Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

No i pierwsze postanowienie noworoczne nie dotrzymane... Miało być w tym roku bez zakupów.

 

Ale...

 

Życie nie cierpi pustki... póki nie czas umierać ;)

 

IMG_1936.thumb.JPG.217ea821e43e19bac0fc63ce566d37d6.JPG

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Butik napisał(-a):

No i pierwsze postanowienie noworoczne nie dotrzymane... Miało być w tym roku bez zakupów.

 

Ale...

 

Życie nie cierpi pustki... póki nie czas umierać ;)

 

IMG_1936.thumb.JPG.217ea821e43e19bac0fc63ce566d37d6.JPG

 

 

Cały butik na Placu kupiłeś? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzymonJestem napisał(-a):

Nie wygląda jak by miało być z nią coś nie tak. Ma dość krótką bransoletę w zestawie, może dlatego. Widzę, że sprzedający daje 12 miesięcy gwarancji na zegarek + ma bardzo dużo opinii klientów(powyżej 3k) przy średniej ocen 4,9. Może po prostu chce sprzedać zegarek, a nie sprzedawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, denver47 napisał(-a):

SAHZ0S5.jpg

 

Cudny, Forstner czy US? Zastanawiam się nad zakupem poniższego nowego wypustu do mojego moona 3861:

 

https://forstnerbands.com/products/contemporary-flat-link-bracelet-for-omega-speedmaster

 

Tymczasem nowe zwierzątko do oswojenia.

 

Zrzut ekranu 2022-01-18 o 17.03.45.png


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sanik napisał(-a):

Wspomnienie po moim Reduced, to już 6 lat jak odszedł 😜

 

post-81405-0-65576700-1580414372_thumb.jpg

 

 

Swojego też bardzo dobrze wspominam :) poszedł dalej żeby sfinansować kolejną Omegą, więc żal mniejszy, ale, że model rzadki, troszkę jednak szkoda :)

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzymonJestem napisał(-a):

Bez pudełka, bez kart, srebrny bezel, a nie czarny w kolorze tarczy, to tyle z minusów. Cena jest ok. Bodajże dwa lata temu około 8k płaciłem za swoją Date.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ceteth napisał(-a):

post-81405-0-65576700-1580414372_thumb.jpg

 

 

Swojego też bardzo dobrze wspominam :) poszedł dalej żeby sfinansować kolejną Omegą, więc żal mniejszy, ale, że model rzadki, troszkę jednak szkoda :)

U mnie żalu nie ma, sfinansował godnego następcę 😀 

Tak się zastanawiam, czy mieliśmy tę samą sztukę 😜

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Butik napisał(-a):

 

Cudny, Forstner czy US? Zastanawiam się nad zakupem poniższego nowego wypustu do mojego moona 3861:

 

https://forstnerbands.com/products/contemporary-flat-link-bracelet-for-omega-speedmaster

 

Tymczasem nowe zwierzątko do oswojenia.

 

Zrzut ekranu 2022-01-18 o 17.03.45.png

Jak coś to odkupie 😊


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sanik napisał(-a):

U mnie żalu nie ma, sfinansował godnego następcę 😀 

Tak się zastanawiam, czy mieliśmy tę samą sztukę 😜

Nie mogliśmy mieć tej samej sztuki, bo u Ciebie na zdjęciu widzę Reduced w pierwszej wersji, a ja miałem w drugiej :) Szafir, brak cyfr przy indeksach, nowe zapięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ceteth napisał(-a):

Nie mogliśmy mieć tej samej sztuki, bo u Ciebie na zdjęciu widzę Reduced w pierwszej wersji, a ja miałem w drugiej :) Szafir, brak cyfr przy indeksach, nowe zapięcie.

Fakt, nie dopatrzyłem detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Butik napisał(-a):

 

Cudny, Forstner czy US? Zastanawiam się nad zakupem poniższego nowego wypustu do mojego moona 3861:

 

https://forstnerbands.com/products/contemporary-flat-link-bracelet-for-omega-speedmaster

 

Tymczasem nowe zwierzątko do oswojenia.

 

Zrzut ekranu 2022-01-18 o 17.03.45.png

 

To właśnie ten najnowszy contemporary flat link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Jak coś to odkupie 😊

 

Trzeba chwilę odczekać :)

 

Cały myk wziął się stąd, że wciąż się miotam i lawiruję między białym Globemasterem, białym SMP (oba już wystawiałem na sprzedaż się wycofałem), a ostatnio Bon wpadł mi w ręce i mocno przypadł do gustu. Biorąc pod uwagę fakt nadchodzących podwyżek stwierdziłem - teraz albo nigdy. Póki co potrzymam wszystkie, popatrzę z którymi mi po drodze i dopiero potem będę ewentualnie wyzbywał się nadmiarów. Wiadomo, że z SMP zostanie albo białas albo bond, jak zostanie bond, to Globe pewnie też, jako jedyny biały w pudełku. Gdybym jednak z bondem się nie oswoił będę miał dwa białasy (SMP i GLOBE) i wtedy coś z tym trzeba będzie zrobić.

 

Wiem, że to są poważne dylematy życiowe krajów pierwszego świata, ale coż na to poradzić ;)

 

2 minuty temu, denver47 napisał(-a):

To właśnie ten najnowszy contemporary flat link

 

O widzisz, teraz do mnie mówisz. Jak to się prezentuje jakościowo? Jak się nosi?. Bardzo ciężkie? Duże luzy? Zakładam, że nowe zapięcie to skok technologiczny w porównaniu do poprzedniego?

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Bonda! Która wersja, na meshu czy NATO?


Od lutego podwyżka w Omedze, więc kiedy kupować, jak nie teraz


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która to już w ostatnich dwóch latach; czwarta czy piąta? Ostro idą do przodu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej Omegi. Ponieważ nie mogę sobie w tej chwili pozwolić na zakup nowych modeli, chciałbym zacząć od modeli vintage (które tak naprawdę często wyglądają ciekawiej). Znalazłem takiego sprzedawcę, ale na moje niewprawne oko zegarki przez niego sprzedawane wyglądają zbyt dobrze. Czy to zegarki godne uwagi? Czy ich odnowienie nie jest "przesadzone"? Proszę Kolegów o większym zasobie wiedzy w temacie o podpowiedź. Z góry dziękuję. 

 

Tu link do sprzedawcy: https://www.ebay.co.uk/sch/timebit24/m.html?item=284611080107&rt=nc&_trksid=p2047675.m3561.l2562 

 

Dodaję też zdjęcie poglądowe jednego z oferowanych zegarków. 

 

 

unnamed (1).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej Omegi. Ponieważ nie mogę sobie w tej chwili pozwolić na zakup nowych modeli, chciałbym zacząć od modeli vintage (które tak naprawdę często wyglądają ciekawiej). Znalazłem takiego sprzedawcę, ale na moje niewprawne oko zegarki przez niego sprzedawane wyglądają zbyt dobrze. Czy to zegarki godne uwagi? Czy ich odnowienie nie jest "przesadzone"? Proszę Kolegów o większym zasobie wiedzy w temacie o podpowiedź. Z góry dziękuję. 

 

Tu link do sprzedawcy: https://www.ebay.co.uk/sch/timebit24/m.html?item=284611080107&rt=nc&_trksid=p2047675.m3561.l2562 

 

Dodaję też zdjęcie poglądowe jednego z oferowanych zegarków. 

 

 

O ile mi wiadomo to oryginalnie nie było takiego koloru tarczy dostępnego, więc to trochę taki zabieg na robienie malowanki na to co akurat jest modne. Tak jak kilka lat temu była moda na czarne tarcze to przemalowywali na czarno zegarki które nie wychodziły w czarnej wersji. 

Ja bym się głupio czuł z Omegą od takiego "artysty".

Edytowane przez KLXN

instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KLXN napisał(-a):

 

O ile mi wiadomo to oryginalnie nie było takiego koloru tarczy dostępnego, więc to trochę taki zabieg na robienie malowanki na to co akurat jest modne. Tak jak kilka lat temu była moda na czarne tarcze to przemalowywali na czarno zegarki które nie wychodziły w czarnej wersji. 

Ja bym się głupio czuł z Omegę od takiego "artysty".

Zdaję sobie sprawę, że kolor zaprezentowanego zegarka nie pasuje do epoki - czasów jego powstania, ale chodzi mi o ocenę wykonania tarczy. ma także w ofercie zegarki z tarczami białymi, czarnymi, szarymi a to już kolory zgodne z pierwowzorami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci picowane zegarki z robionymi tarczami jak można kupić oryginał? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający jest z Korei więc trzeba jeszcze do każdej ceny doliczyć dopłaty. Ja osobiście nie ufałbym sprzedawcy z takimi umiejętnościami do modyfikacji zegarków, a który jednocześnie jest tak daleko, bo myślę, że można się zdziwić przy niektórych ulepach.

 

Dodatkowo, u nas na forum i na polskich grupach zegarkowych można znaleźć tak dużo vintagowych Omega w super stanie, że tym bardziej nie mając upatrzonego konkretnego króliczka, kierowałbym się w stronę naszego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, lukebor napisał(-a):

Gratuluję Bonda! Która wersja, na meshu czy NATO?
Od lutego podwyżka w Omedze, więc kiedy kupować, jak nie teraz emoji6.png

 

Dzięki. Kupiłem na NATO, bo taki był na stanie, ale domówiłem Mesha i sprzedam NATO - generalnie w bondzie nawet bez sprzedaży NATO jak ktoś chce mieć jedno i drugie to taniej wychodzi najpierw na pasku, potem dokupienie mesha. Gdybym chciał na Meshu to czas oczekiwania teraz już bliski roku podobno (chyba że gdzieś na stanie jeszcze jest).

 

Co do kupowania teraz to owszem.

 

47 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Która to już w ostatnich dwóch latach; czwarta czy piąta? Ostro idą do przodu.

 

Przestałem liczyć :(

 

37 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Wiecie, jaką podwyżkę planują zaaplikować?

 

Podobno ok 10%, więc szykuje się grubo.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Butik napisał(-a):

 

Przestałem liczyć :(

Moon poleciał o kosmiczne 50%, albo blisko tego.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.