Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ciekaw rezerwy chodu w AT

 

2385B515-EE91-41CE-9CF0-79D5B859DF1B.jpeg

 

Wrzuciłem w rotomat - nie noszę jej, w końcu jeszcze jej nie mam :)

16 godzin kręcenia na 2400 obrotów / dzień, potem 7 godzin przerwy i kolejne 17 godzin kręcenia na 2400 obrotów / dzień.

Wyłączony 15 stycznia godzina 23, zegarek stanął 18 stycznia przed 19. Prawie 68 godzin.

Jak dla mnie ok :)

 

To chyba ponad rezerwę chodu producenta.

 

Ciekawostka jest taka, że da się bez problemu nakręcić ten mechanizm w rotomacie. A myślałem, że się nie da.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Mi osobiście nowy Bond się podoba, w tym wypadku nawet bardziej na nato niż na meshu. W kilku miejscach czytałem o całej otoczce i ,,filozofii" powstania tego modelu, od nawiązań do kolorystyki Rolexa z Dr No i uznania dla zmarłego Sean'a Connery oraz Brytyjskich Sił Zbrojnych. Uważam, że taka kolorystyka w stylu vintage ma sens i się broni, ale oczywiście wszystko jest kwestią gustu. Szkoda tylko, że kolega @Butik strasznie masakruje ten zegarek swoimi zdjęciami ;), ale to oczywiście tylko moja opinia i zapewne spowodowana zazdrością, czego w ogóle się nie wstydzę.


Sub z Dr. No nie był brązowy, miał normalna czarna tarcze. No i to był zegarek 38mm, jak chcieli vintage to mogli zmniejszyć co byłoby świetny posunięciem. Ale ja jestem na nie dla całego stylu wintydż. Niech się uczą od Seiko i spb143j1 jak się robi zegarek w starym stylu. :)

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kruku i niestety do Opola nie mogą mi sprowadzić Omegi. Zależy mi by kupić właśnie w kruku bo mam sporo punktów jeszcze za zakup EXII, które mógłbym wykorzystać w całości na ten zakup i cena zrobiła by się bardzo przyjemna... Nie wiem czy znajdę chęci a tym bardziej czas by jechać do Łodzi czy Poznania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, KamilD napisał(-a):

Byłem dzisiaj w kruku i niestety do Opola nie mogą mi sprowadzić Omegi. Zależy mi by kupić właśnie w kruku bo mam sporo punktów jeszcze za zakup EXII, które mógłbym wykorzystać w całości na ten zakup i cena zrobiła by się bardzo przyjemna... Nie wiem czy znajdę chęci a tym bardziej czas by jechać do Łodzi czy Poznania :(

 

Za EX II masz około 4000 zł w punktach. Ten Seamaster ma 25000 zł na metce, więc wykorzystując wszystkie punkty zapłacisz 21000 zł. Dostając rabat 20% zapłacisz 20000 zł bez korzystania z punktów. Cena z wykorzystaniem punktów nie tylko nie będzie "bardzo przyjemna" ona nie będzie nawet "przyjemna". Fajnie to było jak można było wykorzystać punkty w 100% na zakup. Póżniej zmienili zasady na maks. 50% (to jeszcze też było niezłe). Następnie na maks. 30%, a teraz na 20%. Więc jeśli nie wydaje się punktów na biżuterię produkcji Kruka to punkty straciły sens.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Za EX II masz około 4000 zł w punktach. Ten Seamaster ma 25000 zł na metce, więc wykorzystując wszystkie punkty zapłacisz 21000 zł. Dostając rabat 20% zapłacisz 20000 zł. Cena z wykorzystaniem punktów nie tylko nie będzie "bardzo przyjemna" ona nie będzie nawet "przyjemna". Fajnie to było jak można było wykorzystać punkty w 100% na zakup. Póżniej zmienili zasady na maks. 50% (to jeszcze też było niezłe). Następnie na maks. 30%, a teraz na 20%. Więc jeśli nie wydaje się punktów na biżuterię produkcji Kruka to punkty straciły sens.

Masz rację oczywiście, o ile jeszcze dostaniesz rabat 20% skoro mają być podwyżki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):


Sub z Dr. No nie był brązowy, miał normalna czarna tarcze. No i to był zegarek 38mm, jak chcieli vintage to mogli zmniejszyć co byłoby świetny posunięciem. Ale ja jestem na nie dla całego stylu wintydż. Niech się uczą od Seiko i spb143j1 jak się robi zegarek w starym stylu. :)

Mnie mimo że lubię neovintydż też nie przekonuje ten zegarek. Poza rozmiarem nie mającym nic wspólnego z vintydż ta kolorystyka w męskiej szafie jest problematyczna. Gdyby to była tylko luma…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie teraz najlepiej kupić Moona? Dzwoniłem po AD to maksymalny rabat to 12%. Interesuje mnie tylko oficjalne źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Omedze lub innego AD;) 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, desmo napisał(-a):

Mnie mimo że lubię neovintydż też nie przekonuje ten zegarek. Poza rozmiarem nie mającym nic wspólnego z vintydż ta kolorystyka w męskiej szafie jest problematyczna. Gdyby to była tylko luma…

 

W sensie, że nadal wyznajesz zasady "no brown after six" / "no brown in town"? 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać nie ma jak podwyżki, żeby zachęcić do zakupów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

W sensie, że nadal wyznajesz zasady "no brown after six" / "no brown in town"? 😜

I „Eagles are grey” … 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu się nie znudził 2220.80.00, może kurz zbiera ? ;) Naszło mnie na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać nie ma jak podwyżki, żeby zachęcić do zakupów.

Nie wiem co gorsze - podwyżki czy brak dostępności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomaszek napisał(-a):


Nie wiem co gorsze - podwyżki czy brak dostępności emoji23.png

A najgorsze to i to. 😭


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomaszek napisał(-a):


Nie wiem co gorsze - podwyżki czy brak dostępności emoji23.png

Niektórzy oferują jedno i drugie 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie do końca niektórzy recenzenci, ale także Wy koledzy tutaj zgromadzeni doszukujecie się w SMP NTTD stylu "vintage", ale to moje osobiste zdanie. Na pewno dużo zmienia rzeczywiste obcowanie z zegarkiem, nie tylko bazowanie na filmach i zdjęciach. Ja po pierwszym ujrzeniu tego zegarka miałem duży dystans i zawód. Długo do niego dojrzewałem a pierwszym impulsem był zakup tego modelu dla kolegi w grudniu, kiedy to miałem możliwość przyjrzeć mu się bliżej przez cały weekend.

 

Moi zdaniem projektanci nie szukali wintydżowości. To jest po prostu projekt zegarka trochę "stealth", nie błyszczącego, w nieoczywistych kolorach. Beżowa luma to moim zdaniem nie jest faux patina tylko indeksy zrobione w kolorze pasującym do reszty. Zegar sam w sobie wywodzi się z projektu i konstrukcji nowoczesnej, wprowadzonej całkiem niedawno i trudno byłoby na siłę wprowadzać go w świat przeszłości.

 

Seamaster 300 owszem, wraca do źródeł, w przypadku Bonda nie wydaje mi się, ale to moja osobista ocena i odczucia.

 

Ja najbardziej muszę się oswoić z brakiem AR na zewnątrz - szkło dość mocno odbija światło. Mam z tym jednak do czynienia na moonie, więc może się uda. Co więcej - zauważyłem, że odbijanie światła od szkła to jedyny "bling" jaki ten zegar ma, a czasem (wstyd się przyznać) takie odbijanie światła pod niektórymi kątami w Roniksach mi się... podobało.

 

Bałem się szczotkowanych indeksów, ale wbrew pozorom one pod wieloma kątami światła potrafią ładnie zabłyszczeć.

 

Doceniam też ostatnio zegarki bez daty. Jak rano się śpieszę i żaden z mechaników nie chodzi to zawsze biorę do ręki moona, bo ustawić go mogę w parę sekund. Tutaj w Bondzie jest możliwość taka sama + brak daty daje na prawdę świetną symetrię całego projektu.

 

Tak czy siak muszę teraz przeczekać dni zachwytu nad nowością, potem ochłonąć i ponosić po okresie pierwszych randek, założyć jeszcze kilka razy białasa i zdecydować z którym mi bardziej po drodze.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak koledzy recenzenci ale ja staram się obejrzeć każdy zegarek na żywo…

66FBD874-7A19-4795-A074-1B815704BD06.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, desmo napisał(-a):

Nie wiem jak koledzy recenzenci ale ja staram się obejrzeć każdy zegarek na żywo…

66FBD874-7A19-4795-A074-1B815704BD06.jpeg

 

Dokładnie tak! Ale powiem więcej - samo obejrzenie na żywo w sklepie tez często nie wystarcza. Myślę, że nie tylko Ty i nie tylko ja mieliśmy już zegarki, które podobały się w sklepie, ale po zakupie i ponoszeniu wracały na rynek po kilku dniach. Nie zawsze zdjęcia oddają rzeczywistość. Nie zawsze rzeczywistość sklepowa pozwala na dobrą przyszłość w codziennym użytkowaniu.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robię kilka podejść w różnych miejscach i warunkach. To zdjęcie z marca 2020 😉

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak koledzy recenzenci ale ja staram się obejrzeć każdy zegarek na żywo…
66FBD874-7A19-4795-A074-1B815704BD06.thumb.jpeg.3123aea1f84afe22ee4d9c96c81c2274.jpeg

Ale do koloru marynarki idealnie pasował..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc (z trochę innej strefy czasowej).

 

 

5CF13360-407B-40B0-BD7A-143BD79EC4E1.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.