Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, tts napisał(-a):

Stara fala jest.... stara... ale jara... :P

Ja (w) mojej starej (fali) muszę wymienić baterię i też będzie jara(ć) 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canopus gold, a nie jakiś zwykły gold to musi być drogo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, orlis napisał(-a):
pierwszy wtorek miesiąca…[/url]


Szypki ftorek
9236dc4d07b9ef8a14d2fccf72e0b799.jpg

11 godzin temu, orlis napisał(-a):
 


 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, logann napisał(-a):

Na bogato ;)

 

615951752_Screenshot2022-01-04at12_13_53.thumb.png.2a425248cb4f73319503acfd7ab464a0.png

Uhhh, speedmaster Trilogy w stali jawi się w tym kontekście jako interes życia…

6A08F1FB-3B12-4A62-8B75-EDD94459DD70.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, logann napisał(-a):

Na bogato ;)

 

615951752_Screenshot2022-01-04at12_13_53.thumb.png.2a425248cb4f73319503acfd7ab464a0.png

 

u mnie 75000CHF, biorac pod uwage, ze to nadal Speedmaster ze starym mechanizmem z najgorszego stopu zlota jaki widzialem, to panowie z Omegi maja wyjatkowe poczucie humoru i wiare w to, ze ludzie kupia teraz wszystko za kazde pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o co chodzi z tym złotem? To jakieś złoto z księżyca czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego jest takie drogie. Normalnie wycenia się cena podstawowego speedmastera w stali plus złoto w skupie;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale serio pytam o ten Conopus gold (tm) - ja rozumiem, że zegarek w pełnym złocie jest powiedzmy 100k droższy od stali (tak jest np z AT w stali vs w pełnym złocie żółtym lub różowym). Co sprawia że to konkretnie złoto jest 3x droższe mimo że (jak napisał @SzefSzefow) wcale nie jakieś cudowne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ono nie jest droższe, na tyle żeby ta cena to w jakikolwiek sposób uzasadniała, po prostu zrobili sobie taką cenę za ten zegarek i to wszystko. 

Rocznicowy w żółtym za 130k się dobrze sprzedawał to spróbowali pójść krok dalej. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eye_lip napisał(-a):

Ono nie jest droższe, na tyle żeby ta cena to w jakikolwiek sposób uzasadniała, po prostu zrobili sobie taką cenę za ten zegarek i to wszystko. 

Rocznicowy w żółtym za 130k się dobrze sprzedawał to spróbowali pójść krok dalej. 

Raczej 3 kroki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore modele Moonwatcha w zlocie faktycznie z cena "poszybowaly" tak, ze niejeden bogaty mocno zastanowilby sie czy za te pieniadze nie lepiej np. Nautilusa czy jakiegos AP kupic biorac pod uwage fakt, ze przynajmniej jak sie znudzi, to mozna "odebrac" wlozone pieniadze, ale coz - kto bogatemu zabroni? 🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, pewnie założyli sobie, że w obecnych czasach jak wycenią za nisko, to sprzeda się gorzej niż wyceniony z kosmosu. Dobry czas, żeby golić owce przy samej skórze na dobrach luksusowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, logann napisał(-a):

No właśnie o co chodzi z tym złotem? To jakieś złoto z księżyca czy co?

 

Stop zlota, palladu, platyny i rodu i czegos tam jeszcze.

Niby nic specjalnego, ale okazuje sie, ze specjalne jest. Widzialem normalnego Speediego Canopusa po 2 tygodniach noszenia i wygladal on jak po 40 latach pracy w kopalni z zegarkiem na nadgarstku. Serio. Jest to ciezko wypolerowac i rysuje sie od samego patrzenia. Jeden z gorszych stopow bialego zlota z jakim mialem stycznosc.

35 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Ono nie jest droższe, na tyle żeby ta cena to w jakikolwiek sposób uzasadniała, po prostu zrobili sobie taką cenę za ten zegarek i to wszystko. 

Rocznicowy w żółtym za 130k się dobrze sprzedawał to spróbowali pójść krok dalej. 

 

Mi sie wydaje, ze oni sprawdzaja granice ludzkiej naiwnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Stop zlota, palladu, platyny i rodu i czegos tam jeszcze.

Niby nic specjalnego, ale okazuje sie, ze specjalne jest. Widzialem normalnego Speediego Canopusa po 2 tygodniach noszenia i wygladal on jak po 40 latach pracy w kopalni z zegarkiem na nadgarstku. Serio. Jest to ciezko wypolerowac i rysuje sie od samego patrzenia. Jeden z gorszych stopow bialego zlota z jakim mialem stycznosc.

 

Mi sie wydaje, ze oni sprawdzaja granice ludzkiej naiwnosci

kolego a co powiesz na zegarek z tytanu, bo Pan z butiku na Placu 3 Krzyży przekonał mnie ze Tytan 5 Grade rysuje się bardziej niż stal, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie. 

 

Stal nierdzewna 316L ma wyższą mikrotwardość niż tytan grade 5.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane z czelusci albumów. Weglug mnie najfajniesza PO- moze zrobie powrot….

 

80D52E41-A09F-4842-A1CF-6A1DA22C9149.jpeg

DD50D4C0-FAD9-4221-BD90-63581E8D3219.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a co powiesz na zegarek z tytanu, bo Pan z butiku na Placu 3 Krzyży przekonał mnie ze Tytan 5 Grade rysuje się bardziej niż stal, czy to prawda?

Tytanowy zegrek jest latwiej zaznaczyc (moze poza tytanem GS, ktory jest powleczony jakims super twardym g...), ale rysy i ich latwosc wystapienia sa inne niz w przypadku typowej stali. Z moich obserwacji wynika, ze tytan latwiej jest zaznaczyc, ale trudniej mocniej zarysowac niz stal.
Wystrzegalbym sie polerowanego tytanu, ktory jest ciezko przepolerowac na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, artme napisał(-a):

Niektore modele Moonwatcha w zlocie faktycznie z cena "poszybowaly" tak, ze niejeden bogaty mocno zastanowilby sie czy za te pieniadze nie lepiej np. Nautilusa czy jakiegos AP kupic biorac pod uwage fakt, ze przynajmniej jak sie znudzi, to mozna "odebrac" wlozone pieniadze, ale coz - kto bogatemu zabroni? 🤫

Przy cenie turkusowego Oyster Perpetuala to jest i tak racjonalne, pytanie czy ktokolwiek kupi jeden lub drugi

Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):


Tytanowy zegrek jest latwiej zaznaczyc (moze poza tytanem GS, ktory jest powleczony jakims super twardym g...), ale rysy i ich latwosc wystapienia sa inne niz w przypadku typowej stali. Z moich obserwacji wynika, ze tytan latwiej jest zaznaczyc, ale trudniej mocniej zarysowac niz stal.
Wystrzegalbym sie polerowanego tytanu, ktory jest ciezko przepolerowac na nowo.

High Intensity Titanium od  GS nie ma powłoki, to stop tytanu, niobu i żelaza o twardości 250-350 w skali Vickersa ( stal nierdzewna ok. 150-250 )  - tak przynajmniej wynika z info od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
High Intensity Titanium od  GS nie ma powłoki, to stop tytanu, niobu i żelaza o twardości 250-350 w skali Vickersa ( stal nierdzewna ok. 150-250 )  - tak przynajmniej wynika z info od producenta.

Ma zdecydowanie powloke, bo pod (dosc gruba) wartswa tego czegos, docierasz do normalnego w miare tytanu o innym kolorze i twardosci (zachowaniu podczas polerowania) niz powloka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Bugs napisał(-a):

Przy cenie turkusowego Oyster Perpetuala to jest i tak racjonalne, pytanie czy ktokolwiek kupi jeden lub drugi

Tylko ja mowie o cenie z metki a nie z rynku wtornego 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):


Ma zdecydowanie powloke, bo pod (dosc gruba) wartswa tego czegos, docierasz do normalnego w miare tytanu o innym kolorze i twardosci (zachowaniu podczas polerowania) niz powloka.

Producent twierdzi że nie ma.

Może miałeś styczność z innym Seiko z DiaShieldem, wtedy owszem jest to powłoka ale Grand Seiko takiej nie ma.

GS stosowało też stop o nazwie Brilliant Hard Titanium, bodaj w dwóch modelach, czterokrotnie twardszy od stali. 

Powłoki nie dawali tłumacząc że wtedy nie da się już odnowić zegarka, zwłaszcza polerki Zaratsu.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent twierdzi że nie ma.
Może miałeś styczność z innym Seiko z DiaShieldem, wtedy owszem jest to powłoka ale Grand Seiko takiej nie ma.
GS stosowało też stop o nazwie Brilliant Hard Titanium, bodaj w dwóch modelach, czterokrotnie twardszy od stali. 
Powłoki nie dawali tłumacząc że wtedy nie da się już odnowić zegarka, zwłaszcza polerki Zaratsu.

Z pewnoscia to byly tytanowe GS i bylo to czyms w rodzaju powloki. Czy to to o czym mowisz, nie mam pojecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):


Z pewnoscia to byly tytanowe GS i bylo to czyms w rodzaju powloki. Czy to to o czym mowisz, nie mam pojecia :)

Gdybyś podał o jaki model chodzi to bym poszukał jakichś informacji, z tego do czego ja dotarłem wynika że w żadnym Grand Seiko - z żadnego metalu - nie ma powłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.