaczy - akceptowalnie.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tomaszek napisał(-a):


Chyba pasują te zapięcia od nowych Speedmasterów 43mm - https://jubitom.com/zegarki/omega/speedmaster/chronoscope/zegarek-omega/o-32930435103001

Masz rację. Piszą nawet o tym na WUS: https://www.watchuseek.com/threads/2021-speedmaster-chronoscope-clasp-compatibility-with-the-3861-moonwatch-bracelet.5343457/

Tylko, że zakres mikroregulacji wciąż bardzo mały, podobno 2,3mm.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, tbn napisał(-a):

2870PLN. I nie kazali oddać starej. ;)

😀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomaszek napisał(-a):


Chyba pasują te zapięcia od nowych Speedmasterów 43mm - https://jubitom.com/zegarki/omega/speedmaster/chronoscope/zegarek-omega/o-32930435103001

zgadza sie. pasuje ta klamra i ma 1 stopien mikroregulacji cos ala easylink

koszt zapiecia okolo 900 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsze zapięcie, tym mniejsza potrzeba regulacji - przynajmniej dla mnie. Ale chyba kupię
A easylink pasował mi bardziej niż glidelock czy zapięcia Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.